Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921390 defa)

0 Üye ve 105 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #800 : 14 Ekim 2013, 19:44:53 »
şakir ustam 1.iletide bulunan job1 dosyasındaki pcb'ye
senin ismini yerleştirerek baskıya hazır birebir ölçülerde yerleştirdim
pdf pcb mesaj ekinde

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #801 : 14 Ekim 2013, 19:45:11 »
birde siz yollarsanız karşılaştırırız

ben orijinal job dosyasından çıktı alıp baskıda kullanıyorum. bu konuda sizin gönderdiğiniz de aynısı.
Farklı olan bir önceki sayfada paylaştığınız yeşil renkte olan baskı devrede bulunan değerler. Oradaki T12 mesela ters yöne bakıyor. 1000uf lik kondansatör 220 uf. irf740 önünde scoty diot var v.s. buna göre bir toplama yaptıysanız bu nedenle devreniz çalışmıyor olabilir demiştim. gönderdiniz baskı devrede bir sorun olmayabilir parçalarda bir farklılık olabilir. :)

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #802 : 14 Ekim 2013, 20:21:30 »
Şakir usta benim en son hazırladığım ve henüz tamamlamadığım (power , bobin ve kulaklık girişleri farklı) tasarım ekteki gibidir.

Bundaki amaç power ve bobin bağlantı soketlerini direkt olarak devre üzerine monte etmek ve sönümleme dirençlerinide devre üzerinde sabitlemek için bir değişiklik. Yani bobine giden bağlantı soketinde kablo kullanmadan çıkış yapmak için bir değişiklik diyebiliriz.
Montajı ve son durumu ile ilgili tamamlandıktan sonra resimlerini paylaşırım.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #803 : 14 Ekim 2013, 20:28:59 »
skynet ustam eline sağlık çok sofistike olmuş.... 8)

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #804 : 14 Ekim 2013, 20:32:28 »
skynet ustam eline sağlık çok sofistike olmuş.... 8)

Allah razı olsun Mustafa Usta.

Çevrimdışı wcoss2005

• Teğmen
  • *
  • www.wcoss.com
« Yanıtla #805 : 14 Ekim 2013, 20:37:18 »
Hüseyin ustam;
38 cm çaplı bobinden bir tane daha yapmak istiyorum.Kablo sarımlarının birbirinin üstüne simetrik gelmesinin önemi varmı?
Soylemek istediğimi şekile izah ettim.

1.Şekil sizin sarım şekliniz

2.şekil söylemek istediğim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #806 : 14 Ekim 2013, 22:17:00 »
hepinize çok teşekkür ederim. bizim sitemizin güzelliği burada, dışarıdan bizi takip eden birisi ile karşılaştım, ya dedi demek teknoloji ekibinin üyesisiniz inanın müthiş bir site ve yardımlaşma var ama benim pek işim olmuyor dedektör için arama yaparken gördüm birkaç gün yazılanları okudum dedi bana.inanın süper yardımlaşma var, sadece inşaallah pic ,modem ve glcd zarar görmemiştir. tek tek söktüm tüm parçaları yeni bir kart basacağım. . yardımlarınız ve ilginiz için şükranlarımı sunarım...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #807 : 14 Ekim 2013, 22:27:13 »
alemsin mustafa ustam ya, zahmete gerek yoktu  biz TE logosundan memnunduk. genede teşekkür ederim.
skynet  güzel olmuş elimde ayrı bir devre yapmıştım ama bu daha mantıklı  olmuş. ilgi ve emeklerinize teşekkür ederim...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #808 : 14 Ekim 2013, 23:13:41 »
pc tarafındaki yazılım ne oldu acaba?

kısmetse karadağ ustam bana göndereceğiniz pic ve modül devreyi yaptıkdan sonra bir test videosu yapmak istiyorum..

aklımda 1 metre 1.5 metre 50 cm ve mineralli ortamlarda denicem siteye atacam inş.

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #809 : 14 Ekim 2013, 23:18:21 »
Tüm arkadaşların kurban bayramı mübarek olsun.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #810 : 15 Ekim 2013, 03:06:15 »
SKYNET ;  ejderha  çok cix olmuş emeğine sağlık , plakette bir ejderha gördüm sanki :D

Bende , bütün forum üyelerinin Bayramını kutlarım . Saygılar
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #811 : 15 Ekim 2013, 10:57:09 »
SKYNET ;  ejderha  çok cix olmuş emeğine sağlık , plakette bir ejderha gördüm sanki :D

Bende , bütün forum üyelerinin Bayramını kutlarım . Saygılar

Evet bay17 usta extra bir dekorasyon olsun istedim deger verip yorumladigin icin tesekkur ederim.
Saglicakla.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #812 : 15 Ekim 2013, 15:03:29 »
Merhaba Arkadaşlar Herkeze Hayırlı Bayramlar.Büğün cihazımı tamamladım ve sizlerle paylaşmak istedim.Son olarak tutma kolu ve bobini yerleştirmek kaldı.

