Gönderen Konu: Sizce bu yerde define varmıdır...?  (Okunma sayısı 29375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

remzi

• Ziyaretçi
Sizce bu yerde define varmıdır...?
« : 13 Ocak 2008, 00:17:35 »
Arkadaşlar siz değerli defineci arkadaşlara bir soru sorucam yorumlarınızı bekliyorum. Geçen sene bir yere define aramaya gittim. Yanımda nokta dedektörün 106 modelli dedektörü vardı.(arkadaşımdan bir iki günlüğüne ödünç aldım) Neyse şüphelendiğim yere götürdüm. tam üzerine gelince dedektör sinyal vermeye başladı. Test felan yaptım. %95 altın diyordu makina. Neyse makinayı pek kullanmayı bilmiyordum ama derinliği ölçme seçenekleri ile derinliği ölçtüm. tam hatırlamıorum ama yaklaşık 2m diyordu. Neyse ben orayı 2 gece boyunca kazdım. Sonucu merak etmeyin sonuç hüsran tabiki ama bir iki şey dikkatimi çekti onları size sormak istiyorum.

kuyudan çıkardığım toprağın üzerinde dedektörün bobinini gezdirince makina define var diyordu. Ama toprak kuyunun yaklaşık 1m alt tarafındaydı. Toprak nereye giderse dedektör oarada sinyal veriyor. Bu sizce normalmi. Daha önce böyle bir şey yaşayan arkadaşımız oldumu?

Neyse bu nokta dedektörün Alan tarama cihazıyla orada ölçüm yaptım. oda orada birşey olduğunu gösteriyordu. (çubuklar çok kuvvetli şekilde kazdığım yeri gösteriyordu).

Son olarak bizim gözbebeğimiz delta pulse dedektör ile 1 sene sonra tekrar aynı yeri taradım. Kazdığım çukuru köylüler kapatmış. Neyse 80 cm lik yuvarlak başlıkla aynı yerde sinyal veriyordu. Unutmadan söylüyeyim kazdığım çukur 1m 10cm felandı. Şimdi arkadaşlar bu yerde sizce define varmıdır. Yoksa bu götürdüğüm tüm cihazlar minerale felanmı ötüyor. Eğer minerale felan ötüyorsa onu nasıl anlarım.

Evet arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada kullandığım dedektörlerin marka ve modelini yazdım ama maksatım kötülemek felan değil yanlış anlaşılmasın lütfen.

asenkron

• Ziyaretçi
Ynt: Sizce bu yerde define varmıdır...?
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2008, 00:43:46 »
toprakta altın maden filizleri olabilir toz seklinde .

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2008, 00:51:25 »
Çukurda parçaladığımız taşlar parlıyordu. Gece el fenerini tutunca nokta nokta parlıyordu. Maden filizi dediğiniz bumu acaba?...

Ama kazdığım yerde eskiden altın gömüldüğü söylentisi var. Yıllar sonra araziyi düzlerken üzerine biraz dolgu gelmiş.(1m kadar dolgu olabilir).

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2008, 10:53:19 »
damarı bulmusun daha ne http://www.definecilik.net/forum/index.php
linkinde altınusta 77  maden yatakları moderatörü topraktan numune gönderdiginde analiz eder.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2008, 17:03:30 »
koca tarlada sadece bu dediğim yerde dedektörler sinyal veriyor. Eğer altın maden filizleri olsaydı başka yerlerdede cihazın sinyal vermesi gerekmezmiydi?...

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2008, 17:15:59 »
orda bir sey oldugu belli.topraga karısmıs altın tozu olabilir.suda ayrıstırmayı dene o parlayan madenleri o na göre karar verirsin.b
irde cıkan oksit gazı topragı etkiler ordan aldıgın topraga dedektoru tut öttü diyelim bir kac gün havalandır.sonra bak ötmüyorsa gaz cıkıs yeridir.asıl mal alttadır.orda yakınında kuyu var dedin kuyunun icinde kazdıgın yönü gösteren yapma işaretler varmı bak.muhtemelen mahzen var .resmi kazı izni al basın agrımasın.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 13 Ocak 2008, 21:03:06 »
remzi arkadaşım topraktan numune alıp civa ile karıştır eğer altın parçacığı varsa toplanacaktır topraktan ayrısacaktır aynı toprağı nışadırla kaynat toplanmış altın bir bütün halinde karsına cıkacak allah gönlüne göre versin

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2008, 10:43:43 »
Arkadaşlar kuyu dediğim benim kazdığım yer zaten. Ben orda altın madeni olduğuna inanmıyorum çünkü toprakta hiç parlama yoktu. oldukça mat bir toprak. Parlayan sadece bir tane taş buldum. oda siyah bir taştı. nokta dedektörü o taşın üzerinde gezdirince %90 altın demişti. Öyle olunca ben kazıyı bıraktım. Acaba altta aynı taşlardanmı var.

Bizim delta pulse acaba minerale ötermi. Bobin çapı yaklaşık 80 cm kadardı.

Herkese iyi çalışmalar...

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2008, 12:49:21 »
siyah tas altın madenşnin dogadaki rengi kül rengiyle balcık arası bir sey olur madenken işlendikten sonra sarı olur.birde bor tası olabilir. mineralle sinyal le gelince delta pulse kullananlar yardımcı olur.fakat tarlanın sadece orasında ötmesi süpeli durum gaz cıkısı varsa toprak oksiit gazıyla dedektoru calıstırır.
havalandırıp bir iki avuc topragı dene 2-3 gün sonra ötmüyorsa gazdan öyleyse resmi kazını yaparsın.mineralmmi dersen rezistivmeter yazılarımı oku basit bşir sekilde tarif edicem sana degeri verecegim mineralmmi defgilmi anlıyacaksın.aksama yazarım.

