Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486155 defa)

0 Üye ve 21 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan.mg

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4500 : 05 Temmuz 2013, 12:05:13 »
Hüseyin usta 3s'in videosu harika olmuş ellerine sağlık
Sabırsızlıkla bekliyoruz  ;)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4501 : 05 Temmuz 2013, 20:35:45 »
hüseyin ustam çok güzel bir çalıma olmuş. s3 gayet güzel kararlı çalışıyor. konu kapalı olduğundan buraya yorum yaptım mazur görün...

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4502 : 07 Temmuz 2013, 01:45:58 »
Tesla Ustam ;  C12 ve C1 i değiştiridim , temazsızlık ihtinaline karşı entegre soketlerini az ilave lehimle ısıttım fakat 1.34 v den yukarıya alamadım ( R31 i ve TL82 7. pini ), R9 un voltajı 8 v civarıydı , entegreleri söküp dirençleri kontrol ettim , R9 120k gelmesi gerekirken abuk subuk değerler verdi , arkasından R83 100 k olması gerekirken 50k okudum diğerlerinde bir anormallik göremedim bu ikisini değiştirdim , ardından R31 100k olarak okudum ( ilk devreyi kurduğum zamandan beri üzerinde olan dirençti yani daha önce ayar yapabilirkende o vardı ) R31 i tam 91K olarak değiştirdim . Tekrar TR1 ile deneme yaptığımda R31 e ve TL82 7.PİNE ayar yapabilir duruma geldim nihayetinde , fet eklentisini ve 5k çokturluyu tekarardan bağladım devreye .Sağolun Tesla Ustam önerileriniz beni sıfırdan devre kurmaktan kurtardı :)

Acemi - Usta umarım sanada faydası olur bu bilgilerin , gerçi ne durumdasın bilemiyorum umarım sende düzeltmişsindir durumu .

Yarın kutunun vidalarını sıkıp algılama durumlarına ve ayrım konusuna bakacağım .

Saygılar..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4503 : 07 Temmuz 2013, 22:44:25 »
Tesla Ustam ;  C12 ve C1 i değiştiridim , temazsızlık ihtinaline karşı entegre soketlerini az ilave lehimle ısıttım fakat 1.34 v den yukarıya alamadım ( R31 i ve TL82 7. pini ), R9 un voltajı 8 v civarıydı , entegreleri söküp dirençleri kontrol ettim , R9 120k gelmesi gerekirken abuk subuk değerler verdi , arkasından R83 100 k olması gerekirken 50k okudum diğerlerinde bir anormallik göremedim bu ikisini değiştirdim , ardından R31 100k olarak okudum ( ilk devreyi kurduğum zamandan beri üzerinde olan dirençti yani daha önce ayar yapabilirkende o vardı ) R31 i tam 91K olarak değiştirdim . Tekrar TR1 ile deneme yaptığımda R31 e ve TL82 7.PİNE ayar yapabilir duruma geldim nihayetinde , fet eklentisini ve 5k çokturluyu tekarardan bağladım devreye .Sağolun Tesla Ustam önerileriniz beni sıfırdan devre kurmaktan kurtardı :)

Acemi - Usta umarım sanada faydası olur bu bilgilerin , gerçi ne durumdasın bilemiyorum umarım sende düzeltmişsindir durumu .

Yarın kutunun vidalarını sıkıp algılama durumlarına ve ayrım konusuna bakacağım .

Saygılar..
  :D ben devremi küçük bir hata sonucu kısa devre yaptım bikaç parça yandı yeniden toparlamaya çalışıyorum  bay 17 kardeşim    senin adına sevindim durumu kurtarmışsın tebrikler       
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4504 : 09 Temmuz 2013, 00:32:06 »
hayırlı ramazanlar  arkadaşlar
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4505 : 09 Temmuz 2013, 00:34:33 »
:( sistemde eski canlılığı  görmüyom  banamı öle geliyor

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4506 : 09 Temmuz 2013, 00:37:01 »
Herkese Hayırlı ramazanlar diliyorum bende :)
Acemi - Usta ;
öncelikle  entegrelerin çok iyi bir şekilde soketlerine oturduğundan emin ol , PİC te dahil buna  . çünki voltaj ayarı yapabilirken bu seferde ekranda ayrım kısmı çalışmıyordu bende , algılama var fakat ayrım yok , bobin sürücü katında ki parçaları tekarardan değiştirdim BS250 de dahil olmak üzere fakat değişen birşey olmadı , lf356 , lf 357 falan denedim gene bişey yok , en sonunda entegreleri sağlamına bastırdım fazlada zorlamadan , cihaza enerjiyi verdim baktım çalışmaya başladı ayrım , gayet güzel çalşıyor şuan . Ayrımda TR1 voltaj ayarı ile OSC eğrisine bakmak önemli farklı değerlerdeki bobinlerde farklı şekilde eğri oluyor bunu belirtmek isterim , kullandığınız bobinlerin ohm ve endüktans değeri aynı olacak ya da her farklı değerdeki bobinde OSC yi ayarlamanız gerekli , en son OSC eğrimin resmini ekliyorum . İlk fırsatta algıla ayrım test videosuda eklemek istiyorum nasipse :)

