Gönderen Konu: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi  (Okunma sayısı 1079569 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi
« Yanıtla #680 : 10 Ekim 2008, 16:45:23 »
    arkadasım senin  frekans endüktans omaj gösteren ölçü aletin varsa kolay .frekansı 10 n akort kondansatorune aleti paralel baglayıp ölçücen. bobinin omaj ve endüktansını ölçerken akort kondansatorleri baglı olmasın. endüktans folyolu ve folyosuz farklı cıkar .tarsosun bobin tx 10 mh rx 11 mh küsüratları aklımda degil o civarda.takılırsan yazışmakla anlamadıgın durum varsa gmailimden gel konusuruz.

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #681 : 11 Ekim 2008, 01:10:50 »
değerli arkadaşlarım;
tarsoso dijital çok yakında şu özellikleri ile ve yeni videosu ile sizlerle olacak:
hassasiyet ayarı
metal ayırmalı ve ayırmasız mod
10 adet ayar kaydetme
4 satır lcd ekran
tek tuşla outo tune ve
batarya voltajı bilgisi
çok az kaldı :)
emekli amcama emeklerinden dolayı ve bu güzel projesini bizlerle paylasştığı için minnetlerimi birdaha sunuyorum.
hepinizi can-i gönülden kucaklıyor ve başarılar diliyorum.
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2008, 01:20:52 Gönderen: baron66 »
HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ.

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #682 : 11 Ekim 2008, 18:34:27 »
slm kardeşlerim

tarsos un  kollarını hazırladım kutum da hazır.sadece dedektörüyle başlığı kaldı eh nasip onuda bitirince gerisi kolay ;D

http://www.postimage.org/image.php?v=gxXfQhr

http://www.postimage.org/image.php?v=aV11Ty8J

http://www.postimage.org/image.php?v=gxXgedS
Amatör

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #683 : 11 Ekim 2008, 20:42:06 »
arkadaşlar alıcı bobindeki ekranın kalın olaması derinlik kaybına yol açarmı ben ekranı bir kablunu üzerinden almıştım arkası pvc kaplı dayanıklı bir ekran sarması falan kolay olmuştu bu ekranı mutfaklarda kullanılan aliminyum folyadan yapsam nasıl olur sizce

Çevrimdışı magicstorm1

• Yüzbaşı
« Yanıtla #684 : 11 Ekim 2008, 20:54:10 »
evren en kolayı dogalgaz sobalarına yapıştırılan yapışkanlı folyolar hiç ugrastırmıyor nalburlarda var mutfaktaki folyolarda yapışkan yok ince bide yırtılıyor.sarması zor baya kasıyor.

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #685 : 12 Ekim 2008, 09:36:45 »
slm arkadaşlar herkesin geçmiş bayramını canı gönülden kutlar daha nice bayramlara sağlık ve mutlulukla ermenizi temenni ederim
baya bir zaman dır forumu takip edemiyordum malum işlerim dolayısıyla bu arada gördümki amca yine popüler ve yine işi bitirmiş tebrikler amca emeğine sağlık sonun da arkadaşları güzel bir cihaza kavuşturacaksınız sağolun var olun

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #686 : 12 Ekim 2008, 09:40:55 »
arkadaşlar bende sonunda tam istediğim ayrımı ve mesafeyi tarsosda yakaladım fakat tek bir sorunum var oda devre herşeyden etkileniyor aytarı yapıyorum metali kafaya birkaç kez gösterdikten sonra başlıyor kendi kendine ötmeya bu neden olabilir devrenin şasasını kasayada verdim sorun ne olabilir?

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #687 : 12 Ekim 2008, 11:41:42 »
arkadaslar  tx voltajını stabil etmek için. bc327 beyzi ile - 4.5 arasına  7.1 v.luk zener baglıyoruz. tx voltajı sabitleniyor. fakat frekans düşüyor bunu gözardı etmeyip 10 nf degerini düşürüp tekrar ayarlayın.

10kaptan10, asenkron usta bu konuda böyle birşey yazmış.kendisi denemiş oluyor.başka deneyen yok heralde.
kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2008, 11:42:39 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı hdalci

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #688 : 12 Ekim 2008, 21:02:08 »
şu diyot olayına bende takıldım yarın deniycem herkeze iyi çalışmalar

night

• Ziyaretçi
« Yanıtla #689 : 13 Ekim 2008, 11:48:58 »
Herkese kolay gelsin öncelikle amcaya teşekkür ediyorum eline yüregine saglık tarsos auto tuneyi amcanın katkılarıyla yapıp bitirdim geyet iyi oldu ve çalışmakta arazide daha önce denedim tarsosu kararsızlık gösterdigi yerler oldu performans düştü masada gayet iyi fakat toprak olayı çok etken bi faktör tune şarttı artık her.gi bir sorun cıkartacağını düşünmüyorum tune ile ilk yapılan ayara geri dönmekte. Hayırlı ugurlu olsun detayları amca verecektir.
Saygılar...

night...

