Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921658 defa)

0 Üye ve 146 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

walkman

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #3620 : 23 Mayıs 2014, 00:46:21 »
erik1,akü voltajınızı kontrol ediniz.  Ayrıca hoparlör soketinin lehimini yenileyiniz. Soğuk lehim olma ihtimali var.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3621 : 23 Mayıs 2014, 00:54:32 »
ustam cihazı az önce yine çalıştırdım önce yükleniyor diyor 99 a kadar sayıyor tam açılacakken kapanıyor tekrar denedim budefa normal açıldı açıldıgında höperlörden diid sesi geliyor menüye giriyor reset yapıyom yapıyor fakat bobine bir metal tuttugumda kapanıyor akü voltajı 13 volt civarı
Deneysiz icad olmaz Fakirlik adamı mucit yapar

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3622 : 23 Mayıs 2014, 01:19:14 »
enterasan normal çalıştı bobine metal tuttum diid dedi algıladı kapandı böyle bir sorunla karşılaşan varmı

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3623 : 23 Mayıs 2014, 07:22:41 »
     Teşekkürler micromen eline sağlık.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3624 : 23 Mayıs 2014, 07:26:56 »
ustam cihazı az önce yine çalıştırdım önce yükleniyor diyor 99 a kadar sayıyor tam açılacakken kapanıyor tekrar denedim budefa normal açıldı açıldıgında höperlörden diid sesi geliyor menüye giriyor reset yapıyom yapıyor fakat bobine bir metal tuttugumda kapanıyor akü voltajı 13 volt civarı
Merhaba ;
voltaj değeriniz 13 volt demişsiniz fakat akünüzde gerekli amperi tutmuyor olabilir benim elimdede bir tane akü mevcut bozuk dura dura bozulmuş ölçtüğümde 12<45 volt fakat amper yok anında bitiyor akü ,,
  Birde hoparlöre 100nf yi ekleyin mutlaka sayın karadağın belirttiği gibi ;
Micromen in hazırladığı dosyayı inceleyin ;) tekarr saygılar sevgiler kolay gelsin
Okumak tutkuların en soylusudur,

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3625 : 23 Mayıs 2014, 09:43:18 »
Arkadaşlar notlara unuttuğum şu üç satırı da eklersiniz:
-Bobin için kullanılan soketin 1. 3. Pinlerini kullanırsanız Karadağ ustanın bobinleri ile uyumlu olur.
Algılama yaptığında devre kapanıyor: Hoperlöre 100nF bağlayın, pinlerini kontrol edin. Akü voltajından emin olun. Sesli ayrım modu ise değersizde tek bib yapıp ses kesilir(Normal)
-Besleme kondansatörünü eğer sığdırabilirseniz 12000mF a kadar çıkabilirsiniz.
İyi çalışmalar.

micromen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3626 : 23 Mayıs 2014, 09:48:22 »
Karadağ ustam Kullanım ile ilgili bir bilgi vermişti. Tam anlayamadım. Cümle şöyle başlıyordu:

Kalibrasyon: Dedektörü kullanacağınız alana götürün, yanınıza bir değerli bir değersiz örnek alın;

Tamamlarsa çok sevinirim.
Saygılar.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3627 : 23 Mayıs 2014, 17:21:22 »
arkadaşlar ustalar bu sorunla ilgili bilgisi daha önce aynı soruna rastlayan ? cihaz çalışıyor 99.a kadar sayıyor tam açılacak kapanıyor pek nadiren normal çalışıyor açılınca höperlörden diid sesi geliyor bobine bir metal tuttugumda cihaz kendini kapatıyor-
1-akü taşgibi saglam 12v 7amp akünün kablolarını birbirine deydirdigimde kobloyu eritecek kedar saglam
2-hoperlör saglam 100nf kondansatör baglı
3-r1 direnci saglam
4-parelel ve sönümleme direnç ve mosfet saglam
5-kartın üzerinde 5v ve 7 volt geliyor ancak 1.6volt yok bunu sönümleme egritisine bakerken ölçtüm
  bilgili ustalardan yardım bekliyom saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3628 : 23 Mayıs 2014, 17:28:29 »
hoparlörü sökün ve deneyin. Sorun düzeliyorsa ses devresini elden geçirin.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı erik1

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3629 : 23 Mayıs 2014, 23:26:43 »
sorun kısmen çözüldü başta hüseyin usta olmak üzere diger yardımcı olan arkadaşlara tşk karadag ustanın dedigi gibi hoperlörü devre dışı bıraktım cihaz normal şekilde çalıştı şimdi metal tuttugumda kapanmıyor algılama yapıyor ses çıkış olan bölgedeki tüm parçaları konrol ettim hepsi saglam höperlörde saglam görünüyor fakat kulaklık taktım kulaklıktan ses çıkıyor sizce hoperlörmü sorunlu??

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3630 : 24 Mayıs 2014, 04:38:38 »
Hoparlör düsük direncli olabilir , 16 ve ya 32 Ohm hoparlör ile dene.Benimkisi 32 Ohm ve gayet güzel calIsIyor.

Huseyin usta ,gonderdigin PIC'i ve 3D loggeri aldIm.Cok tesekkurler ederim.KIsmetse yarIn her ikisini'de monte edecegim.3D logger'a 2Gb hafIza kartI yerlestirdim.Gereken düzenlemeleri yaptIktan sonra , yetististirebilirsem bir'de 3D test ekliycem.

