Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921574 defa)

0 Üye ve 134 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #8580 : 10 Kasım 2016, 09:53:52 »
arkadaşlar merhaba benim 3s de batarya tam dolu oldugu halde çeyrek doluymuş gibi gösteriyor birde mineral ayarı çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

Mineral ayarı sadece mineral modunda çalışır. Bataryada ise batarya ölçüm dirençlerinize bir bakmak gerekebilir.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8581 : 10 Kasım 2016, 14:29:04 »
Selamun Aleyküm
Karadağ usta (R43-49 OHM) Direnç yerine şönt atsak olurmu veya farklı omaj direnci kullanabilirmiyiz.

Çevrimdışı şirinim

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8582 : 11 Kasım 2016, 02:45:02 »
arkadaşlar merhaba benim 3s de batarya tam dolu oldugu halde çeyrek doluymuş gibi gösteriyor birde mineral ayarı çalışmıyor yardımcı olurmusunuz

Mineral ayarı sadece mineral modunda çalışır. Bataryada ise batarya ölçüm dirençlerinize bir bakmak gerekebilir.
teşekkür ederim bu şekilde kullanmanın bi zararı varmıdır

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8583 : 11 Kasım 2016, 09:49:27 »

teşekkür ederim bu şekilde kullanmanın bi zararı varmıdır

Her.gi bir zararı yoktur. Kullanabilirsiniz.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8584 : 11 Kasım 2016, 10:14:22 »
Selamun Aleyküm
Karadağ usta (R43-49 OHM) Direnç yerine şönt atsak olurmu veya farklı omaj direnci kullanabilirmiyiz.

r43 kontrast drenci olması gerekiyor öyle hatırlıyorum ekranla alakalı ekranın kontrastı bozuk olur görntü gözükmez sanırsam
ama yakın değerde sorun olacağını sanmıyorum veya ikitane 100 ohm kullanarak 50 yapada bilirsin çözüm çok
saygılar

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8585 : 11 Kasım 2016, 13:40:05 »
Selamun Aleyküm

r43 kontrast drenci olması gerekiyor öyle hatırlıyorum ekranla alakalı ekranın kontrastı bozuk olur görntü gözükmez sanırsam
ama yakın değerde sorun olacağını sanmıyorum veya ikitane 100 ohm kullanarak 50 yapada bilirsin çözüm çok
saygılar
Selamun Aleyküm Kardeş
2 adet 100ohm 200ohm eder bu 49 Ohm Omaj direnci Ekranın 19 pin led beslemesi hattında sigorta amacı ile kullanılmıs yanlış düşünmüyor isem

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8586 : 11 Kasım 2016, 13:44:16 »
Selamun Aleyküm

saygılar
Selamun Aleyküm Kardeş
49 Ohm Omaj direnci Ekranın 19 pin led beslemesi hattında sigorta amacı ile kullanılmıs yanlış düşünmüyor isem 50 ohm fazla gemezmi

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #8587 : 11 Kasım 2016, 23:20:26 »
Ufak bi anektot daha paylaşayım umarım işinize yarar.

Fevkalade yogun metal döküntü olan arazide dolaştım.

Bataryam yarı veya daha az durumdaydı ve paslı demire altın degeri vermeye basladı 3 s.
Düzeldi bozuldu.

Bataryanız her daim full ve full'e yakın olsun yoksa sinyallerde bozulmalar olabiliyor bilginize dostlar.

Ve bir ufak anektot daha ; örnegin altın bir parca var 40 cmde ve aynı noktada yüzeye daha yakında yani 20 cmde bir demir parca var.

Yüzeye yakın olan demir parca altın sinyalini gölgeleyebiliyor.

Çevrimdışı nebula7

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8588 : 12 Kasım 2016, 02:36:18 »
merhaba arkadaşlar. forumu inceledim sensörler hakkında kafama takılan soruları bulamadım.

-manyetometre sensörleri 3s dedektörler ile çalışıyormu.çalışıyorsa bağlanstısı nasıl olmalı?
-sd data logger+bluetooth(şart değil kablolulu da olabilir) 3s'e bunlarmı ilave ediliyor?
-TE 100 ve TE MS1 yatay ve dikey sönsür olarak kullanılması haricinde ne gibi farkları var? 
-3D metal dedector viewer programını nerden indirebiliriz?
-Karadağ ustanın bobin ile 3d görüntü alma videosunu izledim.bobin ile manyetometre kalitesinde görüntü alınabilirmi?

ustalarım yardımlarınızı bekliyorum.aynı sorular daha önce cevaplandıysa kusurumu bağışlayın.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8589 : 12 Kasım 2016, 09:29:15 »
Selamun Aleyküm

saygılar
Selamun Aleyküm Kardeş
49 Ohm Omaj direnci Ekranın 19 pin led beslemesi hattında sigorta amacı ile kullanılmıs yanlış düşünmüyor isem 50 ohm fazla gemezmi

İkitane 100 ohm drençi seri bağlarsan 200 ohm olur bu doğru ama paralel bağlarsan 50 ohm olur

mesajı yazarken şemaya bakmadım doğru led besleme uçu ama beslemde +5v var ve winstar wg12864a-b ekranlarının şemalarında 4.2v gerektiği yazılı max 4.6v ve çekmesi gerektiği amperden fazla akım çekip yanmasın diye konulduğu kanatindeyim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8590 : 12 Kasım 2016, 13:17:11 »
merhaba arkadaşlar. forumu inceledim sensörler hakkında kafama takılan soruları bulamadım.

