Gönderen Konu: antenli dedektor  (Okunma sayısı 89817 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cokzekiyimyaa

• Ziyaretçi
Ynt: antenli dedektor
« Yanıtla #60 : 22 Şubat 2008, 11:58:02 »
şemaa cokk varr geteckte burada olması lazım tekk antenlı dedektor gondereyım amaa gınede gondereyım

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : 22 Şubat 2008, 18:48:53 »
bu semanın dedektor tarzında calışması imkansız sen yaptıgını iddia ettiğin devreyi verseydin iyi olurdu 25 m. gidermi gitmez bakardık.

Çevrimdışı Avci26

• Yüzbaşı
« Yanıtla #62 : 22 Şubat 2008, 23:47:43 »
 Forumu uzunca bir süredir takip ediyorum, antenli dedektörleri ve benzerlerini araştırıyorum elimde yığın şeklinde bir sürü bilgi toplandı fakat sistem budur diyebileceğim bir sonuca ulaşamadım, iki ayrı devre üzerinde çalıştım biri hiç sonuç vermedi diğeri hala deneme aşamasında. Elimdeki bilgileri derledikçe foruma eklerim, önce yukarıdaki şema Zahori antenli dedektörüne ait, Ruslar tarafından tasarlanmış, orjinal metninde "bioalantarama toprakaltı su,maden,petrol ve elektrik hatlarının bulunması için kullanılmaktadır" ibaresi var. Eğer çeviride yanlışlık yoksa toprak altındaki bu maddelerin havadaki elektrik yükünün kutuplarında yaptığı değişimlerin dedektör tarafından algılanması ile tespitinin yapıldığı yazıyor. Devrenin bu hali ile nekadar verimli olduğu tartışılır. Bence araştırmakta zarar yok, Rusların akla zarar icatları olduğunuda biliyorum  ;)

Orjinal Zahori Biolokator'ın adresi: http://radiotech.by.ru/Shematic_PCB/Elektroniks/biolokator.htm

cokzekiyimyaa

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : 23 Şubat 2008, 00:44:47 »
bu semanın dedektor tarzında calışması imkansız sen yaptıgını iddia ettiğin devreyi verseydin iyi olurdu 25 m. gidermi gitmez bakardık.
hemende ımkansız ordaa burda gercek teleskopık antenle adamlar 125tanee metal koyup sadece altın koymayıp dedektorun ıcıne sıralamsı  varmıs amaa dedektorr ıstersee demırın ıcınde olsun altıana cevırıyor yonunu altunaa rulmanlı mekanık koymus bılek hareketı ılee cevırıyorsunn  15mılyar dıyorr senn hala bunaa ınnamıyorsun denemek bedavaa

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #64 : 23 Şubat 2008, 20:20:40 »
alan tarayıcıyla dedektoru sen karıstırıorsun.tarayıcının ne oldugunu ben gayet iyi bili.yorum.

Çevrimdışı melter01

• Er
« Yanıtla #65 : 07 Nisan 2008, 22:12:32 »
beyler herkes izine mi ayrıldı yoksa

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #66 : 25 Şubat 2009, 22:51:54 »
selam arkadaşlar bu siteyi bayadır takip ediyordum sonunda dayanamayıp üye oldum burada gösterilen  aleti bende yaptım ama ben randuman alamadım gerci ses devresini calıstıramadım kendim  kolonumun ses devresini kullandım  birde deyisik olarak tek antelli yaptım elekririkten güzel etkileniyor ama bagcemde yaptıgım denemede randuman alamadım
 bundan randuman alan arkadaşlar varsa bilgilenririrmi bizide acaba

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #67 : 25 Şubat 2009, 22:54:46 »
veya başka bu tür elinde şeması olan arkadaşlarımız varsa paylasım yaparmı 

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #68 : 27 Şubat 2009, 20:06:13 »

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #69 : 28 Şubat 2009, 20:41:29 »
saol arkadaşım ilgimi cekti deniyecegim  paylasımın için TŞK ler

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #70 : 28 Şubat 2009, 21:06:31 »
bu arada şemayı incelerken  şema ustunde parcaların deyerleri tam yazılmamış  bir tanesinin deyeri yok 
biliyorsan onuda düzeltirmisin   sen yaptınmı  veya deyeri yazılmayandamı  kt 203 serisimi saygılar

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #71 : 28 Şubat 2009, 21:14:01 »
Evet oda aynı PNP.

Çevrimdışı kemall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #72 : 28 Şubat 2009, 21:21:21 »
şemaa cokk varr geteckte burada olması lazım tekk antenlı dedektor gondereyım amaa gınede gondereyım

budevreyı yaptım arkadaslar kutuya koydum ilgisiniçekene satmak gıbı nıyetlı degılım işii görülsün diye malzeme fiyatına verebilirim  ....

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #73 : 28 Şubat 2009, 22:42:03 »
Bu devrede elektrostatik-iyonik alanlar içindir, fakat iyi bir sonuç için 50Hz filitre ilave etmelisiniz yoksa çevresel gürültüleri çeker.

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #74 : 01 Mart 2009, 18:51:18 »
bunun için ibre eklemek istiyen varsa  onuda cizip koyabilirim arkadaşlar ben sesli ve ibreli olarak yaptım ama randuman alamadı ama yapacagım diyen arkadaşlara yardımcı olabilirim elimden geldiyi kadarıyla :)

Çevrimdışı kemall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #75 : 02 Mart 2009, 13:41:23 »

orta dalga kömürlü alan tarama şemasıdır geotechten alınmadır... bende dönen antenli cihazlara katılıyorum buuu forumun ennn başlarında buna deyinmiştim adam bizim orada yapmıştı elektonik bişey yokk 150tane metal parça koyduğunu vede bumetallerin içinde sadee altın olmadığını söyledi benn test ederken nere gidersem gideyim sadece altını gösteriyordu böyle bişey yapmak istiyorum humhum arkadaşın yaptığı xr2206lü şema kafama yattı gerçekten inanılmaz birr işş yapabiliyorlar
« Son Düzenleme: 02 Mart 2009, 13:43:17 Gönderen: rebciimam »

Çevrimdışı okantex

• Yüzbaşı
« Yanıtla #76 : 02 Mart 2009, 17:19:13 »
Rebciimam ,

hocam konunun basında degindim demissin  4 sayfada senin  iki tane mailini bulabildim.
su elektronik bisey yok ama altına gidiyor dedigin , denedigin aleti biraz anlatır mısın .sekli semali nasıl , teleskopik antenli mi?
okantex

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #77 : 02 Mart 2009, 19:55:14 »
bu son verdiyiniz şemada gözel testini seyrettim ben bunu da yapayım bundan randuman alacagım gibi duruyor buda olmassa bakır cubuklarıma devam edeceyim ;D

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #78 : 02 Mart 2009, 20:03:45 »
ya arkadaşlar adamlar altını buluyor diye soygunculuk yapıyorlar her gittiyi yere 1. 2 milyar istiyorlar sonrada burda yok şurda var oda 7 .8 metre diye hayalleri sömürüyorlar olan garip arayıcılara oluyor daha 30 santim inemeden yakalanıyorlar inanmayın bunlara cıvalı bakur cubuklar hava alan boslukları buluyor birde suyu  bazı mınaral taşlarada donuyorlar ama onlardada insanların yani kullananın kan gurubu na göre calısıyor er insanda calışmaz  o  yaptıklarını soyleyen arkadaşlar o kadar iyi alet yapsalar satmazlar kendileri cıkarırlar sonuçta devletinde yasalarında yasal kazı diye bir şey var alıyorsun  ve devletin gözü önünde kazıyorsun daha o kadar güveniyorsa aletlerine ne diye satılarlar ;D

Çevrimdışı vatan

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #79 : 02 Mart 2009, 20:13:54 »
bide cıvaya altın siyanir gümüş ve lanbaların içinde olan beyaz toz ve en onemlisi anot koyarak yapıyorlar bende yaptım ama ala arıyorum  bulamadım kazdıgım yer kadar ekseydim  ;D buraların en zengini olurdum  sakın denemeyin bu yazdıklarım zeyirlidir sakası olmaz kimyacı deyilseniz buna kalkışmayınsadece merakınızı gidermek için yazdım  ;)