Gönderen Konu: ayrımlı pı dedektör yapalım  (Okunma sayısı 13748 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aladaglihekim

• Üsteğmen
  • **
ayrımlı pı dedektör yapalım
« : 04 Haziran 2009, 12:08:40 »
istanbulda yalnız altına  5m mesefeden çeken cihaz yapan elektronikçi var diyorlar ister altın istersen gümüş diger metalleri görmediği söyleniyor biz niye yapmıyalım bizlerin arasında oldukça zeki hırlı bilgili arkadaşlar var lütfen hepimiz birleşip bu olayı başaralım

Çevrimdışı aladaglihekim

• Üsteğmen
  • **
Ynt: ayrımlı pı dedektör yapalım
« Yanıtla #1 : 04 Haziran 2009, 12:09:50 »
asenron emekli amca sizlere güveniyorum

Çevrimdışı aladaglihekim

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #2 : 04 Haziran 2009, 12:12:17 »
asenkron kardeş emekli amca bizzat bununla ilgilenirseniz sevinirim tüm forumdaki arkadaşlar sizlerde

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 04 Haziran 2009, 13:41:50 »
kardeşim paran varmı ???? yoksa buişe bulaşma paylaşmaz ancak şema bulabilirsin odaa riskli malzemeyi ziyan edersen .... eğer para konusuna gelince iyii birr cihaz tasarlatmak isteyen bana mesaj attt konuşalım

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 04 Haziran 2009, 15:13:09 »
  arkadasım hiç gaza gelcek durumum yok .her ay kompenente 300-500 tl harcıyom ar-ge yapıyom.sen diyosunki paylaş görürsem söylerim .yolunu anlatmısızdır.en kral semayı versem pcb sınıde ıstersınız .pcb verırsın dızmezsın usta dızsın vıdeo ceksın dıye beklersın.olmadı toprak testi istersin.
danışma ücretsiz ,tasarım ücrete tabii.ben kendi namıma fikrimi beyan ettim .

Çevrimdışı GORDİANUS

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5 : 04 Haziran 2009, 17:10:09 »
biesuru hatasıs devre var forumda yapın arkadaşlar hazıra beklemeyın devrelere mana bulmayın mt. dıkkat 5 mt nerdemiş o cıhaz yok sa yeni sistem mı cıktıda haberimis yok

Çevrimdışı blackegon

• Yüzbaşı
« Yanıtla #6 : 04 Haziran 2009, 21:53:01 »
Evt Ustalar doğru söylüyo. Forumda bir sürü cihaz var şeması pcb si olan dikkatlice yapıldığı takdirde çalışan...

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2009, 22:12:55 »
  arkadasım hiç gaza gelcek durumum yok .her ay kompenente 300-500 tl harcıyom ar-ge yapıyom.sen diyosunki paylaş görürsem söylerim .yolunu anlatmısızdır.en kral semayı versem pcb sınıde ıstersınız .pcb verırsın dızmezsın usta dızsın vıdeo ceksın dıye beklersın.olmadı toprak testi istersin.

ennn güzel yorum buuu bence adamlar okadar para harcıyacak edecek ekmek kazanacak ikii kondansatör direnç birde işlemci koyacak 50ytlyi geçmiyecek satacak 3000ytlye öyle birr kural yokk ancak herkese teklifim açık gelin istanbulda toplanalım işlemcili birr dedektör yaptıralım kendi adıma konuşuyorum 100ytl veriyorum evet 30kişi olsun 3000ytlye dedektörün kralını yaptıracak birini tanıyorum türkiyenin ennn iyii ustasını varsanız bende varım sallamak yokk kandırmak yokk yüzz yüze görüşüp gidilecek varsanız isim oluşturun
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2009, 22:13:57 Gönderen: by_karizma »

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 04 Haziran 2009, 22:15:30 »
sakın kimse yanlış anlamsın benn sadece aramak için alacağım bende hastalık haline geldi dedektör buteklifim çokk güzel lütfen herkes düşünsün bekliyorum haber arkadaşlar

Çevrimdışı ademsu

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #9 : 05 Haziran 2009, 00:41:36 »
ayrımlı pi dedektörü bırakın yapmayı çogu arkadaşlar  fikrini dahi paylaşmıyor  yapan olsa bile ayrımlı yazılımı bedeva kimse forumda paylaşmaz   boşuna ümitlenmeyin burda yapılan devrelerden yapın çalışdırın güzel tecrubeler edinin sistemi tanıdıkca kendi dedektör devrelerinizi tasarlar ve yaparsınız  hatam olduysa özür  saygılar...başarılar...

simon46

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 05 Haziran 2009, 01:47:06 »

ennn güzel yorum buuu bence adamlar okadar para harcıyacak edecek ekmek kazanacak ikii kondansatör direnç birde işlemci koyacak 50ytlyi geçmiyecek satacak 3000ytlye öyle birr kural yokk ancak herkese teklifim açık gelin istanbulda toplanalım işlemcili birr dedektör yaptıralım kendi adıma konuşuyorum 100ytl veriyorum evet 30kişi olsun 3000ytlye dedektörün kralını yaptıracak birini tanıyorum türkiyenin ennn iyii ustasını varsanız bende varım sallamak yokk kandırmak yokk yüzz yüze görüşüp gidilecek varsanız isim oluşturun
Ayrımlı ve derin alan kaliteli pi dedöktör yapan biri bu ülkede olsaydı şuan kendi cihazının patendini alır yada bir sitede reklamını yapar bir şekilde ürettiği cihazları satardı.. :DŞuana kadar da bu kişinin kim oldugunu tüm bu işle ugraşanlar bilirdi.. ;)Bu adam bu işi madem bu kadar iyi biliyorduda neden şuana kadar bir iyi pulse yapıp piyasaya yani er meydanına çıkmadı? :)Kelin merhemi olsa!ilk başta kendi kafasına sürerdi ;D