-manyetometre sensörleri 3s dedektörler ile çalışıyormu.çalışıyorsa bağlanstısı nasıl olmalı?
-sd data logger+bluetooth(şart değil kablolulu da olabilir) 3s'e bunlarmı ilave ediliyor?
-TE 100 ve TE MS1 yatay ve dikey sönsür olarak kullanılması haricinde ne gibi farkları var? 
-3D metal dedector viewer programını nerden indirebiliriz?
-Karadağ ustanın bobin ile 3d görüntü alma videosunu izledim.bobin ile manyetometre kalitesinde görüntü alınabilirmi?

ustalarım yardımlarınızı bekliyorum.aynı sorular daha önce cevaplandıysa kusurumu bağışlayın.

Merhaba,

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Sensör bağlantısı 3d dedektölerde oluyor. Bunu siz yapamazsınız. Ürünün bie gelmesi gerekli. Dedektörünüzün 3D ye çevirilmesi gerekiyor ve bu işlem burada yapılıyor. Diğer yazdıklarınızda ise program 3d geçiş işleminde veriliyor. Dedektör ile metal görüntülenebilir manyetometre yada gradiometre ile ise yapı görüntülenir. Birbiri ile pek alakası olmayan ürünler bunlar.

Çevrimdışı Karain

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8591 : 13 Kasım 2016, 15:49:02 »
38 cm lik başlık genel aramalarda biş görüyormu yoksa farklı farklı başlıklarmı saralım deneyimi olanlar varmı ?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #8592 : 13 Kasım 2016, 18:11:17 »
38 cm lik başlık genel aramalarda biş görüyormu yoksa farklı farklı başlıklarmı saralım deneyimi olanlar varmı ?

Tek,tek ve yuzey taramasiin is gorur.1tl toprak alti 30,35 civari net aliyor.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı azadibb04

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8593 : 26 Kasım 2016, 18:09:45 »
çok beğendiğim bir makine bende de var bir üst modelini almak için satıyorum

Çevrimdışı kuzen_212000

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8594 : 29 Kasım 2016, 15:47:13 »
Merhaba  başlık ara kablosu olarak 3 lü kablo kullansak 1 kabloyu boşta bıraksak bi sıkıntı olurmu acaba  dp3s te
Ölen Hayvan İmiş.Aşıklar ölmezmiş....

Çevrimdışı ibrahim.23

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8595 : 29 Kasım 2016, 17:14:28 »
iyi günler ustalarım kolay gelsin dp3s cihazın hazır kit üstündeki sönümleme dirençleri kaç ohm ve kaç watt rica etsem yardım edermisiniz

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8596 : 29 Kasım 2016, 18:15:08 »
Merhaba  başlık ara kablosu olarak 3 lü kablo kullansak 1 kabloyu boşta bıraksak bi sıkıntı olurmu acaba  dp3s te

Bir sorun olmaz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8597 : 29 Kasım 2016, 18:23:05 »
iyi günler ustalarım kolay gelsin dp3s cihazın hazır kit üstündeki sönümleme dirençleri kaç ohm ve kaç watt rica etsem yardım edermisiniz

Seri olanı 1R 5W paralel olanı 250-340R arası 5W

Çevrimdışı cihan685

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8598 : 12 Aralık 2016, 12:19:19 »
Merhaba Arkadaşlar.
Devrenin montajını tamamladım.Ölçümleri aldım 6 volt ve 5 volt geliyor. besleme verince hiçbir şekilde tune veya giriş tuşları ile cihaz açılmıyor ekranın ışığıda yanmıyor ısınan malzemede yok,tuşlara basınca pic teki ilgili port 0 a düşüyor ondada sorun yok. T5 i kontrol ettim. base  ucuna  tetikleme verdim zaman ekran ışığı yanıyor. kristal değiştirdim yine değişen bişey olmadı. tüm pinler arası kısa devre kontrolü yaptım tinerle sildim. konu hakkında sizlerinde tecrübelerine ihtiyacım var. teşekkür ederim.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8599 : 12 Aralık 2016, 12:38:22 »
Merhaba Arkadaşlar.
Devrenin montajını tamamladım.Ölçümleri aldım 6 volt ve 5 volt geliyor. besleme verince hiçbir şekilde tune veya giriş tuşları ile cihaz açılmıyor ekranın ışığıda yanmıyor ısınan malzemede yok,tuşlara basınca pic teki ilgili port 0 a düşüyor ondada sorun yok. T5 i kontrol ettim. base  ucuna  tetikleme verdim zaman ekran ışığı yanıyor. kristal değiştirdim yine değişen bişey olmadı. tüm pinler arası kısa devre kontrolü yaptım tinerle sildim. konu hakkında sizlerinde tecrübelerine ihtiyacım var. teşekkür ederim.

Merhaba,

PHoparlörü dikkatlice dinleyin. Bir vızıltı yada zırıltı gibi bişey geliyor mu?

Saygılar