Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921788 defa)

0 Üye ve 183 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5440 : 27 Ekim 2014, 09:38:51 »
Bi sivasa gelme durumu daha olursa bende Hüseyin ustamızı görmek tanısmak isterim.

İkincisi ; roma döneminden kalma yani 2 bin sene önce topraga gömülmüş altın gümüş veya bronz veya demirimsi bir objeye delta pusenin verdigi tepki nasıldır deneyen varmı acaba?
Burda kastettigim şey şu; topragın icinde bir süre kalan metaller malumunuz oksit yapmkata ve nötr hale gelmekte.
Yani biraz evvel kazıpta koydugunuz metalle aynı durumda olmuyor.
Bu ayrıntı biz cubukcuların önemsedigi bi ayrıntı.

Delta pulsede bu manada bi denemesi,tecrübesi olan varsa nasıl tepki aldıgını yazabilirse cok daha net ve anlaşılır olmus olur.

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5441 : 27 Ekim 2014, 10:22:09 »
         Güzel bir test güzel bir paylaşım elinize sağlık emeği geçen tüm ustalara teşekkür ederim.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5442 : 27 Ekim 2014, 11:38:13 »
Çok güzel bir video usta sniper ve onur ustama canı gönülden teşekkür ediyorum bizlere böyle videoları sunarak.

Nasipse inş. bizde manyotometreli olacaz hazırlıklar tamam gibi..

YELKENLER FORA HAYDİ TEKNOLOJİ EKİBİ.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5443 : 27 Ekim 2014, 13:53:01 »
Usta 268 tane resim zip ledim fakat atamiyorum pc bile atamiyor 400mb buda uzaktan Cekim
usta burası sunak gibi bir yer. sağ kayada da boynuz gibi kabartma var. resim için çok sağ ol, kevenleri görmeyeli çok sene oldu özlemiştim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5444 : 27 Ekim 2014, 13:56:21 »
karadağ ustam yarın sizin emaneti çıkartayım.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5445 : 28 Ekim 2014, 16:01:31 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu şekiller, yorumlar, resimler hepsi çok güzel şeyler. Ama bunları Sorular ve Cevaplar adlı bölümde devam etmemiz daha doğru olur. İsterseniz Sorular ve Cevaplar bölümünde bir konu açın bende ilgili mesajları o konuya taşıyayım.

Saygılar
          [size=78%][/size]
[/size]
              Karadağlı ustam her ne kadar yeni üye olmuş isem de aslında yıllardır siteyi uzaktan takip ediyorum. Başarı grafiğiniz zekanızla orantılı olarak yükseliyor sanırım bu grafiğin bir üst sınırı yok gibi....Bu tanımlamaya diğer arkadaşlarda dahildir.

En son geliştirdiğiniz ürünü kullanma ve alma imkanım olmadı ama cihaza tam hakim olunduğu zaman müthiş olduğu kanaatindeyim. Bunu daha önce kullanmış olduğum cihazlarla ve sizin video görüntülerinizi kıyaslayarak yapıyorum. En azından 30-40 bin tl ye kadar olan cihazların en iyisi diyebilirim.

Elimizde olmadan define işaretleri hakkında yanlış bölümde yorum yaptık affola. Ancak en dikkat çeken bölüm burası olduğu içindir sanırım. Soru ve Cevapların alt konuları çok sote kalmakta ve başka konularda karıştığı için dikkatlerden kaçmaktadır. Eğer ana sayfada bulunan Metal dedektörler bölümüne define yorumu ve alt başlık olarakt a resimli ve resimsiz işaretlere yorum ve define hakkında sorular şeklinde sadece üç bölümden oluşan bir uygulama yapılırsa daha dikkat çekici olacağı kanaatindeyim. Ziyaretçi sayısı en azında iki veya üç katına çıkacaktır. Genelde dedektör bahsi geçen sitelerde bu tarz yerler daha ilgi çekici gelmektedir hatta dikkat ettiyseniz teknoloji ekibi üyeleri bile böyle bir beklenti içinde sanırım...
       Saygılarımla

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5446 : 28 Ekim 2014, 16:07:56 »
evet arkadaşlar her dedektör zaten bronzu kıymetli görür 

mami M ne olduğunu anlayın diye yazdım M yi bronz bizans dönemi follislerinden  :D :D

peki degeri ne bu paranin ustalarim
yıllar önce o yukarıdaki paradan bulmuştum, abim bursada bir yere götürmüş eski bizans parası çok fazla bir değeri yok demişler ne oldu sonrasını bilmiyorum. anna cont ve M işareti diğer yanında da üç insan kabartması vardı.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5447 : 28 Ekim 2014, 16:38:39 »
allah razı olsun şakir usta burada bilende yazıyor bişeyler bildiğini sananda bilmiyorsam çok konuşmam herzaman öğrenmeye çalışırım fazlada herşeye atlamam sonra ters takla kalırım bazı arkadaşlarda atlıyor sonra ters gelmesinler artık anlayan anlasın bişeyler

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5448 : 28 Ekim 2014, 16:42:05 »
evet arkadaşlar her dedektör zaten bronzu kıymetli görür 

mami M ne olduğunu anlayın diye yazdım M yi bronz bizans dönemi follislerinden  :D :D

peki degeri ne bu paranin ustalarim
yıllar önce o yukarıdaki paradan bulmuştum, abim bursada bir yere götürmüş eski bizans parası çok fazla bir değeri yok demişler ne oldu sonrasını bilmiyorum. anna cont ve M işareti diğer yanında da üç insan kabartması vardı.

