Gönderen Konu: RESMİ KAZI İZNİ ve İŞLEMLERi nasıl yapılıyor.  (Okunma sayısı 23964 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum

Herkese Merhaba,  Son bir yıl içinde Resmi kazı yapan varsa Lütfen şunlara yanıt verebilir mi acaba. ?

1* İlk başvuru nereye yapılır ?
  2* Resmi işlemler nelerdir?
  3* Devlet'e Peşin olarak nekadar Para yatırılır?
  4* Bir-İki günlük  kazının tahmini toplam maliyeti ne olabilir?
  5* Askeri bölgede Resmi kazı yapılır mı?
  6* Resmi kazıda  Maliyecinin (1 kişi) , Jandarmanın (1kişi) ve Kepçecinin yevmiyesinden başka kimlere  nekadar verilir ?    Toplam maliyet nekadardır? .

Saygılar.

a.samet

• Ziyaretçi
Ynt: RESMİ KAZI İZNİ ve İŞLEMLERi nasıl yapılıyor.
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2011, 10:40:51 »
net cevabını bilmiyorum ama bir arkadaşım ekibi ile büyük bir höyük için resmi kazıda 20 000 tl harcadı.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #2 : 25 Mart 2011, 23:09:28 »
20 000tl  çok para , neden devlet daha maakul fiyat almıyor bu şekilde hiçkimse yaklaşmaz bu olaya.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #3 : 26 Mart 2011, 02:05:10 »
20 000tl  çok para , neden devlet daha maakul fiyat almıyor bu şekilde hiçkimse yaklaşmaz bu olaya.

usta devletin istedigide o zaten bize bu millete yokuş yapmak bu işlerde sanki dışardan birilerinin parmagı var memleketimizin isim vermiyelim büyük baya büyük şirketlerinden birisinin araştırma yaptıgı bi bölgede türk vatandası olmayan iki takım elbiseli adam gelip kazı çalışmasını durdurdu ve aradan cok fazla zaman geçmeden o bolgeye hakim bir noktaya askeribir üst kurulduki nato ya ayit oldugunu söyüyorlar sürekli helikopter gezer bolgede bişeylerin varlıgı kesin tabi hala varsa kaldıysa bıraktılarsa turist aygına gelip elin gavurunun boşalttıgı birkaç yer biliyorum biz karış karış arayıp bulamazken elin adamı eliyle koymuş gibi cıkartabiliyor ve üstelik bunu yurt dışına gotürüyor çıldırmamak elde degil
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı blackegon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4 : 26 Mart 2011, 20:51:20 »

usta devletin istedigide o zaten bize bu millete yokuş yapmak bu işlerde sanki dışardan birilerinin parmagı var memleketimizin isim vermiyelim büyük baya büyük şirketlerinden birisinin araştırma yaptıgı bi bölgede türk vatandası olmayan iki takım elbiseli adam gelip kazı çalışmasını durdurdu ve aradan cok fazla zaman geçmeden o bolgeye hakim bir noktaya askeribir üst kurulduki nato ya ayit oldugunu söyüyorlar sürekli helikopter gezer bolgede bişeylerin varlıgı kesin tabi hala varsa kaldıysa bıraktılarsa turist aygına gelip elin gavurunun boşalttıgı birkaç yer biliyorum biz karış karış arayıp bulamazken elin adamı eliyle koymuş gibi cıkartabiliyor ve üstelik bunu yurt dışına gotürüyor çıldırmamak elde degil

S.a
 Nasa ' nın uydularından bakıp geliyolar.Orada hiçbir çaba harcamalarına gerek yok koordinatlarıyla tespit ediyorlar zaten uydudan...

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2011, 21:10:45 »

Koordinatlar ile geliyorlar deyince aklıma bir arkadaşın anlattığı hikaye geldi, köyün birine bir grup yabancı gelir köylüler arasından kazı yapılacak diye işçi tutarlar sonrasında kazı yapılacak bölgeye giderler yabancılardan biri elinde küçük bir cihaz ile gezinmektedir  çok az sonrada bir noktayı işaret ederek burası kazılacak der,  kazı yapılır çıkan objeleride hemen köylünün elinden alırlar. Adamın  ararken kullandığı cihaz nedir diye ilk zamanlar anlayamamıştım sonradan öğrendim ki GPS cihazı, Blackegon'un dediği gibi adam koordinatı derinliği belli olan malı  nokta tespiti yapıp alıp gidiyor, hatta ne bulacaklarınıda biliyorlar dedektör falan yok nokta atışı... Bu hikayeler şehir efsanesi mi değil mi bilemiyorum ama çok fazla benzer hikaye duydum, okudum. TRT2 'de gece yayınlanan bir belgeselde de yerin metrelerce altındaki bir mahzeni Rusların soğuk savaş zamanı keşfettiğinden bahsedilmişti Mısırda bulunan Büyük Sfenks'in altındaymış bu oda fakat nedense açılmak istenmemiş.....

Konu başlığına pek uygun bir mesaj olmadı kusura bakmayın fakat birçok paralı kazı boşa gidiyor harcanan paraları, hayalleri ve emekleri duyunca insan üzülüyor hele birde bu şekilde dışarıdan gelipte hiç zorlanmadan değerli hazineleri alıp gidiyorlarsa ne desek boş....

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2011, 21:34:55 »
Mağalesef dediğiniz gibi insan kahroluyo bunları duyunca ,bizler bazen binbir çaba ile  bir yer ancak tespit edebiliyoruz  bunu da  çıkartmak  işkence haline geliyor, devlet hem kaçak kazı yapmayın diyor (bende resmi kazıdan yanayım) ,ama bi bakıyorsun  ki birsürü prosedür ve mağaliyet ortaya çıkıyor, bu iş mutlaka düzeltilmeli devlet tarafından, haa bana prosedür varsa dışarıdan gelipte malı alana da olmalı yoksa bu işte bi haksızlık var.

Saygılar.

Çevrimdışı qolleksiyoncu

• Teğmen
  • *
  • qolleksiyoncu@hotmail.com
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2011, 00:56:58 »
uydudan definenin yerini bulma olayı bana pek inandırıcı gelmiyor olsa olsa adamların ataları buraları terkederken sakladılar şimdi torunları çıkartıyordur  diye düşünüyorum yalnız işin şu  yönü var ırak savaşında 1991 yılındaydı sanırım buda 20 yıl eder ,, saddamın yer altı sıgınaklarını tespit edip bilmem kaçmetre kalınlıgında betonu delen füzelerle vurdukları düşünülünce uyduyla define bulma niye olmasın diyorum onu bulan defineyide bulur  :o  :-\
CEHALET MUTLULUKTUR...

Çevrimdışı blackegon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8 : 28 Mart 2011, 04:54:07 »
S.a bir ara belgeselde izlemiştim bu olayı ilk orada gördüm linkide buldum biraz inceleyin isterseniz.

http://www.kuranmucizeleri.com/gecmis_07.html

Bilim adamı Kuran-ı Kerim'de adı geçen şehri Nasa uydularından bakarak tespit ediyor.

uydudan definenin yerini bulma olayı bana pek inandırıcı gelmiyor olsa olsa adamların ataları buraları terkederken sakladılar şimdi torunları çıkartıyordur  diye düşünüyorum yalnız işin şu  yönü var ırak savaşında 1991 yılındaydı sanırım buda 20 yıl eder ,, saddamın yer altı sıgınaklarını tespit edip bilmem kaçmetre kalınlıgında betonu delen füzelerle vurdukları düşünülünce uyduyla define bulma niye olmasın diyorum onu bulan defineyide bulur  :o  :-\

Birşey daha aklıma geldi derste İngilizce hocamız anlatmıştı bunuda;

Rusya parçalanırken rus bilim adamlarının bazıları Amerika'ya gitmişler.Adamlar o zamanlarda  camı çelik kadar sert ve sağlam bir yapıya sokacak teknoloji üzerinde çalıştıklarını söylemişler ve daha hiç ses çıkmamış bu adamlardan . Tabi yinede araştırıp en doğru bilgiye ulaşmanızı tavsiye ederim ben hocamın anlattığını aktardım :)

Birde en yüksek teknoloji her zaman askeriyede daha sonra tıp da diye biliyorum.

İyi araştırmalar herkese kolay gelsin.

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #9 : 28 Mart 2011, 22:18:18 »
Arkadaşlar konu uzayıp gidiyor ,fakat haala Resmi Kazı yapmış birileri (son 2 yıl içinde) çıkıp birşeyler paylaşmadı  demekk ki Resmi Kazı işleri Ülkemizde millete epey külfetli geliyor buna rağamen Devlet çıkıpta kaçak yapmayın herşeyi Resmi çerçevede yapın demesi çok yanlış, hiç mi tür sıkıntılar  Kültür bakanlığı tarafından görülmüyor. Çünkü çıkacak olan eserler hem Devlete hemde Millete yarayacak (İngilterede olduğu gibi).

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2011, 14:55:55 »
kusura bakmayın siteye çok giremiyorum ben resmi kazı yapmadım ama yapanlardan çok dinledim genelde çok para harcanıyor 

Çevrimdışı Teknoloji13

• Yüzbaşı
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2011, 15:06:21 »
Arkadaşlar konu uzayıp gidiyor ,fakat haala Resmi Kazı yapmış birileri (son 2 yıl içinde) çıkıp birşeyler paylaşmadı  demekk ki Resmi Kazı işleri Ülkemizde millete epey külfetli geliyor buna rağamen Devlet çıkıpta kaçak yapmayın herşeyi Resmi çerçevede yapın demesi çok yanlış, hiç mi tür sıkıntılar  Kültür bakanlığı tarafından görülmüyor. Çünkü çıkacak olan eserler hem Devlete hemde Millete yarayacak (İngilterede olduğu gibi).

Güzel bir yermi buldun yoksa saklıyorsun  ;) ;D ;D hadi hadi....

Doğru yazdım diye kızma!

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2011, 15:21:54 »

:) yer güzelse resmi kazı için ortak olalım

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2011, 22:59:23 »

Yok kardeş yer bulduğumdan değil ,biz hepimiz bu cihazlarla uğraşıyoruz , olurda bir gün güzel bi fırsat geçerse elimize buradaki herkes kaçak değilde Resmi yoldan ilerliyelim diye bilgi edinmek istiyorum, ayrıca bu konu ile ilgili hiç bir paylaşım bulamadığımdan konuyu açtım.

Saygılar.