Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486267 defa)

0 Üye ve 25 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3200 : 26 Ocak 2013, 17:52:14 »
bazı düzeni Proteus var mı Ben simülatörü izin vermek istiyorum

e-mail: anton_bo2k@abv.bg

Пиши на български,нещо не се разбира.Аз ще преведа.Искаш сам ли да си я правиш платката.Не ти го препоръчвам.По добре си вземи готова платка.

Bulgarca yazabilirsin,ben tercume ederim.YazdIklarIndan pek bir sey anlasIlmIyor. PCB'yi kendin mi yapmak istiyorsun.Tavsiyem hazIr siparis et.

AsagIda DP3'un son hali mevcuttur.(По долу са последните обновления на DP3)

http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?action=dlattach;topic=3797.0;attach=2986
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı emreelektronik37

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3201 : 27 Ocak 2013, 00:39:04 »
Merhaba bu dp3 ü yapan arkadaslara tecrube ettigim birkac konuyu aktarmak istiyorum .öncelikle beslemeyi 18 volta yukseltip metal kilif 7812 ile rugule edin. 7812 ye diyot eklemeyin.lf 356 yerine lf 357 kullanin direnc.net teki lf 357 ler calisiyor.mosfet yerine tesla ustanin birkac tavsiyesi var onlardan birini kullanin.ben irf 540 kullandim.shotkyy diyotla mosfeti tek sogutucu ile birlestirin sogutucu mutlaka aleminyum olsun ve cok buyuk olmasin.mumkun oldugu kadar kucuk olsun parazit yaptiriyor anten vazifesi yapabiliyor.devreden bobin soketine giden kabloyu kaliyeli kullanin kisa olsunve kesinlikle sallanmasin gerekirse sunger gibi izalasyon malzemesiyle sabitletin.gelelim lf 357 nin faydalarina mesafe cok daha iyive metal ustunden gecis hizi cok daha iyimetal yaklastirdiginizda tikirdama sesi tek lira icin 5ila 10 cm onceden basliyor.lf356 da mesafe ayni metal icin degiskenlik gosterirken lf 357 de mesafe surekli ayni kararli oluyor.bunlar kendi cihazimda ki tecrubeler son olarak sarj devresini kullanin ben 3 adet 6volt 4 amperlik aku kullaniyorum.saatlerce ugrasmama ve acik birakmama ragmen akunun bittigini hic gormedim.benim cihazimda tek sorunum ayrim kismi calismiyor ya herseye degerli yada herseye degersiz sinyal aliyorum.tek sorunum bu simdilik onuda halletikten sonra bobinle ugrasmayi dusunuyorum.tesla ustanin tecrubelerinden faydalanarak tabiki herkese kolay gelsin.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3202 : 27 Ocak 2013, 01:00:37 »
Merhaba

dalgic35 tr1 den ayari yapiyorum.hatta abartip ince ince ayarlayip cihazi kapatip acarak tekrar deniyorum. Devre 1.47 voltta ayara geliyor zaten bu ayar mesafeyide etkiliyor.ama ayrim sadece 14 ayar altinda dogru calisiyor.22 ayarda ise tamamen degersiz sinyal veriyor.ben tl 082 den supheleniyorum elimde olmadigi icin deneyemedim.aslinda devreyi ilk topladigimda deneme bobini ile ince ayar yapmadan ayrim tam kararli olmasada calisiyodu sonra ne oldu bilmiyorum bu ayrim isinede cok fazla guvenmiyorum.o yuzdende cok ustunde durmuyorum ama su var benim cihaz 14 ayarda kesinlikle hata yapmiyor.neyse bunuda cozeriz insallah.kolay gelsin.

