Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996800 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

street

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #980 : 22 Ocak 2012, 19:18:16 »
Merhaba arkadaşlar
Aranıza yeni katıldım.Site gerçekten mükemmel.Çok güzel bilgi paylaşımları mevcut.Böylesine güzel sitelerin olması insanı sevindiriyor.
Karadağ ustam delta pulse 3 çalışması çok ilgimi çekti. Son durum nedir?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #981 : 22 Ocak 2012, 22:39:03 »
Aramıza hoşgeldin street,

TeknolojEkibi ailesini beğenmene sevindim. Devre şu anda çalışır durumda. İnşallah yakın zamanda da yayınlayacağım. Yayınlamak için teknolojiekibi pulse dedektörü bitirmeyi bekliyorum. Onda da sona yaklaştık artık. İnşallah ikisini peşpeşe yayınlayacağız.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #982 : 23 Ocak 2012, 23:32:44 »
Merhaba Arkadaşlar,

Bu arada ayrım devresi de yakın zamanda yayınlanacaktır.

Saygılarımla

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #983 : 23 Ocak 2012, 23:40:05 »
Merhaba Arkadaşlar,

Saygılarımla

sayın hocam  sabırsızlıkla  bekliyorum  belki  en çok sevinen ben  olacamm ...

street

• Ziyaretçi
« Yanıtla #984 : 24 Ocak 2012, 08:02:58 »
Karadağ ustam çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum ve sabırsızlıkla yapmayı bekliyorum.  :)

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #985 : 27 Ocak 2012, 07:39:42 »
Merhaba Arkadaşlar,

Saygılarımla

Sabırsızlıkla bekliyorum ustam. Kenarda yatan delta ya yapayım bir tane. şenlik olsun.
TA5DF

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #986 : 29 Ocak 2012, 19:49:58 »
Merhaba Arkadaşlar,

1-2 saate kadar başlığını açmış olurum.

Saygılar

Çevrimdışı elsidi

• Yüzbaşı
« Yanıtla #987 : 01 Şubat 2012, 14:33:47 »
Sayın pro-TR  hocam
Ben sadece SİNYALCİ'NİN delta dedektörünü övdüm Siz bir leonardo da vinci hikayesi anlattınız Aynen  aktarıyorum
'Siz resme kendinizden bir şey katamadınız vinci olamazsınız'Haşa benim öyle bir derdim yok Devam
'Sizin düşünceniz kopyecilikten öteye gidemez'Ben aslımı inkar etmedim ben şemaya bakıp birşeyler yapmaya çalışıyorum.

Hocam ben senin rakibin değilim,yukarıdaki sözleri bu kadar keskin şamar gibi yazmanın ne gereği var. Amerikayı
yeniden keşfetmiyelim iyi güzel'de hocam yabancı siteden bir şema kopyalayıp bir iki makyaj yapıp ne leonardo'da vinci
nede yeni bir kıta keşvedebiliriz Eğer sizi mutlu edecekse bu siteye çok büyük katkınız var onu kimse inkar edemez
Ama bu size biz amatörleri küçük görme hakkı vermez.Saygılarımla

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #988 : 14 Şubat 2012, 16:18:37 »
selam  arkadaşlar  özendim metal  dirençlerel  yeni  bir  delta  yaptım.  ama  lf  357  de  sorun var  galiba.algılama  yok denecek  kadar  kötü.  lf  356  da  algılama  biraz daha iyi voltaş  sorunu  olsa 356 da  az  da  olsa  algıma  yapmaz.bobin cat6  dan 40 cm  3  tur. direnci 3 ohm  sönümleme  680 ohm  kafayı  yiyeceğim sorun ne  olabilir

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
« Yanıtla #989 : 14 Şubat 2012, 18:28:30 »
merhaba arkadaşlar siteyi bi süredir takip ediyorum ve tüm arkadaşları yürekten tebrik ediyorum,özellikle karadağ ustam ve diğer emeği geçen tüm ustalar hepinizden Allah razı olsun,sayenizde dedektör konusunda benim bile tahmin edemiyeceğim konular öğreniyorum ve bunun için hakkınızı helal edin.bi ara bayağı heveslenip deltayı yapmaya  karar vermiştim ama arada bitakım sorunlarla karşılaşınca yani şirketle ilgili bi kenara bırakmıştım ama karar verdim bu akşamdan itibaren başlıyorum inşallah bir iki güne devreyi hazılıyabilirim tabi işler müsade ederse.gelişmeleri paylaşmaya çalışıcam.
Herkeze çalışmalarında başarılar diliyorum Cenabı Allah yardımcınız olsun saygılar

