Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7488094 defa)

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4440 : 23 Haziran 2013, 16:13:35 »
Arkadas bulrsun insallah.Keske bende oralarda olsam gorussek.Tum gorustugun arkadaslarImIza selam soyle.Iyi yolculuklar.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4441 : 23 Haziran 2013, 16:51:01 »
TÜM ARKADAŞLARIN MÜBAREK BERAT KANDİLİNİ TEBRİK EDER HAYIRLARA VESİLE OLMASINI YÜCE RABBİMDEN NİYAZ EDERİM.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4442 : 23 Haziran 2013, 17:37:16 »
Bugün çıkamayacağım sanırım. Bu saat oldu müsait olamadım
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4443 : 23 Haziran 2013, 18:39:50 »
karadağ ustam önemli değil elbet bir gün denersin. Sonuçları tahmin edebiliyoruz zaten. Ustam fabrikasyon pcb siparişi verdiniz mi? Birde  Pcb boyutu nedir ustam.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4444 : 23 Haziran 2013, 19:14:24 »
Merhaba,

PCB siparişi verdim. Boyutlar 11x7 cm.

Saygılar

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4445 : 23 Haziran 2013, 19:29:35 »
Ustam bayağı küçülmüş pcb. Fabrikasyonların ne zaman geleceği belli mi ustam?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4446 : 23 Haziran 2013, 19:41:52 »
Sanırım 1-2 haftaya gelir.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4447 : 24 Haziran 2013, 04:08:49 »
Merhabalar  sonunda DP3 ü tüm modifikasyonları uygulayıp kutuladım  . Tesla Ustamın tasarımını vermiş olduğu 5A lık regüle devresini de ayrı bir bölüm olarak elimden geldiğince uyguladım biraz kaba saba oldu ama çantaya attım mı kim görcek :)  2 tane 12v 7A lık aküyü seri bağlayıp uyguladım , Aküler ağırlık yapacak gibi ama onlarıda çantaya attık mı sıkıntı olmaz diye düşünüyorum . Bobini takıp gezmeye götürcem bakalım ilk fırsatta .

Tesla Ustam  R30 u 2.2k yapıp  5K çokturluyu bağladım fet eklentiside tamam , bu ikisini cihazı çalışırken nasıl kullanmalıyız ? tarif etmiştiniz ama daha da netleşmesi açısından rica etsem açıklarmısınız .

Saygılar..
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 04:23:35 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4448 : 24 Haziran 2013, 05:06:39 »
Gule gule kullan.Goruntu onemli,ama asIl onemli olan calIsmasI. ;)
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4449 : 24 Haziran 2013, 09:28:29 »
selam bay17
ilerde li-polimer pillerden alır ağırlıklardan kurtulursun hele bir kullanmaya baslada
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8918__ZIPPY_Flightmax_3000mAh_6S1P_20C.html
------------------------------------------------------------------------
ilk cihazı açılışta potansı en düşük direnç  konumuna getir öyle aç cihazı
örnek eşik  75 te ses kesiliyorsa 74 de getirip potansla sessiz konuma getirirsin 
potu en başa al mutlaka ilk açılışta 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
ground balansı toprağa göre ince ayarla max seviyede kullanmanı sağlamış olur
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
bobinide benim yaptığım gibi yaptıysan tamamdır zaten
-----------------------------------------------------------------------------
elektriksel gürültü olup olmadığına kapalı ortamlarda test ederken OSC menüsünden bak mutlaka
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
cihazın metal aksamlarına el temasıyla durumunun değiştiğini biliyorsundur
potun metal ucuna el deyince böyle bir durum varsa ucunu izole et bantla bile olsa
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
tek para tespiti yaparak sonuçları haberdar et bakalım nasıl durumu
kolay gelsin sana
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2013, 09:30:48 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4450 : 24 Haziran 2013, 16:09:03 »
s.a karadağ ustam bir kaç sorum olacak eğer cevaplarsan çok sevinirim yorumlarda baya döküman var ama senin paylaştığın gibi devreyi yaptıkmı videolardakinin aynısı oluyormu yoksa değiştirmemiz gereken yerler varmı? birde bobin ile devre arasındaki kablo bobine kullandığımız kablodanmı olacak yoksa başka bir kablomu kullanıcaz? bobin için hangi telden kullanıcaz? 1 m² başlık yapmak istiyorum kaç tur yapmamız gerekiyor? ustam devreye başlıcam bana yardımcı olursan sana minnettar kalırım saygılar.
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4451 : 24 Haziran 2013, 16:31:22 »
bu linkteki ilk mesajdaki rar dosyasını ve diğer dosyaları indir herşey var
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=3797.4260
bobin konusunda çalışmalarımız
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4320.0
sen bobin çapına karar ver tur ve tel kesitleri aşağı yukarı çıkartırız
genel olarak 0.80mm kablodan büyük başlıklarda 18 tur ile 22 arası boyuta göre söyleriz
50mt ile 80mt arası büyüğünden küçüğüne giden kablo metresi
------------------------------------------------------------------------------------
videolardakin daha iyisi olur yeterki söylenenlere riyayet et yeter

Çevrimdışı e_z_e_l

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4452 : 24 Haziran 2013, 16:49:08 »
                        Tesla^Pulse^Coil kardeşim çok sağol. verdiğin indirme linkinde açılan sayfadan senin paylaştığının altında dökümanları indiricez değilmi?
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil, prensipleri ve inançlarıdır.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4453 : 25 Haziran 2013, 00:20:18 »
Teşekkür ederim  ustalarım  yaptık kendimizce bişeyler :) Karadağ Ustam fedekarca paylaşmamış olsaydı bu projeyi daha çok tırmalardık :D

Jickata  cihaz çalışıyor kutulamadan önce denedim  , sadece ince bir voltaj ayarlaması yapacağım tl082 ye  toprak  zeminde .