Çevrimdışı evren kılıç

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #690 : 13 Ekim 2008, 12:31:02 »
evren en kolayı dogalgaz sobalarına yapıştırılan yapışkanlı folyolar hiç ugrastırmıyor nalburlarda var mutfaktaki folyolarda yapışkan yok ince bide yırtılıyor.sarması zor baya kasıyor.
benim asıl ögrenmek istediğim folyonun kalınlıgı derinliği etkilermi bu konuda tecrübeleri olan varmı

night

• Ziyaretçi
« Yanıtla #691 : 13 Ekim 2008, 12:38:49 »
Evren ben her ikisinide denedim abartı bi fark olmuyor hangisi kolayına geliyorsa onu yapabilirsin.
saygılar

night..

Bytarantuna

• Ziyaretçi
« Yanıtla #692 : 13 Ekim 2008, 16:44:54 »
Emekli amca emeğin ve paylaşımların için sonsuz teşekkürler.ben uzun zamandır sizi uzaktan takip edip bu projeyi yapmaya çalışıyorum. mümkün mertebe kimsenin kafasını şişirmeden eksik kaldığım kısımları gogleden tamalıyorum. projem bitti sayılır yanlız bir DMM ve metal kasa eksiğim var ama bu halde iken elimle yaklaşık ayarları tutturdum yanlız benimki sanırım bakır dedektörü oldu. Ayrım Süper ama demirle bakırı ayırıyor sadece altından gümüşten haberi bile yok. bu durum tam ayarlarını yapmadan olasımıdır ? bilginiz varmı ? Yani şase ve DMM ölçümlerinden sonra duyarlı hale gelirmi ? tekrardan Emekli amcaya saygılar helal olsun iyi bir proje kutlarım bendende size bir çiçek.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #693 : 13 Ekim 2008, 19:13:35 »

merhabalar ..

Bytarantuna   Tarsos dedektör projesini el ile ayarlayıp  çalıştırarak projemin ne kadar sağlam ve kolay olduğunu ispatlamış da oldun..senin de elne sağlık

çiçek bahçemize  hoşgeldin ..

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #694 : 13 Ekim 2008, 19:23:27 »

arkadaşlar....  tarsos benim bir yapıtımsa   onu bir parçasından ayrı koymaya gönlüm varmadı ve yaptığım auto -tune(S.A.T) ı herkesin yararlanacağı şekilde açıklıyorum ..

güle güle kullanın ..çok yararını göreceksiniz ..

dosyanın içerisinde kullanım ve kurulum ile ilgili bilgiler var .

emekli amcayı hatırlayın yeter....selamlar sağlıklı günler dilerim

buradan indirin
http://www.savefile.com/files/1837049

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #695 : 13 Ekim 2008, 19:27:35 »
emekli AMCA siz unutulabilecek insanlardanmısınız.Cenabı Allah sizin gibilere daimi mutluluk versin...
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2008, 19:36:23 Gönderen: çavuş »

Çevrimdışı siberci7

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #696 : 13 Ekim 2008, 19:58:34 »
emekli amca, Allah sizin gibileri toplumlardan eksik etmesin.. sağol varol..

night

• Ziyaretçi
« Yanıtla #697 : 13 Ekim 2008, 20:58:10 »
araziye cıkacak arkadaşlar başlıkla kutu arası kabloyu elinizden geldigi kadar kısa tutun uzun kablo kapasitif etki yapmakta
sürekli ayar kısıp performans düşürürsünüz başlık topraktan 10-15 cm cıvarı yukarda G.E.B potuyla ayarlayıp bırakın aşırı hassas yapmayın budefada gezerken kararsızlaşıp sürekli ötmeye başlıyor fazla topraga yaklaştırmayın aşırıda havadan tutmayın 10-15 cm iyidir zaten nasıl ayarlarsanız öylede gidiyor auto tunede olduguna göre fazla sorun cıkartmayacaktır kolay gelsin.(bu arada metal kutu şart)

night...
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2008, 20:59:57 Gönderen: night »

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #698 : 13 Ekim 2008, 21:08:27 »
amca  eline  koluna  diline  saglık.allah  sana  diledigini versin  senki  burdaki  arkadaşlara  bu  hizmetini  atfettin.bizde  manueli  bekliyorduk.yapan  arkadaşlar  arazide  dener yazarsalar  iyi  bir  paylaşım  olur.saygılar.
DADAŞ

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #699 : 13 Ekim 2008, 21:29:55 »
night başlığı 10-15 cm yukarıda tuttuğumuz vakit derinlikte azalma çok olur? hiç toprağa bir şey gömüp denedin mi?mesafe nasıl?