Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996671 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #140 : 26 Mayıs 2010, 10:49:38 »
Allah sızlerden emegı gecen arkadaslardan razı olsun ben deltamı yaptım dun aksam tamaladım ve kutuladım 1 lırayı tam 45 cm den cekıyor arkadaslar baslık suıdı belkı yapmak ıstıyenler olur 060 emaye telden yaptım (şimal arkadas sende sagol) ben  30 - 35 tur sardım olcumtum 3.5 r   geldi bende daha kurcalamadım sımdılık bı sorun yk bu arada bırsey kesfettım cıhazı ılk actıgımda cekım mesafesı yarı yarıya dusuyor 1 lirayı 25 cm den ancak algılıyor ama 10 15 sanıye sonra kendını buluyor bunun sebebı harelde kapasıtorlerın sarj olması ıle alakalı ama ıyı oldu valla  benımgıbı bır cografya ogretmenı bu sıteden faydalanarak bu aletı yaptıysa elektronıkden az anlayanlar ıcın bu ıs cok kolay ustalarım herseyı net olarak yazmıs bıze dusen sadece soyledıklerı malzemelrın dısına cıkmamak ne demısler ıse o  gercektır ve  tam parcasıdır.birde arkadaslar bende sole bısey oldu arama baslıgına bır aparat takımda kolayca parcalansın dedım yanı bır fiş taktım (dişili erkekli) bu fışe baslıgı taktıgım an mosfet kızarıyordu elımı vuramadım mosfetı degıstırdım baslıgı dırek plakete bagladım ısınma falan yok oldu gıttı ama bu ısın sebebını anlamadım bana yeterlı olanı ben ustaların yardımıyla sıtede yaptım bu yeterlı baya uzun oldu kendinize iyi bakın muhabbetle

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #141 : 29 Mayıs 2010, 01:25:20 »
öğretmen kerem sende sağol bu arada senin deltanın çekim mesafesini birde kutu kola ile dene bakalım kaç cm den algılıyor tekrar kolay gelsin

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #142 : 31 Mayıs 2010, 13:15:06 »
9 cm capında bır metal konserve kapagını 120 cm den tıkırdamaa  yapıyor şimal kardeşim bekle kutu kolayıda deneyecegım ama ılk once kola almak lazım en yakın zamanda denerım bugun memlekete gıdebılırsem toprak testı yapıcım goruntu eklerım kendınıze ıyı bakın ama tahmın edıyorum kı zaten alımunyuma daha hassas denemeden bıle emınım kı rahat 150 cm der

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #143 : 03 Haziran 2010, 00:08:40 »
öğretmen kerem bobin çapın kaç cm birde kola kutusu alüminyum değil mıknatıs çekiyor eğer 125 cm den kola kutusunu algılarsa deltanın istenilen mesafesini buldun demektir buda çok iyi bir mesafedir o zaman büyük cisimleri daha uzaktan çekerki büyük bobin yapmana gerek kalmaz kolay gelsin

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #144 : 08 Haziran 2010, 12:03:05 »
ARKADAŞLAR DELTAYI ARAZIDE TEST ETTIM AMA TOPRAKLA ARASINDA 10 CM MESAFE ILE ARAMA YAPTIM TOPRAKTAKI ENGEBELER SEBEBIYLE ARADAKI MESAFE 10 CM ALTINA DUSTUGU AN BASLIYOR OTMEYE ELIN AZ KIPIRDADIMI 10 CM DEGISTIMI BASLIYOR OTMEYE AYAGIM ILE DUZLESTIRDIM OTEN YERLERDE OYLE ARADIM AMA COK ZAHMETLI OLUYOR BUDA NEYSE YINEDE BIRKAC DEMIR PARCASI NET BULDUM BU BILE BENI SEVINDIRDI TOPRAKTAKI BU MINAREL ENGELINI NASIL ASACAGIZ BIR TARIF EDERMI USTALARIMIZ ACABA AMA  ACIL CVB BEKLIYORUM ALLAH RIZASI ICIN

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #145 : 09 Haziran 2010, 18:19:03 »
Bunun cevabını yıllarca araştırdıktan sonraa bayağı masraf ederek öğrendim en baştan şunu söyleyeyim hiç başlamasaydın daha iyii yardımcı olmuş olurdum
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #146 : 10 Haziran 2010, 14:34:50 »
sayın rayman arkadas bari biz masraf etmeyelım senın gıbı eyer yardım edersen sevınırım (ama caresi yok deme bunun veye hıc baslamasaydın deme )neyse benım bır dusuncem var arama baslıgına 5cm den fazla topraga yaklastırmayacak bır apart yapmak gıbı zaten algıma mesafesı cok ıyı deltanın 5 cm lık ksyıpts olsun dıye dusunuyorum bu haftasonu  bole bır aparat takıp cıkacagım ben aklımdsn gecenı paylastım

Çevrimdışı Avatar_17

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #147 : 10 Haziran 2010, 23:09:16 »
kerem benim pulsede öyle bir sorun yaşamadım ben gayet güzel çalışıyor ve çok kararlıı..

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #148 : 11 Haziran 2010, 03:03:29 »
foruma emegi gecen tum arkadaslara selamlar.bir suredir forumu takip etmekteyim ve her ne kadar ise yarar bir katkida bulunamadimsada her gun en az iki saatimi mesajlari takip etmekle geciriyorum.emegi gecen arkadaslara tesekkur ediyor ve bsrlar dlyrum.

