Gönderen Konu: Delta Pulse 2  (Okunma sayısı 2996670 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trencieng

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Ynt: Delta Pulse 2
« Yanıtla #2640 : 29 Temmuz 2018, 22:16:30 »
0,5 veya 0,6 lık olması lazım iş yerinde buldum sardım gerçekten tam kaçlık bilmiyorum ama şuan emin olmak için tekrar ölçtüm 3,1 ohm gösteriyor .

30cm den teneke kutuyu 1 subardağı dolusu bozuk parayı ve penseyi denedim daha fazla arttıramadım ayrıca sens i de değiştirdim normal 500k pot kullandım çok bi değişiklik olmadı 1 tl yi 4 parmaktan zor algılıyor. omajı düşük bi bobin sarıp denede tamam görüyor ama çok düşük mesafeden görüyor metali ayrıca ırf ateş ediyor desem yeri var sarılan bobin 2,7 ohm . sonra emin tekrar ilk bobini taktım mesafe falan yine aynı hatta garantiye alıp ırf yi değiştirdim ancak şuan bi değişiklik yok

Çevrimdışı memorist

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2641 : 08 Ağustos 2018, 14:37:25 »
MRB
DELTA PULSE 2 PCB VE MALZEME ALDIM TOPARLADIM ÇALIŞTIRDIM CİHAZI AMA DEVAMLI ÖTÜYOR VE KIRMIZI IŞIK YANIYOR

Çevrimdışı trencieng

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2642 : 08 Ağustos 2018, 19:16:19 »
kırmızı ışık gerilim az ışığı dır güç kaynağını kontrol et

Çevrimdışı trencieng

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2643 : 13 Ağustos 2018, 19:50:44 »
hayırlı akşamlar ustalar s2 yi yaptım ancak mesafeyi birtürlü artıramıyorum 1 tl 10-15 cm arası görüyor

ayrıca bobin çıkışlarında 0,950V civarı AC gelirim görüyoyum 2.7 v AC YAZAN ardaşlar olmuş yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2644 : 14 Ağustos 2018, 18:21:18 »
hayırlı akşamlar ustalar s2 yi yaptım ancak mesafeyi birtürlü artıramıyorum 1 tl 10-15 cm arası görüyor

ayrıca bobin çıkışlarında 0,950V civarı AC gelirim görüyoyum 2.7 v AC YAZAN ardaşlar olmuş yardımcı olurmusunuz

Neden voltaj olcuyorsunuz?
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı trencieng

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2645 : 14 Ağustos 2018, 22:21:27 »
öncelikle işinden gücünden vakit ayırıp dönüş yaptığın için teşekkür ederim onur ustam

delta pulseyi kullanıma hazırlamak kısmında okumuştum o yüzden öyle yaptım şuan 18-20 cm lere çıktı 10000uf lik konansatörü değiştirdikten sonra yarında kaliteli cat6 kablodan bir bobin yapacağım bakalım ne değişecek

Çevrimdışı Afiq

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2646 : 19 Ağustos 2018, 18:36:10 »
Salam aleykum ben de dp 2 yi yapmak istiyorum ama pcb yapmak bor az zor birini yapdim iyi olmadi.Hazirini almakda zor azerbaycana gonderilmesi de bence mumkun deyil.Bir fikri olan varmi?

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2647 : 20 Ağustos 2018, 13:55:34 »
Salam aleykum ben de dp 2 yi yapmak istiyorum ama pcb yapmak bor az zor birini yapdim iyi olmadi.Hazirini almakda zor azerbaycana gonderilmesi de bence mumkun deyil.Bir fikri olan varmi?
gönderilmesi neden mümkün değil?ptt kargo ile gönderilir.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı Afiq

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2648 : 07 Eylül 2018, 08:59:04 »
Ptt var kargo var amma sinir da var azerbaycanda yasak da var.dedektorun varsa sanki narkotikan var evinde ruhsatsiz silahin var demek.bizde oyle

Çevrimdışı trex

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2649 : 27 Ekim 2018, 16:54:23 »
Delta Pulse 2 yi kendi imkanlarımla yapacağım pıc lere pıc programlama yapmak zorundamıyız bu konu hakında bilgi almak istiyorum sakıncası yoksa tşk

Çevrimdışı trex

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2650 : 27 Ekim 2018, 22:23:40 »
birde Delta Pulse 2 nin pcb kart ın ebat büyüklüğü nasıl olacak altyol şemasını indirdim şema pc de açıldığı boyuttamı yapılacak ölçü nedir lütfen yardım edin.

