Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484372 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yasink53

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #6180 : 28 Haziran 2018, 16:36:09 »
arkadaşlar 3s e 12 volt elektiriği ters bağladım 6800 kon. ve 470 kond. patladı tl082 kısa devrede kaldı değiştirdim bc546 larıda değiştirdim ama 7 volt yok ekran ışığı yok elektirik verince hoporlörden tıktık ses geliyor neyapapilirim

Çevrimdışı ksaid

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6181 : 03 Temmuz 2018, 21:00:43 »
اhello
I want to plan to connect lcd  *tg12864a-11*with delta pulse 3
and what difference betwin  a and b  at wiring
thanks

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #6182 : 30 Temmuz 2018, 00:41:46 »
Öncelikle S.A  ,,
Herkeze iyi forumlar ,

DP3 ile ilgili birşey sormak istiyorum öncelikle Karadağ ustama ve değerli forum üyelerine,
sanırım 2013-2014 yada 15 yıllarında bu devreyi kurup bir kenara koymuştum, iş güç koşturmaca ,askerlik derken geçen gün tekrar kutularımın içinde buldum DP3 'ümü :) 

aradan geçen zamana dayalı olarak forumu  biraz karıştırdım ama  çok fazla sayfa olduğu için  tekrardan  okumak  ne yazık ki çok zor,
sorum şu ki :

Elimde son olarak fet eklentisi yapılmış ve toplanmış bir kart var ve birde daha önceden topladığım bir kart vardı fakat eklentiler ve değişiklikler yüzünden onu rafa kaldırmışdım ama oda duruyor :D
v3.0 yüklü bir işlemci var resimlerini ekliyorum.

soruya gelecek olursak, bu geçen zaman  içerisinde  devrede bir değişiklik yapıldı mı , yazılım güncellemesi geldi mi [size=78%]?[/size]
bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun  olurum.

Herkeze kolay gelsin..

İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6183 : 30 Temmuz 2018, 10:43:01 »
Geçen zaman içinde dp3 dp3s ye o da 3s plus a o da m1 olacak şekilde değişti :)

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
« Yanıtla #6184 : 30 Temmuz 2018, 20:25:40 »
Evet gördüm, hayırlı olsun cümleten :)

bu yazınızdan anladığım kadarı ile bizim dp3 için başka yapılacak bişi kalmadı..
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

Çevrimdışı Radar

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6185 : 13 Ağustos 2018, 19:14:24 »
S.a forumda yeniyim bu kodu pc de nasıl yazılıyor ve hangi program kuşanıyorsunuz yardım

Çevrimdışı trencieng

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6186 : 13 Ağustos 2018, 19:52:26 »
merhaba radar kardeş geçmiş sayfaları okursan daha iyi bilgi edineceğini düşünüyorum kodu işlemciyle birlikte satın alman gerekiyor

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6187 : 08 Eylül 2018, 01:25:18 »
خوش آمدید پشم بزرگ پتو من
به سایت شما جدید هستم و اسم شما را در ایران بسیار شنیده ام و به عنوان دلتاپولار بسیار موفقیت آمیز است.
من واقعا شما را دوست دارم، خدا به شما موفقیت می دهد.
لطفا ایمیل و یا فایل های من و راهنمایی در مورد این تلفن.
خیلی ممنونم و بسیار سپاسگزار خواهم شد من
زبان ترکی را به هیچ وجه
زبانم به شما پیامی نمی فرستم
امتیازات مانند P1. P3. P4. j1
من در دسترس نیستم لطفا چیزی درباره این توضیح دهید
با تشکر از ایران احسان -
email mashhad ehsanzarif51@gmail.com
Dünyayı incitme

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6188 : 11 Eylül 2018, 00:07:17 »
Ben www.teknolojiekibi.co

Cevap: Delta Darbe 3 Dijital Darbe
"Cevap # 6609: Eylül 08, 2018, 01:25:18" alıntı
Yünlü battaniyeyi memnuniyetle karşıladı
Sitenin tarih ve saatinin yeni kurgusu, siz ve siz isminiz olan tarih ve saat, çok fazla İran duydum ve delta paular olarak çok başarılıyım.
Seni gerçekten seviyorum, Tanrı sana başarı veriyor.
Bir e-posta adresim veya dosyalarım ve ipuçlarını lütfen, bu telefonu seviyorum.
Çok minnettar olurum çok teşekkür ederim
Hiçbir şey için türkçe dil
Dilim size bir mesaj göndermeyecek
P1 gibi puanlar. P3. P4. J1
Ben müsait değilim, lütfen bununla ilgili bir şey açıklayınız.
İran ile öğleden sonra Ehsan'a teşekkür etti -
Email Mashhad ehsanzarif51@gmail.com
Yönetici raporu
Dünyayı incitme

