Gönderen Konu: delta calışmıyor  (Okunma sayısı 9911 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mutsuz4

• Yüzbaşı
delta calışmıyor
« : 30 Temmuz 2007, 22:31:50 »
Arkadaşlar teknik bir neden ile delta çalışmıyor başlığı bölünmüştür mesaj gönderen arkadaşlar bölünen mesajlarını tek bir başlıkta topldıktan sonra bölünen mesajlar silinecektir.Mesaj sahiplerinin konuyu tek başlığa toplamasını rica ediyoruz.

not: düzenleme yönetim tarafından gerçekleştirilmiştir.
Karadağ
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2007, 10:33:47 Gönderen: Karadağ »
(BiLGi PaYLaŞıLDıKÇa ÇoĞaLıR)                        J@F

haylicok

• Ziyaretçi
delta calışmıyor
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2007, 19:02:53 »
arkadaslar ben bunu yapmak istiyorum ama derinlidi nekadar gercekten calısırmı yapan arkadas yada yorumu olan arkadaslar varsa cvp yazsınlar saygılar ;)
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2007, 19:20:24 Gönderen: haylicok »

muratyeni

• Ziyaretçi
Ynt: delta calışmıyor
« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2007, 20:51:09 »
--------------------------------------------------------------------------------
merhaba mutsuz kardeş devredeki hatalarımı buldum ben baskı devreyi baskı devrekalemiyle çizmiştim tuz ruha ve perhidrol karışimı çözeltide baskı devreyi çıkartmaya çalıştım ama kartı çözeltiye atınca heman çıkıveriyordu sonra hatları tekrar çizip FCL3 çözeltisinde çıkardım hatların bazılarını çıkarır ken hattın birini yanlış yere bağlamışım ve iki tane de entegrelerdeki birleşmesi gereken yanyana olan ayakları birleştirmeyi unutmuşum (d102-3) gibi onları birleştirdim devre çalışıyor ama hassas değil entegrelerden birini içindeki kapılar bozulmuş olabilir belki.elbombacı kardeş bu noktada senin bilgilerine ihtiyacımız var.devreyi açıyorum noise yi max a alıyorum potları orta konuma alıyorum sinyal potunu min alıyorum siren sesi geliyor butona basıyorum kesiliyor  tekrar başlıyor kazanç potunu biraz arttırıyorum kesiliyor tyk tyk sesi gelmeye başlıyor eşik potunu biraz arttırınca tyk tyk sesitemelli kesmiyorum ama 3-4 sn de bir tyk sesi gelecek şekilde ayarlayınca bobine 1 ytl yaklaştırıyorum hisset miyor bobini demir elbise dolabına değdirince ye kadar yaklaştırısam tyk tyk sesi artıyor yani ses iyiçıkıyor ama koskaca demir dolabı uzaktan gör müyor başlığı adsl kablosun dan 4 tur yaptım yani 32 tur omajı yaklaşık 17 ohm filan sizce devrede bir arıza var mı yoksa daha hassa ayar yapılırsa çeker mi yada değiştirmem gereken bir entegre olabilir mi...saygılar  :-\