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 04:54:10 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3631 : 24 Mayıs 2014, 06:49:55 »
Hoparlör düsük direncli olabilir , 16 ve ya 32 Ohm hoparlör ile dene.Benimkisi 32 Ohm ve gayet güzel calIsIyor.

Huseyin usta ,gonderdigin PIC'i ve 3D loggeri aldIm.Cok tesekkurler ederim.KIsmetse yarIn her ikisini'de monte edecegim.3D logger'a 2Gb hafIza kartI yerlestirdim.Gereken düzenlemeleri yaptIktan sonra , yetististirebilirsem bir'de 3D test ekliycem.

SaygIlar.
Hayırlı olsun :D bişey soracam 3d logger nereye takılıyor ,?:D ;)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3632 : 24 Mayıs 2014, 07:03:08 »
3D logger kullanabilmen icin buton cIkIslarInda degisiklik oluyor.Zaten 3D logger'a +ve - 5V besleme ,RX-TX data giris cIkIsI ve 3D ornekleme butonu baglanIyor.Bendeki uygulamayI Huseyin usta yaptI.Onceki 3D loggerda sorun oldugu icin Huseyin ustaya gondermistim.Kendisinden Allah (c.c.) razI olsun baska 3D logger ile yeni version PIC gonderdi.Bendeki baglantI noktalarI hazIr.Sadece yeni degisiklikleri uygulamam gerekicek.PIC'te 3D yazIlIm'In olmasI gerek,o yuzden PIC'in buton cIkIslarInda degisiklik oluyor.Eger 3D'ye karar verdiysen ,cihazI Huseyin ustaya gonder ,gerekeni yapacaktIr.

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 07:05:06 Gönderen: jickata »

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3633 : 24 Mayıs 2014, 07:09:04 »
3D logger kullanabilmen icin buton cIkIslarInda degisiklik oluyor.Zaten 3D logger'a +ve - 5V besleme ,RX-TX data giris cIkIsI ve 3D ornekleme butonu baglanIyor.Bendeki uygulamayI Huseyin usta yaptI.Onceki 3D loggerda sorun oldugu icin Huseyin ustaya gondermistim.Kendisinden Allah (c.c.) razI olsun baska 3D logger ile yeni version PIC gonderdi.Bendeki baglantI noktalarI hazIr.Sadece yeni degisiklikleri uygulamam gerekicek.PIC'te 3D yazIlIm'In olmasI gerek,o yuzden PIC'in buton cIkIslarInda degisiklik oluyor.Eger 3D'ye karar verdiysen ,cihazI Huseyin ustaya gonder ,gerekeni yapacaktIr.

SaygIlar.
sendeki menünün  resmini koyabilirmisin ?
saygılar

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3634 : 24 Mayıs 2014, 07:14:05 »
KIsmetse yarIn monte edip gereken guncellemeleri yaptIktan sonra resim ekliyebilirim.Daha yeni PIC'i ve 3D loggeri takkmadIm.Zaten daha dun geldiler.Hafta arasI calIsmaktan pek cihazla ugrasamIyorum.

SaygIlar.
« Son Düzenleme: 24 Mayıs 2014, 07:16:11 Gönderen: jickata »

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3635 : 24 Mayıs 2014, 07:21:52 »
KIsmetse yarIn monte edip gereken guncellemeleri yaptIktan sonra resim ekliyebilirim.Daha yeni PIC'i ve 3D loggeri takkmadIm.Zaten daha dun geldiler.Hafta arasI calIsmaktan pek cihazla ugrasamIyorum.

SaygIlar.
kolay gelsin
aynı dertten bende muzdaribim kutulamaı bitiremedim :D denmedim bile daha bi kere sesini duydum o kadar :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #3636 : 24 Mayıs 2014, 16:02:51 »
Merhaba arkadaşlar 3d eklentisiyle bir kaç deneme yaptım.Denemelerim gerek program hakimiyeti gerekse de hava muhalefeti nedeniyle biraz kısıtlı oldu .
Test için kullandığım metal objenin bire bir görsel görüntüsünü elde ettim.PCde görüntüyü görebildim.
Hafızaya kayıt yapıp yayınlamayı beceremedim bidakine inşallah...
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #3637 : 24 Mayıs 2014, 16:41:29 »
onur ustam kac mtr den nasil bir objeydi merak ettim bak simdi bende haftaya test edecegim ins guzel netice alirsam bir video cekip seyrederiz bakalin degisik mtrlerdeki metalleri gorebilecekmiyim he birde boslugumuz ve icinde metal olacak 8)

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3638 : 24 Mayıs 2014, 20:03:04 »
slm.ustalar teknik bilgim yok syfaları okuyorum ama anlamıyorum dp3s.de yok beraber gezintiye gidelim bari video paylaşın da gözümüz bayram etsin ustalar
hayır da şer de ALLAH tandır

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3639 : 24 Mayıs 2014, 20:53:25 »
slm.ustalar teknik bilgim yok syfaları okuyorum ama anlamıyorum dp3s.de yok beraber gezintiye gidelim bari video paylaşın da gözümüz bayram etsin ustalar
Herkes bir yerlere gitti :D hani videolar :d bekliyoruz