Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922678 defa)

0 Üye ve 64 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #5280 : 04 Ekim 2014, 23:09:07 »
Tamamdır algılamıyor...
Okey...
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2014, 23:12:37 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #5281 : 04 Ekim 2014, 23:21:29 »
Onur ustam sen işi çözmüşsün... nabız yokluyon senin operatörlük 10numara 5yıldız  ;D 
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2014, 23:25:27 Gönderen: M-usta-FA »

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5282 : 06 Ekim 2014, 12:54:30 »
Mrblr dostlar.
Ciddi bütçe arayışlarımız fiyaskoyla sonuçlandı ve delta pulse 3s ile tanışmamız ertelendi maalesef.
Lakin geçenlerde bir tuhaf gelişme oldu.

Ben nomalde çubukcuyum ve cubuklarla bu işi kovalamaktayım.
Daha evvelden yer ve derinlik tespiti yaptıgım 2 nokta vardı.

Geçenlerde gpr radar tarzı bir sisteme sahip ekip çıkageldi bana ulaştılar burada.

Dediklerine göre ellerindeki cihaza 2 adet çip takılmış .))
Tabi çip meselesine zerre kadar inanmadıgımı söylemedim.
Ellerinde cihaz metal kutu icindeydi ve üzerinde notebook vardı.Ve marka olarak adrenalin di.

Lakin işin tuhaf gelen kısmı ellerindeki manyometreydi.
Karadag ustamızın önerdigi ve kullandıgı sistemle aynı olsa gerek.
Bu deynek gibi siyah hacat bir kablo ve jak ile cihaza takılmaktaydı.

Ben bunu görünce dedim büyük fırsat bu hemen denememiz lazım.
Cubuklarla ölçüm yaptıgım 2 noktayı bu manyonometre ile taratıp cihaza aktardı ve notebook ta programda işledi grafiksel olarak.

Cok hoşuma gitti bu iş,cok pratik ve kolaydı.
Manyonometre ile 5 dk sürmeden sinyal verdi ve notebook actı adam.
İnanılmaz bi teknolojiymiş manyonometre gercekten.

Sormak istedigim şu ; manyonometre ile şu kadar derinlikten görüntü alınabilir diyebilir miyiz?
Veya derinlik meselesi manyonometre ile digil cihazla alakalaıdır mı demeliyiz?

Manyonometre ile delta pulse 3s kullanarak bu grafiksel çözümleme işleminde ulaşılabilen derinlik konuda varolan 2.80 civarı derinlik midir acaba encok?

Ve unutmadan ; cubuklarımla çlçtügüm 2 noktada dolu cıktı .))
NAsip kapıyı calmak üzere sanırım.

Bu oalay tanık olan ve dinleyen bütçeden sorumlu arkadaslarım ise işi dahada ciddiye alamay basladı.
Bu acıdan sorularıma cevap verirseniz delta pulse 3s almak için ikna noktasında elim cok daha saglam olucak.
Arkadaslarım haber beklemekte bu ayrıntılar icin.

Cevap verecek olan herkese simdiden teşekkür ederim,herkese iyi bayramlar dostlar.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5283 : 06 Ekim 2014, 16:49:05 »
Onur ustam sen işi çözmüşsün... nabız yokluyon senin operatörlük 10numara 5yıldız  ;D 

Valla ustam 3s,3s likten çıktı hayırlısı bakalım.
Ama video yayınlamıycam Bu bağlamda.Toplu bir sinema hazırlayacağım.
Transformers olmasada Voltran olacak inşallah....
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5284 : 06 Ekim 2014, 18:19:02 »
hittli""Ciddi bütçe arayışlarımız fiyaskoyla sonuçlandı ve delta pulse 3s ile tanışmamız ertelendi maalesef"" gibi bir söylemde bulunmuşsunuz.Dp3s ciddi bir bütce istemiyor.Ciddi bütce dedediğiniz 100bin üzeri tarasarımlardır.Ciddi bütçe dediğimiz tasarımların üreticiye olan maliyetlerini bilseniz, ürünü öylesi rakamlara satın alanlara gülersiniz.Uzun yıllardır bu işlerde faal koşturan bir insan olarak bir çok teknoloji kullandım.Edindiğim tecrübe şu oldu;neredeyse büyük çoğunluktaki tasarımlar kullanıcıya hitap etmiyor.Hitap etsede verimli değiller.