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2008, 09:29:24 »
Arkadaşlar bu hafta sonu bu dediğim yere tekrar gittim. Yanımda delta pulse vardı. Makinayı kurdum yanlız makina heryerde öttü. trshold ve gaini neredeyse sıfırladım ve noiseyide yarıma indirdiğim halde çukurun hertarafında ve tarlada neredeyse 2m de bir öttü. yanlız aradığım toprağın üzeri yeşillikti hertarafta ot ve çimen vardı. Birazda çiğ yağmıştı. Acaba bu sürekli sinyal verme bu otlar yüzünden olabilirmi?...

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2008, 10:00:39 »
olamaz. toprak metal parçalar olabilir çivi at nalı vs...

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 21 Nisan 2008, 11:39:46 »
Her 2m de bir olması çok zor değilmi uykusuz usta. Devreyide biliyorumki iyi çalışıyor ama bir türlü sonucu düzeltemedim...

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #12 : 10 Ağustos 2008, 01:18:41 »
belli  bir  zaman  sonra  toprak  bazı   metalleri  kendi  bünyesine  alır.seninkide  böle  bişe.bide  cinler  kaydırır  çünkü  belli  bi  zaman  sonra  toprak  altındaki  degerli  eşyalara  sahiplenirler.yaşanmış  olay
DADAŞ

remzi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 10 Ağustos 2008, 09:29:35 »
Sizin başınızamı geldi böyle bir olay...

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #14 : 10 Ağustos 2008, 18:47:38 »
arkadaş  toprak  üzerinde  taşa  ötmez.ama  kütlesel  taşlara  ve  özellikle  granite  öter
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #15 : 10 Ağustos 2008, 18:58:16 »
benim  başıma  bu  gün  geldi  aynı  olay.bi  tepeye  1m  lık  başlıgı  tuttum  cihaz  susmuyor.fakat  daha  önce  azda  olsa  eşilmiş.5-10  metre  etrafda  hiç  biyere  ötmüyor.bunun  sebebi  şu   delta  taştaki  mineralleri  alır  eger  senin dedigin yerde  yersel  taş  yoksa   git  kaz.ama  yersel  yaş  varsa  kazma.sana b.de  şunu sölıyım.kazı  yaparken  önce  bobinin  çapı  kadar  alanın  üst  yüzeyini  temizle  temizledigin topragı  yayma  birkenara  at  tekrar  oraya  cihaz  tut ötmezse  topladıgın  topraga  tut.temizlediginyer  tekrar  öterse  bu  işlemi  biraz  yap  sonra  kaz.
DADAŞ

Çevrimdışı emir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #16 : 10 Ağustos 2008, 22:17:09 »
REMZİ  KARDEŞİM  BAK  DEDİGİN TARLA  İSE  İNAN  DELTA  YANILMAZ.YANİ  TOPRAKSA.BİR  OTOMOBİL BÜYÜKLÜGÜNDE  TAŞA  TUT  SANIRIM  ÖTMEZ  AMA  YEREBAĞLANTILI   KAYALAR  ÖTE  BİLİR.BENCE  TOPRAKSA  BOŞ  DEGİL.KAZACAGIN  YERİN  KENARLARINDANDA  ALABİLİR ORALARI  KONTROL  ET.
DADAŞ

sinan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 14 Aralık 2008, 01:20:01 »
Sayın arkadaşım senin o baktığın yerdeki kara taşı kır içinde doğanın oluşumundan küçük altın zerrecikleri bulacaksın ve mkinan buna çalışıyor çünkü ben bizim arazide böyle olayla çok karşılaştım çevrenede iyi bak o bölgede altın madeni var bizim bölgede öyle kara taşların içinde altın madenleri doğada altın madeni normal taşların içind altın madeni toprağın içinde altın madeni ama ayrıştıramıyorsun ne işe yarar. Mesala bizde bir dağda mikanın içinde altın madeni var yine aynı bölgede kayaların içerisinde var yine aynı yerde doşada yol yol var fakat ayrıştırma tekniklerini biliyorsan sana kamyonlar dolusu göndereyim ortana ayırç  Birde bu yerlerde kiremit parçaların içerisinde gösterir bunlarda buradan alınmış topraklardan yapılmıştır saygılar sunarım.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #18 : 14 Aralık 2008, 18:58:54 »
Sayın arkadaşım senin o baktığın yerdeki kara taşı kır içinde doğanın oluşumundan küçük altın zerrecikleri bulacaksın ve mkinan buna çalışıyor çünkü ben bizim arazide böyle olayla çok karşılaştım çevrenede iyi bak o bölgede altın madeni var bizim bölgede öyle kara taşların içinde altın madenleri doğada altın madeni normal taşların içind altın madeni toprağın içinde altın madeni ama ayrıştıramıyorsun ne işe yarar. Mesala bizde bir dağda mikanın içinde altın madeni var yine aynı bölgede kayaların içerisinde var yine aynı yerde doşada yol yol var fakat ayrıştırma tekniklerini biliyorsan sana kamyonlar dolusu göndereyim ortana ayırç  Birde bu yerlerde kiremit parçaların içerisinde gösterir bunlarda buradan alınmış topraklardan yapılmıştır saygılar sunarım.

sinan arkadaşım sana yardımcı olabilirim istersen bir numune gönder % orantılarına bakalım %1 ise kurtarmaz üstü hertürlü makbul özel msj atabilirsin