Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921672 defa)

0 Üye ve 147 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4740 : 19 Ağustos 2014, 23:13:49 »
değerli dostlar dp3s im ile ilk testimi odada 38 cm lik bobin ile yaptım.
 10*10 cm lik metali 90 cm den
 20*10 cm lik metali 110 cm den algıladı.
  büyük başlığı arazide test ettik 250 cm den boşluğu rahat algıladı. yağmura tutulduk test yarım kaldı. karadağ ustamın ellerine sağlık. başarılarının devamını diliyorum

Bilgi paylaşımı için teşekkürler.Lütfen 3s i kapalı mekanlarda test etmemeye çalışalım zira bunu  birçok arkadaşımız yapmakta veriler eksi yönde altatıcı olur saygılar.
  Azîzim , mecbur kaldım içeride test yapmaya. Toprakta test etmeyi bende çok istedim olmadı.izin meselesi.saygılar
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #4741 : 19 Ağustos 2014, 23:33:44 »
Merhaba arkadaşlar bencede Dp3s nanoyu farklı başlık altında çalışalım.saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4742 : 20 Ağustos 2014, 12:01:16 »
Bu kadar küçük tasarım çok güzel ama hoparlör olarak ne kullanacaksınız. Kutunun içinde pic in çalışmasını etkiler

Daha hoparlör için bir araştırma yapmadım ama laptoplarda kullanılanlar olabilir mesela.

Saygılar

Usta ben su an normal olanda bile pc anakartlarda bulunan buzzeri kullniyorum. Hem kucuk 1cm boyunda hem manyetik alan konusunda problemi yok hemde iyi ses veriyor. Tercih edebilirsiniz. Bununla ilgili bir tasarimim var bilgisayar basina gecince paylasirim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4743 : 20 Ağustos 2014, 12:54:22 »
ustam, ben devreyi dizdim. tüm test noktaları tamam. bütün transistörleri mosfet ve 7805 ile modül seyyar soket üzerine montajlanacak, yani artık küçük bir sıkıntıda modülü sökmek için uğraşmayacağım hatta diğer kritik parçalar da lehim yaparken zarar görmemiş olacak. şimdi lcd leri bekliyorum.
9540 ın gate ve draın pin arasını da temizledim.büyüteç ile bakıp, kısa devre kontrolünü de yapıyorum ölçü aleti ile.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 13:03:58 Gönderen: bitkici şakir »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4744 : 20 Ağustos 2014, 12:58:38 »
Bu kadar küçük tasarım çok güzel ama hoparlör olarak ne kullanacaksınız. Kutunun içinde pic in çalışmasını etkiler

Daha hoparlör için bir araştırma yapmadım ama laptoplarda kullanılanlar olabilir mesela.

Saygılar

Usta ben su an normal olanda bile pc anakartlarda bulunan buzzeri kullniyorum. Hem kucuk 1cm boyunda hem manyetik alan konusunda problemi yok hemde iyi ses veriyor. Tercih edebilirsiniz. Bununla ilgili bir tasarimim var bilgisayar basina gecince paylasirim.

Bilgisayarın dilinden ustanın hali bir başka oluyor. Bende genelde bizim junior un oyuncaklarından çıkan hoparlörleri kullanıyorum. Sabırsızlıkla oyuncaklarını kırmasını bekliyorum. Az önce biri daha gitti ve içinden çıkan hp resmini ekliyorum. Smd için güzel çok olacak sanırım  ::) ::)

Saygılar.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4745 : 20 Ağustos 2014, 13:07:51 »
walkman, dağıtmışın garibanın oyuncağını, birde mazeret uyduruyorsun, neyse canı sağ olsun Allah bağışlasın, senin gibi bir babası var Allahın izni ile :-)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4746 : 20 Ağustos 2014, 13:10:26 »
walkman, dağıtmışın garibanın oyuncağını, birde mazeret uyduruyorsun, neyse canı sağ olsun Allah bağışlasın, senin gibi bir babası var Allahın izni ile :-)

ustam işin doğrusunu söylemek gerekirse oyuncaklarını kırmasına azıcık yardımcı oluyorum. (Yere atma, vurma, çarpıştırma vs. gibi genel teknikler öğretiyorum çocuklu olanlar bilir. Yeni baba olanlara da yol göstermiş olalım. Umarım bu taş direkt kafaya denk gelmez )  ;)
Saygılar
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 13:13:53 Gönderen: walkman »

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4747 : 20 Ağustos 2014, 15:29:41 »
Buzzer ve stereo jack bir arada bir tasarim bu. telefondaki resimden ne kadar anlasilir bilemiyorum ama fikir verirse diye paylasayim dedim. Resimdeki devre mini versiyona ait.
buzzeri bende denedim. devrenin çalışmasını etkiliyor. seninki boardın arka tarafında belki ondan sorunsuz çalışıyordur. Ama bence uzun vadede sorun çıkarır. Ben cep telfonlarının içinden çıkan küçük hoparlörü deneyceğim. Oyuncaklardan çıkan larda olabilir belki.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4748 : 20 Ağustos 2014, 16:13:04 »
bence dp3s nano için böyle bir batarya kullansak çok iyi olacak

12 v 9800 mh kendisi tamamen devreli adaptörlü ve soketli 33 dolarda fiyatı var.

Kripto ustam bu bataryalar öyle üzerinde yazan kapasitede gelmiyor.Bi üç yıl önce böyle bir sorun yoktu.Fakat şu bir senedir hiç bir batarya bana istediğim kapasitede ulaşmadı.Çoğunlukla ya gümrüğe takılıyor yada satıcı ürünü göndermiyor.Hele hele ebaydan satın alınan ürünlerde müşteriyi kollayan hiç bir destek yok.Sen 9800mh geçersin içerisini açarsın birde bakmışsın 2200mh kapasitede bir ürün gelmiş sana.