Tesla Ustam 5k çokturluyu sığdıracak yer bulamadım kutu içinde , bende kenarına japonladım ona bir kılıf ve ucunada pot şapkası takarım söylediğiniz gibi ,  50cm* 100 cm ebatlarında 1lik telden 940mh değerinde büyük başlık yaptım şimdilik , fakat küçük başlık için 0,8 lik bulamadığım için onu emaye bakır telden saracağım , spider ( örümcek ) diye bi başlık görmüştüm ama bulamıyorum şimdi nette sarım tekniği değişik bişeydi , bilgisi yada linki olan varsa yazabilirse sevinirim . Daha olmadı kendi tarzımızca emaye telden küçük bir başık saracağım . elimdeki başlıklarla denemelerini yazarım kesinlikle .
Saygılar..

« Son Düzenleme: 25 Haziran 2013, 00:23:31 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4454 : 25 Haziran 2013, 00:48:01 »
scorpion sarmak zor ben denemedim  walkman sarmıştı
3 farklı bobin testi
Delta Pulse 3 Bobin Test Videosu
tesla bobin testi
salyangoz bobin
rekor hala benim tasarımda
50cm ile :D

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4455 : 25 Haziran 2013, 01:11:05 »
videolar için sağolun Tesla Ustam , eğer bulabilirsem sizin tarzda sararım bulamazsam  Allah ne verdiyse artık :)   Saygılar

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4456 : 25 Haziran 2013, 08:26:08 »
kardes tela usulu  elektirik kablosundan sarılan bobinler cok agır oluyor ,ben sahsen sardım 5dk dan sonra kolunu kaldıramıyon ,arkadaslar bir seyi gözden kacırıyor bobinle toprak araasındaki mesafe yaklasık 5.10cm arası sabit kalması gerek fazla yaklastırsan cihaz  öter uzaklastırsan cihaz öter, ölesi agır bir bobinle sabit tutmak zor iş, sana  önerim normal emaye bobin telinden sar ,ben sardım tesla usulu yani yan yana 0,55 mm emaya bobin telinden  endiksantı 0,960  omajı 3,2 geliyyor 50cm capında hem cok hafif ,tasıması kolay hemde mesafe diger bobinlere göre fazla ,farazit yapmıyor  cihazlada cok güzel uyum sagladı  yani harika oluyor , yapıp denemesi bedava  , gercekten memnun kalırsınız.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4457 : 25 Haziran 2013, 15:03:22 »
önerilerin için sağol köstebek , küçük başlıkta Tesla Ustamınkisi gibi mükemmel görünümlü olmasada 40 a 20 sarmıştım arazide ağır oldugibi geldi banada ama benim kullandığım kablo 1mm lik  tesisasat kablosuydu , BÜYÜK başlıklarda sıkıntı olmaz nasılsa iki kişi tutuyor . emaye telden kendimce seğişik bir tarz saracağım bakalım aralıklı falan nasıl olcak :)  SAYGILAR

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4458 : 25 Haziran 2013, 15:46:12 »
bay17 öncelikle aöf sınavların nasıl gecti sınavların vardı sanırım, büyük baslıga gelince tesisat kablosundan bende sardım  evet 2 kisi ile sıkıntı olmuyor onun bir dez avantajı var arabada dikkat cekiyor ama algılama mesafesi güzel benim denememde 45cm  tepsiyi 3m den tıkırdıyor ,emeye bobin telinden sardım 1*1 e endüktansı yine 0,960 yaptım omajı 3,6 geldi  0,70 telden potatif su borularından sökülüp takılması ve yer kaplamaması güzel at bagaja istedigin yere götür  ama algılama nasıl olacak daha deneme fırsatım olmadı umutluyum bakalım ,sunuda belirtiyim emeya bobin telinden yapılan baslıkla ayrımda süper oluyor   ,,bundan önceki yazılarımda hep cihazın saga sola artı deger verdigini belirten yazılarım vardı cözüm istemistim ,suan gercekten  ufak baslıkla cok güzel uyum sagladı ben bile hayret ediyorum .

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4459 : 25 Haziran 2013, 16:07:16 »
slm...köstebek usta  tesisat kablosundan başlık sararsanız böle olur herkesin istediği mesafeyi yakalamşsınız . mesafe değerleriniz gayet güzel bence daha ne olsun o başlıkla minarelli bi arazide ne yaparsınız bilmiyorum...tabi başlık sarım kablonuzun kesitini bilmeden söylüyorum
üsteki alıntı soruya binayen yazılmıştı....hepimizin yaşadığı coğrafya farklı ama cihazımız 5 metre çekse ne olacakki hep merak ederim o 3m rede ne oluyor ne çıkıyor diye. kıriterlerimizi gözden geçirelim arkadaşlar....sitein formatı dışına çıkmayayım fazla yazıp kafa ağrıtmayayım Allah kolaylık versin
« Son Düzenleme: 25 Haziran 2013, 16:14:56 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...