Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7467802 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SONEFSANE

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3640 : 18 Mart 2013, 20:57:51 »
cümleten selamunaleyküm.sayın tesla ustam.ben sizin bahsettiğiniz o sipariş linkine girip derdimi anlatamadım.malumunuz bir adet tam takım olarak DP3 dijital almaya karar verdim fakat hala forumda bu dedektörün çalışma sistemi üzerine değişik yorumlar yapılıyor.acaba diyorum tam olarak bittiğinin onayı verilmedimi.diğer  bir konuda   bu forumda tam olarak hangi haklara sahibiz acaba.mesela  telefon no-msn-mail adresi verebiliyormuyuz.veya özel mesaj yazabiliyormuyuz.bu konuda beni bilgilendirirseniz memnun olurum.tşklerr.saygılar.

Çevrimdışı Breko

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3641 : 18 Mart 2013, 21:23:38 »
Sağolasın Dalgıc35 kardeşim...

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3642 : 18 Mart 2013, 21:32:26 »
 ayhan58
40cm arama bobini ve tutma kolu ortada orjinal bir model olmadığı için netlik içermiyo sizin kullandığınız metaryellere göre değişir tahmini olarak 1.5kg gelir
bazı vlf lerde olduğu gibi arama başlığını sallama mecburiyeti yok siz normal gezinerek arayabilirsiniz çok hızlı olmasın yeter büyük başlık boyutlarını istediğiniz ölçülerde kullanabilirsiniz 1.40x70 gibi
başlık iç çapı büyüdükçe ufak metalleri tespiti zorlaşır büyük metallleri dah derinden algılama imkanı olur
Sipariş hattı: teknolojiekibi@gmail.com,sales@teknolojiekibi.com
Yönetim: teknolojiekibi@gmail.com, hdemir@teknolojiekibi.com
ürünleri demonte sıf malzeme olarak -karta montelenmiş kurulmuş çalışır vaziyette ve komple toplanmış kullanıma hazır olarak sipariş verebilirsiniz
mail atarsanız size fiyatları belirtilir ödeme koşullarıda
boşluk tespiti metal tespiti gibi derinlikleri bobin ebatlarına bağlı toprağın eğimli olması sorun değil kullanmaya  başlayınca daha iyi tecrübe etmiş olursunuz
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Breko
cihazın besleme girişinde ters bağlı 15v zener diyot var 15v geçtiğiniz taktirde iletime geçip cihazı korumaya alıcaktır bu sınıra kadar kullanabilirsiniz fakat devrenin kazancı yükseleceğinden güç ve kazanç ayarlarını kısmanız gerekicek bu taktirde 12.6 v ideal devre için başka sebepten sormadıysanız
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SONEFSANE
öncelikle nelere ihtiyacın var bana yaz ona göre ben iletirim gerekenleri
değişik yorumlar derken devre üzerinde iyileştirmeler her devrede yapılabilir
yoksa devre bitmiş ve kullanımını yapan bir çok kişi var elektronikte geliştirme sınırı yok
olumsuz mesajlar varsa genelde hiç elektronik ve dedektor kullanımı hakkında bilgisi olmayanlardan
yada bazen kasıtlı olarak yazılır
size ait özel bilgilerini vermekte sorumluk size ait olmak üzere verebilirsiniz özelden ve genelden
sadece eski üyelerin bit pazarında elde kalmış ürünleri satma izni vardır aksi taktirde uyarılır
-----------------------------------------------------------------------------
skorpio
3 nolu atlamanın sağ daki ucunu çıkartılıp devre üzerindeki diğer atlama teline lehimlenecek
siyah ile belirtilen kırmızıya eklenecek bir bakıma eski bağlantısı iptal olacak

jaabtorunu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3643 : 18 Mart 2013, 21:51:51 »
Tesla ve Sağlıkçı Ustalarım cevaplarınız için teşekkürler. Dediklerinizi yaptım ama sorun devam ediyor. Devreyi 12v verdigim zaman her yerde 12v görüyorum. Vd12 vd13 vd15 7805 değiştirdim sorunum devam ediyor. Kaç gündür inceliyorum kısa devre de bulamadım devrenin fotolarını sıkıştırıp link atmıştım. Ustalarım bir fikir verseniz bir el atsanız

jaabtorunu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3644 : 18 Mart 2013, 22:29:32 »
resimler

Çevrimdışı Breko

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3645 : 18 Mart 2013, 22:30:55 »
Tesla kardeşim eski laptop pillerinden 2 takım pil grubu yaptım. Her ikisi de 14,5V civarı oldu.Akımları gayet iyi 250mA akım çektim 2 saat çalıştırdım.Voltaj 1V civarı anca indi.Delta3 için saatlerce çalıştırır her halde.onun için sormuştum teşekkürler...

jaabtorunu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3646 : 18 Mart 2013, 22:40:15 »
Sorun işaretlediğim bu yerden kaynaklanıyor olabilir mi? Sanki kırık gibi

Çevrimdışı reis_07

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3647 : 18 Mart 2013, 22:45:43 »
slm dp3 almak istiyorm iletişim kimle nasıl yapacagız ?

