Gönderen Konu: ULTRASONİC SES İLE DEFİNE ARAMA  (Okunma sayısı 13976 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: ULTRASONİC SES İLE DEFİNE ARAMA
« Yanıtla #20 : 26 Nisan 2019, 22:28:19 »
Bence butun cihazlar aldatmaca bu defineciler hasta hemde timarhaneye girselerbile  ileşmezler bir akilliya 30 enayi durumu   gecen d haberde izledim muthis dedektor satislari var dedektor satan firmalar tam kose hemde dort koseinanmayin dedikce adama anlatamiyorum siz anladiniz

Piyasada dolandırıcı dedektörcü çok var. Dikkatli olmak lazım. Unutmayın kuyumcu malını bağıra bağıra satmaz. Kim etrafta çok ses çıkarıyorsa ondan uzak durun.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı seydibeyy

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #21 : 26 Nisan 2019, 22:45:30 »
Balık bulucular var sonuçta aynı mantık ses dalgaları biterse çarpması lazım ki ona göre bir zemin çizimi çıkarıyor toprak yüzeyinde yerin 5 santimi de bile iş görmez bu sistemler

Çevrimdışı defineciii

• Yüzbaşı
  • ...boş bir kafa şeytanın calışma odasıdır.......
« Yanıtla #22 : 02 Mayıs 2019, 01:35:46 »
ben sahsen hic inanmadım   boyle bişiy olsa  her vatandas zengın olur  d haber de yine define haberleri vardı  bu tür cihazla bulan yok ayrımmış vs  cok pahhallıymıs  suraya bı cıhaz tutalım fılan  benım pesımdede cok kısı dolasıyor suraya tut
filan  hıkaye hepsını bıraktım bu ıslerın  vlf  ayrım var dıye bılıyorum  oda 30 cm gecmıyor   
icat turu bır urunle ugrasmak lazım  ıyı para edecek   devri daim makinasına takıldım bu aralar benzer calısma yaptırırsam mıknatızla elektrik uretırım heralde

Çevrimdışı AHMET ÖZDEMİR

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #23 : 02 Haziran 2019, 14:02:54 »
SISMIK taramalar var. Oldukça bilinen bir yöntem ve yerin çok aşağı katmanlarına inerek maden. petrol vs arama yapmaktadır.
SISMIK tarama dediğimiz şey ses dalgaları değil mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #24 : 03 Haziran 2019, 10:32:04 »
SISMIK taramalar var. Oldukça bilinen bir yöntem ve yerin çok aşağı katmanlarına inerek maden. petrol vs arama yapmaktadır.
SISMIK tarama dediğimiz şey ses dalgaları değil mi?

Değil. SISMIK demek fiziksel haraket demektir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı defineciii

• Yüzbaşı
  • ...boş bir kafa şeytanın calışma odasıdır.......
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2019, 15:32:57 »
böyle bir cihaz geliştirilsede  bunu yapan akıllı davranmak zorunda zaten acıklamaz  dünyada  aldınız cıhazların hepsı  ülkelerin izinverdi vergi politikaları na göre  alıyorsunuz  bilim üzerine ugrasmak  tehlikeli aleştirileri de üstünüze cekersiniz     
   bunu  bu videoda anlarsınız

Çevrimdışı asel38

• Yüzbaşı
« Yanıtla #27 : 10 Temmuz 2019, 02:02:07 »
SISMIK reflesiyon ların ultrasonik den ziyade duyulabilir titreşimlerle ve akustik dinleyilerle fil ayğı (geophone) ler ile  yapılan yontemleri mevcuttur