Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9923852 defa)

0 Üye ve 60 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4560 : 07 Ağustos 2014, 11:52:15 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar
Bir ricam olacak bu makinede Gümüş le test yapan oldumu ,Bu makinenin Gümüşe gösterdiği tepki nedir.Değerli mi Degersizmi.
Cevaplarınızı Bekliyorum.
Herkese iyi çalışmalar dilerim.
y!ld!Ray

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4561 : 07 Ağustos 2014, 12:10:35 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar
Bir ricam olacak bu makinede Gümüş le test yapan oldumu ,Bu makinenin Gümüşe gösterdiği tepki nedir.Değerli mi Degersizmi.

Değersiz gösteriyor  sayın mdogen_kc
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4562 : 07 Ağustos 2014, 12:27:19 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar

Teşekkürler Kuzen kardeş.
İlginç bir durum gümüş kolyeyi değerli olarak görebiliyor ama gümüş bir para yada yüzüğe değersiz sinyali veriyor ,acaba sorun bendemi diye merak ediyordum.
y!ld!Ray

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4563 : 07 Ağustos 2014, 12:40:55 »
Ustalar bende 3 s ye baslıyorum karadag usta sagolsun modül  pic geldi yanlız buna ekranı hangi marka alcam?
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4564 : 07 Ağustos 2014, 13:03:02 »
Ustalar bende 3 s ye baslıyorum karadag usta sagolsun modül  pic geldi yanlız buna ekranı hangi marka alcam?

Bu ürünü kullanabilirsin.
http://www.direnc.net/WG12864C-MAVI,PR-18305.html
y!ld!Ray

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4565 : 07 Ağustos 2014, 16:02:40 »
Tivos usta verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, aynı kanaatteyim de ikisini bir arada halledebilir miyiz diye düşündüm biran, ben sadece 38 lik başlık kullandığım için küçük başlıkların fonksiyonunu bilmiyorum. Mesele anlaşıldı malumu ilam kabilinden netleştirmiş olduk. Teşekkür ederim.
Hürmetler...

Hürmetler bizden usta. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Kolay gelsin...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4566 : 07 Ağustos 2014, 16:26:02 »
omerserif07 ustam ben ekranı EXPKITS isimli bir firmadan gittigidiyor com dan aldım, ama pin header takmışlar, yani işlem görmüş, bende hem firmaya hem gittigidiyor a mail attım, değiştirme veya geri alma şartı koydum. winstar 12864B serisi kullanılıyor bu şekilde ara, buluemavi de var dı üyelik yaptım aktif olmayınca buradan istedim. en iyisi dorukan store idi ama ondada kalmamış.35 tl + 6,5 kargo toplam 41,5 tl olarak geldi.

« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2014, 16:28:38 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4567 : 07 Ağustos 2014, 16:38:05 »
mdogen_kc ustam: yalnız arkadaşımıza önerdiğiniz ekranı ben karşılaştırdım pin sıralaması tutmuyor. bilgi olsun, ama benden bin kat daha bilgili ustalarımız var eğer uygunsa onaylasınlar.omerserif07 karadağ ustamda yokmu o niye yollamamış ekranı, winstar 12864B almanız lazım bilginize, bacaklar kesiinlikle tutmuyor.bulamazsanız karadağ usta sonuna kadar yanında olur.
« Son Düzenleme: 07 Ağustos 2014, 16:43:30 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4568 : 07 Ağustos 2014, 16:46:11 »
mdogen_kc ustam: yalnız arkadaşımıza önerdiğiniz ekranı ben karşılaştırdım pin sıralaması tutmuyor. bilgi olsun, ama benden bin kat daha bilgili ustalarımız var eğer uygunsa onaylasınlar.omerserif07 karadağ ustamda yokmu o niye yollamamış ekranı, winstar 12864B almanız lazım bilginize, bacaklar kesiinlikle tutmuyor.bulamazsanız karadağ usta sonuna kadar yanında olur.
Evet bir önceki linki göndermişim
Dogru link burada
http://www.direnc.net/WG12864B-YESIL,PR-18304.html
y!ld!Ray

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4569 : 07 Ağustos 2014, 20:34:57 »
 omerserif07 EXPKITS isimli firmanın sorumlusu beni aradı bu gün, 12864B gldc ye pin herader i test için taktıklarını sorun olursa geri kabul edeceklerini söyledi, elinde yeni gelmiş 80 adet varmış.kocaeli firması.( izmit )

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4570 : 07 Ağustos 2014, 21:54:10 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar

Teşekkürler Kuzen kardeş.
İlginç bir durum gümüş kolyeyi değerli olarak görebiliyor ama gümüş bir para yada yüzüğe değersiz sinyali veriyor ,acaba sorun bendemi diye merak ediyordum.

denediğiniz gümüşler ticari gümüş olduğundan saf %999 gümüş niteliğinde değildir...
içine karıştırdıkları metalin türüne göre makina değerli değersiz örnekler...

