Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921901 defa)

0 Üye ve 200 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5120 : 13 Eylül 2014, 16:33:22 »
Plastik, usta...
teşekküerler ustam.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5121 : 14 Eylül 2014, 08:37:31 »
akşam biraz çalıştım cihazın üzerinde, çok güzel ayırım yapıyor,  değerli bir malzemem olmadığı için, hep değersizler üzerine deneme yaptım.benim tek sorunum şimdilik derinlik çok düşük ve mosfet 740 el değilmeyecek kadar ısınıyor. ısınmayı öyle böyle çözerim  sadece derinliği normal modda ve boşlukta nasıl artırırım. belkide bina içi olduğu  içindir şimdilik derinlik sorunum var, bu cihaz ile bina içinde denge kurmak mümkün değil biliyorum ama işte arazide de havya vs, bir şey kullanamıyoruz.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5122 : 14 Eylül 2014, 08:41:18 »
ben daha önce dp3 ü bu taş pot ile ayara getirmiştim. yapan yapar  ,bazı ustalarım itiraz ediyorlar ama önce bu  taş pot ile bi sömüm direncini senteye getirmeleri gerekiyor. ben yerinden söktükten sonra ölçtüm770 ohm geldi.
« Son Düzenleme: 14 Eylül 2014, 08:54:14 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5123 : 14 Eylül 2014, 09:49:58 »
ben daha önce dp3 ü bu taş pot ile ayara getirmiştim. yapan yapar  ,bazı ustalarım itiraz ediyorlar ama önce bu  taş pot ile bi sömüm direncini senteye getirmeleri gerekiyor. ben yerinden söktükten sonra ölçtüm770 ohm geldi.
sayın ustam Büyük ustamız sayın Karadağ bobin 2-3 R endüktans 400-600uh sönümleme direnci 340R uygun diye defalarca paylaştı ABD yi tekrardan keşfetmeye gerek yok ve biz bu degerleri dikkate alınca cihazımız mükemmel çalışıyor vidolarıda ortada.Saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

u_yasar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5124 : 14 Eylül 2014, 12:36:02 »
Arkadaşlar merhaba Dp3s imi öğrenmeye devam ediyorum 50x50 başlık hazırladım ve oldukça stabil oldu ama şöyle bir sorunum var her açıp kapattığımda yada her ortam değiştirdiğimde cihaz açılmıyor 99 da kalıyor kalibrasyon potu ile ayarlayıp açmam gerekiyor normali mi bu; yoksa benim bi hatam mı var?

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5125 : 14 Eylül 2014, 12:42:37 »
Arkadaşlar merhaba Dp3s imi öğrenmeye devam ediyorum 50x50 başlık hazırladım ve oldukça stabil oldu ama şöyle bir sorunum var her açıp kapattığımda yada her ortam değiştirdiğimde cihaz açılmıyor 99 da kalıyor kalibrasyon potu ile ayarlayıp açmam gerekiyor normali mi bu; yoksa benim bi hatam mı var?
sayın u-yaşar kalibrasyonu arazide temiz bir ortamda yapın okadar birdaha sorun yaşamazsın saygılar

u_yasar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5126 : 14 Eylül 2014, 13:19:37 »
Arazide yapmış olsamda aynı sorunu yaşıyorum arazide yaptıktan sonra evde açmamak lazım sanırım hep arazide açıp arazide mi kapatmalıyız ?

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #5127 : 14 Eylül 2014, 13:57:52 »
Bobini toprağa tam yapistirmadan dene bakalım veya biraz yukari kaldirarak yada bobin baglantilarini kontrol et

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5128 : 14 Eylül 2014, 13:58:10 »
Arazide yapmış olsamda aynı sorunu yaşıyorum arazide yaptıktan sonra evde açmamak lazım sanırım hep arazide açıp arazide mi kapatmalıyız ?

Dedektör eğer metal algılarsa açılmaz. Sanırım dedektörünüz metal algılıyor evde.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5129 : 14 Eylül 2014, 14:53:32 »
sinyalci ustam benim modülde biraz sıkıntı oluşmuş, onun için endüktansı yüksek tutmaya çalışıyorum. deneye deneye bulacağız, şimdi tel aldım yanıma bir de 1 k 2 waat direnç . şimdi birde böyle deneyeceğim.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5130 : 15 Eylül 2014, 11:27:30 »
Sonümleme bu 70cm alttakı gömülü demır ı gormuyü demoralize 10*10
« Son Düzenleme: 15 Eylül 2014, 11:30:32 Gönderen: omerserif07 »
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5131 : 15 Eylül 2014, 11:32:32 »
Egri biraz havada. Ama metal gormemesi bobin capi ile alakalidir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5132 : 15 Eylül 2014, 15:51:06 »
sağol karadağ ustam, bende bunu kafama takıp duruyordum. eğri çok güzel ( paylaştığım resim 61.sayfada) ayrım inanın metale sinyal bile vermiyor demir krom vs- ama derinlik ile sıkıntım vardı, bobin çapını en az 42 yapacağım veya 50x50 düşünüyorum. o eğriyi ben 15 cm lik bobinde tutturdum.ama süper ayrım yapıyordu ^-^

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5133 : 15 Eylül 2014, 15:54:10 »
ömerşerif kardeşim bir pot al 3k 5 waat olabilir, onu bobinin çıkış tarafına devreye bağla o eğriyi iyice aşağıya indir kapat cihazı sök o potu ölç bacaklarını kaç ohm geliyorsa oraya 2-3 waatlık bir direnç bağla ama direnç bozulmayan kaliteli olanlardan olsun.