MS 530 yıllar bizans parası

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5449 : 28 Ekim 2014, 16:49:50 »
Sanırım koleksiyonerlerde 75 - 100 dolar arası olması lazım ama şu anda elimde yok diyorsun bu iyi çünkü son altı osmanlı dönemi padişahını paraları serbest ondan sonrası ise yasaktır tarihi esere girer. Yanlış hatırlamıyorsam

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5450 : 28 Ekim 2014, 17:01:05 »
Madde 3 -[/bMüze koleksiyonlarını tamamlayıcı nitelikte olmayan ve belge değeri taşımayan etnoğrafik nitelikteki kültür varlıkları ile Abdülmecit, Abdülaziz, V. Murat, II. Abdülhamit, V. Mehmet Reşat ve Vahidettin'e ait ve aynı çağdaki sikkelerin yurtiçinde alımı, satımı ve devri serbest olup ayrıca tescile tabi değildirler.
Değerlendirilmek üzere müzelere başvurulması halinde; 
a)Müzeye alınmayan etnoğrafik nitelikteki taşınır kültür varlıkları, yurtiçinde alımının, satımının ve devrinin serbest olduğunu gösterir bir belge ile maliklerine iade edilir. Belgenin bir örneği ilgili müzede bulundurulur.
b)Müzeye alınması uygun görülenler malikinin belirlenen değer tekdirine razı olması halinde, müze tarafından satın alınırlar. 
Değer takdirine razı olunmaması halinde, yurtdışına çıkarılamayacağını gösterir bir belge ile maliklerine iade edilir.
Belgenin bir örneği ilgili müzede bulundurulur.  Etnoğrafik nitelikteki kültür varlıklarının bir grubunu teşkil eden yazma ve tezhipli kitaplar Bakanlığa bağlı kütüphanelerce de usulüne uygun olarak alınabilir.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2014, 17:03:48 Gönderen: Ankebut »

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5451 : 28 Ekim 2014, 17:04:55 »
Ankebut arkadaşım. Bronz paraların koleksiyonerlerde ki  değeri yok denecek kadar az. Dediğiniz değerlerde olması için paranın çok pürüzsüz ve az bulunan olası lazım. aksi taktirde para etmez. Para gümüş yada altın olursa tabi ki durum değişir. Ama genelde Türkiye de bu tarz paralara düzgün fiyat verecek koleksiyoner yok.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5452 : 28 Ekim 2014, 17:09:33 »
Ankebut arkadaşım. Bronz paraların koleksiyonerlerde ki  değeri yok denecek kadar az. Dediğiniz değerlerde olması için paranın çok pürüzsüz ve az bulunan olası lazım. aksi taktirde para etmez. Para gümüş yada altın olursa tabi ki durum değişir. Ama genelde Türkiye de bu tarz paralara düzgün fiyat verecek koleksiyoner yok.
Haklısın sen gerçekçi davrandın ben üzülmesinler diye yüksek tuttum fiyatı; bu acıyı osmanlı dönemine ait gümüş para sayesinde öğrenmiştim, ben verilen bir tek lira için parayı az bulmuştum. Ama satıcı benim dostumdu abi bu sana böyle dedi senden tek para alıyorum ben bunun gümüş takımını (beş adetini) sana aynı fiyata satabilirim demişti.........
Tabii ki suratım 5x5 olmuştu para mesele değil ama tarihimiz ucuza gidiyor ona üzülüyorum.........

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5453 : 28 Ekim 2014, 17:28:21 »
Zaten yabancılar kendi para ve parçalarını satın alıyorlar. Kendi tarihlerine sahip çıkmak için. bizimkisi sadece tahrip etmek.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5454 : 28 Ekim 2014, 18:59:03 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ankebut, sende haklısın. Konuyu daha önde olan bir yerde tartışmak istiyorsun. Şimdilik dediğim gibi sorular ve cevaplar bölümünde devam edelim. Ben ilk fırsatta bölümü daha göz önüne taşıyacağım. Az önce araziden testten geldim. Sonuçların beklediğimden daha iyi olması nedeniyle kendime bu akşam tatil verip erken eve gideceğim :)

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5455 : 28 Ekim 2014, 19:05:40 »
Merhaba Arkadaşlar,

Ankebut, sende haklısın. Konuyu daha önde olan bir yerde tartışmak istiyorsun. Şimdilik dediğim gibi sorular ve cevaplar bölümünde devam edelim. Ben ilk fırsatta bölümü daha göz önüne taşıyacağım. Az önce araziden testten geldim. Sonuçların beklediğimden daha iyi olması nedeniyle kendime bu akşam tatil verip erken eve gideceğim :)

Saygılar

Tatil kurban olsun size ustam :)   ee  video çekmedinizmi şenlendirin ortamı :)

Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5456 : 28 Ekim 2014, 19:08:55 »
Merhaba Arkadaşlar,

Saygılar

Tatil kurban olsun size ustam :)   ee  video çekmedinizmi şenlendirin ortamı :)

Eyvallah. Çektim de gece olduğundan çıkmamış doğru düzgün.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5457 : 28 Ekim 2014, 20:12:23 »
Karadağ usta Allah başarılarını daim eylesin...

Arkadaşlar ustamızı dinleyelim ve sorular cevaplar bölümünde bu konuları ele alalım...

Saygılarımla

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5458 : 29 Ekim 2014, 18:49:03 »
ustam eline saglık ama beklediyinden iyi çıkması beni şaşırtmadı çünkü herzaman beklediyimizden daha iyisini yapıyorsunuz saglık ve başarılarınızın devamını diliyorum saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5459 : 30 Ekim 2014, 19:38:43 »
karadağ ustam yeni denemelerin hayırlı olsun, aslında kargonun içine modülün yanında pic i de koyacaktım ama inanın o kadar işle bile uğraştırmak istemedim, kargo büyük ihtimal dün veya bu gün elinize ulaşması lazımdı, bi sorayım dedim, Allaha emanet olun.