Gönderen Konu: c hakkında  (Okunma sayısı 18719 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
  • Zaman herşeyin ilacıdır. TB6CSA
Ynt: c hakkında
« Yanıtla #40 : 05 Haziran 2017, 19:56:52 »
bu böyle bitmez kafada böyle kaldırmaz yapılacak işlemleri sıraya koyup güzelce kagıda yazıp süreleri hesaplayıp hangi sürede ne yapılacagını hangi işlemi hangi araya sığdıracağını kağıda yazıp pulse aralarına bunları yerleştirerek devam edelim ve bütün işlemler bittikten sonra döngüye devam edelim

mehdi06 usda ben kafayı sıyırmadan evvel heleki bilgisayar dayanamadı aşırı sıcaktan ekran kartı chipi lehimlerini eritti,şu an bir süre kafa dinleyeceğim, zira benimde kafayı soğutmam lazım  :D
TB6CSA

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #41 : 05 Haziran 2017, 23:26:44 »
HP hastalığı :)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı mehdi06

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #42 : 06 Haziran 2017, 01:14:02 »
kuzey köprü bence ekran kartı çipide olabilir geçmiş olsun

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #43 : 11 Haziran 2017, 23:40:24 »
bilgisayarın tamiri bitti,şükür kurtardık bilgisayarı,ancak bütün yazılımlar ve programlar gitti,heleki son bir hafta öncesine kadar olan çalışmalar ve programlar flshdiskte vardı,proteusu falan kurdum,CCS C complairi  kurdum,microC den vazgectim CCS C ye devam dedim, biraz ara vermek iyi oldu ramazanda zor oluyor,kafamda dinlenmiş oldu bu arada rahat düşünme imkanı oldu en azından,bobin pals ve 4066 palslarını timer0 kesmesi ile interrupts kullanarak yazılımı tekrar yaptım frekans 305 hz çıktı ve hiç sorunsuz gibi gözüküyor şu an. aslında anlamadığım bir sorun var 20mhz xtal takılı devrede ama yazılım başında #use delay (clock=20000000) komutunu yazıyordum, bu durumda olunca glcd ekran saçma çalıştı bir süre gereksiz yerlerde noktalar çıkıyor,ama ilginç olarak bu komuttu şu şekilde yazdığım zaman ise #use delay (clock=30000000) ,,xtalimiz gene 20mhz aynı glcd ekran tamamen normal mis gibi harika hiç sorunsuz, bu durum acaba neden olur.
TB6CSA

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #44 : 11 Haziran 2017, 23:54:52 »
fotoları bunlar :D ;)
TB6CSA

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #45 : 12 Haziran 2017, 00:01:09 »
40 mhz ayarla ;)
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #46 : 12 Haziran 2017, 00:29:29 »
40000000 yaptım işlemci  hızı sanki biraz daha yavaşladı, 28000000hz yada 30000000hz yapınca glcd normal, bir sorun olurmu, yoksa 40000000hz yapmam gerekiyormu gerçekten
TB6CSA

Çevrimdışı ahmettek

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #47 : 26 Ağustos 2017, 10:49:39 »
sönümleme süresi 60 us olsun ..adc okumamız 20 us civarında...ortalama 3 adet örnek alıyoruz..bu da yetersiz kalıyor...benim bir fikrim var..1 pals yolla 20us dan örnek al sonra 2 palsi gönder 25 us dan al..3 palsi gönder 30 us dan numune al....bu şekilde farklı zamanlarda isteğimiz örneği alırız...şöyle sıkıntı olcağını sanmıyorum her palsden sonra sönümleme değişin..sadece başlığı yavaş gezdirsek sağlam numuneler alır gibime geliyor sönümleme eğrisinde..

Çevrimdışı alaattin

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #48 : 28 Ağustos 2017, 17:52:52 »
mantıklı geliyor denemek lazım
TB6CSA