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #990 : 14 Şubat 2012, 18:37:17 »
arkadasım biraz daha net bilgiler verirsen daha iyi olur
örnek 1tl yi lf357 kaç cmden çekiyor. sahte ise sen metali yaklaştırınca susar çekince ötmeye baslar
potların ayarları dogrumu en önemli 3 pot ayarları max konumdamı
cat 6 kablo ile 3 ohm mu yakalıyorsan kablon kaliteli anlaşılan ben 6 ohm dan assagı düşeni görmedim

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #991 : 14 Şubat 2012, 19:19:24 »
s.a arkadaşlar bir sorunla karsı karsıyayım... Daha önce delta 2 yapmıştım askere gitmeden önce tıkır tıkır çalısıyordu geldiğimde algılama mesafesi çok dusuktu bende potansiyometreleri degiştirdim ses alamadım potların lehimleriyle oynayınca ses almaya başladım. 05 emaye bobin telinden 37 bobin yaptım her turu 115cm. Ama cihazı susturamıyorum. Algılama yapmıyor. Bobinden zırıltı geliyor verici devre calısıyor sizce sorun nedir

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #992 : 14 Şubat 2012, 19:23:43 »
tl 81 taktıgımda tl81  15 pf ısınıyor lf 356 taktıgımda ısınan yok

Çevrimdışı ceryan3200

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #993 : 14 Şubat 2012, 19:42:43 »
tl 81 taktıgımda tl81  15 pf ısınıyor lf 356 taktıgımda ısınan yok
selamlar usta bobini ölç 3.5--4.0  ohm ise söndürme direncini küçült  eğer algılama yoksa 356 üstündeki 62-72-82 ne takmışsan opamp onu değiştir düzelecektir
ceryan3200

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #994 : 14 Şubat 2012, 19:51:41 »
denedim ama olmadı. Benim sorunum potlarla alakalı oldugunu düşünüyorum auto tunede ara sıra calısıyor kafasına göre takılıyor.

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #995 : 14 Şubat 2012, 19:54:24 »
ilk başta ses alamıyordum potların lehimlerini yenileyince sesi düzelttik birde algılama yapsa sorun düzelecek

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #996 : 14 Şubat 2012, 19:55:53 »
kardes bobinin 37 turmu
yoksa bobin çapımı 37

Çevrimiçi _Hektor_

• Yüzbaşı
  • Sadi
« Yanıtla #997 : 14 Şubat 2012, 20:16:30 »
çap 37

Çevrimdışı kuzey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #998 : 14 Şubat 2012, 20:22:43 »
öncelikle bu devreye tl081 koyamazsın çalışmaz lf 356 yada 357 olması lazıım
devren normalse ksıadevre vs yoksa ters diyot yoksa potlara bak sıcaktan yada baska fiziki bir sebepten bozuk olabilir
bobin çapı 37 ise turunda ortalama 37 dir çok sarmısın bunu 29 a düşür öle dene denerkende mosfeti ara ara elle hemen ısınıyorsa anlaki bobin iç direnci düşük seri 1 ohm bagla. ole dene

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #999 : 14 Şubat 2012, 21:15:39 »
slm arkadaşlar
bende algılama mesafesi ile ilgili sorunlar yaşıyorum entegrelerin hepsini degiştirince bir parça düzeldi fakat hangi boyutta bobin taksamda  75 cm mesafeyi aşamadım bobin 33 cm çapında 3,5 ohm direnç emaye telden sardım eger direnç fazlaysa 3 ohm a yada daha aşagı çekebilirim olması gereken net bobin direnci kaç olmalı 
 ikinci sıkıntımda sanırım benim frekansta kayma yada nasıl desem gezme var en hassas ayarımda tık tık sesi degilde cırrrrrt cırrrt şeklinde çıkıyor örnegin frekans 100 hz olması gerekirken benimkinde 100 ile 150 arasında  geziyormuş gibi delta2 nin osilator kısmı neresi ve nasıl stabil bir hale getirebiiriz yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
CEHALET MUTLULUKTUR...