Gönderen Konu: SORULARLA TÜM YÖNLERİYLE DEFİNECİLİK  (Okunma sayısı 497808 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: SORULARLA TÜM YÖNLERİYLE DEFİNECİLİK
« Yanıtla #380 : 30 Mayıs 2016, 17:32:44 »
Sarkac konusu ile ilgili sanirim ogrenmek istedigin
evet ustam sarkaç konusunda,konuyu ciddi ciddi incelemekteyim.tşk.

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #381 : 30 Mayıs 2016, 17:57:31 »
ustam bronz un kini yazmadınmümkünmü acaba.tşk.ler.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #382 : 30 Mayıs 2016, 19:51:35 »
ustam bronz un kini yazmadınmümkünmü acaba.tşk.ler.
Dostum beklemede kal inceleme yapıyorum.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #383 : 30 Mayıs 2016, 20:38:36 »
Yapılan en iyi tabloyu buldum, bunda da bronza rastlayamadım.
Çeviri yapmadım ingilizce olarak veriyorum tabloyu: Araştırıp kesin sonucu bildiririm.

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #384 : 31 Mayıs 2016, 12:12:49 »
teşekkür ederim ustam.arazide ihtiyaç var.bunun kişi kaldı.diğerleri içinde teşekkür ederim.ustam bunlar çubuklardan daha zevkli.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #385 : 31 Mayıs 2016, 14:16:33 »
Ok dostum müsait olunca türkçeye çevirip yayınlarım tabloyu; ayrıca bu işin incelikleriyle ilgili bir yazı yazacağım ;D

Çevrimdışı kabakburgiba

• Üsteğmen
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #386 : 31 Mayıs 2016, 16:14:41 »
inşallah ustam bekleriz.ben pirinç kullanıyorum.bakırda var ama yinede pirinç.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #387 : 31 Mayıs 2016, 22:09:02 »
SARKAÇ ORANLARI İNC OLARAK VERİLMİŞTİR (Aynı uzunlukların dönüş sayıları farklıdır)

Tablo:1

Not: Lütfen tabloları görmek için üye olunuz.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #388 : 31 Mayıs 2016, 22:09:38 »
Tablo 2

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #389 : 31 Mayıs 2016, 22:10:20 »
Tablo 3

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #390 : 31 Mayıs 2016, 22:12:33 »
Tablo 4

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #391 : 01 Haziran 2016, 22:15:30 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA

Her gün her zaman karşımıza çıkan özellikle definecilikle ilişkilendirmeye kalktığımız bir takım çalışmalardır. İnsanlar ellerinde bir takım araç gereçler alarak bir takım garip yöntemlerle boşluk, metal, su, kayıp kişiler ,kayıp eşyaları vb şeyleri bulmaya çalışmışlar ve çalışmaktadırlar.
Bilimsel çalışmalar sayesinde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu tarz çalışmalar bilim dışı olarak algılanmışlardır. Peki bilim neye inanır ki? Bu tarz çalışmaları bilim dışı olarak görmektedir. Bilimsellik ancak açıklama bulduğu şeylere inanmaktır. Açıklayamadığı şeyleri ise kabul etmemektedir. Daha 150 yıl önce formüllerle deneylerle kanıtlıyorlardı ki; havadan ağır cisimler uçamaz diye ama şu anda uçuyorlar, bir zamanlar sesten hızlı seyahatın imkansız olduğunu ve canlıların öleceği söyleniyordu. Ya şimdi ses hızının katlarca fazlası yapılmaktadır. Kısaca bilimsel yaklaşım kendi döneminde anlaşılamayan veya açıklama imkanı bulamadıkları her şeyi red etmekten ibarettir. Nedir bilimsellik , rüyanın görülmesini, veya ertesi gün olacak olayları rüyada görmeyi , bir annenin kilometrelerce uzaktaki bir çocuğun acısın hissetmeyi, veya biri sizi aramak istediği anda sizinde telefona sarılmanızı, bir yakını hastalanınca başka birine bu hastalığın geçerek anında diğer tarafın acısının kaybolmasını vb şeyleri bilim nasıl açıklamayı düşünüyor..
bilime karşı da olsa havada duran insanlar günümüzde de vardır, eşyaları hareket ettiren insanlar vardır, telepati ile haberleşen insanlar vardır, doğa üstü olarak adlandırılan ancak günümüzde sadece anlaşılamayan bu tarz olaylar mevcuttur.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #392 : 01 Haziran 2016, 22:30:14 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-2