Çevrimdışı daywalker

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5134 : 15 Eylül 2014, 23:36:26 »
Selam aleyküm arkadaşlar Hüseyin ustama cihazımı 2.2 versiyonu yüklemesi için göndermiştim Hüseyin usta bi sürpriz yapıp 2.3 versiyon yüklemiş kendisine teşekkür ediyorum. Bu versiyonlara ayak uydurmak imkansız maşallah  ^-^  Benim gözlemlediğim cihazın menü geçişlerinde ve boşluk modunda iken ekranın dolup boşalmasında inanılmaz bir hız var sanki TURBO takılmış gibi olmuş  ^-^  Bilmiyorum belki ben öyle hissettim ama arama modlarını seçerken - yada + tuşuna basar basmaz menüler 2 şer 2 şer atlıyor zorla zaptediyorum cihazı uçacak diye korkuyorum  ;D  Hüseyin ustaya sonsuz teşekkürlerimi sunduktan sonra teşekkür etmek istediğim bir diğer usta ise SİNYALCİ ustadır. Allah razı olsun ondan beni hiç tanımadığı halde bi mesajımla beni aradı hatta biraz meşguldüm baya bi aradı  ^-^  bilmediğim birçok konuda yardımcı oldu bilgi verdi günün hangi saatinde ararsan yardımcı olurum dedi bende bunları burda paylaşmayı borç bildim çünkü paranla iş yaptıramadığın bu devirde böyle insanların olması memnun etti beni. Allah emeğinizi yağlı etsin tüm arkadaşlara saygı ve selamlarımı sunarım niyetiniz hayır akibetiniz hayır olsun inşallah. Teknoloji ekibine ve özellikle Sinyalci ustama tekrar teşekkürler

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5135 : 16 Eylül 2014, 09:23:58 »
ömerserif , eğer ayrım mod unda çalıştırıyorsan cihaz demiri görmüyor, ben bobine değdiriyorum gene de ses ve görüntü vermiyor.

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #5136 : 16 Eylül 2014, 10:27:16 »
Selam aleyküm arkadaşlar Hüseyin ustama cihazımı 2.2 versiyonu yüklemesi için göndermiştim Hüseyin usta bi sürpriz yapıp 2.3 versiyon yüklemiş kendisine teşekkür ediyorum. Bu versiyonlara ayak uydurmak imkansız maşallah  ^-^  Benim gözlemlediğim cihazın menü geçişlerinde ve boşluk modunda iken ekranın dolup boşalmasında inanılmaz bir hız var sanki TURBO takılmış gibi olmuş  ^-^  Bilmiyorum belki ben öyle hissettim ama arama modlarını seçerken - yada + tuşuna basar basmaz menüler 2 şer 2 şer atlıyor zorla zaptediyorum cihazı uçacak diye korkuyorum  ;D  Hüseyin ustaya sonsuz teşekkürlerimi sunduktan sonra teşekkür etmek istediğim bir diğer usta ise SİNYALCİ ustadır. Allah razı olsun ondan beni hiç tanımadığı halde bi mesajımla beni aradı hatta biraz meşguldüm baya bi aradı  ^-^  bilmediğim birçok konuda yardımcı oldu bilgi verdi günün hangi saatinde ararsan yardımcı olurum dedi bende bunları burda paylaşmayı borç bildim çünkü paranla iş yaptıramadığın bu devirde böyle insanların olması memnun etti beni. Allah emeğinizi yağlı etsin tüm arkadaşlara saygı ve selamlarımı sunarım niyetiniz hayır akibetiniz hayır olsun inşallah. Teknoloji ekibine ve özellikle Sinyalci ustama tekrar teşekkürler
Saygıdeger ustam biz boşunamı teknplpjiekibi ailesi diyoruz bende size teşekür ederim faydam oldu ise nemutlu saygılar

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5137 : 16 Eylül 2014, 11:43:25 »
şimdiye kadar hiç başıma gelmeyen bir sorunla karşılaştım. 3.0 ohm  42 cm cat 5 kablodan  bir başlık sardım, gelgelelim menü bir türlü eğri modunu açmadı, cihazı kapatmak için besleme soketini çıkartırken iyice ısındığını fark ettim, sonra bobini elime alınca onunda aşırı ısındığını fark ettim. mosfet te hiç ısınma yok. acaba bu neden olabilir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5138 : 16 Eylül 2014, 12:12:34 »
moset ile parmağımı yaktım, devrenin üzerinden duman çıktı, eğri modunu ayar yaparken sadece mavi ekran kaldı, mosfet ısınmaya devam ediyor ve cihaz açılıyor, transistör arızası olabilir mi ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5139 : 16 Eylül 2014, 12:56:43 »

Bu eğri size ait değilmi ustam.Yani böyle bir eğri ile cihazın çalışmayı bırakın açılması bile süpriz olmuş.
Telli pot ile eğri ayarlamaya çalışıyorsunuz.Bu potu direk kullanırsanız cihazı bozarsınıız.
Pota en az 150r 2w seri direnç atmanız gerekirdi.Ben göremedim belki bağlıdır.
Öncelikle mosfet gümlemiştir değiştirin...Sönümdirencini sıfırlanmış olmasından olabilir...
Bu devre size çalışır vaziyette gelmedi mi ustam daha ne sönüm direnciyle uğraşıyonuz ki...
Amacım size akıl vermek değilde inanın ben buradan verdiğiniz emekleri gördükçe üzülüyorum.
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...