Besleme için bu kadar kapasite ve paraya gerek yok.
Alibaba'da çok hesaplı 3a 3,7v lik piller var 4 adedi işimizi fazlasıyla görür...
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4749 : 20 Ağustos 2014, 16:52:54 »
onur ustam elimde  ikişerli paketi hiç açılmamış 4 adet var, ultrafire marka.keşke bunları dp 3s te kullanabilseydim. 3.7 volt li-lon 3.700mAh.olurmu dp 3s e ?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4750 : 20 Ağustos 2014, 16:55:30 »
NANO İÇİN BU SPEAKER GÜZEL OLUR HEMDE SİNÜS SESLERİ ÇOK GÜZEL TİSLE VERİYOR.

Çevrimdışı yavzas

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4751 : 20 Ağustos 2014, 17:03:03 »
@kripto55 ben o bataryadan 2 adet sipariş verdim gelmedi. Muhtemelen gümrük te takıldı. Ya da Li-Ion olduğu için tehlikeli madde sınıfında gelmiyor.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4752 : 20 Ağustos 2014, 17:10:12 »
NANO İÇİN BU SPEAKER GÜZEL OLUR HEMDE SİNÜS SESLERİ ÇOK GÜZEL TİSLE VERİYOR.
Bilmiyorum ben buzzerla devreyi çalıştıramadım. Aslında devre çalışıyor. sinyal geldiği zaman kapanıyor. Normal hoparlörlede aynısı oldu. Manyetik alandan diye tahmin ettim. Cep telefonu hoparlörü kullandım sorunsuz çalışıyor.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4753 : 20 Ağustos 2014, 17:21:49 »
Kutulama bitti bobin sarıp arazi testi yapcam. sonuçları buraya yazarım. Yalnız usb bağlantısını yapamadım. çünkü bağlantı şeklini bilmiyorum. Birisi bana hangi uç nereye şemasını gönderirse sevinirim. (PCB çizimi üzerinde çizerek olursa sevinirim.) Üst tarfına 3s tasarımına benzer küçültülmüş bir tasarım yapıştırmayı düşünüyorum
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 17:23:16 Gönderen: ismailcanpolat »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4754 : 20 Ağustos 2014, 17:50:39 »
Buzzer ve stereo jack bir arada bir tasarim bu. telefondaki resimden ne kadar anlasilir bilemiyorum ama fikir verirse diye paylasayim dedim. Resimdeki devre mini versiyona ait.

skynet güzel iş çıkarmışsın ellerine sağlık.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4755 : 20 Ağustos 2014, 19:39:21 »
onur ustam elimde  ikişerli paketi hiç açılmamış 4 adet var, ultrafire marka.keşke bunları dp 3s te kullanabilseydim. 3.7 volt li-lon 3.700mAh.olurmu dp 3s e ?
Olur sayın ustam.Ama direk bağlamayacağız.Bir kaç eleman ilavesi olacak.Onlar sonraki aşama.Öncelikle siz kartı toparlayın.
Yalnız tr.lere bile soket koymuşunuz.İlerleyen zamanlarda bunlar sıkıntı olabilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4756 : 20 Ağustos 2014, 20:43:11 »
ustalar 3si manyometrede ve normal 3d de metal  tespiti yapıpta  açıp emin olan varmı varsa cesaret edipde yazacak arkadaşlar yazssında bizde bişeyler öğrenelim

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4757 : 20 Ağustos 2014, 20:58:34 »
çalışsın lehim atarım ustam, iyi soketler den, ama gene de sizler daha tecrübelisiniz. şu lcd leri bekliyorum. perşembe gelir mi bilemiyorum. şimdilik iyi akşamlar.
 yalnızca bir sorum olacaktı, 082 nin 1. pinin de ilk ölçümlerde propları değince 12 veya 11 voltlar dan aşağıya düşerek iniyor bu normal mi, yani pic, modül ve 082 takılı değilken. bu üçü takılınca evet orası sabit 6,5  - 7  voltlarda kalıyor.
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 21:02:40 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4758 : 20 Ağustos 2014, 21:08:10 »
3S boşluk modun da tespit edilen bir nokta.3D şu an cihazım arızalı olduğu için yükleme yapamıyorum.
Tespit edilen boşluklar 3d ile değil cihaz üzereinden tespit edilmiştir.Arazi yapısı örnekleme almaya musait değildi
Bu boşluk tepit edildiğinde Y.M. Karadağ ustayla telefonda görüşmüştük,hatırlarmı bilemiyorum...

İlk tespit çalışması

http://youtu.be/IVarXdmol98

Bulunan boşluklar

Bunlar yukardan değil direk yandan tespit edilmiştir.İsteyene yüzlerce doldururum.Ama 3d için yıl başını bekliyorum.(Yarışma için) :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2014, 21:10:37 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4759 : 20 Ağustos 2014, 21:12:27 »
ustalar 3si manyometrede ve normal 3d de metal  tespiti yapıpta  açıp emin olan varmı varsa cesaret edipde yazacak arkadaşlar yazssında bizde bişeyler öğrenelim

Sevgili tekinmurat bende 3s var sagolsun karadag ustamin elinden cikma cihaz harkulade calisan bi cihaz ve tesbitleride bir okada guzel pek yakinda tesbitlerini adana muzesinde sergilenmeye baslayinca hep beraber izleriz kardesim 3s doğru kullanimla basarmayacagi is yok cihazinla biraz butunlesmek gerek birde her gittigin yerden birsey verecek diye bir sey