Bazı insanlar bu yazdıklarımızı da tuhaf karşılayacaklardır. Hatta abartılı ve yalan bile gelebilir. Oysa ki; yazdıklarım ya kendi gördüklerim ya da birinci gören şahıslar tarafından anlatılan olaylardır. Hayal veya abartı bulunmamaktadır. Gelecek nedir? Varolmayan zamandır, kime göre bilime göre geçmiş zaman şimdiki zaman ve gelecek zaman. Geçmiş zaman bitmiştir, şimdiki zamanı yaşarız, gelecek zaman daha var olmamıştır. Geçmişte var olan olayların günümüzde yani şimdiki zaman boyutumuzda tekrar karşımıza çıkması mümkün müdür? Yaşadığım bir olayı anlatıyım: Araba ile giderken gayri ihtiyari bir şekilde direksiyonun üzerine eğildim ve gaza sonuna kadar bastım ..yanımdaki arkadaş şok için de hayırdır ne oluyor dedi.. bende az önce beton elektrik yani yol aydınlatması için kullanılan direğin üzerimize düştüğünü ve bizi ezeceğini bende o yüzden gaza bastığımı anlattım, arkadaşım böyle bir olayın olmadığını söyledi.. Ben ısrar ettim ve geri döndük, gerçekten de beton bir direk devrilmiş ve kaldırmışlardır ama 24 saat önce olmuştu bu olay, yani ben bu olayı o an yaşamıştım. Bu bile bilimsellik adına mümkün görünmese de hadi olayların dalgalar halinde boyutlara hapis olduğunu varsayalım ve bir şekilde günümüzde geçmişe ait bu olayları görmemiz mümkün olabilir. Peki deprem olmadan önce günlerce aylarca yıllarca önce bilen kişilere ne demeli, Yaşlı bir annemiz 99 depreminde üstünü giyerek yatağa yatar ve soran çocuklara bu akşam deprem olursa üstüm hazır olsun telaş  etmeyelim diye yanıtlar. Bunu bilim hangi kalıba sokmayı düşünüyor peki..Yalan diyecek veya tesadüf diyecektir...Yalan olması mümkün değil şahsım dört tane şahit getirebilirim bu olayla ilgili...Mahkeme bir şahidi bile kabul ederken bizim bilim adamlarımız her halde dört şahidi de toplu halüsinasyon vakası olarak görecektir.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #393 : 02 Haziran 2016, 00:43:37 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-2

Bazı insanlar bu yazdıklarımızı da tuhaf karşılayacaklardır. Hatta abartılı ve yalan bile gelebilir. Oysa ki; yazdıklarım ya kendi gördüklerim ya da birinci gören şahıslar tarafından anlatılan olaylardır. Hayal veya abartı bulunmamaktadır. Gelecek nedir? Varolmayan zamandır, kime göre bilime göre geçmiş zaman şimdiki zaman ve gelecek zaman. Geçmiş zaman bitmiştir, şimdiki zamanı yaşarız, gelecek zaman daha var olmamıştır. Geçmişte var olan olayların günümüzde yani şimdiki zaman boyutumuzda tekrar karşımıza çıkması mümkün müdür? Yaşadığım bir olayı anlatıyım: Araba ile giderken gayri ihtiyari bir şekilde direksiyonun üzerine eğildim ve gaza sonuna kadar bastım ..yanımdaki arkadaş şok için de hayırdır ne oluyor dedi.. bende az önce beton elektrik yani yol aydınlatması için kullanılan direğin üzerimize düştüğünü ve bizi ezeceğini bende o yüzden gaza bastığımı anlattım, arkadaşım böyle bir olayın olmadığını söyledi.. Ben ısrar ettim ve geri döndük, gerçekten de beton bir direk devrilmiş ve kaldırmışlardır ama 24 saat önce olmuştu bu olay, yani ben bu olayı o an yaşamıştım. Bu bile bilimsellik adına mümkün görünmese de hadi olayların dalgalar halinde boyutlara hapis olduğunu varsayalım ve bir şekilde günümüzde geçmişe ait bu olayları görmemiz mümkün olabilir. Peki deprem olmadan önce günlerce aylarca yıllarca önce bilen kişilere ne demeli, Yaşlı bir annemiz 99 depreminde üstünü giyerek yatağa yatar ve soran çocuklara bu akşam deprem olursa üstüm hazır olsun telaş  etmeyelim diye yanıtlar. Bunu bilim hangi kalıba sokmayı düşünüyor peki..Yalan diyecek veya tesadüf diyecektir...Yalan olması mümkün değil şahsım dört tane şahit getirebilirim bu olayla ilgili...Mahkeme bir şahidi bile kabul ederken bizim bilim adamlarımız her halde dört şahidi de toplu halüsinasyon vakası olarak görecektir.
Ankebut ustam, siz  parapsikoloji üzerine çalışmalar yaptınız mi ?
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #394 : 02 Haziran 2016, 10:46:01 »
Evet dostum maalesef yaptım ;D

