Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484021 defa)

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1120 : 14 Haziran 2012, 14:33:11 »
bu arada avatar resminde ki bebek kimin acaba. maşallah diyelim.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1121 : 14 Haziran 2012, 14:36:48 »
Maşallah diyebilirsin benim aslanım. Darısı sana.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1122 : 14 Haziran 2012, 14:41:54 »
MAŞALLAH SUBHANALLAH ALLAH ANALI BABALI BÜYÜTSÜN. darısı bana 4 ay var inşallah  :D bu arada cihazla ilgili verim aldığınız bilgileri sevindirdi. nasıl makina versiyon değişikliği ile daha mükemmel oldu sanırım.
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1123 : 14 Haziran 2012, 14:45:05 »
walkman abicim birde şu ayrımı soracaktım nasıl ayrım şimdiki versiyonda netleşmiş mi bilgi verebilirmisin.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1124 : 14 Haziran 2012, 14:52:17 »
kargoya yebi gelmiş daha almadım alınca deneleri yapıp sonuçlarını burada paylaşacağım.Yeni videolarla beraber. Bu arada 40 cm den 1 tl yi mineralli toprakta gördüm.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1125 : 14 Haziran 2012, 14:54:08 »
Ustam devre çalışıyorsa ayrım tamamsa sorun yok.
arkadaşlar sorunum devamediyor asekronun yamış olduğu gibi 1 n4148 leri kontrol ettim hiçbiri 0,7 volt kayıpla çalışmıyor yani teknil olarak hepsi sağlam  yardımlarınızı bekliyorum  birde pic in 5 nolu ayağına 12volt gelmesi normalmidir acaba  resim aşağıda havasim kursağımda kaldı arkadaşlar bi el atın : )

http://s8.postimage.org/rghts21fp/D_ZELTME.jpg
sanırım birkaç atlama eksik kalmış.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1126 : 14 Haziran 2012, 14:59:23 »
walkman süper mesafe videoları ve yeni versiyon videolarıda sabırsızlıkla bekliyoruz. başarılarının devamını dilerim. güliver usta yukardaki küçük atlama lede bağlı olan sökülecek zaten öbür atlamada yapılmış ama gözünüz yanılmış olabilir yada benim gözüm yanıldı ben öyle gördüm. inşallah sorun orasıdır da arkadaşta devresini gönül rahatlığı ile çalıştırır bu inanın bizi de mutlu edecektir.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1127 : 14 Haziran 2012, 15:08:37 »
Temmuz ayının ilk haftasından sonra bende tatile çıkacağım bir süreliğine sitede olmayabilirim.İşleri yetiştirirsem yeni videoları da ekleyeceğim .

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1128 : 14 Haziran 2012, 15:13:13 »
walkman süper mesafe videoları ve yeni versiyon videolarıda sabırsızlıkla bekliyoruz. başarılarının devamını dilerim. güliver usta yukardaki küçük atlama lede bağlı olan sökülecek zaten öbür atlamada yapılmış ama gözünüz yanılmış olabilir yada benim gözüm yanıldı ben öyle gördüm. inşallah sorun orasıdır da arkadaşta devresini gönül rahatlığı ile çalıştırır bu inanın bizi de mutlu edecektir.
evet haklısın.diğer atlamalara bakınca yani kablo kesiti bakımından,sanki atlama yokta kalemle çizilmiş gibi geldi bana.fotoğraf yanıltmış olabilir.
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1129 : 14 Haziran 2012, 15:57:37 »
guilver34 hocam devreyi direk akü üzerinden beslediğim için sarj ledinin atlamasını yapmadım  diyer işaretli yerde atlama mevcut  olay şuki 2n 7000 lerin  üst bacağına kadar 12 volt geliyor transistörü bağlayınca yok oluyor 1,26 volta düşüyor 2n7000lerin orta ayağına 5 volt geliyor diyer bacaklarında q3 ve q4 ün 1,2 volt var
transistörler meftamı oldu acep

