Gönderen Konu: sigorta atması..  (Okunma sayısı 11935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
sigorta atması..
« : 18 Ağustos 2007, 22:21:08 »
slm asenkron hocam ..bizim evde  40A bir siğorta var prizlerin baglandıgı ben buraya pirizden bir hat alarak elektrikli sohben bağladım yajklasık 1 senedir kullanıyordum bir promlem yoktu fakat son 2 haftadır siğorta durduk yere tık atıyor genelik le sohbeni kulandıktan yarım saat sonra falan oluyor .. siğortamı gitmiş sizce? yoksa benim bilmediğim başka bir sey mi var??
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2007, 09:44:34 Gönderen: mutsuz4 »
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: sigorta atması..
« Yanıtla #1 : 19 Ağustos 2007, 14:57:50 »
elektrikli sofbenler yüksek akım çekerler.40 amperlik sigorta bu iş için uygun fakat hattının kalınlıgı 3x2.5 olması gerekir.hattını bir kontrol et kablon yanma yapmasın .hattın saglamsa sigortanı degiştirirsin.birde eklerin oksitlenip temamsızlık yapıp akımı fazla çekmesin.eklerin hattın saglamsa sigortayı degiştir.sofben tarafında voltajı kontrol et. eve gelen voltajın düşükse çekilen akım normalinden fazla artacagından sigortan atabilir.eve giriş voltajınıda bir kontrol et varsa pens ampermetre ile akımınıda kontrol edersen garanti olur.dediğim ölçmeleri bir yap nedir bakalım.

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2 : 19 Ağustos 2007, 17:30:52 »
ilğin için teşekkürler.. ölçümleri yapacagım..
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2007, 16:33:47 »
mutsuz bazen hiterleride yarılmış patlamış olabiliyor. buda ısı kaybına sigorta atmasına neden oluyor tabiki topraklamanda çok önemli

Çevrimdışı hakkı35

• Er
« Yanıtla #4 : 16 Mart 2008, 20:46:53 »
hiç alakası yok otomatik sigortanın içindeki bimetal (çekilen akım ile ısınıp devreyi açan eleman)özelliğini yitirmiş ondan atar
yenisiyle değiştir

Çevrimdışı yanlızkurt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 22 Mart 2008, 20:18:44 »
hiç alakası yok otomatik sigortanın içindeki bimetal (çekilen akım ile ısınıp devreyi açan eleman)özelliğini yitirmiş ondan atar
yenisiyle değiştir
evet buda bir olasılık ama su ısıtıcılarındaki hiterler yarıldığı zaman faz suya temas ettiğianda otomatik sigorta  devreye girer. bu sorun yüzünden bir gece uykusuz kaldım askerde. o yüzden alakası var.

master

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 21 Haziran 2015, 00:13:06 »
kardeslerim ustalarım bence hakkı kardesimiz doğru söylüyor ama benım tavsiyem sıgortanın bi büyünü tak hem degiştirmis olursun hemde bırdaha atmaz diye düşünüyorum...