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #149 : 11 Haziran 2010, 03:24:34 »
kerem arkadasin karsilastigi sorunla bende karsilastim surfmastir i sallamasiz olarak yaptim derinlik 1 lirada 45 santim civari ancak arazide kullanmak tam bir iskenceye donustu baslik topraga biraz yaklastiginda yada toprak yapisi degistiginde

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #150 : 11 Haziran 2010, 03:38:37 »
yada mineralli tuglaya rast geldiginde cihaz metal varmis gibi bangir bangir bagiriyor.simdi diyelimki ayarlarimizi o mineral tuglanin uzerinde yaptik o zamanda daha buyuk tugla geldiginde ses veriyor cihaz yada tuglanin uzerinden ayrildigimizda bu defada

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #151 : 11 Haziran 2010, 03:57:40 »
Derinlik yaridan fazla dusuyor.peki arkadaslar her iki adimda bir ayarlari yenidenmi yapmamiz gerekiyor. ote yandan rayman arkadasimiz benim cihazimda boyle bir sorun yok diyor rayman arkadasim siz cihazi arazide denedinizmi ozellikle mineralli ve karmasik

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #152 : 11 Haziran 2010, 03:58:53 »
Derinlik yaridan fazla dusuyor.peki arkadaslar her iki adimda bir ayarlari yenidenmi yapmamiz gerekiyor. ote yandan rayman arkadasimiz benim cihazimda boyle bir sorun yok diyor rayman arkadasim siz cihazi arazide denedinizmi ozellikle mineralli ve karmasik

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #153 : 11 Haziran 2010, 04:18:09 »
Yapili topraklarda denedinizmi.denemediyseniz denedikten sonra sonuclari paylasirmisiniz sonuc olumlu olursa ilk talipli benim tabii satarsaniz.Arkadaslar hadi gelin herkes bildigini ortaya koysun ben dahil hic kimse benci ve ticari kaygilarla hareket

Çevrimdışı elyapimi

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
« Yanıtla #154 : 11 Haziran 2010, 04:28:53 »
etmesin her turlu sartlarda is goren bir cihaz ortaya cikaralim binlerce dolarimizi yabancilara ve ne idigu belirsiz ise yaramaz cihazlara kaptirmayalim. saygilar...

ogretmen kerem

• Ziyaretçi
« Yanıtla #155 : 11 Haziran 2010, 15:04:04 »
benım pulsede bu olayın sebebı acaba toprakta ayar yapmayısım olabılır mı bırde arazıye gıdım orda sıfırdan ayarlayım toprakta ayar yaparken arkadaslar bellı bır yol ızlememız gerekıyor mu bılgısı olan paylasırsa sevınırım ama topraktakı ayarlama hakkında

Çevrimdışı ercan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #156 : 18 Haziran 2010, 22:09:17 »
elyapımı arkadaşım..surfmaster devresi sahil kenarı araştırmaları için tasarlanmış bir cihazdır...benzeri tüm cihazlar gibi karmaşık yapılı tuğla,küp kırıklı topraklarda çalışmazlar...böyle topraklarda çalışabilecek yegane cihaz snifferxr7-xr71 ve akrabası deltadır. bu cihazlar değişen koşullarda ayarı sizin yerinşize otomatik yapmaktadır..surf dahil diğer cihazlarda bu özellik yok malesef...ama mineralli toprakta her cihazda derinlik kaybı olacağını son hassasiyet ayarında çalışmayacağını unutmayalım...
Ayrıyeten arama motoruna DELTA PULSE MİNERAL TESTİ yazıp aratırsanız..mineralli toprakta serpiştirilmiş tuğlalar arasında yüzeye bırakılmış altından başka bişeye ötmediğini görürsünüz...
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2010, 22:21:42 Gönderen: ercan »

Çevrimdışı rayman

• Yüzbaşı
« Yanıtla #157 : 18 Haziran 2010, 22:47:45 »

arkadaşlar ben konuşunca tepki alıyorum benim kafam sizinkinden birazz farklı çalışıyor daha çok araştırıyorum yanlış anlamayın ama buişe bence başlamayın çünki dedektör yapıyorsunuz çalışma başlangıcı bile yanlış bence anlatamam cihazın çalışmasını nasıl yapıldığını kusura bakmayın çünki satıyorum bunu benn
Haklıysan korkma. HAK seni korur....

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #158 : 25 Haziran 2010, 23:36:21 »
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #159 : 01 Temmuz 2010, 00:50:56 »
öğretmen kerem ne yaparsan yap mtoprağa yakınlık mesafesi değiştiğinde delta ötecektir eğer ötmesini istemiyorsan deltayı kapatıp arama yap  :D diğer taraftan öyle 2 3 bin tl vererek aldığınız yerli veya yabancı dedektörler eğer toprak ayarı tam yapılmazsa delta kadar bile çekmiyor kendi kullanım kılavuzlarından okudum yani demek istediğim sitedeki başarılı olmuş arkadaşların tavsiyeleri doğrultusunda yapabildiğiniz kadarıyla yetinmek birkaç cm in hesabını yapmamak gerek senin belirtiğin  sorun pı sistem dedektörlerde mevcut oda mesafe göz önüne alındığında sorun değil bence kolay gelsin