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #395 : 02 Haziran 2016, 20:57:01 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-3

Herkesin başına böyle enteresan şeyler gelmeyebilir, fakat herkes rüya görebilir, herkesin hayatında bir defada olsa başına ilginç olaylar da gelmiş olabilir. Benim aslında varmaya çalıştığım sonuç şu dur ki; bir rüya elde tutulmaz, ölçümü yapılamaz,bir kalıba sığdırılamaz ancak vardır. Ve hayvanlarında rüya gördükleri bilinmektedir, hatta yarasalar ses dalgalarını kullanarak yönlerini bulurlar, bir tür deniz canlısı mor ötesi tabir edilen ışıkları görmektedir, yılanlar kızılötesi dalgaları görebilirler, bir çok hayvan deprem titreşimlerini veya deprem öncesi günlerce önce meydana kimyasal ve fiziksel değişiklikleri algılayabilirler. Şimdi bu hayvanlar böyle yaratılmış veya böyle evrimleşmiş diyerek kestirip atmak ama insanlar için aynı şeyler söylendiği zaman olmaz öyle şey demek çifte standarttan başka bir şey değildir.
Hayatta iki zıt kavram mutlaka vardır ve bunlar birbirini tamamlamaktadır. Sol sağ-yukarı aşağı-maddiyat maneviyat gibi sayı arttırılabilir,
şimdi ortaya bir çizgi çekin ve sağa doğru yavaşça yürüyün ne olur? Sola yaklaşırsınız ama sağdan uzaklaşırsınız, doğuya doğru gidin batıdan uzaklaşırsınız ,yukarı çıkın aşağıdan uzaklaşırsınız, maneviyattan uzaklaşın maddiyata yaklaşırsınız.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #396 : 02 Haziran 2016, 21:04:36 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-4

İnsanoğluda maddi güç hırsı elde etmek için uğruna manevi güçlerini kaybetmiştir. Nedir maddi güç para kazanma hırsının dışında ki bunlar vücut dışı maddiyattırlar, yemek yemek, uyku uyumak ve cinsel istekler..bu tarz şeyler vücudun maddi güç hırsıdır. Vücut bunları terk etmeye başladımı maneviyatın içine düşmeye başlar..Ancak buradaki amaç vücudun sağlıklı kalması için gerekli olan şartı taşımaktadır. İslamda ne denir niyet önemlidir...Evet aslında maneviyatımızı arttırmanın ilk isteği niyettir. İnsanda bir şeye karar verme o işin yarı yarıya bitmesi anlamına gelmektedir. Dünya hırsı ile çok yiyen çok uyuyan insanlar, Motoru yani midesi büyük olan garaj arabalarına benzerler, yatar dururlar....Radyestezi ile uğraşacak kimseler bir takım kurallara uymak zorundadır. Yani her eline çubuk alan bunu kullanamaz demek istiyorum kısaca.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #397 : 03 Haziran 2016, 21:17:14 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-5