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1130 : 14 Haziran 2012, 16:31:10 »
olabilir.karadağ usta 2n7000 ler için özellikle uyarıda bulunmuştu.sıfır alıp devreye takarken dahi oluşacak ESD nedeniyle arızalanabileceğinden bahsetmişti.arızalanması yüksek olan bir malzeme olduğundan değiştirmen iyi olur.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1131 : 14 Haziran 2012, 16:40:03 »
buda esd istasyon örneği.

http://s19.postimage.org/nzae7ftlv/esd_istasyon.jpg

daha önceden vermiştim.bu tarz esd istasyonlarına benzer bir düzenek oluşturulabilir.en kötü ihtimalle evdeki topraklı prizin topraklama bölümünden alacağın bir kabloyu çalışma masanın üstüne koyacağın saca bağla.hem sanada iyi gelir.stresten oluşan statik elektriğinide bu saca dokunarak boşaltabilirsin. ;)

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1132 : 14 Haziran 2012, 16:43:08 »
myhid inş. en kısa sürede sorunu çözersin. Yani fotolarda bir anormallik göremedim. Ama arkadaşlarında dediği gibi malzemelerde sorun olabilir. Kolay gelsin.

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1133 : 14 Haziran 2012, 18:20:41 »
merhaba arkadaşlar bu 2n7000 in saglamlık kontrolunu nasıl yaparım daha önce fet ve mosfet transistör kullanmadım

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1134 : 14 Haziran 2012, 19:17:57 »
arkadaşlar  merhabalar devreyi devreyi hala çalıştıramadım  montaj kılavuzunda 1.6-1,8 volt gormem gereken yerde 1.2 volt görüyorum  ve pic in 5 nolu ayagında 12 volt var bu değerler normalmidir   pic e  ve lcd ye besleme gerilimi 5 volt geliyor sadece pic in 5 nolu ayagında 12 volt var

pic e gelen 12 voltutakip ettiğimde  vd6-vd 7 ye kadar gidiyor normalde bu voltajın nereye kadar gelmesi lazım acaba

birde 2n7000 lerin orta ayaklarına 5volt geliyor  12k direnç üzerinden 12voltta geliyor(direncin transistörüntarafındaki ayagını kaldırıp ölçüyorum 12volt geliyor fakat yerine takınca 1,2volta düşüyor  aynı şekilde  diyer ayak tan 1,2 volt çıkıyor ve bizim 1,6 volt ölçmemiz gereken yerlere gidiyor   hevesim kursağımda kaldı  dp2 yi çalıştırıpta 3ü çalıştıramamak insanın moralini bozuyor  mesajınızı sabırsızlıkla bekliyorum 

Çevrimdışı crazy

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1135 : 14 Haziran 2012, 20:10:18 »
teşekürler ustam satarmısın pırojeyi crazy_young83@hotmail.com

a.samet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1136 : 14 Haziran 2012, 20:28:02 »
devreyi inceledim de picin 5. pini opampa gidiyor opampı söküp baktınızmı gerilim ne durumda diye

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1137 : 15 Haziran 2012, 00:44:05 »
arkadaşlar sizden ricam çalışan bir cihazı şuan elinde olan bir arkadaş pic in 5 nolu pininde kaç volt var bir ölçüm yapıp buraya yazsınlar devre elimde olsa şahsen hemen ne arza var ortaya çıkacak ama bu olayı bu şekilde çözüp arkadaşa yardımcı olalım.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1138 : 15 Haziran 2012, 17:02:32 »
arkadaşlar dün geceden beri uğraştığım yeni başlık sarımı resimlerimi ekliyorum.Bakalım beğenecek misiniz. Tutma kolu ve başlık Karadağ ustadan (ustama sevgiler kargo elime ulaştı çok teşekkürler)

tel kalınlığı 0,80 omaj 2,6 henüz denem yapmadım. Teslacoil arkadaşın siteye yüklediği başlık sarım şeklini (20 cm) 40 cm çapında sarmaya çalıştım.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1139 : 15 Haziran 2012, 17:05:23 »
walkman görüntü güzel yalnız verim nasıl olur bu konu önemli. inşallah şıklığı kadar verimide iyi olur.