Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922098 defa)

0 Üye ve 259 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com.
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7880 : 27 Aralık 2015, 16:01:31 »
2

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7881 : 27 Aralık 2015, 16:03:39 »
ben deki j1 kulaklık jakı üç bacaklı cıktı forum daki diğer 3s fotoların da 5 bacaklı ondan olabilirmi

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7882 : 27 Aralık 2015, 16:06:47 »
Sorun kulaklık soketinden kaynaklanıyor. Soketi söküp kısadevre yaparsanız ses gelmeye başlayacaktır.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7883 : 27 Aralık 2015, 16:33:40 »
teşekkür ederim deneyeceğiz

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7884 : 28 Aralık 2015, 18:50:33 »
evet cihaz hayat sesi verdi dilerim ki bu ses hiç kesilmez simdi cihaza deneme egim egrisi toprakta calışma hayırlısı..

Hakkinen

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7885 : 28 Aralık 2015, 19:25:14 »
Teşekkürler Karadağ Ustam,
İlk montajım/Denemem olduğu için kritik olmayan bağlantıları tak-çıkar şeklinde yapmak istedim. Olumlu Sonuçlar doğrultusunda sabitleme yoluna gideceğim İnşallah.
Kendi bobinimi ve kalıbını da hazırlıyorum. 42 cm oldukça uygun oldu, 2.2 ohm direnci var. 18 tur 0.50 tek damar blendajlı kablo (Zil teli) kullandım. 8mm genişlik X 6mm yüksekliğinde oldu.
Plexi den uygun bir de kutu hazırladım. 13cm X13cmX8cm boyutlarında.
LCD, Tuş takımı ve Speaker, Kablo-soket şeklinde bağlanıyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Voltaj değerleri tam ölçüsünde.

Bir de sorum olacak: Kutu içerisine Faraday kafesi tarzı bir şey oluşturmak gerekir mi?

Kolay gelsin, Hayırlı işleriniz olsun. Sağlıcakla kalın.

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7886 : 28 Aralık 2015, 20:29:03 »
merhaba sevgi ve saygı deger dps3 kullanıcıları
dp3s için kullanan arkadaslar menü ayarlarında
Hassas ayar 00
                        00
                        00
Ayarlarda D 10
                  M  6
                   T 80
Degerleri tam olarak ne oluyor  ve nassıl ayarlamamız gerekiyor şimdiden teşekkür ederim .saygılar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7887 : 29 Aralık 2015, 10:24:34 »
Teşekkürler Karadağ Ustam,
İlk montajım/Denemem olduğu için kritik olmayan bağlantıları tak-çıkar şeklinde yapmak istedim. Olumlu Sonuçlar doğrultusunda sabitleme yoluna gideceğim İnşallah.
Kendi bobinimi ve kalıbını da hazırlıyorum. 42 cm oldukça uygun oldu, 2.2 ohm direnci var. 18 tur 0.50 tek damar blendajlı kablo (Zil teli) kullandım. 8mm genişlik X 6mm yüksekliğinde oldu.
Plexi den uygun bir de kutu hazırladım. 13cm X13cmX8cm boyutlarında.
LCD, Tuş takımı ve Speaker, Kablo-soket şeklinde bağlanıyor. Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Voltaj değerleri tam ölçüsünde.

Bir de sorum olacak: Kutu içerisine Faraday kafesi tarzı bir şey oluşturmak gerekir mi?

Kolay gelsin, Hayırlı işleriniz olsun. Sağlıcakla kalın.

Hayırlı olsun o zaman :) Videolarını da görmek isteriz.

Kutuya farday kafesi yapmanıza gerek yok.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7888 : 29 Aralık 2015, 11:03:50 »
merhaba sevgi ve saygı deger dps3 kullanıcıları
dp3s için kullanan arkadaslar menü ayarlarında
Hassas ayar 00
                        00
                        00
Ayarlarda D 10
                  M  6
                   T 80
Degerleri tam olarak ne oluyor  ve nassıl ayarlamamız gerekiyor şimdiden teşekkür ederim .saygılar.

Merhaba,

Öncelikle kullanım klavuzunu bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Tüm menünün anlatımı klavuzda mevcut.

Hassasiyet tarafı alınan örneklere bölgesel olarak eşik koyman için kullanılır. Bunun ne işe yarayacağını tam olarak anlamak dedektör konusunda biraz bilgi sahibi olmayı gerektirir. Örnek verecek olursak, ilk hassasiyeti arttırmak değerli metal için, son hassasiyeti arttırmak değersiz metal için eşik yükseltmek gibidir diyebiliriz.

Ayarlardaki D,T ve M ise sırayla güç, Tune ve Mineral dir.

Saygılar

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7889 : 29 Aralık 2015, 21:43:13 »
Merhaba arkadaşlar,delta pulse 3S makinem çalısmaya başladi.Tunink yapınca bateryayı şarj yap yazıyordu.Pcb sentetik tinerle temizleyip vernikledim oksitlenmeye karşı.Kapanmasınin sebebi  tahmin ettiğime göre açıp kapatmak için beslemeye anahtar yapmıştim,yükleme yaptığim zaman anahtarda iyi temas olmadığı için makinenin kapanmasina sebebiyet vermis olabilir.Ustamız Karadağın   vidiolarında  makineyi kapatırken anahtardan kapatmadığını gordüm.Bu esnada araba aküsü 570A  güçünde 12 V   gerilim vrdim makine güzel çalısti hiç bir anormallik görmedim.Bütün teknoloji  ekibine selamlar.

