Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483985 defa)

0 Üye ve 9 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spedkadir

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #820 : 20 Mayıs 2012, 16:12:32 »
1.6  volt  yerine  bende  1.28  volt  çıkıyor  hocam.
te9 gerilimi  neden  3  voltlarda  kalıyor.
Merhaba

Dedektör16,

Videodan anlaşıldığı üzere sen de devreyi bitirmiş ama bobin ve kalibrasyonda kalmışsın. Ben bobin için cat6 kablodan 40 cm çapında 3 tur sarıyorum. Toplamda 24 tur oluyor.

Spedkadir, klavuzdaki gerilim değerleri tam mı? Trimpotla 5,9 voltu geçmemesi sanal gnd problemi gibi görünüyor.

Saygılar

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #821 : 20 Mayıs 2012, 23:33:10 »
hocam d3 ü  değişitrince trimpot  geriilimi  6. 6volta kadar  çıktı .  şimdi  sıra  te9  hattında  te9  hatı  3  volt  gibi  kalıyor.  2n7000  ler  sağlam gibi  ölçtüm . ne yapayım acaba

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #822 : 20 Mayıs 2012, 23:50:06 »
Q3  DEN 180 HZ  ölçemiyorum yanık mı  acaba
hocam d3 ü  değişitrince trimpot  geriilimi  6. 6volta kadar  çıktı .  şimdi  sıra  te9  hattında  te9  hatı  3  volt  gibi  kalıyor.  2n7000  ler  sağlam gibi  ölçtüm . ne yapayım acaba

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #823 : 20 Mayıs 2012, 23:55:53 »
d1 den de  frekans ölçemiyorum  diğer  yerlerde  180  hz  var . yanlız  bobin takılı değil

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #824 : 21 Mayıs 2012, 00:11:16 »
Q3 değiştirdim ama yine frekans  yok .  d1  de  frekanlar  yok.  te9  gerilimi  3  volt  çıvarı yardım lütfen

Çevrimdışı tatarlar

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #825 : 21 Mayıs 2012, 01:11:05 »
Q3 değiştirdim ama yine frekans  yok .  d1  de  frekanlar  yok.  te9  gerilimi  3  volt  çıvarı yardım lütfen
D2 ve D3 ü değiştir. özellikle d3 . eğer p<asif elemanların değerlerinde sorun yoksa 4066lar dadır.

Çevrimdışı tivos

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #826 : 21 Mayıs 2012, 09:41:58 »
Evet ustalar katı ilk alanlardan bir olarak utanarak söylüyorum sonunda bende bitirdim.bu hafta enerji verip ayar yapmaya başlayacağım.resim ekleme işlemini yapamadım.en kısa zamanda ekleyip burada paylaşıcam.bütün ustalara teşekkürler...

Çevrimdışı ayocan

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #827 : 21 Mayıs 2012, 16:21:41 »
Herkese merhabalar ,
Nacizhane benimde bir iki tavsiyem olacak dp3 için.
Arkadaşlar DP3'ten birtanede ben edindim.Yani yapmadım hazır aldım.Edindiğim tecrübelerime göre,dp3 yazılım olarak mustafa ustanın önerileri doğrultusunda modifiye edilirse ve güzel bir bobinle harika işler çıkaracak gibi görünüyor.Kullanımda İlk zamanlarda  bende acemilikler yaptım fakat gördümki, kesinlikle ve kesinlikle cihazla bütünleşmek onu anlamak kısaca onun suyuna giderek rahat ve uyumlu ikiliyi yakalayabiliyorsunuz.Yani cihazı iyice tanımak gerekiyor.
Bu yine benim görüşüm ses ile ayrım modunda da makina 50- 70 cm den sigara paketi büyüklüğünde bir metal  objede cins ayrımında %95 başarılı gördüm.Birde pil meselesi var cihaz pil şarjı kritik seviyeye geldimi yanlış kararlar alıyor,pilin kesinlikle kaliteli olması lazımdır.
Tabiki yazılım modifiye edildikten sonra dp3 'çok iyi birde bobin lazımdır.Dp3 ün bobini bence henüz tam manası ile yeterli değildir.Üzerinde dahada durulması lazımdır.
Bu projede emeği geçen arkadaşlara ve buradan birdaha karadağ ustaya ve diğer ustalara emekleri için teşekkürlerimi sunarım.
Makinanın en son versiyon yazılımını sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar.
^^^^Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez^^^^
Hz.Mevlana

