Gönderen Konu: TE1  (Okunma sayısı 4582 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı soran

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
TE1
« : 31 Ocak 2018, 13:40:49 »
Merhabalar Arkadaşlar Bu Konuyu Açma Sebebim Bütün Forumun Birlikte Bir Şeyler Yapabilmesidir ve Bir Şeyler Geliştirebilmesidir.
Arkadaşlar Önerim Şu Hep Beraber Bir Dedektör Tasarlayalım Birlikte Bir Şeyler Araştıralım ve En Önemlisi de Birlikte Bir şeyler Öğrenelim.
Ustalarım Örnek Olsun Diye Söylüyorum Fazla Bir Bilgim Yok İlk Önce Bobin Değerlerini Seçelim ve Bu Değerin Neye Göre Olduğunu Değerin Yüksek Olması Neyi Değiştirir Alçak Olması Neyi Değiştirir Bunları Belirtelim Sonra Devreyi Geliştirelim PİC Kodunu Açık Olarak Geliştirelim Böylelikle de TE1 imiz Olsun

Çevrimdışı soran

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: TE1
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2018, 14:40:52 »
Ustalarım güzel olmazmı

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2018, 15:50:23 »
sevgili soran kardeşim,söylemiş olduğunuz gibi bir projeyi meydana getirmek çok ciddi maliyet gerektiriyor.öyle sizin düşündüğünüz gibi felan parçayı al,yerine lehimle çalışsın gibi bir mantık yok.şuan burdaki ustaların ürettikleri cihazlar bile en az 5 yıllık bilgi,birikim,emek ve araştırmaları neticesinde ortaya çıktı.durmuyorlarda,yine geliştirmek ve paylaşmak adına gecelerini gündüzlerine katıyorlar.hem bedenen hemde ruh'en yoruluyorlar,yetmiyor birde burda gelip insanlara ellerinden geldiğince yardım ediyorlar.bazen kendini bilmiş insanların ukala ukala tartışmalarına maruz kalıyorlar.emekleri çalınıyor,haddini bilmeyen ------ ticari çakallar,onların emeklerini çalıp,yapıp satıyorlar.onlar yinede burdalar ve yinede yardım adına ellerini taşın altına koyarlar.eyer bişeyler geliştirmek ve paylaşmak adına yapılacak olan bir iş varsa oda,o ustanın ürününü kullanmak,varsa hatalarını ona bildirmek,saygı çerçevesinde ona fikir vermek.sevgiyle kal kardeşim

Çevrimdışı soran

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2018, 16:46:15 »
sevgili soran kardeşim,söylemiş olduğunuz gibi bir projeyi meydana getirmek çok ciddi maliyet gerektiriyor.öyle sizin düşündüğünüz gibi felan parçayı al,yerine lehimle çalışsın gibi bir mantık yok.şuan burdaki ustaların ürettikleri cihazlar bile en az 5 yıllık bilgi,birikim,emek ve araştırmaları neticesinde ortaya çıktı.durmuyorlarda,yine geliştirmek ve paylaşmak adına gecelerini gündüzlerine katıyorlar.hem bedenen hemde ruh'en yoruluyorlar,yetmiyor birde burda gelip insanlara ellerinden geldiğince yardım ediyorlar.bazen kendini bilmiş insanların ukala ukala tartışmalarına maruz kalıyorlar.emekleri çalınıyor,haddini bilmeyen ------ ticari çakallar,onların emeklerini çalıp,yapıp satıyorlar.onlar yinede burdalar ve yinede yardım adına ellerini taşın altına koyarlar.eyer bişeyler geliştirmek ve paylaşmak adına yapılacak olan bir iş varsa oda,o ustanın ürününü kullanmak,varsa hatalarını ona bildirmek,saygı çerçevesinde ona fikir vermek.sevgiyle kal kardeşim
Ustam haklısın mama ben mekatronik mezunuyum elektronikte sıfıra yakınım yıllanını vermiş ustaların bilgilerini açık puroje ile bizlere aktarması ve bizimde birşeşyler öğrenmemiz adına birşeyler çalıp kaçacakta değilim bdedektör falan 2 yıl önce dp 3 olması lazım heralde adam yapmış bana satmaya çalışıyo Hüseyin beye bildirdim yani anlatmaya çalıştığım birşeyler öğrenelim...