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
  • Bilgi Paylaşmak Güzeldir
« Yanıtla #2651 : 22 Kasım 2018, 19:52:39 »
S.a ustalar delta pulus2 nin fabrikasyon pcb si elinde olan varmı . Varsa ücreti mukabilinde yardımcı olursanız sevinirim
Eğer İnanıyorsanız Galip Olan sizlersiniz

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2652 : 01 Aralık 2018, 19:00:43 »
S.a ustalarım. bu paylaşımda ve forumdaki diğer paylaşımlarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ben daha önce hiç dedektör yapmamıştım. geçenlerde ilk olarak felezjooyu yaptım çalıştırdım. deltanın methini çok duydum dedim birde bunu yapayım. pcb serigraf yöntemi ile bastım. dirençlerin tümünü metal film kullandım . chazı dizdim açtım çalıştı hiç bir sorun yaşamadım. şmdilik 10cm çapında küçük bir bıbin bağladım. 5cm den 50 krş algılıyor. . bu devreyi yapıp çalıştıramayan arkadaşlar . devrede kesinlikle sorun yoktur. ya malzemlerinizde hata var ya pcb de yada teknisyenlikte. cihaz sorunsuz çalışıyor . hattaki bir kaç tane hatalı direnç takmıştım dalgınlıkla. o halde bile çalıştı. emeklerinize sağlık değerli ustalarım.

Çevrimdışı adembirekul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2653 : 05 Aralık 2018, 03:42:44 »
selam ustalar
delta plus 2 yi yaptım  çok faydalı bir paylaşım olmuş emeği geçen herkeze teşekkür  bu cihazla hobi olarak uğraşıyorum ama bir konuda yardımınıza ihtiyacım var potlarla ayarlıyorum ses tık tık oluyor ama ne yaptımsa 10 çeşit bobin denedim hiç algılamıyor bobin akım çekiyor kulağıma dayadığımda  dırlama var mosfet ısınma yok direnç 2 vatlık 2.2 k paralel deneye rek 4 e kadar çıkardım hiç algılamıyor
entegreler cd4538 ne 556 ne555 cd4066 tl062 lf 356  nerede hata var acaba pcp yi iki kere konturol ettim pütün parçaları sıfır taktım 15 pf yerine 2 10pf seri ye 1 10pf ye paralel baladım 47 pf ye 2  22pf paralel taktım ayrıca buton on konumdamı kalacak basıp salınca of on mu olacak skala uçlarını atlama yapacakmıyızdevre 680 ohm direnç var diye boş bıraktım yardım larınızı bekliyorum teşekkürler

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2654 : 05 Aralık 2018, 20:35:31 »
Alıntı
   mesela söndürme direnciniz 1K diyelim, 4 tane 1k yı paralel atarsanız devreye 1k 1wat olur. sizin söndürme direnciniz kaç? başlığınızın direnci kaç? bence devrenizde 2 hata var. bunlardan birincisi başlığınıza göre söndürme direnciniz uygunsuz.
2 hata da noise potuna yüklendiğinizde eğer ledlerde yanıp sönme varsa bunun iki nedeni var ilki akünüz ölmüş demektir, akım çektiğinde akünüz çöküyor. diğer nedende başlık bobinizin direnci düşük çok akım çekiyor. şöyle yapabilirsiniz. devreye enerji verin aküye ölçü aletinizi bağlayın. ve noiseye yüklenin batarya voltajında düşmeler oluyor mu? yani 12v iken bataryanız 9-10v seviyelerine iniyormu? iniyorsa aküyü ölü veya yetersiz. eğer voltaj sabit kalıyorsa. başlığınızın uclarından +12v kısmına denk gelen yere 1R,2R lik watajlı (5wat taş direnc ) ;D seri girebilirsiniz. kusura bakmayın watajlı direnc konusunda gerekli olduğu için söyleyip duruyorum.

Pro tr ustam 7 yıl geçmiş üzerinden ama  bunu belirtmek istedim. Galiba dalfınlığınıza gelmiş. Başka arkadaşlar hata yapmasın diye düzeltmek istedim.  4 tane 1 k paralel bağlanırsa 250 ohm 1w yapar direnç değeri düşer.

Çevrimdışı BuLutBey

• Yüzbaşı
« Yanıtla #2655 : 08 Aralık 2018, 17:30:59 »
Emeği geçen tüm ustalara teşekkürler ben cihazı yaptım cihazda uğraşınca düşük bir mesafede algılamada var ama cihaz garip çalışıyor

cihazı  kullanıma hazırlama konusunu okudum  uyguladım

1) Cihazınızı açmadan önce arama başlığı karşıya doğru tutun ve “Güç” (NOISE) potunu minimum dirence alın.
2) Cihazınızı açın.
3) “Güç” (NOISE) potunu maksimum dirence alın
4) “Kazanç” (GAIN) potunu ortalayın
5) “Sinyal” (SIGNAL) potunu minimum dirence alın.
6) “Hassasiyet” (SENS) potunu ortalayın.
7) “Eşik” (TRSHOLD) potunu ortalayın.
8 ) Bu durumda cihazınızdan sürekli ikaz sesi gelmesi gerekiyor. Buraya kadar tamamsa 10. maddeye geçebilirsiniz. Eğer ikaz sesi gelmiyorsa 9. maddeyi okuyun.
9) Eğer cihazınızdan ses gelmiyorsa “Kazanç” (GAIN) potunu yavaş yavaş ses gelinceye kadar minimum direnç konumuna doğru çevirin. Ses gelmeye başladığında 10. maddeye geçebilirsiniz. Eğer “Kazanç” (GAIN) potunu minimum direnç konumuna kadar getirdiğiniz halde cihazdan ses gelmiyorsa cihazınız bozuk demektir

