Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921381 defa)

0 Üye ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

walkman

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #7560 : 12 Ekim 2015, 20:04:09 »
Hocam lcd winstar 12864a  kendi yaptığım pcb dede aynı sorun oldu bir dirençler oynarken Osc eğrisi çıktı sonra birdaha çıkmadı hep bu şekil kaldı bende Fabrikasyon pcb aldım oda aynı oluyor başka bir sorun var dirençlerle alakali gibi

macreo usta, lcd normalde dp3s de winstar12864b serisi kullanılıyor. Sizin kullandığınız lcd modeli ise 12864a bu lcd için bağlantı şekli aşağıdaki linkte 6121 nolu mesaj da gösterilmiştir. Aşağıda vermiş olduğum linke göre pcb lcd bağlantılarınızı kontrol ediniz. İyi çalışmalar

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4900.6120

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7561 : 12 Ekim 2015, 20:21:10 »
Hocam emeğine sağlık ancak bağlantı doğru başka bişeyden olma ihtimali olmasın

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7562 : 12 Ekim 2015, 20:54:37 »
iki gündür dp3s şarjını yeni doldurdugum halde kapanıp açılıyor gibi bir ses çıkarıyor. Sanki kısa süreli elektrik kesiliyor izlenimi veriyor. Sonrasında istikrarsız olarak çalışıyor. Sorun ne olabilir.

Görmedim kusuruma bakmayın. Biraz grip olmuşum kafam pek yerinde değil. Pil ile ilgili bir sorun olabilir. Elinizde yedek pil varsa deneyebilirseniz memnun olurum. Yoksa bana pili ile beraber gönderin bir bakayım.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2015, 21:03:23 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7563 : 12 Ekim 2015, 20:55:24 »
Hocam lcd winstar 12864a  kendi yaptığım pcb dede aynı sorun oldu bir dirençler oynarken Osc eğrisi çıktı sonra birdaha çıkmadı hep bu şekil kaldı bende Fabrikasyon pcb aldım oda aynı oluyor başka bir sorun var dirençlerle alakali gibi

LCD büyük boy. Pinleri direkt bağlarsanız çalışmaz. Devre 12864B ye göre çizildi.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7564 : 12 Ekim 2015, 21:02:54 »

LCD büyük boy. Pinleri direkt bağlarsanız çalışmaz. Devre 12864B ye göre çizildi.

Hocam winstar 12864a göre bağlantıları yaptım

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7565 : 12 Ekim 2015, 21:11:12 »

Hocam winstar 12864a göre bağlantıları yaptım

Eğer pulse oluşuyorsa bu durum ya bağlantı hatasından yada lehşm problemşnden olur.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7566 : 12 Ekim 2015, 21:16:22 »
Şimdi daha hic oluşması hocam eğer ki b serisi lcd de duzelecekse yarın hemen alcam ama ışık falanda yanmıyor dikey çizgiler var sadece başka neden olabilir hocam bu ikinci cihaz aynı çalışmadı ilkide aynı oldu soktum kafayı yicem

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7567 : 12 Ekim 2015, 21:34:37 »
Şimdi daha hic oluşması hocam eğer ki b serisi lcd de duzelecekse yarın hemen alcam ama ışık falanda yanmıyor dikey çizgiler var sadece başka neden olabilir hocam bu ikinci cihaz aynı çalışmadı ilkide aynı oldu soktum kafayı yicem

pic arızalanmış olabilir.

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7568 : 12 Ekim 2015, 21:48:44 »
Hocam pıc de değiştirdim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #7569 : 12 Ekim 2015, 21:50:19 »
Hocam pıc de değiştirdim

o zaman kesinlikle lehim hatası

Çevrimdışı macero

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7570 : 12 Ekim 2015, 22:01:19 »
Hocam bu aksam seni çok meşgul ettim kusura bakma leri hatası devre üzerinde yok gibi ekran bağlantısı üzerinde olabilirse belki ama ölçtum bütün bağlantıları doğru ve çalışıyor ışık yanmıyor ekranda yarın ben en iyisi bir b serisi ekran alayım elimde a serisi 2 adet var zaten

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7571 : 12 Ekim 2015, 22:51:10 »
Ustam size tavsiyem lcd ye sade bir voltaj verin bakalim yine bozulma yapiyorsa sekilsel display gitmistir.
Ama sorun yok gibiyse baglantilari tek tek baglayarak deneyin ..baglayin deneyin baglayin deneyin mutlaka cikar bir eksik ....

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7572 : 13 Ekim 2015, 06:14:09 »
CihazI toplarken lehimleme cok onemli.Malzemeleri tek tek olcup takarsanIz cihazInIzIn ilk seferde calIsma sansI daha buyuk.Lehimleme bittiginde PCB'yi ve LCD'deki lehimlenen yeri tiner ile iyice yIkayIn.Mercek ile kIsa devre icin kontrol edin.Bazen kIsa devreler normal gozle goremiyebilirsiniz.Cihaz dikatli toplandIgInda normalde ilk seferde calIsIyor.

Herkese kolay gelsin.SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı DelikanKaplan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7573 : 13 Ekim 2015, 15:02:25 »
Herkeze mehaba 3s kullanıcı arkadaşlar hangi başlık ile ne gibi tecrübeler yaşadılar paylaşabilir mi acabahangi modda kullanırsınız derinlik v.s anlatır mısınız

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7574 : 14 Ekim 2015, 20:04:48 »
Herkeze mehaba 3s kullanıcı arkadaşlar hangi başlık ile ne gibi tecrübeler yaşadılar paylaşabilir mi acabahangi modda kullanırsınız derinlik v.s anlatır mısınız
Önceki sayfalarda çok ornek ve videolar çok okuyarak hem bilgi sahibi hem tecrübesi kaliteli olan ustalarımin yorumlarından kullanım ile ilgili pratik bilgiler edinebilirsiniz.
Eğer bilgi yetersizse devreye gireriz

Çevrimdışı DelikanKaplan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7575 : 15 Ekim 2015, 03:12:19 »
Çoğu sayfalara baktım konu ile alakalı bilgi bulamadım uzun zamandır hergün takipteyim ama kimse 3s ten bahsetmiyo  :hangi sayfaya baksam ki

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7576 : 15 Ekim 2015, 08:30:19 »
3s kullananlar,kucuk baslikla yüzey büyük baslikla derin arama yaptilar.
Tercih edilen modlardaki amac derinlik artışından ziyade stabil arama yapmaktir.

Kısaca sorunuzun cevabı bu şekilde.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #7577 : 15 Ekim 2015, 08:34:27 »
Çoğu sayfalara baktım konu ile alakalı bilgi bulamadım uzun zamandır hergün takipteyim ama kimse 3s ten bahsetmiyo  :hangi sayfaya baksam ki
Artık bahsetme zamanı geçti.Keyfini surme vakti.Onlarca video ve tecrube konu başlığında mevcut...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #7578 : 15 Ekim 2015, 09:56:14 »
3S o kadar çok yerleşti ki. Bulunanları yazmaya kalksam sayfa dolusu yazı çıkar :)
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı meteor

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #7579 : 17 Ekim 2015, 02:05:37 »
ustalar cihazı kullanmayı iyi kötü öğrendik ama bu 3d olayı için ne yapmak lazım. başlık mı farklı cihaza mı ilave yapılıyor bunu anlayamadım.