Gönderen Konu: T1 HAKKINDA BİR KAÇ SORU  (Okunma sayısı 2614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
T1 HAKKINDA BİR KAÇ SORU
« : 08 Ekim 2019, 14:22:31 »
Merhaba, öncelikle yeni kayıt oldum burda böyle bir form olduğunu yeni gördüm. Kafama takılan bir kaç sorum olucak cevaplarsanız sevinirim.
T1 akdim çift port diye geçen 2.el ama daha araziye çıkmadım bakacağım ve bildiğim yaşam yerleri suan biraz kalabalık. Şöyle youtubeden videoları seyrederek hemen bir tane çift port siparişi geçtim satıcı kaynaklı 1 haftada elime ulaştı neyse kutuyu açtım ilk dikkatimi çeken videoda seyrettiğim başlıkla gelen başlık farklıydı.videodaki 32 baslik bana gelen olips yanlış ölçmediysem 32*26 başlık. Bunlar arasındaki fark nedir? Bir fark var ki yeni başlık üretmişsiniz. Almamın en büyük nedeni youtubede uye olduğum bir arkadaşın sizin yeni başlıklı videolarını seyretmemdeki etkendir.
2.sorum arazide 3 gün kalmayı planliyorum ama doğal olarak şarj sorunu olacak. Şarjlı lambam var güneş enerjili hatta bisürü sarj kabloları lakin hicbiri bu porta uymadı.bir arkadaşım vu porta göre kablo ayarladı ama sorun şu bendeki lambanın sarj çıkışı 5v sanırım sizdeki çıkış 8'4v. Sonra diğer arkadaş bu işten anlayan aman makineyi yakarsın dedi. Kisaca araziye çıktığımda elektrik olmayacağı için bunu sahada nasıl şarj edebilirim. Yeri geldiğinde 1 haftalık kamp yapabiliyorum. Uzun oldu. Saygılar sevgilet.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
Ynt: T1 HAKKINDA BİR KAÇ SORU
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2019, 14:29:25 »
Usta cihazı kimden aldınız.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2019, 14:44:34 »
S.a. kardeş ben satıcıyı kötülemek amacıyla yazmadım bunu baştan söyleyeyim. Sorun benden kaynaklı ben ütünün hepsinin aynı olduğunu biliyordum gerçi resimlerde belliydi ama dikkat etmemistim geldikten sonra farkettim hatta aradım sonra satıcıyı yeni modellerin başlıkları böyle dedi. O zaman öğrenmiş oldum.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #3 : 08 Ekim 2019, 14:53:15 »
Usta satıcıyı kötülemek maksadıyla sormadım.
Yeni modeller 32 lik başlıklı.
Cihazın yanında sadece şarj cihazı var. Başka bir şeyi yok.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4 : 08 Ekim 2019, 15:20:07 »
Evet ürünü aldıktan sonra öğrendim bende, yeni ve waki başlık arasında derinlik farkı varmı dır, uzun süreli kamplar için şarj sorununu nasıl çözerim. Aslında sorularım bunlardı. Uzatmak istemem.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 08 Ekim 2019, 15:23:14 »
[Klavye azizliği yeni ve eski başlık demek istedim.
quote author=Muratbzk link=topic=11097.msg115613#msg115613 date=1570537207]
Evet ürünü aldıktan sonra öğrendim bende, yeni ve waki başlık arasında derinlik farkı varmı dır, uzun süreli kamplar için şarj sorununu nasıl çözerim. Aslında sorularım bunlardı. Uzatmak istemem.

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.
« Yanıtla #6 : 08 Ekim 2019, 15:40:25 »
Başlıklar arasında bir miktar algılama farkı var.
Arazide şarj için uygun şarj soketi bulup lion şarj cihazı ile şarj etmen lazım.
Rastgele bir şarj cihazı kullanma.