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6189 : 11 Eylül 2018, 00:19:15 »

سلام.
انجام می شود.
من IC هنوز برنامه ریزی نشده.
فایل هگز باید کامل شود
من می خواهم از تمام ویژگی های دستگاه استفاده کنم.
من یک کشاورز هستم، اما من از این ماشین با کمک تلاش های من و پراکندگی کامل استفاده می کنم ...
و من کمک خدا را تکمیل کردم
من نیاز به سکه اصلی دارم
او همچنین به خداوند می دهد
من در ترکیه من می خواهم در فایل اصلی یا ایران از زندگی نمی کنند.
بویلر و معجزه
Dünyayı incitme

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6190 : 11 Eylül 2018, 00:22:56 »
1
Dünyayı incitme

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6191 : 12 Eylül 2018, 13:41:38 »
Vay, sen kötüsün.
Cihazım açılmıyor.
Tavsiye vermeyin ... !!!!!
Dünyayı incitme

Çevrimdışı ehsanmashhad

• Onbaşı
  • ehsanzarif51@gmail.com
« Yanıtla #6192 : 17 Eylül 2018, 22:22:51 »
The price of the dp3s kit
What is the price?
Do you have sales agents in Iran with original hex?
As well as the dp3 kit
In Iran?
Dünyayı incitme

Çevrimdışı mettug

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6193 : 04 Ekim 2018, 11:19:37 »
Merhaba Arkadaşlar,

Arkadaşlar proje ile ilgili tüm teknik soruları lütfen forum üzerinden sorun. whatsapp, facebook, twitter, özel mesaj, telefon v.b. şekilde sorulan sorulara malesef yanıt veremiyorum. Yanıtlamaya kalksam akşama kadar telefon elimde oturmam gerekiyor. Öte yandan yardım etmek için yaptığım tamir işlemlerini de bana karşı olan tutumdan sonra artık yapmamaya karar verdim. Anlayışını için teşekkür ederim.

Bir süredir zaman buldukça üzerinde çalıştığım delta pulse nin dijital versiyonu olan Delta Pulse 3 projemi artık sizlerle paylaşma zamanının geldiğini düşünüyorum.

Genel Olarak Yapılanlar

Devre temel olarak klasik delte pulse olmakla beraber analog devrede yaptığım birkaç küçük dokunuşla stabilitesini ve mesafesini bir nebze artırdım.

Devrede 128*64 grafik LCD modül kullandım. Ve denetleyici olarak özellikle programlama sıkıntısı çekilmemesi için  pic18f452 kullandım.

Dedektöre ingilizce ve türkçe olmak üzere 2 dil ekledim.

Devreye 4 adet menü için 1 adette toprak ayarı için buton ekledim.

Dedektör kapalı iken tune butonuna basılı tutulduğunda açılmasını, açık iken menüden çıkış butonuna basılı tutulduğunda kapanmasını sağlayan bir devre yapısı ekledim.

Akünün şarj olmasını kontrol edip şarj olduğunda ekrandan uyarı vermesini sağlayan bir devre ekledim.

Yazılımsal olarak boşluk bulma özelliği ekledim.

Delta Pulse de yapılan tüm ayarların menüden yapılmasını sağlayacak şekilde devreyi tasarladım.(güç, sinyal, kazanç, sens, eşik)

Devrede kazanç ayarının da yapılabilmesi sayesinde derinlik de artırılabiliniyor yada kazanç düşürülerek stabilite artırılabiliniyor.

Menüden frekansı artırıp azaltabilme özelliği ekledim.

Kayıtlı olan mineral seviyesini seçerek seçilen duruma göre otomatik ayar yapmasını sağlayan bir özellik ekledim.

Devreye menüden ayarlanabilen sesli ayrım sistemi ekledim. Bu sistem ile metaller hakkında fikir veren ekranla beraber seste de bir değişim meydana gelerek kullanıcılara kolaylık sağlamayı hedefledim. Bu özellik ilk açılışta aktif olmuyor menüden ayarlayarak aktif edilebiliniyor.