Çevrimdışı itaatsiz

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 31 Ocak 2018, 17:58:25 »
ustam,her gelen sıfırdan konu açarak öğrenmeye çalışıyo,oysa geçmişe dönük konulara bakıldığında bir çok paylaşımlı konu var fakat mutlu sona ulaşmak çok zor.bunu başaran sayısı 200 kişide 3 kişi ancak vardır.o yüzden benim düşüncem bu dedektör olayını işin ehli kişilere bırakmak

Çevrimdışı soran

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 31 Ocak 2018, 21:00:44 »
Arkadaşlar forumda bunu yapmak isteyen yokmu kimse birseyler yapmak istemiyomu

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 31 Ocak 2018, 21:30:15 »
Herkes bişeyler yapıyor zaten kimisi bakıyor kimisi geliştiriyor kimisi eleştiriyor kimisi çalıyor yani herkesin bi işin ucundan tuttuğu yer burası ha kardeş sendiyorsanki ben başrol oyuncusu olacam o başka

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7 : 05 Şubat 2018, 12:44:26 »
Dedoktor zaten hazırda var delta plus daha derıne nasıl ıner hangı parcalar kullanılır nasıl dırenc bobın turu v.s benım aklımda bısey var ama denemedım drenc bobıne gıren  voltaj degerlerını 2ye katlasak nasıl olur ornek mesela 30 luk baslıkta 32 tur atılıyor 64 tur cıkarsak voltaj 2 4 yapsak drenc degerını 2 ye katlasak nasıl olur cekım artarmı .

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 05 Şubat 2018, 12:59:06 »
Aslına bakarsan 2 ye katlansa degerler voltaj degerını ayalmak guc gıbı gelıyor ama olur 2 ye katlanır guclu bır matamatık hesabıyla verım alınırmı orasını bılmem denemek lazım  .

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #9 : 15 Eylül 2018, 19:49:24 »
Soran Kardeşime  İtafen Yazıyorum. ustalarım üzerine alınmasın.
Ben 1979 dan beri elektroniğin içindeyim. okuluna gitmedim . ama benim baba mesleğim elektronik merakım yüzünden orta okulu 2 ci sınıfta terk ettim. tev. radyo. teyp. lambalı radyolar dahil olmak üzere hepsinin tamirini yapıyorum.
ve 1991 den sonrada Tv radyo vericileri konusunda bayağı bi emek sarfettim ve bir yerlere geldim. ama bundan 5  6 ay öncesine kadar metal dedektörü konusuna hiç ama hiç uğraşmadım merakda etmedim.  bir arkadaşımın ısrarı üzerine dedektör yapmak istedim felezjopi adında bir dedektöre başladım . ve bu  dedektör için belki inanmayacaksınız hatta belkji içinizden bazıları küfürlü konuşarak  abarttığımı sanacak . kim ne derse desin umrumda değil. dedektörün tam verimli çalışa bilmesi için. bu saate kadar en az 6000 tl harcadım. ve başardım şu an memnunum yaptığım işten .demem şuki . bu hazır yapılmış bir evre için harcadığım zaman ve maddi gider bu. sıfırdan elektroniğe başlayım  1 günde bir devre tasarlamak çok zor  ve arge çaluışması çok fazla . bunun yerine değerli ustalarımızın bilgisi dahilinde hareket etmek onların emeklerine saygı duymak .bence  mantıklı yol
Saygılar
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı ahmettek

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #10 : 17 Eylül 2018, 11:45:32 »
bulutbey abi bende flezjopi geliştirmeye ve en baştan yazılım yazmaya başladım devrenin aynısını yaptım fakat bir türlü adc degerinde oynama olmadı hep 1005 gibi bir degerde kaldı acaba bunun sebebi ne olabilir

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #11 : 02 Ekim 2018, 14:02:51 »
Başlık çapı: 45 cm
Tel 0,65 mm
1 ohm
400 uh
A298  B695  C785
lf357j  kore değil.
maksimum algılama 130 cm
357j kore orijinal olsa mesafe artabilir.
Regülatör olarak Tesla marka 7812 metal
dcdc step up 3 amper kullanıyorum.