Çevrimdışı _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #7 : 08 Ekim 2019, 15:43:14 »
12 volt akü al amperi biraz yüksek olsun lm2596 hazır kitler var çıkış voltajı nıda 8.4 volta ayarla...

Çevrimdışı durmaz

• Yüzbaşı
  • Bizimkisi bir hobi.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 08 Ekim 2019, 15:56:53 »
Bu şarj işi olmadı akü al aparat al taşıma sıkıntısı da olacak. Lion batarya derken powerbankla şarj ederim düşüncesi ile almıştım.
Buradan teknoloji ekibi arkadaşlara sesleniyorum benim gibi kullanıcıları da düşünürseniz sevinirim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #10 : 08 Ekim 2019, 16:17:32 »
Bu şarj işi olmadı akü al aparat al taşıma sıkıntısı da olacak. Lion batarya derken powerbankla şarj ederim düşüncesi ile almıştım.
Buradan teknoloji ekibi arkadaşlara sesleniyorum benim gibi kullanıcıları da düşünürseniz sevinirim.

Sizin gibi arkadaşlar için harici batarya satışımız mevcut. Bu batarya dedektörün anaünitesinin arkasına takılıyor ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #11 : 08 Ekim 2019, 16:41:19 »
Öte yandan şimdi fark ettim. Evet siz ilk seriden almışsınız ürünü. Hem başlık hem de devre neden ile biraz derinlik ve stablite farkı var sizin aldığını ürün ile sıfırı arasında.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #12 : 08 Ekim 2019, 16:44:12 »
Ya kusura bakmayın güle güle kullanın yazmayı unutmuşum. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2019, 17:48:22 »
Anladım çok teşekkür ederim. Galiba yenisi için elimden çıkarmak en mantıklısı gibi duruyor tabii kendi düşüncem.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #14 : 09 Ekim 2019, 13:41:50 »
Anladım çok teşekkür ederim. Galiba yenisi için elimden çıkarmak en mantıklısı gibi duruyor tabii kendi düşüncem.

Takasa alalım.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #15 : 09 Ekim 2019, 15:13:35 »
Hocam öncelikle hayırlı olsun T1 gerçekten çok başarılı bir ürün Karadağ ustanın ustagi gibi eski versiyonda ayrım derinlik ve stabilitede az bı sorun vardı 32 başlık gerçekten hem derin hem ayrımı iyi Hüseyin ustayla bence takası düşünün eski model sizi biraz yora bilir hayırlı uğurlu olsun arazide şarj icinde ben aracimda 300 w inverter in var her yerde şarj sorunumu cozuyor yalnız kendi şarj aleti dışında başka şarj cihazı kullanırsanız içerisindeki batarya zarar verirsiniz cunki şarj koruma akım sınırlama devreleri mevcut rast gelsin tekrardan takildiginiz yerde yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #16 : 09 Ekim 2019, 21:32:37 »

Üstadım teşekkür ederim. Elimde pulse bir cihaz var kullanmadığım onu satabilirsem takas seçeneğini düşünebilirim.

Takasa alalım.

Çevrimdışı Muratbzk

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #17 : 09 Ekim 2019, 21:37:17 »

Anladım üstadım, değerlendirme için gerekli açıklamayı yaptım. Şarj konusunu not ediyorum, teşekkürler.
Hocam öncelikle hayırlı olsun T1 gerçekten çok başarılı bir ürün Karadağ ustanın ustagi gibi eski versiyonda ayrım derinlik ve stabilitede az bı sorun vardı 32 başlık gerçekten hem derin hem ayrımı iyi Hüseyin ustayla bence takası düşünün eski model sizi biraz yora bilir hayırlı uğurlu olsun arazide şarj icinde ben aracimda 300 w inverter in var her yerde şarj sorunumu cozuyor yalnız kendi şarj aleti dışında başka şarj cihazı kullanırsanız içerisindeki batarya zarar verirsiniz cunki şarj koruma akım sınırlama devreleri mevcut rast gelsin tekrardan takildiginiz yerde yazarsanız elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız