Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7485842 defa)

0 Üye ve 36 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #5620 : 19 Ekim 2015, 20:15:40 »
50 cm derinliğe 2 adet cep açılarak 1 adet bilezik ve 1 adet nal yerleştirilmiştir. Bilezik 6,5 cm çapındadır ve tek olarak yerleştirilmiştir.Testte 2 ürünü de net algıladığı ve cinsler hakkında barlardan bilgi edinilebilindiği görülmektedir.
dp3 toprak altı testi.MOV (Embedding disabled, limit reached)

karadağ ustam bu başlık hakkında bilgi alabilirmiyim bu başlık işimi görür şimdilik
1.kaç mm2 cinsi
2.Sönümleme direnci
3.Kaç sipir sarım sapmam gerek resimde paylaşırsan sevinirim dp3 verim aldığın başlık hakkında
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5621 : 19 Ekim 2015, 20:19:21 »
S.a karadağ ustam bende baskı devresini ve üst görünüşüyle baskıya verdim devre elemanlarını sipariş etti. Allah'ın izniyle bende yapmak istiyorum. köprüler ile ilgili resim yada görsel bir resim var mı? Arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmisiniz devreyi bu hafta içi yapmaya başlamak istiyorum.

1.Devre atlamaları ve okudugum kadar şarj atlamasını kaldırmamız gerekiyormuş hangi atlama.
2.Başlık için de 2 tane başlık düşünüyorum bir tanesi ufak 30cm civarlarında bunun için tavsiyesi olan arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Forumda baktım bobin başlıklara ;
Kablo kesiti ve cinsi hangi kabloda sarmamı tavsiye edersiniz (0,50-0,60) kaç sipir olsun ve sönümleme direnci olarak kaç ohm direnç kullanmalıyım. Osiloskop cihazım yok.

Devre atlamaları ile ilgili bir arkadaş doküman yayınlamıştı. Geçmiş sayfalara bir göz atabilirseniz mutlaka bulursunuz.

Başlık için direnç ve endüktans değerleri önem arz etmektedir. 2-3R 400-600uh arası sarın.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5622 : 19 Ekim 2015, 20:20:28 »

soru sormayı biraz abartmış olabilirim ama idare edin O0
dün gece dışarıda deneme yaptım sönüm eğrisini en düzgün gördüğüm şekilleri aşağıda olması gerekene ne kadar yakın? http://i.hizliresim.com/0Lm7YD.jpg
http://i.hizliresim.com/D94lQ1.jpg
byw29 bugün geldi taktım denedim üstteki mesajımda ayrım yapmıyo demiştim bu gün denerken değerli metal yaklaştırmaya başladığımda ilk ses vermeye başladığında + gösteriyor çok fazla yaklaştırırsam - oluyor değersiz metalde neredeyse hep - ,bir kaç ayrım videosu izlemiştim değersiz metalde gırk yapıp kalıyordu yada grafik sadece  aşağıya gidiyordu bende değerli değersiz ses devam ediyor ve grafik iki yarı'dada var. açık alanda mesafe baya iyileşti ölçemedim ama 1tl 30 cm rahat geçiyor.
evin bahçesinde denedim eşiği çok düşüremedim yanlış hatırlamıyorsam 40 civarı
dp3 v3'te ayrım yaparken değersizde ses kesmesi ve grafiğin aşağıya kayması mı gerekir yoksa sadece - mi verir?

Sizin dediğiniz ses kesme durumu 3s için geçerli. DP3 de yok malesef.
peki kazanç kısmının boş olması neden kaynaklanıyordur birde sönüm eğrisi doğrumu değilse ne yapılabilir?

Eğride bir acayiplik var. İlk başlarken alttan başlamış gibi. Devreyi görmeden incelemeden bir sorun var mı varsa nerede söylemem zor açıkcası.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı gigabytetr

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5623 : 19 Ekim 2015, 22:25:45 »
bs250 tersken fark edemediğim bi sorun olmuştur belki ölçümleri bidaha yapayım kazanç kısmında değer gözükmemesi nedendir.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5624 : 21 Ekim 2015, 09:24:18 »
Atlama ile ilgili dökümanları buldu. Karadağ usta çok güzel bir dedektör yapmışın eline sağlık. bende en kısa zamanda bu hafta pcb bastırdım. hafta sonu da devre elemanlarını alıcam. dikkat etmem gerekenlere dikkat ederek dizmeye başlıcam. yardımların için şimdiden teşekkürler. Başlık hakkında bir takım sorunlar oluştu kafamda. 2-3 arası ohm yakaladım diyelim. 0,50mm kesit 24 sipirde 35cm capında. 400-600 uh değerleri nasıl bulunuyor ve sönümleme direncini bobinin üzerine mi eklicem.
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5625 : 21 Ekim 2015, 10:10:25 »

karadağ ustam dp 3 bobin test video sunu izledim 1 tl 40cm kargaburun 70cm çok bana göre bir başlık bunu başlık hakkında bilgi verirmisiniz.