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3203 : 27 Ocak 2013, 01:05:46 »
Pil konusunda haklisin ama cihaz ne kadar agirsa o kadar iyidir 8) bir tanede smd toplarsak onun icin pil kullaniriz.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3204 : 27 Ocak 2013, 01:31:54 »
smd işi hayal oldu yeni tasarım cihazlar gelicek hayırlısıyla
şarjlı pil gurupları kulanıyorum ama 5 cell lityum polimerlere geçicem bir sonrakinde
-----------------------
cihazın her kısmı ayrı ayrı uraşıyorum
değerli değersiz ayrımında hata yapmıyo suan mesafelerde iyi
denemek için altın bilezik yüzük olmadığı için hala deneyemedim
söyle deniyorum neskafe paketi değerli olarak pense değersiz şaşmadan veriyo penseyi paketin içindeyken yaklaştırdığımda değerli olarak veriyo durum suan için bu ki pense çelik önceliki istediğim yönde değerli olarak ayrım yapıyor malzemeniin kütlesi ince bir paketten çok daha fazla olmasına rağmen
-----------------------------------------------------------
elektronik komponet datasheet lerden iyi anlayan birisi cihaz üzerinde kullanılan malzemeler yerine kulanılabilecek farklı öneriler getrebilirmi tecrübe edilmiş bildikleriiz varmı
öncelikle istediğim anahtarlama hızı yüksek mosfet güç transitörü
çok fazla malzeme datasheet toparladım son kararları vermeden bekliyorum
herkezin her derdine koşuyoruz ama iş bize gelince kimseyi bulamıyoruz malesef ilk günden beri
------------------------------------------
hüseyin usta yarın gene misafir olucam sana sanırım 
çayı kahveyi sekersiz içerim kahvemi çayımıda alırım su ıstıcısı olsa yeter yoksa
suya direk elektirik verip ısıtırız  ;D

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3205 : 27 Ocak 2013, 01:54:00 »
Merhaba
Tesla usta senin cihazin fotolari varsa yakisiklisindan birkac tane ekleyebilirmisin.devre kismi icin yuksek cozunurluklu yakin cekim olursa guzel olur.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3206 : 27 Ocak 2013, 02:39:50 »
2 tane toparladım büyük ekran küçük ekranlı olarak son yapacağımda 2 tane ufak ekran olucak
ektra başka özelllikler olan bir picli devre ekliycem
bu seferkinde 14 değil 30 tane pil var dizilmiş :D
4 cüde  polimer pillere geçicem artık uraşması zor tek tek
toplanmayı bekliyo iyileştirmeler uraşıyorum  bunun dışında önceden anlattığım değişiklikleri yaptım 
bu daha önce yaptıklarımın resimleri detaylı biteni buraya ekliyorum
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=4607.0
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2013, 02:42:10 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3207 : 27 Ocak 2013, 03:33:56 »
Dalgic35 1.5 voltuda 1.6 voltuda dedigim gibi hepsini denedim ayrim kisminda baska bir sorun var yada bobinden kaynakli bir durum.neticeye ulastigimda haber veririm.ama ayarla falan olacak gibi degil anlayacagin malesef vaktim yok bos bir zamanda bakicam.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3208 : 27 Ocak 2013, 12:46:42 »
Karadag usta,Bulgaristandan ilgilenenler var.BazIlarI Istanbula gelip sizinle itibata gecmek istiyor .Adresinize ve ya telefon numaranIza nasIl ulasabilirim.SaygIlar.

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3209 : 27 Ocak 2013, 13:29:56 »
Tesla usta ,topladIgIn cihazIn resiminde beslemeyi regule eden metal kIlIflI 7812'ye sogutucu takmamIsinIz.IsInmIyormu?eger isInmazsa bende  sogutucuyu cekeyim,bosa yer kaplamasIn.SaygIlar.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3210 : 27 Ocak 2013, 14:41:06 »
s.a arkadaslar
benim delta 3 sorunsuz calısıyordu arazıde. gecenlerde foca ilcesine gittim cihazı bir turlu arazide acamadım.versiyon 1.0 da.
ver 3.0 ı takıp fet baglantılarını yaptım.120x120 baslıkta bobin takılı degil diyor.metali bobini degdirince acılıyor.bu seferde mesafe cok az.osc ekranı duz cizgi halinde videosunu cektım. ne yapabilirim sizce

