Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7469207 defa)

0 Üye ve 24 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
  • Kimse Hayat Kadar "SERT" Vuramaz..
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #2780 : 03 Aralık 2012, 23:12:54 »
slmlar,, devreyi çok şükür bitirmiş durumdayım (2n7000 fet eklentisini yapmadım ama) malzeme olarak sadece grafik lcd almam gerekiyor yanlız bir sorunum var  yazılım dosyasını yani hex dosyasını bir türlü pic 18f452 'nin içine yazamadım sürekli hata veriyor yardımcı olursanız sevinirim çünkü 3 saat oldu  son çare olarak sizleri rahatsız ediyorum  kafayı sıyırmak üzereyim..  winpic ve ic prog programları dışında bilgisi olan yada forumdaki arkadaşlar nasıl attıysanız bi el atın benim pic'ede :)  yardımlarınızı bekliyorum bugün bitirmek istiyorum  netteyim :D
İnsan birşeyin hayalini kurduğu sürece mutlu ,, elde edince puff !!..

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2781 : 03 Aralık 2012, 23:39:45 »
selam jickata
Allah c.c senden de razı olsun 
sen söyle yap sönümleme direnci diğer seri bağlı direnç değerine eşit olması daha iyi sen
her 2 tane 680 nide 1K olarak değiştir ayar yapıcaksan ikinci direnç üzerinde trimpotla ayarla
birde durumu öyle gözlemle mümkünse ilk fırsat sinyal eğrisini bu sekilde inceliycem bende
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
selam kdr042
boşluk testini toprak altında olan bir boşlukla testini yap yoksa bir kova göm dene toprağa
kolay gelsin
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
class bir şey değil sağol
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
site için teşekkür butonu eklemek konusunda beklentilerimiz devam ediyo saygılar

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2782 : 03 Aralık 2012, 23:55:57 »
tesla ustam yardım :)  pic'e  hex dosyasını yükleyemedim 2n7000 ler yerine bs250 ler uydu :)

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2783 : 04 Aralık 2012, 00:39:47 »
bs250 p kanal fet transistör nasıl uydurdun  :)
birde yazılım dersen tek anlamadım konu bu konuda kime yönlendireceğimide bilemiyom
gerçekten ben bile bulamıyom çünki herkez bildiğini unutmuş durumda sitede :)
hüseyin ustanızın çok meskuliyetleri var ama siteye girince cevap verir mutlaka

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2784 : 04 Aralık 2012, 01:03:19 »
furkan
bs170 bacak bağlantısı tam tersi olması lazım bakarsın
bs250 burda var bir şekilde bunu temin et
https://www.cigirelektronik.com/detay?u_id=70395
---------------------------------------------------------------------
impossibleman
o dediğin aküden olmaz devrendeki hatalı parçayı düzelt hangi direnci yanlış taktıysan
birde bu 5-6gr bakır dediğin ne 80cm diyon böyle bir mesafeden algılıyo olması süper olurdu çünki
15x15 bakır plaketmi yoksa
-----------------------------------------
nana pici tekrar yükle dene lcd hiç çalışmıyo değildi çünki lcd yi başka yerde test edebilirsen öncelikle iyi olur
yoksa pic yükle terkrardan devren çalışın öncelikle sonrasına bakılır
birde dediklerimi değiştirip düzeltinmi

tesla ustam burda yazmışsın  bs250 temin et bi şekilde diye buldum bende aldım ewe geldim bacaklarına bakarken p kanallı olduğunu farkettim taktım bismillah diyerek :)    verdim coşkuyu kullanma klavuzunda  olan ölçümlerin hepsi düzgün çıktı belki bu mosfetler üzerinden geçmiyor olabilir belkide ama şu anlık bir sorun yok :D   bu arada allah  rızası için  şu hex dosyasını nasıl atarım 18f452 içine bilen söylesin :D