BigBang

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 05 Haziran 2009, 02:11:27 »
Öyle "tek" bir adam ben de hiç duymadım.Çünkü dedektör yapma işi sadece elektrik ve elektronik bikgisiyle olacak bişeye benzemiyor.Zira programlama vb. başka boyutları da olduğu gibi ticari mal'a dönüştürmek de var.Merdiven altından bu işler biraz zor.Ekip gerektirir bence.Hele ki patent alınacak ticari bir mal üretmek her babayiğidin harcı değil  ;)

Çevrimdışı aladaglihekim

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #12 : 05 Haziran 2009, 11:09:16 »
hani herşey paylaşmaktı asenkron kardeşim bu forumun amacı paylaşmak değilmi yoksa ticari amaçmı bunu biliyemde herkes boşa zaman harcamasın

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 05 Haziran 2009, 11:47:43 »

Ayrımlı ve derin alan kaliteli pi dedöktör yapan biri bu ülkede olsaydı şuan kendi cihazının patendini alır yada bir sitede reklamını yapar bir şekilde ürettiği cihazları satardı.. :DŞuana kadar da bu kişinin kim oldugunu tüm bu işle ugraşanlar bilirdi.. ;)Bu adam bu işi madem bu kadar iyi biliyorduda neden şuana kadar bir iyi pulse yapıp piyasaya yani er meydanına çıkmadı? :)Kelin merhemi olsa!ilk başta kendi kafasına sürerdi ;D
syn deniz arkadaşım :
bu adamı daha önce bahsetmiştim fakat sende muhabet icabı olarak bakarız yaptırırz dedektör demiştin ben iddacı değilim adam dünyada nekadar dedektör varsa çokk sayıdakileri kötümsüyor sadece en iyi firmaların dedektörlerini tavsiye ediyor bana yurt dışından 5cmx15cm boyutlarında ferro orta dalga kömür nüvesi istemişti yüksek frekansta çalıştıracakmış yerr altının fotoğrafını çekecek sistemi yaptıydı buadam fakat kömürü getirtemediğimiz için yarıda kaldı hepinize buadamla tanışmasnızı tavsiye ediyorum (istanbulda olanlar arkadaşlar ) adamın adıda mustafa amcadır amaa amca denilmesini sevmiyor 60-70  yaşlarında birr delikanlı einstain gibi bilmediği bişey yokk kendiside mühendis istanbuldaki bütün bankaların ncr makinalarını beyinlerini tamir ediyor inanılmaz birisi bana ayırımlı dedektörün yapılacağı için çokk basit fakat diğerleri gibi fazla iyii sonuç alamassın demişti fakat uğraşırsam çokk iyii bişey yapabilirim dedi bunun içinde maliyet gerekiyor isteyenler tekrar isim oluşturabilirse dedektör yaptırmak istiyorsa iyii bişey gidip konuşulur
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2009, 11:49:11 Gönderen: by_karizma »

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 05 Haziran 2009, 13:04:14 »
hani herşey paylaşmaktı asenkron kardeşim bu forumun amacı paylaşmak değilmi yoksa ticari amaçmı bunu biliyemde herkes boşa zaman harcamasın
forumun amacı paylaşmak dogrudur.paylasmadıkmı bıldıgımızı anlattık teorısını .ben balık tutmayı ögretirim.balık vermem.  sen balık istiyosun kardeşim.sunu aklınızdan cıkarmayın hiç bir ticari sır verilmez bir yere kadar.burayı okul gibi düşünün geliştirin kendinizi.yaparsınız zaten.

Çevrimdışı aladaglihekim

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #15 : 05 Haziran 2009, 13:08:48 »
ben sizden balık istemedim sadece şema varsa ve bilgi istedim

Çevrimdışı YAK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #16 : 05 Haziran 2009, 19:02:11 »
arkadaşlar daha önce buna benzer konu üzerinde çalışmıştık.faydası olacağını düşünüyorum.
http://www.teknolojiekibi.com/yeni/index.php?topic=1163.0

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 05 Haziran 2009, 21:45:15 »
çalışamlarınızı tebrik ediyoruz belki buyaptığınız analog kısım vede dijital kısımı belki ilkk önce benn yapmışımdır asenkron ustaya gönderdim çünnkü çalışmadı odaa bakacaktı hala neoldu sonuç yokk

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 05 Haziran 2009, 21:51:19 »
  yapmış oldugun lehimleri bende gördüm feridunda kartın calışmamasının nedeni.birde  söndürmeye taktıgın dirence ne demeli.biraz daha pratik yap basaracaksın.

by_karizma

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 05 Haziran 2009, 23:48:02 »
neyapalım asenkron usta para vermedinki karta beğenmediysen geri gönder şayet paravereceksen sana içii yüzük kaplı plaket gönderirim sence sizz denedikten sonra 5wattlık dirençi yakmış olmayasınız benim yanılıp yanlış malzeme takacak vaktim yokta :D:D:D:D,

benim arkadaşlığım senin yaptığın 1500ytllik cihazda olsa  parayla ölçülmez paylaşırım bedava göndermiştim sana
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2009, 23:52:19 Gönderen: by_karizma »