Bu ayarları yapıyorum ama cihazdan ses gelmiyor . tamam cihaz bozuk diyeceksinizde. acaba arızayı nerede aramnalıyım. tüm entegreleri  denedim dirençleri defalarca kontrol ettim  lf 357  metal kılıfından tutunda seramik olanına kadar hepsini denedim. bobinim 42 cm çapında ETK marka saf bakır  24AWG cat6 kablodan bobinin omajı 3.4 ohm endüktansı 600 uh

Yardımlarınızı esirgemezseniz çok sevinirim

Çevrimdışı adembirekul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2656 : 12 Aralık 2018, 20:58:15 »
selam bulut bey  aynı şekilde bende yaptım dp2 yı önce hiç algılamıyordu forum da yazdığı gibi lf357 yerine lf 356 takın diye 356 yı iki firmadan aldım hiç algılama yapmadı sonra 357 aldım algılama yapıyor ama denildiği gibi 1 tlyı30 -40 cm den algılamıyor  30 cm başlıkla 15 cm mesafeden anca algılıyor lf 357 nin iki yerde buldum onları deneyeceğim birde cıhaz stabil çalışmıyor tıkırdama sesi bir hızlanıyor bir yavaşlıyor  15 cesit başlık denedim değişen yok senin ses çıkmama sorunu benimde başıma geldi vd8 vd 9 diyotları yanmış t2 t3 yanmış  onları bir bak hatta diyotların bri ölçüyorum sağlam görünüyor elektrik verince yalıtkan oluyormuş çok uğraştırdı kolay gelsin form eski olduğundan ilgilenen yok galiba.

Çevrimdışı adembirekul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2657 : 12 Aralık 2018, 21:01:10 »
selam bulut bey  aynı şekilde bende yaptım dp2 yı önce hiç algılamıyordu forum da yazdığı gibi lf357 yerine lf 356 takın diye 356 yı iki firmadan aldım hiç algılama yapmadı sonra 357 aldım algılama yapıyor ama denildiği gibi 1 tlyı30 -40 cm den algılamıyor  30 cm başlıkla 15 cm mesafeden anca algılıyor lf 357 nin iki yerde  METAL KILIFINI  buldum onları deneyeceğim birde cıhaz stabil çalışmıyor tıkırdama sesi bir hızlanıyor bir yavaşlıyor  15 cesit BOBİN ık denedim değişen yok senin ses çıkmama sorunu benimde başıma geldi vd8 vd 9 diyotları yanmış t2 t3 yanmış  onları bir bak hatta diyotların bri ölçüyorum sağlam görünüyor elektrik verince yalıtkan oluyormuş çok uğraştırdı kolay gelsin form eski olduğundan ilgilenen yok galiba.

Çevrimdışı adembirekul

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #2658 : 12 Aralık 2018, 21:07:02 »
DÜZELTME  2 YERDEN LF 357 METAL KILIF BULDUM ONLARI DENEYECEĞİM  15 ÇEŞİT BOBİN DENEDİM

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #2659 : 13 Aralık 2018, 14:24:48 »
selam bulut bey  aynı şekilde bende yaptım dp2 yı önce hiç algılamıyordu forum da yazdığı gibi lf357 yerine lf 356 takın diye 356 yı iki firmadan aldım hiç algılama yapmadı sonra 357 aldım algılama yapıyor ama denildiği gibi 1 tlyı30 -40 cm den algılamıyor  30 cm başlıkla 15 cm mesafeden anca algılıyor lf 357 nin iki yerde buldum onları deneyeceğim birde cıhaz stabil çalışmıyor tıkırdama sesi bir hızlanıyor bir yavaşlıyor  15 cesit başlık denedim değişen yok senin ses çıkmama sorunu benimde başıma geldi vd8 vd 9 diyotları yanmış t2 t3 yanmış  onları bir bak hatta diyotların bri ölçüyorum sağlam görünüyor elektrik verince yalıtkan oluyormuş çok uğraştırdı kolay gelsin form eski olduğundan ilgilenen yok galiba.
Sorunlarınızın cevabı konu içerisinde mevcut.Kullandığınız kompanetleri olması gerektiği değerde kullanın.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...