Acemi- Usta millet Ormanda , Dağda taşta Mangal keyfi yapmaya çıkmıştır  ;)

Saygılar..
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2013, 00:39:39 Gönderen: bay17 »
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4507 : 09 Temmuz 2013, 08:11:43 »
Merhaba,

Herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar,

acemi usta ramazan geldi birkaç gün alışma süreci var.

bay17, videoyu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı axi05

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4508 : 09 Temmuz 2013, 08:33:03 »
herkese hayırlı ramazanlar arkadaşlar
beni tanıyabilirsin ama kim olduğum hakkında hiç bir fikrin yok.!

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4509 : 09 Temmuz 2013, 08:53:32 »
öncelikle herkese hayırlı ramazanlar ,ramazanın bereketi nuru bütün müslümanların üzerine olsun.       ayrım konusunda sıkıntıyasayan arkadaslar tr1 söküp yerine 10k bir pot takarak bu sorunu cözüyorsunuz , ben yaptım ve kullanıyorum artık arazide ayarı yapınca altından baskasına + vermiyor neden derseniz osc egrisi belirli bir baslangıc noktasında cihaz net ayrım yapıyor bu nokta baslangıc  degerine veya kullanılan bobine göre degişiyor siz osc egrisine potla dısarıdan direk cihazı acmadan arazide osc egrisine bakarak farklı bir noktada baslamıssa bunu uygun olan noktaya potla hafif cevirerek getiriyorsunuz ve cok güzel sesli ayrım ve ayrımı yakalıyorsunuz ben yaptım gayette memnunum tavsiye ederim.

Çevrimdışı ta3chv

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4510 : 09 Temmuz 2013, 10:26:16 »
tr 1 pot bağlantısını mümkünse şema üzerinden gösterirsen memnun kalırız
Nice insanlar gördüm, üzerinde elbisesi yok.
Nice elbiseler gördüm, içinde insan yok.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4511 : 09 Temmuz 2013, 11:15:38 »
semaya gerek  yok tr1 in üc bacagı var potunda üc bacagı var orta bacaklar sase kabloyu pota lehimle sonrada sökülen tr1 yerlerine lehimle önemli olan ortadaki bacaklar  , potuda kutuya sabitle  osc egrisinde cihazı acınca bu potu saga sola cevirdigin zaman ne demek istedigimi daha iy anlarsın , sunuda söleyim belirli bir noktada tam ayrım yapıyor bu noktanın solunda olursa + sagında olursa - veriyor bütün metallere bu noktayı bulup işaretle degme keyfine tıkır tıkır net ayrım   

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4512 : 10 Temmuz 2013, 03:01:52 »
İnşallah yükleyeceğim Karadağ Ustam , Fakat  uygun olmayan şartlarda 50cm e 100cm  başlıkla  ( 1.8 ohm  940 endüktans var) deneme yaptım , 10 lt lik teneke kovayı 150 cm - 170 cm den algılıyor fakat OSC eğrisinde baktığımda bir gariplik gördüm  daha sonra yukarıdaki osc eğrini yakaladığım küçük başlığı taktım osc eğrsine baktığımda aynı eğri söz konusuydu ne yaptıysam eklediğim resimdeki eğrinin sona doğru yukarıya doğru yükselmesini gideremiyorum ??  R54 ve R56 lar FİLM DİRENÇ %5 toleranslı  ( 1k yı elde etmek için 2 paralel birde seri olarak bağlayıp 1024ohm yaptım elde olmayan metal film dirençten dolayı )
SKOÇKY ve IRF640 ta soğutucu yok . Bu şekilde olmasının sebebi nedir ?

köstebek 10k lık çok turlu potans takmayı düşünüyorum bende  güzel düşünmüşsün , fakat bahsettiğin eğrideki nokta olayını anlamadım açıklarsan sevinirim ?

Saygılar..

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4513 : 10 Temmuz 2013, 04:37:48 »
normalde sönümleme direnci r54 680R 2w olması gereken ondan kaynaklanıyor
1k fazla gelmiş bobinin endütasına
ama bu olucak diyede kanun hükmünde kararname çıkmadı
wattlı pot ile kendin ayarlayıp takabilirsin
 shotky diyot  ve mosfet ısınıyorsauzun süreli kullanımda  ufak bir parça ekleyebilirsin daha iyi olur
r56  1k  olarak kalsın 
-------------------------
tr1 tirimpotu cihaz regüleli  besledikten sonra topraktan 10cm yüksekte yerde 1 kere ayarlarsanız yeter pot çıkmaya gerek yok onun için
tek kat alüminyum folyoyla  +25 değer demirede -25 gibi değer verdiği yerde bırakın varsa imkan daha sonra altın ilede denersiniz kutular kapatırsınız
bunun için yapabileceğin bir tek r31 direncini 91k dan 100k ya kadar değiştirerek bakabilirsiniz
önce 96k sonra 100k olarak sabit takıp deneme yapabilirsiniz
---------------------------------------------------------------------------------------

« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2013, 04:40:49 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4514 : 10 Temmuz 2013, 08:32:48 »
tesla hocam nasıl gerek yok  daha öncede yapılabilirmi diye yazdım gerek yok demişlerdi, valla kazın ayagı öle degil hemde öle bir gerek varki neden derseniz cihaz farklı ortamlardada yani farklı toprakta veya farklı bobinle  örnekleme baslangıcını farklı degerde actıgı icin osc egrisi baslangıcı kimi zaman ortada kimi zaman ortanın solunda veya daha solda acıyor , ben oturdugum yerde evde deneme yapmıyorum bütün denemeler arazi sartlarında ,yapıyorum bu cihazı okadar insan almıs atmasınlar bir köseye ben zorlayacak degilim takanlar faydasını görecektir .bay17 demek istedigim su sen bu potu taktıgında saga sola cevirdiginde osc egrisinin saga sola kaydıgını göreceksin üsten assagıya dogru inen cizgi ekranda  belirli bir noktadan assagıya dogru iniyor benim cihazda bu nokta ortaya yakın bu noktaya getirdigimde cok güzel ayrım ayrımı bırak sesli ayrımyapıyor, osc egrisi bu noktanın solunda olursa sesli ayrım gidiyor ve her metale + deger veriyor sagda olursa - deger veriyor .kardesim tavsiye ederim yap cokta memnun kalırsın , karadagın sordugu bobini anlamadım bu konuda yardımcı olmak isterim , artık emaye bobin telinden isdegin tel kalınlıgından istedigin endüktans ve omajda bobin yapmanın sırrını cözdüm  farketmez omaj endüktans ölede teller arası bosluk koymaya filanda gerek yok , kendime sardım 50cm harika calısıyor .

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4515 : 11 Temmuz 2013, 01:24:58 »

DP3-S LEKSAN ARGE ÇALIŞMASI

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2013, 01:28:29 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4516 : 11 Temmuz 2013, 01:55:25 »
Sağolun Tesla Ustam , 680 lik film direnç var elimde ama metal film olsa daha iyi olur sanırım ?

Osc eğrisi konusunda ben arazide denemedim cihazı beton zemin üzerinde havada deneme yaptım , osc eğrisi taktığım başlıklarda farklılık gösterdi ve ayarlama yaptım . Osc eğrisi düzgün olduğunda kesinlikle ayrımda sıkıntı olmuyor ( ben gümüş ve demiri denedim )

Köstebek , TR1 ile ben sadece yukarı ve aşağıya değişim yapabiliyorum OSC ye , üst taraftaki başlangıç noktasını sağa veya sola kaydırma şansım olmuyor , bunu nasıl yaptığını merak ettim ? tr1 zaten 10k lık çoktur potans , başka bir yerden mi çektin potansa uçları ?
Bu konuyla ilgili bir video ekleyebiirsen güzel olur .

50CM e 100CM başlıkla 10litlerik kovayı 150cm den ekranda ufak sinyal olarak algılıyor , bu mesafe iyi mi sizce ?
tek para için net denemelerim olmadı , güzel  30cm lik bobin sarıp deneme yapacağım .

Saygılar..

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4517 : 11 Temmuz 2013, 03:23:52 »
bende sağa sola ayar yapa biliyom bay 17 kardeşim hem yukarı hem aşağı 4 tarafa yapılıyor sanırım bende öyle sağa çevirdikçe hem sağa hemde yukarı çıkıyor sola çevirdikçe hem aşağı hemde sola  gidiyor.   
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2013, 03:41:23 Gönderen: acemi-usta »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4518 : 11 Temmuz 2013, 04:44:48 »
M-usta-FA bey,guzel gorunuyor.Ellerine saglIk.Bu arada herkeze hayIrlI Ramazanlar .
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4519 : 11 Temmuz 2013, 08:30:59 »
bay17 ben mono potans kullandım 10k lık belki ondan olabilir ama dedigim gibi belirli bir noktada cok güzel ayrımı var bende 50 cm baslık var yatay sardım 0,55 mm emaye bobin telinden 3,2 omajı endüktansı 0,960uh  geliyor 22 cm tencere kapagını 140 ,130arası sesli ayrımda net cihazın sesi degiserek algılıyor  tıklamayı 170den filan tıkırtıyor kardes saracaksan tavsiye ederim sanırım 60m gibi bir tel gidiyor  hemde cok hafif kolunu yormuyor  saramassan malzeme fiyatına sana sarar gönderirim ,