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4571 : 07 Ağustos 2014, 22:16:26 »
slm.ustalar dp3.1x1 bobinle boşluk tesbitinde enfazla nekadar inebilir bilgisi olan varmı derinlerde boşluk oldugunu düşündügüm bir alanda dp3.boşluk algıladı ama kulanım hatasımı diye düşünüyorum yaklaşık 5 e 4 metre bir oda gibi 6 metre derinlik düşünüyorum olabilirmi
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4572 : 07 Ağustos 2014, 22:20:49 »
slm.ustalar dp3.1x1 bobinle boşluk tesbitinde enfazla nekadar inebilir bilgisi olan varmı derinlerde boşluk oldugunu düşündügüm bir alanda dp3.boşluk algıladı ama kulanım hatasımı diye düşünüyorum yaklaşık 5 e 4 metre bir oda gibi 6 metre derinlik düşünüyorum olabilirmi

Bu derinlikten algılama yaptığını sanmam.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4573 : 07 Ağustos 2014, 22:24:52 »
selam ustalar ve 3s i yeni kullanmaya başlayan  arkadaşlar ben 3si bir yıldır kullanıyorum 3 d yokken çok denedim daha önce yazdım arkadaşlarda yazdı bu dedektör toplu metal dedektörü tek parada arayabilirsiniz küçük başlıklar var metali toprakta ve havada görme mesafesi çok deyişiyor o yüzden hava testlerine pek itibar etmeyin 40 santimden bulduğunuz bir objeyi yarım saat sonra tekrar tutun başlığa 10   15 santimden zor görebilir bu cihaz oksit hastası metal oksitliyse yıllanmışsa kaçırmaz  bakır yada gümüş yeterki toprak altında olsun ben ilk aldığımda mezar kapakları olur pişmiş topraktan bilirsiniz bir liradan büyük parayı onun 60 santim altından  buldum o gün cihaz ne olduğunu bana anlattı şu an 3d dede anlattı bende arkadaşlara anlattım ama anlayan anladı anlamayan hala testlarle uğraşıp duruyor.

sahinzzr

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4574 : 08 Ağustos 2014, 00:41:45 »
Sa bu dedektorun fiyatini bilen varmi ve nereden temin edebiliriz saygilar

ümit07

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4575 : 08 Ağustos 2014, 01:50:44 »
selam ustalarım 30 cm başlıkla 20 cm ebatındaki 40 cm derinligindeki kaçuk kanalizosyon borusunun boşlugunu tespit yapamadık. sizce problem nerede boşlugu neden görmüyor

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4576 : 08 Ağustos 2014, 08:17:11 »
selam ustalarım 30 cm başlıkla 20 cm ebatındaki 40 cm derinligindeki kaçuk kanalizosyon borusunun boşlugunu tespit yapamadık. sizce problem nerede boşlugu neden görmüyor

Tespit etmeye çalıştığınız boşluk başlıktan büyük olmalı, kullandığınız başlıktan küçük boşluğu tespit edemezsiniz.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4577 : 08 Ağustos 2014, 09:38:13 »
karadağ ustam veya diğer ustalardan yardım rica edeceğim. ben 1.6 ve 7 volt ölçümlerini alamıyorum. 2n7000 bc546 veya 4148  bunların hangisi patetes olabilir, ben bu şekilde modül ve pici taksam aksi bir durum olur mu ? 4148 leri kart üstünde ölçtüm problem gözükmüyor, sadece T12 ( bc 546) nın kollektöründe 12 volt var diğer transistörlerde karta takılı ve enerji verilmiş olarak hiç bir volt değeri göremiyorum, buralarda voltaj  görmek için pic ve modülü takmalımıyım.?

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4578 : 08 Ağustos 2014, 11:02:14 »
cihaz çalıştı, 1.6 ve 7 voltu göremediğim halde niçin çalıştı hala anlayabilmiş değilim, ama sadece ekran çalışıyor mu diye açıp kapattım. bobin bağlayıp yeniden açacağım.

vansa65

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4579 : 08 Ağustos 2014, 11:26:08 »

kaptan usda bu cıhazı bukadar derınde deneyen henuz yok fakat dedıyın olaya es deger tekın murat kardesımız 4 veya 5 metrelerde gorduyunu soyledı kımse ınanamadı  yanı ıkıncı kısısın..
kımse deneme yapamadıgı ıcın 6 metre belkı olmaya bılır ama benım dusuncem bu cıhaz 4 bucuk [size=78%] metreyi  buyuk boşlugu gore bilir..[/size]