Tasarım adımlarında çektiğim birkaç video:

Sesli ayrım modu açık iken çekilmiş birkaç test videosu:
Delta Pulse 3

DeltaPulse3.MOV

Sesli ayrım modu kapalı iken çekilmiş algılama mesafesi test videosu:
Videoda bilezik ve kargaburun 85 cm civarından, çeyrek altın 35 cm civarından algılanmaktadır.
delta pulse 3.MOV

Otomatik ayar, menü ve dil ayarı hakkında çekilmiş bir video:
deltapulse3.MOV

Not: Dedektörden aynı yada daha üstün performans alınması kullanıcının operatörlük bilgisi ve kullanılan arazi koşulları ile doğru orantılıdır.

Ekran Bilgileri:

Sol üstte Pil seviyesi görünmektedir. Pil seviyesi düşük durumda iken dedektör şkaz vermektedir.

Sol kısımda yer alan bölgede sinyalden alınan 4 örnekle oluşturulan sönümlenme eğrisi görünmektedir. Bu eğri alınan örneklerdeki değerin hiç işlenmemiş halidir. Buradan da metal cinsi hakkında bilgi alınabilinmektedir.

Sol kısımda pil ile barlar arasındaki kısımda yer alan E: eşiği simgelemektedir.

Sağ kısımda altta yer alan S: sinyal seviyesini simgelemektedir.

Sol kısımda sağdan sola akan şekillerde algılanan sinyal ve metal cinsi hakkında bilgi vermektedir. Değerli metalde üst kısıma, değersiz metalde alt ve üzt kısıma doğru sinyal uzamaktadır.

Ayarlanması ve kullanıma hazırlanması:

Dedektörü çalıştır ve aramaya başla şeklinde tasarladım. Dedektör açıldığında bulunduğu ortama göre en iyi ayarı otomatik olarak yapıyor ve ayarı tamamladığında direkt aramaya geçilebiliniyor.

Menüden delta pulsede yapılan tüm ayarlar yapılabiliniyor.

Sesle ayrım modu, lcd ışığı, dili, frekansı v.b. birçok ayarda menüden yapılabiliniyor.

Umarım Beğenirsiniz.

Saygılarımla

28 Mart 2012 Düzenleme28 Mart 2012 tarihi itibari ile fabrikasyon PCB de kullanılan tüm dokümanlar ve yapım klavuzu mesaja eklenmiştir. Yapım klavuzu aşağıdaki linkte, diğer dökümanlar mesajın ekindedir. Mesaj eklerini ziyaretciler göremezler.

Montaj klavuzu :http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf

12 Ağustos 2012 tarihi itibari yapılan yenilikler aşağıdaki gibidir.

Dedektöre manuel olarak da kullanılabilme özelliği ekldeim. Otomatik ve manuel ayar yapma özelliğini ayarlar menüsünden yapabilirsiniz.
Dedektör fabrikasyon olarak manuel ayarda bulunmaktadır. Otomatik ayar yapması için menüden aktif etmek gerekmektedir.

Sesli ayrımda değerli metal için ekrana "+", değersiz metal için ise "-" yazma özelliği ekledim. (bu ilk versiyonda da vardı bu versiyonda daha kararlı çalışıyor)

Dedektör stand-by konumuna alınıp unutulduğunda meydana gelebilecek olası akü bitmesi durumuna karşılık stand-by da iken gücü kaptma uyarısı ekledim.

Otomatik toprak ayarlama özelliğinin hızının menğden ayarlanabilmesi özelliğini ekledim.(Bu özelliğin çalışabilmesi için deveye birkaç mazeme eklenmesi gerekmektedir. )

En önemlisi de boşluk testi yapma imkanım oldu. Aşağıda kayada yapılan boşluk testi yer almaktadır.

Ayrıca arkadaşlar kullanım kılavuzunun bir kısmını yazdım. Zaman buldukça tamamlamaya çalışacağım. Yazdığım kadarını siteye ekledim.

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.msg36116#msg36116

dp3 boşluk

Büyük başlık toprak altı test videosu:

Delta Pulse 3 Büyük Bobin Toprak Altı Test Videosu.

Değerli metal toprak altı test videosu:

Delta Pulse 3 Değerli Metal Torak Altı Test Videosu

Büyük başlık hava test videoları:

Delta Pulse 3 1x1 metre bobin test videosu

Delta Pulse 3 1x1 metre bobin test videosu

Not: Dedektörden aynı yada daha üstün performans alınması kullanıcının operatörlük bilgisi ve kullanılan arazi koşulları ile doğru orantılıdır.

08 Eylül 2012 tarihi itibari yapılanlar

Arkadaşlar yazılıma Osiloskop özelliği eklenmiştir.