Vücudumuz radyestezi çatısı altında toplanan ışınlar,dalgalar,parçacıklar olsun diyelim aslında hepsi aynı sonuca çıkmaktadır... bu tarz bilinmeyen veya şu an için anlayamadığımız yayınları almaya müsaitmi? Önce buna bakmak gerekir, kimi insanın vücut kimyası dediğimiz çeşitli biyolojik farklılıklar diyelim biz bunlara. doğuştan olabileceği gibi sonradan da bu tür yapıları kazanmak mümkündür.. Şimdi geriye yaslanın ve şu sorulara cevap veriniz? aç kaldığınız zaman yemek kokuları veya koku türlerine karşı hassasiyetiniz varmı? Odaklandığınız zaman sesleri daha iyimi duyuyorsunuz? Teniniz hassasiyete karşı nasıl?  Bir yerde deprem olduğu zaman hissedebiliyormusunuz? Uyurken biri odaya girse uyanırmısınız? Biri size doğru baksa hemen fark edip dönermisiniz? Kan basıncınızı kontrol edebiliyormusunuz? Kalp atışlarınızı kontrol edebiliyormusunuz? Yattığınız zaman hemen uykuya dalarmısınız? Çabuk kızan birımisiniz? yüzünüz kızgınlık dolayısıyla devamlı kırmızı mı gezersiniz? Sakin ve sabırlımısınız? Bu ve bu tarz sorulara yanıtlarınızı kendiniz kontrol ediniz ve radyestesi ile uğraşmak için vücudunuz uygunmu yani vücut sensörleriniz aktifmi ona bakmak gerekir önce..

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #398 : 03 Haziran 2016, 21:37:42 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-6

Dövüş sanatlarını icra ederken, kata dediğimiz bir çok hareketin hayali düşmana karşı uygulanış biçimi bir ders niteliğinde yinelenmektedir. Bizler yumruk atmayı , blok hareketleri, ayaklı hareketleri sıklıkla yaparak bu işte ustalaşarak artık gözümüzü bile bağlasan atılan bir yumruğu hissedecek duruma geliyorduk. Oysaki bizim bir etkiye karşı tepki vermek için gözümüzle görmemiz kulağımızla duymamız veya temas etmemiz gerekmezmi? ama burada vücudumuzun bilmediğimiz özellikleri ortaya çıkıyor. Bunun gelişimi ise sıklıkla yapılan çalışmalardan gelmektedir. Bir işi ne kadar çok yaparsanız o kadar tecrübeniz artmaktadır. İster maddi ister manevi çalışma olsun fark etmez. Nedir vücudumuzu hareket geçiren bu güç? Hiç fark ettinizmi bir şey düşerken belkide hayatınızda en az birkere düşen nesneyi havada yakalamışsınızdır: Bunu beyinden gelen komutla ilişkilendirmek mantıksızdır. Bu başka bir algıdır. Tıpkı kaslarımızda meydana gelen seyirmeler gibi bu tarz olayların beyin ile ilgisi yoktur. Hatta beyin hiç karışmaz bile. Bu etki ve tepkiler farklı sensörlerimiz sayesinde olmaktadır. Bizimde burada istediğimiz bu sensörlerin çalışmasıdır. insanoğlu vücudun kullanmasını bilmemektedir. Örnek olarak yakına bakan bir kişinin mesela kuyumculukla uğraşan kimselerin gözleri illaki bozulur ve uzağı göremez hale gelir ama bunu gidermek için aksi yönde bir çalışma yapmaz. Ben söyleyeyim gözleri çalıştırmanın en iyi yöntemi havada bulutlara odaklanmaktır, sonra yavaş yavaş binalara ve elinize veya bir yeşilliğe bakarak göz içi kasları ve mercekleri çalıştırmaktır. Her gün deneyin bulutlara her gün 5 dakika odaklanmayı denersen bir iki hafta içinde gözlerin daha uzağı görmeye başlayacaktır.

Çevrimdışı Ankebut

• Yarbay
  • **
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #399 : 04 Haziran 2016, 21:24:31 »
RADYESTEZİ ÇATAL ÇUBUK PANDÜL VB ALETLER HAKKINDA-7

Bu işle uğraşan kimselerin kafası boş olmalı yani düşünceler bakımından ...serbest bırakmalı kendini, vücudunu kasmamalı, sıkan giysilerden uzak durmalı, kemer,gravat veya kol saati gibi vücudunu sıkan eşyalar olmamalı....Uykuda olduğunu düşün vücudunun her hangi bir yerin tüy bile dokunsa vücut bunu hisseder ve tepki verir, ufak bir tüye tepki veren vücut daha büyük ve ağır eşyalara da devamlı tepki verir ve beyne uyarı yöneltir. Bu da vücudun devamlı aktif olmasını sağlara ama radyestezi ile uğraşanlar için olumsuz bir durumdur. Çıplak da dur demiyoruz ama rahat ve hafif giysiler tercih edilmelidir. Ayakları sıkan ayakkabılar olmaz.Çoraplar olmaz. vücutla temas eden metaller olmaz. Bunların hepsi vücuda sahte tepkiler verdirerek kişiyi hedeften saptırırlar.