Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922488 defa)

0 Üye ve 225 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #2960 : 14 Nisan 2014, 19:58:33 »
Usta dp3sde sadece yazilim mi guncellendi donanimda degisiklik varmi cok guzel calismalar var yazilimin filtre katlarinda.   Basari basariyi doguruyor .

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2961 : 14 Nisan 2014, 20:05:17 »
s.a. arkadaşlar;
bu hafta sonu m-usta-fa usta ile beraber istanbulun fethi için gitmiştik  ;D
sağolsun (her zaman söylerim) çok samimi ve içten bir karşılama ve ilgi gördüm karadağ ustadan, 2 gün boyunca dp3-s ü inceleme fırsatımız oldu,
burada şunu belirtmek isterim. bunu karadağ ustaya da defaatle söyledim, karadağ usta, kendi yağında pişmeye çalışan yani bir devreyi çizen, basıp dizip çalıştırıp teslim eden kişidir. yani çok yoğun bir maratonu var, ALLAH cc. kolaylık versin. inanın özel mesajlar bile insanı oyalamaya yetiyor.
bu tempoda çalışan bir insanın bizlere yardımcı olması büyük başarı, hatta mekanda o kadar çok hurda ve eski dedektörler gördüm ki, şahsen ben olsam hepsini çöpe atardım ama karadağ usta hepsi ile tek tek ilgilenmeye çalışıyor.
tabi yukarıda mustafa usta ile benim resmimi gördünüz, inanın arkadaşlar kendi devrelerimizi kendimiz dizmek zorunda kaldık, bunu şikayet manasında söylemiyorum, karadağın hali o kadar yoğun....
hatta inanın cumartesi günü tüm öğleden sonra bulgaristandaki bir üyemizin 3D arayüzünü çalıştırmak için team wieverden karadağın (tabiri caizse yırtılışını gördüm) bu kadarını ben yapamazdım. herneyse;
gelelim cihaza cihaz geröekten güzel arkadaşlar ve ben artık PI sistemin hakettiği yere yavaş yavaş geldiğini görüyorum. bu devrede ayrım var, boşluk var, 3d var yani yok yok...
sonuç olarak tek başına yetecek bir cihaz, haa insanız daha iyisi yapılabilir mi? elbette ki insanların hedefi hep yükseklerde olmalı, ama şahsen bana şimdilik 3s yeterli...
bu arada bir isayını mı da belirtmek isterim. benim devreye 3d modulü yetişmedi, arkadaşlar inanın 2 koca günde 2 tane 3d yi yetiştiremedik, zira ben ve mustafa usta olaya yabancıyız, karadağ usta ise yemeğini masa başında yemeye fırsatı olmayacak kadar yoğun olduğundan yetişemedi, isyan etmiyorum, ALLAH cc ona sabır versin...(tabi 3d den vazgeçmedim, sadece temin için erteledim, ola ki ustanın boş bir anında benide hatırlayacağını düşünerek)
bu arada test alanına gelelim;
test alanı şehir merkezinin içinde bir firmaya ait boş arsa ve çevresel pazaritler çok fazla hatta o kadar fazla ki inanın ekranda sönüm eğrisi bile görülmüyor. ama bu şartlar altında 3s boyundan büyük işler yaptı.
arkadaşlar devrenin ayrımı kötü, mesafesi düşük diyenler, 1 her zaman 0 dan büyüktür. yani burada elimizde 1 miz var, darısı dp4 e....

Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2962 : 14 Nisan 2014, 20:15:19 »
bu arada arkadaşlar nasip olursa haftasonu benim dp3-s ile arazide bir test videosu çekmeye çalışacağım, tabi bir aksilik olmazsa...

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2963 : 14 Nisan 2014, 20:26:56 »
Ustam yazdiklariniz cok ogretici olmus ins. mesaj alinmistir tum ekipce forumca tek kisi etki alani ile 100.kisinin etki alani bir olmuyor bir eksiklik varsa bunu hep birlkde ustesinden gelmek lazim. Allah karadag ustaya sabir versin.

Nice basarilara dilegimle
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2014, 20:28:51 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2964 : 14 Nisan 2014, 20:36:24 »
YazdIklarInIza aynen katIlIyorum pro-TR usta.Allah (c.c.) onun gibi hayIrlI evladI her ana ve babaya nasip etsin.Oyle durust ve yardImsever insanI ben bu yasIma geleli gormedim.Bulgaristandaki Team Wiever ile baglantI yapan kisi bendim.Ama ne yazIkki buyuk cabalarIna ragmen simdilik sorunu cozemedik.YalnIz anlIyamadIgIm ,cihaz aygItInI giris kodu olmadan yukledigimde ve baglantI testi yaparkek baska bir bluetooth cihazI baglanmak istegi uyarIsI geliyor ve baglanmak istedigimde sifre istiyor.Sifreyi 1234 gibi girdigimde aygIt sozde normal yukleniyor,ama malesef tekrar baglantI olmuyor.Suphemiz bluethooth cihazInda oldugu yonde,ama bakalIm yenisi ne gosterecek.BilgisayarI da formatladIm ,sonuc yine ayni.Bu sefer kaliteli bluetooth cihazI alIcam.Insallah sorun cozulur.Eh ne diyelim,kIsmetten ziade bir sey olmaz.DP3s de haliyle  iyi ve yeterli cihaz.Allah (c.c.) kendisinden razI olsun.
SaygIlar.
« Son Düzenleme: 14 Nisan 2014, 20:45:27 Gönderen: jickata »
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #2965 : 14 Nisan 2014, 20:49:02 »
YazdIklarInIza aynen katIlIyorum pro-TR usta.Allah (c.c.) onun gibi hayIrlI evladI her ana ve babaya nasip etsin.Oyle durust ve yardImsever insanI ben bu yasIma geleli gormedim.Bulgaristandaki Team Wiever ile baglantI yapan kisi bendim.Ama ne yazIkki buyuk cabalarIna ragmen simdilik sorunu cozemedik.YalnIz anlIyamadIgIm ,cihaz aygItInI giris kodu olmadan yukledigimde ve baglantI testi yaparkek baska bir bluetooth cihazI baglanmak istegi uyarIsI geliyor ve baglanmak istedigimde sifre istiyor.Sifreyi 1234 gibi girdigimde aygIt sozde normal yukleniyor,ama malesef tekrar baglantI olmuyor.Suphemiz bluethooth cihazInda oldugu yonde,ama bakalIm yenisi ne gosterecek.BilgisayarI da formatladIm ,sonuc yine ayni.Bu sefer kaliteli bluetooth cihazI alIcam.Insallah sorun cozulur.Eh ne diyelim,kIsmetten ziade bir sey olmaz.DP3s de haliyle  iyi ve yeterli cihaz.Allah (c.c.) kendisinden razI olsun.
SaygIlar.

jickata ustam o zaman bana bir tane dp3-s modul borcunuz var
 :D    :D    :D

şaka bi yana, karadağ usta testlerini yapıp yolladım demişti, mevlana hz. lerinin dediği gibi ; "çok istediğin birşey olmuyorsa şayet, ya hiç olmaması gerektiği için yada daha iyisi olacağı içindir" inş. sizin devrede daha iyisi olacağı için olmuyordur. sabretmek lazım

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2966 : 14 Nisan 2014, 20:58:28 »

jickata ustam o zaman bana bir tane dp3-s modul borcunuz var
 :D    :D    :D

şaka bi yana, karadağ usta testlerini yapıp yolladım demişti, mevlana hz. lerinin dediği gibi ; "çok istediğin birşey olmuyorsa şayet, ya hiç olmaması gerektiği için yada daha iyisi olacağı içindir" inş. sizin devrede daha iyisi olacağı için olmuyordur. sabretmek lazım

Ya usta,cihazda baska sorun yokki.3D ornekleme almasInda da sorun yok ,ama iste bir turlu PC ile baglantI kurulamadI.Yerden gokyuzune kadar haklIsIn .Mevlana hz. lerinin dediği gibi ; "çok istediğin birşey olmuyorsa şayet, ya hiç olmaması gerektiği için yada daha iyisi olacağı içindir".SabrIn sonu selamettir demisler ,gerisini yuce yaratanImIz bilecek.Huseyin ustama ilgilenmesinden dolayI tekrar tekrar tesekkurler.
SaygIlar.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2967 : 14 Nisan 2014, 21:58:47 »
pro-Tr ve M-usta-Fa ustalarımı kıskanmadım desem yalan olur haberimiz olsa idi şartları zorlar gelmeye çalışırdım. Üç usta hep birlikte başka kim bilir neler kaynattınız gerçekten orada olmak isterdim üzüldüm şimdi :(

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2968 : 14 Nisan 2014, 22:10:06 »
 :D ;),
Merhaba ,arkadaş ben iki adım yoldan gidemedim  ::)  helal olsun ustalara  kafa kafa a vermişler iş yoğunluğu ne aparsın bir hafta zar zor izin aldım onuda bursada bağ bahçe içinde birkaç günde çanakkalede geçirdik ,,kola y gelsin ustalara ,,başarınız daim önünüz açık olsun  ;)

saygı vesevgilerim le
Okumak tutkuların en soylusudur,

ocuself

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2969 : 15 Nisan 2014, 02:09:56 »
hocam bu delta pulse 3s in demonte kiti satışa sunulacakmı. Size e posta attım fakat dönüş olmadı. devre şeması ve malzeme listesi vermişsiniz fakat hex kodları mevcut değil. Benimle iletişime geçerse yetkili bir arkadaş sevinirim. En azından fiyat konusunda

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2970 : 15 Nisan 2014, 10:33:49 »
s.a
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

s.a.
Ustam,bu kiremit fotodaki gibi tek parçamı çıktı.Aynı ölçülerde bir başka kiremit daha varmıydı.
Neden diye  sorarsanız eski roma bizans döneminde bu tip mezar kapakları kullanılmış.Genellikle  bunlar kırılmış halde çıkar zamanla toprağın uyguladığı baskıdan dolayı...
Birde bu kiremit aldıtıcı mezar taşı olarakda denk gelmek mümkün genelde altı boş çıkıyor....

Bu arada Mustafa ustam 3d niz hayırlı olsun.Bi torpil bekliyodum sizdenden bileydim bende gelirdim :) :)
Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2014, 10:36:33 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2971 : 15 Nisan 2014, 11:58:55 »
en kısa zamanda bende hüseyin beyi  ziyaret edip  yakından tanımak istiyorum

hüseyin bey kıymetli bir insan bize onun kıymetini bilmek düşer

saygılar

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2972 : 15 Nisan 2014, 12:01:19 »
selam, daha önce de üstü kapalı önermiş idim, şimdi açık olarak diyorum, Karadağ usta bir kaç tane elektrik-elektronik ustasından faydalanmalıdır ki, işleri kolaylaşsın. saygılar.