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2785 : 04 Aralık 2012, 03:06:35 »
furkan_2210   başka bir projede bende büyük sıkıntı yaşamıştım hex yükleme konusunda tam iki gün uğraşmıştım :)  kendimce sana fikir sunmak isterim ;  pic i  yükleyiciye doğru şekilde yerleştirdiğinden ve mandalı sıktığından  emin ol öncelikle , eğer yükleyicin RS232 üzerinden haberleşiyorsa pc  ile sorun oluşabiliyor . pc nin anakartıyla alakalı  gerek yazılımsal gerek donanımsaldan olabilir , ben yükleme sorunumu eski  bilgisayarımı çalıştırıp onun üzerinden yükleyerek hallettim tek seferde yükledi eski pc donanımında . sende başka bir bilgisayarda yada varsa atmadığın eski bir bilgisayarın  onunla dene , bir başka seçenekte şuan ki bilgisayarının anakart yazılımını silip tekrar bütün sürücülerini yükleyip denemeni tavsiye ederim .  yenide usb bağlantılı yükleyiciler var yada ondan alıp dene . benim tecrübelerim bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir , iyi çalışmalar ..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2786 : 04 Aralık 2012, 03:32:45 »
Ustalarım deltanın kazanç ayarı nereleri kontrol ediyor yada kaZancı artırıp azalttığımızda nerede neler değişiyor ? Anlatacak ustam varmı teşekkürler.karadag ustam bu ayrım için yaptığımız trimpot ayarını Akünün voltajına göre yada bobine göre uygun sönümlemeyi bulduktan sonra digital olarak otomatik ayarlayacak bi sistem yapılamazmı acaba tüm Voltaj yada farklı sinyalde ayarı sabit tutsun yada duruma göre ayarlasın.bu arada hocam bi lorenz gecti elime ibreli x serisi değil ama eski modellerdende değil sıkıntı var cihazda dd başlık var bu cihaza bakabilme durumu varmı mü sait olurmusunuZ göndermeyi düşünüyorum size.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı furkan_2210

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2787 : 04 Aralık 2012, 04:59:37 »
furkan_2210   başka bir projede bende büyük sıkıntı yaşamıştım hex yükleme konusunda tam iki gün uğraşmıştım :)  kendimce sana fikir sunmak isterim ;  pic i  yükleyiciye doğru şekilde yerleştirdiğinden ve mandalı sıktığından  emin ol öncelikle , eğer yükleyicin RS232 üzerinden haberleşiyorsa pc  ile sorun oluşabiliyor . pc nin anakartıyla alakalı  gerek yazılımsal gerek donanımsaldan olabilir , ben yükleme sorunumu eski  bilgisayarımı çalıştırıp onun üzerinden yükleyerek hallettim tek seferde yükledi eski pc donanımında . sende başka bir bilgisayarda yada varsa atmadığın eski bir bilgisayarın  onunla dene , bir başka seçenekte şuan ki bilgisayarının anakart yazılımını silip tekrar bütün sürücülerini yükleyip denemeni tavsiye ederim .  yenide usb bağlantılı yükleyiciler var yada ondan alıp dene . benim tecrübelerim bunlar umarım yardımcı olabilmişimdir , iyi çalışmalar ..

öncelikle bay 17  arkadaşım teşekkürler,, bilgisayarımda öyle bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum baya iyi bir sistem ve  sürekli pic programlıyorum aynı yöntemle  rs232 .. yalnız tekrardan  verdiğin bilgiler için teşekkür edrim . minnettarım :)   bu arada   yarın microişlemciler dersim var   laboratuvardaki  bilgisayarlarla da denerim olmadı hocalarımızdan  yardım alırım oda  olmazsa artık  karadağ ustamdan  ricada  bulunmak durumunda kalırız  napalım.. bişeyi çok zorlamamak gerek bazen :)

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2788 : 04 Aralık 2012, 07:24:10 »
selam jickata
Allah c.c senden de razı olsun 
sen söyle yap sönümleme direnci diğer seri bağlı direnç değerine eşit olması daha iyi sen
her 2 tane 680 nide 1K olarak değiştir ayar yapıcaksan ikinci direnç üzerinde trimpotla ayarla
birde durumu öyle gözlemle mümkünse ilk fırsat sinyal eğrisini bu sekilde inceliycem bende

AnladIgIma gore iki 680 Ohm direncide 1Kohm yap diyorsun.Denemekte fayda var,ama ancak haftasonu deneyebilirim,diger gunlerde pek vaktim kalmIyor.Benden once denersen sonuclarI bildirirsin .
Birde yeni semada R11 0 ohm (yani kIsa devre)verilmis.O R11'i kIsa devre yaparsak ne gibi fark olur acaba.Kafama takIlan bu.Karadag usta acIklarsa iyi olur.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2789 : 04 Aralık 2012, 14:30:44 »
Hi dear karadag & tesla

this is foto of my detector

thanks

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2790 : 04 Aralık 2012, 16:31:06 »
hi mrmr16
r22  - 5k2  The battery indicator 12v max show 18f452 pin3 1v0
r79 - 5k volume 2x
r 38 r39  r47 =>  10k 
r45 - 8k2
r31 91k
r9 - 100k earning the distinction of metal gain
r30 - 2.7 k    ground balance
change observation that the situation in
LED charge cancellation under the copper wire

mrmr16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2791 : 04 Aralık 2012, 17:07:58 »
dear tesla

thanks for your replay

regard

Çevrimdışı ozoz_xba

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2792 : 04 Aralık 2012, 17:41:50 »
oncelikle Karadagı tebrik ederim .saygilari sunarım

ben PCB yi cıkartım ama PİC soketi sıgmadı buyuk geldi. soketin bacakları boyu 4.9cm ama PCB ta pic'in bacakları 4.6 cm. ve Pic soketi PCBta takmaya calısırsam 1 tane bacak (pin) dısarda kalıyor.acaba PİCi aldıgımda soket gibi buyuk mu gelecek PCBta?
kulandım soket :
http://img189.imageshack.us/img189/8152/40pindipsoketgenis39533.jpg