1- Bobin çapı
2- bobin telini kesidi. cinsi nym som iletken
3- sünümleme direnci kaç ohm (taş direnc mi kullanılması gerek ) uzun ömürlü bir başlık yapmak istiyorum.

not: 400-600uh değerini anlayamadım avometre ile ölçebileceğimiz bir değer mi.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5626 : 21 Ekim 2015, 11:35:59 »
devredeki sönümleme direnci r5 direncimi kısa devre yapıp bobine eklesem olur mu yada tek başlık için kullanmak gerekli. Amacım 2 tane başlık yapmak 40cm capında ve 1*1mt  en iyi verimi alıp burda paylaşamak sonuçları başlıkta  en iyi verimi yakalamak istiyorum bu arada çok soru soruyorum kusura bakmayın.

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5627 : 21 Ekim 2015, 12:15:19 »
bsy29e diyod KULLANSAM

U2 için HCF4051  ST 15V KULLANSAM
U3 için 74HC4094  ST 5V KULLANSAM OLURMU

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5628 : 21 Ekim 2015, 12:30:57 »
P3 VE P4 YEDEK AKÜ KULLANMICAM VE ŞARJ YAPMICAM BU UCLARI AÇIKDA MI BIRAKIYORUZ YOKSA DEVREYİ KISA DEVRE Mİ YAPIYORUZ. DEVREYİ TAST EDERKEN BİR ARKADAŞ KISA DEVRE YAPIN DEMİŞ ANLAYAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRIM. ŞİMDİDDEN TEŞEKKÜRLER

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5629 : 21 Ekim 2015, 16:14:30 »
P3 VE P4 HEADER BAĞLANTILARI KARADAĞ USTA PAYLAŞMIŞIN FORUMDA BULDUM ÇOK SAĞOL. 38 sayfa okudum :)

Çevrimdışı gigabytetr

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5630 : 30 Ekim 2015, 00:33:31 »
biraz aradan sonra dp3 ü tekrar elime aldım şuanda eğri alttaki gibi bu görüntüde bir terslik varmı?
http://i.hizliresim.com/LEvGYj.jpg

Çevrimdışı delta500

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5631 : 03 Kasım 2015, 13:50:21 »
işlemçi fiyatınız nedir

Çevrimdışı delta500

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5632 : 10 Kasım 2015, 14:32:27 »
domo yazılımda ne gibi kısılma vardır-sayac mı var saygılar

Çevrimdışı asof544

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5633 : 22 Kasım 2015, 19:40:21 »
işlemçi fiyatınız nedir
Bu dedöktörü yapmak için işlemcimi almak gerekiyor anlamadım zaten devre şeması belli değil mi?

Çevrimdışı asof544

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5634 : 22 Kasım 2015, 19:42:59 »
Atlama ile ilgili dökümanları buldu. Karadağ usta çok güzel bir dedektör yapmışın eline sağlık. bende en kısa zamanda bu hafta pcb bastırdım. hafta sonu da devre elemanlarını alıcam. dikkat etmem gerekenlere dikkat ederek dizmeye başlıcam. yardımların için şimdiden teşekkürler. Başlık hakkında bir takım sorunlar oluştu kafamda. 2-3 arası ohm yakaladım diyelim. 0,50mm kesit 24 sipirde 35cm capında. 400-600 uh değerleri nasıl bulunuyor ve sönümleme direncini bobinin üzerine mi eklicem.
Link verebilirmisin ayrıca yaptınız mı çalışması nasıl?
KOlay gelsin.

Çevrimdışı delta500

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5635 : 22 Kasım 2015, 19:45:51 »
Demo yazilımda sayacmı var

leocoder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5636 : 22 Kasım 2015, 21:47:00 »
Q7 ısınma var ve sadece açılıyor ekranında kalıyor

leocoder

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5637 : 22 Kasım 2015, 21:57:42 »
[size=0px]Q7 ısınma var ve sadece açılıyor ekranında kalıyor[/size]

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5638 : 22 Kasım 2015, 23:23:05 »
3S in başlığı değil ama burası.Cihazınızı bu şekilde çalıştırınca nasıl bir tepki bekliyorsunuz.Elinizdeki metal dedektörü ve açtığınız yer ev!!! O0

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ysnrdnc

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5639 : 02 Aralık 2015, 15:47:47 »
herkese kolay gelsin. Karadag usta devreyi dizmeye başladım ama bazı malzemeleri farklılıklar var yardımcı olabilirmisin.

1- 2n2907   yerine   PN2907A W92
2- TL082     yerine   TL082CP
3- LF357     yerine   LF357N  (M45AF)
4- byw29e  yerine   STTA1200D (ST)
5- 74VHC4051N   yerine  MC74HC4051N motorolanın 4051N
6- HCC4094BF      yerine  CD4094BCN

kullanılırmı mı?

*LF357 yerine LF356 kulanıcaz diye okumuştum LF357 sıkıntılı veya sahte çıkıyormuş.
yardımcı olursanız bu parçalarıda monta edip devreyi Allah nasip ederse çalıştırmak istiyorum.