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2973 : 15 Nisan 2014, 12:07:06 »
s.a
Hüseyin ustam bugun; cihazımı test etme şansı bulduk.Sizin üretiminiz 60cm lik başlık ile deneme yaptık.Bölgede dedektor gayet stabil çalıştı.Az mineralli ortamdı.Sadece bir noktada tık tık şeklinde ses uyarısı verdi.Ne algılayıp uyarı verdiğini merak ettik.Yaklaştıkça algılama arttı.Algılama ayrım modunda - değerdi.Yani değersiz.Farklı arama ve eşik değerlerindede aynı sonuçu elde ettik.yaklaşık 2mtde 40x30cm dikdörtgen bir kremit tabakaya rastladık.Kiremiti çıkardıktan sonra algılama sona erdi.
Dedektörü toprakta resetleyip kremite tuttum 30cmden değersi metal olarak algıladı.
Sorum şu ; Kiremit aynı kremit toprak altında 2mtden alıyor.Fakat toprak ustunde 30cmden daha uzakta algılamıyor.Numunenin resmi ektedir.Normalde açık havada daha fazla mesafeden algılama yapması gerekir.Bunu nasıl yorumlarsınız

s.a.
Ustam,bu kiremit fotodaki gibi tek parçamı çıktı.Aynı ölçülerde bir başka kiremit daha varmıydı.
Neden diye  sorarsanız eski roma bizans döneminde bu tip mezar kapakları kullanılmış.Genellikle  bunlar kırılmış halde çıkar zamanla toprağın uyguladığı baskıdan dolayı...
Birde bu kiremit aldıtıcı mezar taşı olarakda denk gelmek mümkün genelde altı boş çıkıyor....

Bu arada Mustafa ustam 3d niz hayırlı olsun.Bi torpil bekliyodum sizdenden bileydim bende gelirdim :) :)
Saygılar

evet arkadaşıma katılıyorum bu kiremit mezar kiremiti bence kiremitten başka şeyler olabilir metal objeler gibi

amators

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2974 : 15 Nisan 2014, 12:15:46 »
selam, metal objeler olabilir ama muhtemelen sinyal kesildi dediklerinden, kapatıp açıp makinayı, havada tune yapıp tekrar bakmalıydılar, makina malum bir süre sonra adapte olmuş gibi tanıdık algılıyor ve normal sinyal veriyor muhtemelen. saygılar.

Çevrimdışı adanali

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2975 : 15 Nisan 2014, 12:20:14 »
selam, metal objeler olabilir ama muhtemelen sinyal kesildi dediklerinden, kapatıp açıp makinayı, havada tune yapıp tekrar bakmalıydılar, makina malum bir süre sonra adapte olmuş gibi tanıdık algılıyor ve normal sinyal veriyor muhtemelen. saygılar.

evet tekrar bakmada fayda var

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #2976 : 15 Nisan 2014, 12:27:54 »
arkadaslar benim 3snin yeni kutusu nasil gozukuyor 8)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2977 : 15 Nisan 2014, 13:35:01 »
Genel olarak dedektörün tune işlemi yaptırılarak bir metali tanıma olasılığı çok düşük eğer bir metal varsa ve küçük bir değerde sinyal alınıyorsa bunu ancak 3s de eşik veya hassasiyet ayarı ile eleyebiliriz.Tune ile metale uyum sağlaması hiç istenmeyen bir durum ortaya çıkarır...
Tune işlemi sadece cihazı bulunduğu küçük parazitsel ortama uyumlar...
Bunu cihazı olanlar deneyebilir.Tune ile metali tanıyıp ona adapte  olması imkasız.Sönüm eğrimizi belli bir limitin üzerinde yukarı veya aşşağı hareket ettiren her nesneyi cihaz algılar.Cihazınız 3s gibi özellikli bir sistem ise size sadece sayısal vb.değer vererek yardımcı olur.(değerli,değersiz gibi)
Eşmek veya eşmemek kullanıcıya kalır
Saygılar
« Son Düzenleme: 15 Nisan 2014, 13:37:13 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #2978 : 15 Nisan 2014, 16:35:37 »
sayın snaypır eline sağlık hayırlı olsun + sı bololsun saygılar
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2979 : 15 Nisan 2014, 18:11:20 »
arkadaslar benim 3snin yeni kutusu nasil gozukuyor 8)

Bundan iyisi ne diyelim artIk.HayIrlI olsun usta.

SaygIlar.