Karadağ'a çok teşşekkür ederiyorum ve birkaç soru sormak istiyorum.
1-) Kutu içinde bobin girişinde ısınma var bu normalmidir ?
2-) Bobin 1 TL parayı 10-15 cmde zor algılııyor.Yüzüğü ancak bobinin dibine kadar yaklaştırdığınız zaman algılıyor.1-2 cmden
3-) Akü olarak 12 volt 1.3 Amper akü kullanıyorum.Ttec marka.Aküyü yükseltmelimiyim.

İyi Çalışmalar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #813 : 15 Ekim 2013, 15:27:13 »
Tutkusezgin,OSC egrisini biraz daha geriye cek,resimdeki gibi olsun duyarlIlIk artacaktIr.

SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #814 : 15 Ekim 2013, 15:41:52 »
tutkusezgin. şimdi bayram telaşı var herkeste,cevap biraz zor gelir. bende sizler gibi acemiyim, daha bilgili ve hatta proje üretebilecek kadar usta kardeşlerimiz var sitemizde onlarda yardım edebilirler, aklınızda hep olsun sizi asla yolda bırakmaz teknoloji ekibi.
şimdi benim cihazınızda gördüğüm acizane yaşadığım problemin aynısı, sönümleme direncinizin üzerinde oynayın, işte o ısınma parazit yapıyor ve sinyali bozuyor. düzgün bir direnç alın şöyle birkaç çeşit ve farklı değerlerde olsunlar, onlar ile deneme yapın. siz bu problemi aşınca mesafeniz zaten artacak. ekranda görülen eğri çok  iyi de değil yani...
-----hayırlı bayramlar--------

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #815 : 15 Ekim 2013, 15:44:11 »
bu arada siteye girmekte sıkıntı yaşıyoruz, galiba birileri gene işbaşında ....

dede

• Ziyaretçi
« Yanıtla #816 : 15 Ekim 2013, 17:27:41 »
Arkadaşlar 3S teki sürekli durmadan ötmesi ne kadar ayar yapılsada cihaz ötme hatası ırfz9540 patates iptal edilerek cözülüyor bilginize ....

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #817 : 15 Ekim 2013, 17:49:51 »
Arkadaşlar 3S teki sürekli durmadan ötmesi ne kadar ayar yapılsada cihaz ötme hatası ırfz9540 patates iptal edilerek cözülüyor bilginize ....

akünün yetersiz akımı besleme voltajındaki değişimler ötmeyi tetikler akünün yetersizliğinden ilk etkilenen irf9540 iyi sağlam bir akü şart..

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #818 : 15 Ekim 2013, 21:22:48 »
Tutkusezgin,OSC egrisini biraz daha geriye cek,resimdeki gibi olsun duyarlIlIk artacaktIr.

SaygIlar.
merhaba jickata osc egrisini geriye cek demissin osc egrisi bobini hareket ettirdigim zaman surekli degisiyor nasil sabitlemem gerekiyor. Tune butonuna basarakmi yapicam.tam bi bikgim yok bu konuda yardimci olursan sevinirim.iyi calismalar.

Çevrimdışı tutkusezgin

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #819 : 15 Ekim 2013, 21:28:52 »
tutkusezgin. şimdi bayram telaşı var herkeste,cevap biraz zor gelir. bende sizler gibi acemiyim, daha bilgili ve hatta proje üretebilecek kadar usta kardeşlerimiz var sitemizde onlarda yardım edebilirler, aklınızda hep olsun sizi asla yolda bırakmaz teknoloji ekibi.
şimdi benim cihazınızda gördüğüm acizane yaşadığım problemin aynısı, sönümleme direncinizin üzerinde oynayın, işte o ısınma parazit yapıyor ve sinyali bozuyor. düzgün bir direnç alın şöyle birkaç çeşit ve farklı değerlerde olsunlar, onlar ile deneme yapın. siz bu problemi aşınca mesafeniz zaten artacak. ekranda görülen eğri çok  iyi de değil yani...
-----hayırlı bayramlar--------
merhaba bitkici sakir cevabin ve ilgin icin tessekkur ederim.cihazimi karadag ustam yapti ben sadece kutuladim.onun cevabini bekliyorum bakalim.o kadar teknik bikgim yok degistiripte cihazimizi bozmayalm.