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3211 : 27 Ocak 2013, 14:47:47 »
cihazın arka paneli komple aliminyum soğutucu  vazifesi var zaten yanlış yere bakmış olmayasın
plastik kutunun içi yüzeyi aliminyum folyo kaplı ayrıca entegrenin şaşenine bağlı alimunyum teması var  kapatıldığında panelden altlı üstlü devreye geçişte tek diyot bağlı olduğunda 7812 GND deki direk eksiyle teması olmadan şaselenmiş durumda
----------------------------------------------------------------
bobine göre söndürme direnci yüksek bununda sebebi büyük ihtimalle cat5 kablodan bobin yapmış olmanızdandır endüktansı 600uh altında dır kesin
sönünmleme direnci 1k wattlı potla ayarlayın daha sonra tr1 trimpotuyla son seklini verirsiniz
yada bobine 4 tur daha sarım ekleyin omajınız bu durumda fazla yüksek olucak
en iyisi 0.80mm tel ile 17 tur 80mt kabloyla sarın endüktans 1mh çıkar 3R direnci olur
-------------------------------------------------------------------
videoyu şimdi izledim dediğim gibi bobin cat6 da olabilir ama daha önce bu bobinle hiç çalışmadı ise
sebebi dediklerimden bobin dışında folyo kaplama olmasın kalın gibi gözüktü o yüzdenden dedim ama cat6 folyoludur çünki
eğer çalışıyorduda sorun çıktıise lf356 dan dır tl082yide gene konturol edin
ayrıca emin olmak için blendajlı kabloyu kaldırıp 2x075 ttr çok telli kabloyla deneyin
------------------------------------------------------------------
jickata bobin kendisi zaten aram esnasında başlı başına manyetik alan yayıyo
devre bundan ne derece etkilenir bilmiyorum ama faydası olur zararı olmaz söyle olur oda
bobine yakın olmasın cihaz metal algılam mesafesi içine girmesin
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2013, 15:02:47 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3212 : 27 Ocak 2013, 14:55:42 »
Tamam,anladIm.Aluminyum oldugunu fark edememisim.Demek oluyor dedektor tumuyle aluminyum folio ile kaplI.Bu da parazitleri buyuk olcude engeller sanIrIm.Demekki bende aynisini yapmam gerekiyor. :D
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2013, 14:57:43 Gönderen: jickata »

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3213 : 27 Ocak 2013, 15:21:24 »
tesla usta versiyon 1.0 dayken, sorun suz yuzlerce defa calıstırdım 120x120 cm bobini.cat6 içinde folyo kaplı değil usta.lf 356 ve tl 82 leri kontrol edeyim.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3214 : 27 Ocak 2013, 16:02:54 »
slam aranıza yeni katıldım  umarım bu acemiyi kabul edersiniz   ;D başarılar dilerim  herkese
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı Zanos

• Administrator
  • Yüzbaşı
« Yanıtla #3215 : 27 Ocak 2013, 16:16:02 »
slam aranıza yeni katıldım  umarım bu acemiyi kabul edersiniz   ;D başarılar dilerim  herkese

Aramıza hoşgeldiniz.

Saygılar
Cehennemin yolları iyi niyet taşları ile döşelidir.

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3216 : 27 Ocak 2013, 17:25:32 »
tesla usta
entegreleri degiştim osc egrisi olustu.tesekkurler.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3217 : 27 Ocak 2013, 20:25:35 »
tşkürler  hoş bulduk bu dedek törü yapmam için işe nerden başlmamı tavsi edersiniz daha öncede basit  bitane yapmıştım ama sizler kada bilgili deyilim bu konuda
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3218 : 27 Ocak 2013, 23:07:51 »
tesla ustam üst yazılarda  tebrik eden oldumu bilemiyorum ama ben sizi tebrik ediyorum, çok güzel bir logo resmi olmuş, birde cübbeli kelimesi eklenince inan dahada güzel olmuş.selam ve dua ile...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3219 : 28 Ocak 2013, 00:06:47 »
tesla sonunda diye diye sakal bıraktın artık site senin sözünden dışarı çıkmaz. Bir ara okutalım sakalını bari :)