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3648 : 18 Mart 2013, 22:52:33 »
 leptap pilleri  hem hafif hemde dayanıklı  tavsiye ederim ben
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3649 : 18 Mart 2013, 23:00:35 »
reis_07
Sipariş hattı: teknolojiekibi@gmail.com,sales@teknolojiekibi.com
Yönetim: teknolojiekibi@gmail.com, hdemir@teknolojiekibi.com
---------------------------------------------------------------------------------
 jaabtorunu
devrede malzemeler çok sağlıksız bir şekilde montelenmiş ve malzemelerde yanlışlık var örnek tl082 cevresindekiler 10k yerine 1k ve bu başka yerlerde böyle hiç ölçülmeden takılmış gibi çok hata var
devre genelinde 100 yakın malzeme var resimden tek tek biraz zor olur  hepsini göremeyiz
kopuk kısa devre olduğunu düşündüğün  yerleri ölçü aletiyle konturol et
malzeme listesine göre direnç renklerinde yada ölçerek
malzemeleri daha nizami ve temiz lehimler yap
yada bu işlerden anlayan yakınındaki birinden yardımcı olmasını iste
ben yinede gördüğüm hataları bakıp yazarım
-------------------------------------------------------------------------
Breko
4-5 adet li-on pili seri bağlayıp regüle ederek kullan şarjı uzun sürmesinden daha çok beslemenin sabit değişmiycek sekilde olması daha iyi kullanım açısından
gıç35 ustanın verdiği li-on şarj devreini yapmaya çalış ayrıca bir kaç sayfa geride bulabilirsin
kullanmak istediğin pil adetine göre çoğaltılabilir
lm317 ayarlı ve 7812 li sabit regüle şemaları konu içinde var ayrıca netten bulabilirsin
----------------------------------
class
bobin takmadanda bazı devrelerde hata mesajı görmeden açılıyor devreyle alakalı olabilir bazı devreler de  bende rastladım sorun yaratmadığı gibi
 bu size de sorun teskil etmez önemli olan OSC ekranında gözüken sinyal eğrisin doğru konumda düzgün olması
« Son Düzenleme: 18 Mart 2013, 23:13:09 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3650 : 18 Mart 2013, 23:04:34 »
S.a arkadaslar
tesla usta bobin fisi takili degilken bile cihaz aciliyor.bobin takili degil yazisi yaxmiyor.karadag usta yazilimimi degitirmis

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3651 : 18 Mart 2013, 23:15:16 »
Anladim usta.tesekkurler.

saglikci17

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3652 : 19 Mart 2013, 01:03:39 »
tesla ustam ırf 840 ın ısınmasını tüm uğraşlarıma rağmen kesemedim. nedenleri neler olabilir? ırf840 ı değiştirelim mi? Yukarıda bahsedildiği gibi benimki de bobin takılı değilken uyarı vermiyor.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3653 : 19 Mart 2013, 01:23:37 »
jaabtorunu;
p3 ve p4 kısa devre yapıyorsun değil mi ? ayrıca bazı lehimlerde eksikler var tekrar kontrol etmende fayda var.
ayrıca kırmızı ile işaretlediğim bölgede lehimlerin tekrar üzerinden geç
« Son Düzenleme: 19 Mart 2013, 01:35:54 Gönderen: walkman »

jaabtorunu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3654 : 19 Mart 2013, 03:09:33 »
Tesla ve Walkman Usta cevaplarınız için teşekkürler. Walkman Usta'nın dediği gibi p3 ve p4 uçlarını kısa devre etmemiştim. 4-5 saat uğraştım olmadı yatarken son bir kez daha göz atıyım dedim Walkman Usta'nın mesajını gördüm sonunda rahat bir uyku çekebilirim. Teşekkürler teknolojiekibi sakinleri.

hamidmatris

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3655 : 19 Mart 2013, 15:02:59 »
Please share layout dp3.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3656 : 19 Mart 2013, 17:26:17 »
hi arkadashlar.

when i install pic on pcb and i want to turn on the detector i have a this problem. I buy my pic from MR demir.

aekadashlar bena yardim etin .  please help me brothers

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3657 : 19 Mart 2013, 19:30:03 »
 hadi-dindar
If you try to insert another condition Defective LCD screen you know
connections still think again

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #3658 : 19 Mart 2013, 19:33:35 »
hi arkadashlar.

when i install pic on pcb and i want to turn on the detector i have a this problem. I buy my pic from MR demir.

aekadashlar bena yardim etin .  please help me brothers

Your peoblem about LCD connection. You should chack solderig and connections.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3659 : 19 Mart 2013, 19:47:55 »
thanks arkadashlar tesla coil and karadag

my glcd is Winstar 128x64a

are this connection true

LCD
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
2 1 3 16 15 17 4 5 6 7 8 9 10 11 13 12 14 18 19 20
pcb

?