Çevrimdışı türkelli

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7890 : 29 Aralık 2015, 22:11:58 »
hayırlı olsun bol nasibler

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7891 : 29 Aralık 2015, 22:18:54 »
Merhaba arkadaşlar,delta pulse 3S makinem çalısmaya başladi.Tunink yapınca bateryayı şarj yap yazıyordu.Pcb sentetik tinerle temizleyip vernikledim oksitlenmeye karşı.Kapanmasınin sebebi  tahmin ettiğime göre açıp kapatmak için beslemeye anahtar yapmıştim,yükleme yaptığim zaman anahtarda iyi temas olmadığı için makinenin kapanmasina sebebiyet vermis olabilir.Ustamız Karadağın   vidiolarında  makineyi kapatırken anahtardan kapatmadığını gordüm.Bu esnada araba aküsü 570A  güçünde 12 V   gerilim vrdim makine güzel çalısti hiç bir anormallik görmedim.Bütün teknoloji  ekibine selamlar.

Çalıştırmanıza sevindim. Videolarını da izlemek isteriz :)

Kapanma işi muhtemelen akü için taktığımız 100k yı eklemediğiniz içindir.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7892 : 30 Aralık 2015, 00:18:02 »
küçük bir gezinti  ve 3 km lik bir tırmanış  zirvedeyiz  ;D
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7893 : 30 Aralık 2015, 00:23:23 »
küçük bir hatırlatma  minerali  ve tulayı nasıl red edeceğini bilen varmı 
ben ::)
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7894 : 30 Aralık 2015, 11:25:01 »
Maşallah. Elinize sağlık.

Birde mineral için biraz anlatım yapında tam olsun :)

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7895 : 30 Aralık 2015, 15:13:04 »
Maşallah. Elinize sağlık.

Birde mineral için biraz anlatım yapında tam olsun :)
tabi sayın ustam  neden olmasın bi arkadaşın ricası üzerine  bi yere bakmaya gittik kendi  tarlası
cihazı çalıştırdım sesli ayırım modunda deyersiz  gösteriyordu ama hiç  kesintisiz tabi henüz cihazıda tam anlamış deyilim nereye tutuyorsam ekran ful sinyal alıyor utanıyorum  da tabi adamada bişey diyemiyorum hep boş diyordun
 o sırada arkadaş semaverle  uğraşırken tesadüfen bobin yerdeyken tüne tuşuna bastım  ve  o sırada istediğim ayarı yakaladığımı fark ettim sevinerek  tekrar taramaya başladım   tula  nın ütüne bobini bırakıp tüne tuşuna basınca  tamamile  o madeni red etmiş oluyoruz ve sadece değerli ve değersiz  metali buluyor  kesinlikle  sağa sola ötme  kalmıyr  yani  arkadaşlar   3s + minerali ret özeliğininde oldunu  şahsen öğremiş oldum   herkese başarılar dilerim saygılar

mustafa öztürk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7896 : 30 Aralık 2015, 21:20:25 »
Sayin Karadağ ustam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.Şimdiye kadar 7 tane baslik yaptim,egrileri  ve açılimlari güzel .Hızli açilirsa söndirme direnci iyi olduğunu gösterdiğini saniyorum,öyle olduğunu söylemiyorum, onu sen en iyi biliyorsun.100k direnci taktim,stabilite daha iyi  tıkirdama azaldi.Benim beynimi kurcalayan ,anahtarda iyi temas etmemesi. Sizin tavsiyeleriniz akünün ve bağlantılarin lehimlenme olmasıni tavsiye etmeniz, bu bence çok önemli ,çünku delta pulse 3S  dijital bir makine .Saygilar.

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7897 : 01 Ocak 2016, 19:13:06 »
Delta Pulse 3S yapan sayın sevgi deger usta ben sizden demon  te 3s aldım ellerinize saglıkk.ben deki 3s acılısta (demonte kit olarak satılmış tır)diyor .sizin you tube deki videolarda böyle yazı görmedim demonte kit ler program olarak farklımı yok sa  orj olmasın diyemi yazılmış merak ettim.bide bobin ler farklı farklı sönümleme ile mi calışiyor.saygılar.

Çevrimdışı umut2020

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7898 : 01 Ocak 2016, 19:20:42 »
evet bida ben usta bu  dp3s kutusu aldım bunlarda metal tutmalıgı yok bakır borulardan yapsan bir etkii olurmu cihazın çalışmasında sorun olmazsa takaacam saygılar

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7899 : 01 Ocak 2016, 20:36:44 »
evet bida ben usta bu  dp3s kutusu aldım bunlarda metal tutmalıgı yok bakır borulardan yapsan bir etkii olurmu cihazın çalışmasında sorun olmazsa takaacam saygılar
Kutu üzerindeki tutma kolundan bahsediyorsan bir sorun olmaz.Saygılarımla