Çevrimdışı haylaz

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2793 : 04 Aralık 2012, 19:29:19 »
karadağ usta nerdesin :(

Çevrimdışı ramsona16

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2794 : 04 Aralık 2012, 19:31:30 »
oncelikle Karadagı tebrik ederim .saygilari sunarım

ben PCB yi cıkartım ama PİC soketi sıgmadı buyuk geldi. soketin bacakları boyu 4.9cm ama PCB ta pic'in bacakları 4.6 cm. ve Pic soketi PCBta takmaya calısırsam 1 tane bacak (pin) dısarda kalıyor.acaba PİCi aldıgımda soket gibi buyuk mu gelecek PCBta?
kulandım soket :
http://img189.imageshack.us/img189/8152/40pindipsoketgenis39533.jpg

%5 büyüterek çıktı alın ben öyle yapıyorum.
Kalb kırmak, Kâbe'yi yetmiş defa yıkmaktan daha kötüdür) buyurulmuştur. iyi olsun, kötü olsun hiçbir insanın kalbini incitmemelidir. Allahü teâlâyı en çok inciten, küfürden, inkârdan sonra, kalb kırmak gibi büyük bir günah yoktur.”

Çevrimdışı şimal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2795 : 05 Aralık 2012, 22:33:51 »
bütün arkadaşlara kolay gelsin hüseyin kardeş benim deltalar bobin takılı değil diyor menüyede giremiyorum yani tuşlar açma dan başka birşeye yaramıyor yani menüye giremiyorum acaba neden olabilir öncedende dedğim gibi en başta çalıştılar ertesi gün tekrar çalıştırmayı denedim bobin takılı değil yazdı işlerin yoğun ama bi el atsan

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2796 : 05 Aralık 2012, 22:40:40 »
Merhaba Arkadaşlar,

ozoz_xba, teşekkür ederim. Herkese faydalı olmaya çalışıyorum. Umarım bir nebze de olabiliyorumdur.

mrmr16, you should make that tesla's advices.

haylaz036, buyrun :)

Saygılar

insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #2797 : 05 Aralık 2012, 22:42:08 »
bütün arkadaşlara kolay gelsin hüseyin kardeş benim deltalar bobin takılı değil diyor menüyede giremiyorum yani tuşlar açma dan başka birşeye yaramıyor yani menüye giremiyorum acaba neden olabilir öncedende dedğim gibi en başta çalıştılar ertesi gün tekrar çalıştırmayı denedim bobin takılı değil yazdı işlerin yoğun ama bi el atsan

Merhaba,

Sönümlenme eğrinizin bir fotoğrafını ekleyebilir misiniz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı fearless_035

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2798 : 05 Aralık 2012, 23:16:41 »
sayın karadag hocam yaptıgınız calısmalar cok guzl tebrık edıyorum  bende bu calısmadakı yerımı alcm ins. tabiki bilgi ve tecrubelerınız bize yol gostercek ins bizde bır chaz sahıbı olcaz ins islerımden zamn ayırp bu devreyı calısır duruma getıre bılırım pic  yazılım ve baskıdevre olayında yardımcı olursanız sevınırım. ayrıca mail attım teknolojiekibi@ adresıne siznle itibata gecmek istıyorum saydılar hocam
"Hayat bir tecrubedir yasamak gerekir.." ;)

"T€kNoLojī €kīBī"

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2799 : 06 Aralık 2012, 00:45:39 »
Arkadaşlar ben besleme sorunumu iki adet 9800mAh li-ion batarya vede bir adet fabrikasyon üretim regülatörle çözdüm.Gün boyunca testler yaptım.Her.gi bir şarjlamada yapmadan, çıkış gerilim ve akım değerleri gün boyunca stabil kaldı.Bu bataryalara yönlenmemde site üzerinde bizlere yardımcı olan tesla ustaya teşekürlerimi sunmayı bir borç biliyorum.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=DC+12+v+battery&_ipg=25&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313&_nkw=12V+Portable+9800mAh+Li-ion+Rechargeable+Battery+&_sacat=0