Gönderen Konu: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi  (Okunma sayısı 1079651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
Ynt: TARSOS Design by Emekli AMCA Arkadaşlık ve paylaşım projesi
« Yanıtla #640 : 05 Ekim 2008, 22:26:07 »
arkadaşlar TARSOS DİJİTAL için bana biraz daha zaman verin.
çalışmaları tamamlamam gerekli.
hepinize başarılar...
HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #641 : 05 Ekim 2008, 22:34:04 »

merhaba eyüp...açık sözlülüğünle yeterince kendini ifade ettin  hoşgeldin aramıza..ve de tarsos ekibine...

sorunu cevaplayayım  bobini takmadan ses gelmeyebilir rx canlı ucuna dokunursan ses gelebilir...ama sen tak bobinlerini tx voltajını frekansını yaz ona göre hareket edelim..kolay gelsin..

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #642 : 05 Ekim 2008, 22:41:22 »
Teşekkürler Emekli Amca. Beni mutlu ettin Allah da seni mutlu etsin Üzerimde kul hakkı kalacak diye çok endişeliydim. O senin projen ve de başarın bunu burada bizlerle paylaşman çok güzel. Herşey gönlüne göre olsun. Dediklerini birazdan yapacağım. umarım çalıştırabilirim. tekrar teşekkürler...

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #643 : 05 Ekim 2008, 23:17:05 »

Tarsos la Gordianus un ilginç tesadüfü :) :)

Çevrimdışı dekoratör

• Yüzbaşı
« Yanıtla #644 : 06 Ekim 2008, 00:21:52 »
emekli amca önce sizin ve tüm arkadaşların geçmiş bayramlarınızı kutlarım. devreyi bende yaptım bobinleride tam tarif ettiğiniz gibi sardım bağladım. ancak benim tarsos ambülans sireni gibi ses çıkarıyor. metal yaklaşınca notaları sayar gibi sesler çıkıyor do re mi.... org gibi yani :D şaka bir yana durum böyle. kritik parça olarak sanırım bir tek deltadan artan 062 kullandım sebebi bu olabilirmi osilator çalışıyor 200 volt civarı ac var. 14.4 khz de çalışıyor. diğer arkadaşların videolarını izledim hepsi gayet güzel görünüyor yardımınızla bizimkide düzelecek inşaallah saygılarımla ...
Biz Türkler, tarih boyunca hürriyet ve istiklal timsali olmuş bir milletiz.
Tam bağımsızlık denildiği zaman, doğal, siyasal, mali, adli, askeri, kültürel ve her alanda tam bağımsızlık anlaşılır.
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus, uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.(M.Kemal ATATÜRK)

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #645 : 06 Ekim 2008, 00:27:48 »
Merhaba emekli amca..
voltaj:56 v 16.1Khz  bu değerler çıkıyor voltaj çok düşük geldi bana sebebi ne olabilir hala ses yok.

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #646 : 06 Ekim 2008, 00:28:57 »

dekoratör sen tarsosu hem dedektör hemde org olarak kullanabilirsin ne güzel işte :D

ama sana tavsiyem 062 yi değiştir bozuk galiba ..şimdilik bu gözüküyor arızan kolay gelsin ..

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #647 : 06 Ekim 2008, 00:36:25 »
Merhaba emekli amca..
voltaj:56 v 16.1Khz  bu değerler çıkıyor voltaj çok düşük geldi bana sebebi ne olabilir hala ses yok.

yx c si10nf üzerine c ekle frekansı 15khz civarına düşür ..ölçü aletin analogmu? veya bazı dmm ler de 75v gibi gösteriyor.farklı aletin varsa dene osilatörün çalışınca ses gelir ama sadece  bobinler bir noktada sesi kesilir  bobinleri  biraz oynatsan yine ses gelir .
bu önceden yayınladığım video da kabaca bobin ayarını gösterdim o susma noktası da gözüküyor http://video.google.com/videoplay?docid=-6148765366081125948

Çevrimdışı baron66

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #648 : 06 Ekim 2008, 01:12:44 »
arkadaşlar bu da yeni videom google den tarsos digital vlf diye bakabilirsiniz
yada burdan : http://video.google.com/videoplay?docid=2589054826631115083
emekli amcama birkez daha teşekkür ediyorum.
hepinize başarılar...
HAYALLERİ OLAN İNSAN DURDURULAMAZ.

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #649 : 06 Ekim 2008, 11:23:52 »
slm değerli teknolojiekibi kardeşlerim.

dün akşam 1 ay önce iyi kötü çıkardığım plaketin başına geçtim kopuklara tel atıp bir şekilde devreyi bitirdim.akü ile denedim ses güzel çıkıyor bu arada.diğer arkadaşlar ın sıkıntı çektiği 516 yerine bc 328 taktım ses gayet güzel.tabi bobinim olmadığı için algılama vs... test edemedim.yalnız  varnaya yaptığım bobinle denemeye çalıştım algılama gibi bir durum olmadı aksilik olmazsa.akşama saracağım bobinleri. emekli amcama teşekürler sorunlarımı sizinle paylaşırım.resmi aşağıya ekledim.

http://www.postimage.org/image.php?v=gxDXDq9
Amatör

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #650 : 06 Ekim 2008, 13:06:57 »
slm değerli teknolojiekibi kardeşlerim.