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #828 : 21 Mayıs 2012, 18:06:31 »
d3 klavuz  gerilimi normal.  d2  yi  değiştireyim bakayım teşekkür
D2 ve D3 ü değiştir. özellikle d3 . eğer p<asif elemanların değerlerinde sorun yoksa 4066lar dadır.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #829 : 21 Mayıs 2012, 20:12:44 »
Merhaba Arkadaşlar,

Daha yeni yeni elim boşa çıkmaya başlıyor. Eğer bir dalga daha gelmezse bir süre daha rahat rahat sitede zaman geçirebileceğim :)

dedektör16, aynını kullanırsan daha iyi olur. Bulamıyprsan sana gönderebilirim.

spedkadir, q3 den frekans ölçemiyorsan büyük ihtimalle fet arızalanmıştır. Sağlam olduğuna eminsen te11 hattını fetten ayır(hemen fetin dibindeki atlamadan) ve fette frekans oluşuyormu bak. Oluşuyorsa 4066 da problem var demektir.

tivos senin devreni de görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.

ayocan, söylediklerine katılıyorum. Kullandığınız dedektör ne olursa olsun operatörlük gerektirdiğini unutmamak lazım. Kullandığınız dedektörü ne kadar tanırsanız okadar başarılı sonuçlara ulaşırsınız. Pil konusunda da haklısın. Yazılımı modifiye ederken pil için uyarı da koyacağım.

Saygılarımla
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #830 : 21 Mayıs 2012, 20:29:47 »
karadag usta ırf 9540 taktım ama devre calısmadı pıc harıc diger entegrelerde +5v göremiyorum yada 12v sadece 1,5 2,5 ekran karımcalı olarak geliyo ekran ısıgı bile yanmıyor baska hangi parcaları degiştirmemi önerirsiniz

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #831 : 21 Mayıs 2012, 20:57:20 »
Merhaba

Klavuzda pic olmadan yapılan bir atlama var onu yapıp beslemeleri kontrol edermisin. Eğer beslemeler geliyorsa pic arızalanmış demektir.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #832 : 21 Mayıs 2012, 21:18:06 »
karadag ustam pıc 10 ayagına 12v gelmesi gereken yere beslemeyi dc 14v verdigimde 5v geliyor

spedkadir

• Ziyaretçi
« Yanıtla #833 : 21 Mayıs 2012, 22:20:37 »
karadağ hocam dediğiniz  atlamayı söktümö ama hala  q3  de  frekans  yok .yeni değiştirmiştim tekrar  yarın alıp  deneyeceğim.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #834 : 21 Mayıs 2012, 23:54:01 »
karadag ustam Q9 Q5 vd17 zeneri degiştirdim yanlız hala pıce gelmesigeren 12v yerinde 5v görüyorum besleme ile ilgili başka neleri degiştirmem lazım

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #835 : 22 Mayıs 2012, 00:34:50 »
dedektör 16 vd13 yani 1n4001 ve 7805 i değiştir. muhtemelen onlardan birisi yada ikiside arzalı.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #836 : 22 Mayıs 2012, 00:37:23 »
dedektör 16 vd13 yani 1n4001 ve 7805 i değiştir. muhtemelen onlardan birisi yada ikiside arzalı.

sp worm ustam devamında başka birşeyi kontrol etmem gerekirmi ? bu arada hosgeldin vardiye 4-12 devam galiba

Çevrimdışı çanaf

• Yüzbaşı
« Yanıtla #837 : 22 Mayıs 2012, 08:11:27 »
merhabalar,Bu harika çalışmayı bende vakit buldukça dizmeye çalışıyorum. Sevgili karadağ tekrar tekrar tebrik eder daha iyilerini yapacağına inancımla başarılarının devamını dilerim .Yapanlara kolay gelsin.

Çevrimdışı _tnt

• Er
« Yanıtla #838 : 22 Mayıs 2012, 10:40:16 »

Alıntı
karadag ustam Q9 Q5 vd17 zeneri degiştirdim yanlız hala pıce gelmesigeren 12v yerinde 5v görüyorum besleme ile ilgili başka neleri degiştirmem lazım
Dedektör16
pic e 12v verirsen yakarsın zaten,11-12 ve 32-31 arasında 5v görmelisin
Karadağ hocam bu arada elinize sağlık bende çalıştırdım

earthope

• Ziyaretçi
« Yanıtla #839 : 22 Mayıs 2012, 13:47:24 »
merhaba
ben bu proje için kiti satın almak istiyorum, ben sadece IC, transistör ve programlı PIC gerekir
Herkes beni gönderebilirsiniz eğer bu benim e-posta yoluyla bana lütfen
earthope@gmail.com