Bu özellik ile yapılacak kalibrasyonda ekranda görülmesi gereken şekil ekteki dp3 eğri yazan resimde yer almaktadır.

Bobin takılı olmadığında uyarı verme özelliği eklenmiştir.

Ekran yenileme hızı artırılmıştır.

Analog devrede her.gi bir değişiklik yapılmamıştır. En son güncelleme geçerlidir.

Türkçe ve İngilizce olarak 2 ayrı hex eklenmiştir.

Önemli not: Demo hex de menü ve ayrım özelliği kapalıdır. Kullanım süresi kısıtlı değildir. Demo hex in amacı devrenin çalışır durumda olduğunun test edilmesidir.

Yazılımın son halinin test videosu:
Delta Pulse 3 v3 test.wmv

Merhaba. Devre satışı varmıdır acaba. Teşekkürler

Çevrimdışı trex

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6194 : 30 Ekim 2018, 16:13:58 »
tüm forumdaki ustalara ve arkadaşlara selam 1 haftadan beri delta pulse 3  sayfasını inceliyorum 1 ci sayfasından başladım 77 ci sayfadayım benim ilk başta beynim araba tamir sektöründe olduğum için yani benim ecu yandı sonra boynumda tuduldu 1 ci sayfada Karadağ usta PCB de 2 transistörü ters çizmişim demiş benim o sırada ön takım dağıldı acaba birinci sayfadaki PCB Yİ mi örnek alacağız birde sonradan 5 ci sayfada yeniden başka verilmiş ona göremi yapacağız tam o sırada başka sayfalara bakayım derken parçaların dizimlerini yapanlar foruma resim olarak koyanları incelemeye başladım şarz devresini çıkar demiş tüm forumun tüm sayfalarını hatim et diye diğerine söylemiş sayın karadağ ustam ve diğer bu işi bilen forumdaki arkadaşlar tüm emeği geçen arkadaşlara minnettarız. saygımız büyük evet ortada bir emek var fakat sanki sayfalar birbirine geçmiş şimdi 1 ci saffadaki verilmiş olan tüm dosyalar PCB çizimleri malzeme listesi v.s herşey doğrumu yanlışmı? onu anlamadım bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim birde karadağ ustamdan rica etsem delta pulse 3 ün tüm malzemeleri dizilmiş şekilde üsten ve altan pix eli yüksek bir JPEG Resim olsaydı iyi olurdu. karadağ ustam çoğu zaten yanlış yapmış ürünü. herkez sayfadan sayfaya atlıyor ustam şunu bir zahmet acemiler için en azından malzemeleri doğru toplanmış üsten ve alttan delta puluse 3 bir örnek rica ediyoruz. başarılarınızın devamını temenni ediyoruz saygılarımla.

Çevrimdışı Samadsaba

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6195 : 06 Aralık 2018, 01:19:35 »
hello
any one know this hex file is correct or not for this model?

Çevrimdışı Afiq

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6196 : 24 Ocak 2019, 01:07:40 »
Dp3 ün demo olmayan yazlımı varmı?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #6197 : 24 Ocak 2019, 11:25:53 »
Dp3 ün demo olmayan yazlımı varmı?

Bize boş işlemci gönderirseniz ücretsiz olarak programlayıp gönderebiliriz. Ya da bizden programlanmış işlemci de alabilirsiniz.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Bhathu saai

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6198 : 16 Şubat 2019, 03:57:23 »
[quote author = Montenegro link = topic = 3797.msg111907 # msg111907 date = 1548318353]
[quote author = Afiq link = topic = 3797.msg111905 # msg111905 date = 1548281260]
Does the dp3 have non-demo software?
[/ quote]

If you send us an empty processor, we can program and send it for free. Or you can also get a programmed processor from us.
[/ quote]

Hello montenegro. How much would it cost if i order the PCB,component parts and the LCD? Also the price of programmed IC. May i know the price individually? Pcb,lcd,component parts(total price of all), programmed IC and the delivery. Im from philippines. Thanks a lot! 😊😊😊 your project is really nice[/quote][/quote]

Çevrimdışı Afiq

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6199 : 17 Mart 2019, 18:30:12 »
Karadağ.salam aleykum azerbaycana göndere bilirmisiniz.hazir yazlimli islemcini almak icin ne kadar ve hangi hesaba para gondermeliyim bitane dp3 yapmak istiyorum yardimci olursuz cok sevinirim .önceden tesekkur ederim