dün akşam 1 ay önce iyi kötü çıkardığım plaketin başına geçtim kopuklara tel atıp bir şekilde devreyi bitirdim.akü ile denedim ses güzel çıkıyor bu arada.diğer arkadaşlar ın sıkıntı çektiği 516 yerine bc 328 taktım ses gayet güzel.tabi bobinim olmadığı için algılama vs... test edemedim.yalnız  varnaya yaptığım bobinle denemeye çalıştım algılama gibi bir durum olmadı aksilik olmazsa.akşama saracağım bobinleri. emekli amcama teşekürler sorunlarımı sizinle paylaşırım.resmi aşağıya ekledim.

http://www.postimage.org/image.php?v=gxDXDq9

merhabalar

gürdal devreyi dizip bitirmişsin çok yakında netice alacaksın inanıyorum ..

kolay gelsin

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #651 : 06 Ekim 2008, 13:13:12 »
çok teşekür ediyorum emekli amca .

destek ve yardımlarınızla bitirip videosunu da ekliyecez inşaallah.tabi aslında ben biraz daha şanslı hissediyorum kendimi çünki tarsosu yapıp çalıştıran vede zorlukları aşan arkadaşların yazdıkları var onları okuyunca daha kolay olacak benim için .her kese kolay gele
Amatör

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #652 : 06 Ekim 2008, 13:56:02 »
merhaba Emekli Amca olayı çözdüm.
 Alt kattaki direncin lehimi taşmış kısa devre olmuş... şimdi çalışıyor... ama derinlik çok az toprakta denedim ve ikide bir ayarı bozuluyor bileziği 10 cm den zor algılıyor toprakta ama havadan 50-60 cm den alıyor buna bir çözümünüz olacakmı merakla bekliyorum saygılar...

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #653 : 06 Ekim 2008, 14:34:57 »
Emekli amca katkılarından dolayı sana müteşekkirim. ne kadar sağolasın desemde az gelir. şimdilik resimlerimi gönderiyorum. Video çekecek bir cihaz bulunca arazideki denemelerimi ve cihazın çalişmasını en kısa zamanda koyacağım hepinize kolaygelsin.... saygılar....

www.postimage.org/image.php?v=aVI0ST9
www.postimage.org/image.php?v=aVI0tWJ
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2008, 14:40:16 Gönderen: Eyüp »

Eyüp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #654 : 06 Ekim 2008, 14:37:31 »
teşekkürler düzettim..
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2008, 14:41:22 Gönderen: Eyüp »

thunterselcuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #655 : 06 Ekim 2008, 18:59:14 »
geçmiş ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim nice bayramlara emekli amcaya da bu değerli payşamı için çok teşekkür ederim uzun zamandır takip ediyorum forumu da yazmaya vakit bulamıyorum inşallah bundan sonra daha aktif bulunmak isterim tüm teknolojiekibi üyelerinin tekrar bayramını kutlarım herkese selamlar

Çevrimdışı gsm-ahmet

• Onbaşı
« Yanıtla #656 : 07 Ekim 2008, 10:39:00 »
 herkesin çalışmalarında kolay gelsin öncelikle geçmiş bayramınızı kutlarım hepinizin arkadaşlar boran 66 videonu izledim gerçekten cihazın güzel olmuş emeğine sağlık umarım herkez güzel sonuçlar alır çalışmalarınızda başarılar dilerim.......

emekli AMCA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #657 : 07 Ekim 2008, 15:26:27 »

merhabalar..

eyüp   bana tek soru sormadan devreyi bitirmişsin..eline sağlık .

video ile de projeni bizlerle paylaşmanı bekliyorum...

thunterselcuk ..

hoşgeldin  aramıza..
---------------------------

arkadaşlar Tarsosa auto-tuning   hem otomatik hem de el kontrollu olarak yaptım son testlerini  yapıyorum yeni şemayı  sadece forumda yapan arkadaşlara ö.mesaj la göndereceğim..... ;) ;)

nedeni ise Tarsos projesini forum dışından en az forumdakiler kadar yapan olduğuna inanıyorum ve onları aramıza davet ediyorum ..aramıza katılın gelişmelerden haberdar olun...

thunterselcuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #658 : 07 Ekim 2008, 16:40:05 »
hoş buldum emekli amca bende tarsosu yapmaya başladım  işlerimin yoğunluğundan biraz zaman alacak ama sonunda iyi bi çalışma olacak diye inanıyorum bu kadar emek verilmiş beyin fırtınası yapılmış ve zaman harcanmış bir projeyi bitirmek beni de mutlu eder düşüncesindeyim ben bobin olarak yine aynı bobin ölçüleri daha değişik bir bobin türü denemesinde bulunmak istiyorum bakalım hayırlısı ile bir bitireyim bakalım nasıl bir sonuç elde edicem bende merak ediyorum izlediğim videolardan tarsosun gayet kararlı çalıştığını görüyorum tüm foruma selamlar

Çevrimdışı keçelerli

• Yüzbaşı
  • Goldenmask
« Yanıtla #659 : 07 Ekim 2008, 17:51:23 »
buda  gordianus 'un tarsos videosu bi videoda ondan izleyelim buyurun link devre çok kararlı çalışıyor.çekimi gayet iyi

http://www.savefile.com/files/1826041
(ᵔᴥᵔ)◖⚆ᴥ⚆◗ʕ·ᴥ·ʔ(◕ᴥ◕)