Konuyu fazlaca uzatıp konu dışına çıkmama adına size acizane şunu önereyim.Kaliteyi satışta olan ürünün fiyatıyla kıyaslamayın.Dp3s ve 3d günümüzde benzer teknolojilerle yarışır durumda bir teknoloji.Her nekadar, satışta olan cihazlar benzerleriyle sıkıntısız rekabet edecek durumdada olsa, ürünü satın alan kullanıcınında iyi bir şöför olması lazım.
Açıkcası bana gelip ben arazide kullanmak için şu şu özellikte bir cihaz arıyorum diyip bana kaça üretirsiniz derseniz size gözüm kapalı senin bi 20bin dolarını alırım derim.Bunu cidden söylüyorum.Fakat sana benim oluşturacağım tasarım Dp3s/3d ile yarışır diyemem. İyisimi bana gelenleride direkt karadağ ustaya yönlendiriyorum.Bu yönlendirme benim eksikliğimi ortaya koymuyor.Bu yönlendirme asıl yönlendirilme yapılması gereken kişiyi ortaya çıkartıyor.
« Son Düzenleme: 06 Ekim 2014, 18:23:40 Gönderen: BERK »

Çevrimdışı HİTİTLİ

• Yüzbaşı
« Yanıtla #5285 : 06 Ekim 2014, 18:29:58 »
hittli""Ciddi bütçe arayışlarımız fiyaskoyla sonuçlandı ve delta pulse 3s ile tanışmamız ertelendi maalesef"" gibi bir söylemde bulunmuşsunuz.Dp3s ciddi bir bütce istemiyor.Ciddi bütce dedediğiniz 100bin üzeri tarasarımlardır.Ciddi bütçe dediğimiz tasarımların üreticiye olan maliyetlerini bilseniz, ürünü öylesi rakamlara satın alanlara gülersiniz.Uzun yıllardır bu işlerde faal koşturan bir insan olarak bir çok teknoloji kullandım.Edindiğim tecrübe şu oldu;neredeyse büyük çoğunluktaki tasarımlar kullanıcıya hitap etmiyor.Hitap etsede verimli değiller.

Konuyu fazlaca uzatıp konu dışına çıkmama adına size acizane şunu önereyim.Kaliteyi satışta olan ürünün fiyatıyla kıyaslamayın.Dp3s ve 3d günümüzde benzer teknolojilerle yarışır durumda bir teknoloji.Her nekadar, satışta olan cihazlar benzerleriyle sıkıntısız rekabet edecek durumdada olsa, ürünü satın alan kullanıcınında iyi bir şöför olması lazım.
Açıkcası bana gelip ben arazide kullanmak için şu şu özellikte bir cihaz arıyorum diyip bana kaça üretirsiniz derseniz size gözüm kapalı senin bi 20bin dolarını alırım derim.Bunu cidden söylüyorum.Fakat sana benim oluşturacağım tasarım Dp3s/3d ile yarışır diyemem. İyisimi bana gelenleride direkt karadağ ustaya yönlendiriyorum.Bu yönlendirme benim eksikliğimi ortaya koymuyor.Bu yönlendirme asıl yönlendirilme yapılması gereken kişiyi ortaya çıkartıyor.

O cümlemde bi düşüklük olmus sanırım.
Bütçe için ciddi arayışlarımız... şeklinde söylemek daha net olabilir.
Son noktada oldugumuz icin 1000 tlyi dahi bi araya getiremedik maalesef.
Karadag ustayla istişarem sonucu uygun koşullar saglandı lakin bütçe kaynagı arkadaslar ikna olmadılar sonradan.

Arefe günü manyonometre ile edindigimiz deneyim benim icin ve arkadaslar icin ciddi ikna kaynagı oldu.
Ben delta pulseye güveniyorum lakin arakdaslarımı ikna noktasında razı edemiyorum.

Bu süreç arefe günü yasadıgmız deneyimle ciddileşti.
Bunuda burada paylaşıp kafama takılan birkaç soruya cevap arama neiyetiyle yorum yazdım.
İnş cevapları alırız ve tekrar bi ikna turuna cıkar sonuca ulaşabilirim.

Kolaylık ve teknigi manyonometrede gördüm gercekten.
Mükemmel bi teknoloji.

Çevrimdışı kayzer1915

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5286 : 06 Ekim 2014, 19:27:12 »
Voltran vaybe aklima kucuklugum geldi;)

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5287 : 06 Ekim 2014, 21:27:03 »
ustalar öncelikle tüm ustalarımın bayramını kutlarım  ben size 4 yada beş metre algılama yaptım dedim 3 d de kimse inanmadı kutu kola muhabbeti çıktı ben emin olmadığım seyi söylemem ama kutu kola sizin dediğiniz mesafeden almaz ustalar siz daha bu cihazı dedektör modunda kullanmayı çözememişsiniz sanki yada bana öyle geliyor demir olsa toprak altında dediğiniz mesafeye ulaşırsınız ama kutu kola olmaz bunun tartışması bile olmaz  bende garet 2500 var ıslak toprakta 70 santimden ayrım modunda algıladı bira kutusunu

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #5288 : 07 Ekim 2014, 10:17:29 »
Merhaba Arkadaşlar,

Berk, yazdıkların için çok teşekkür ederim. Beni böyle nitelendirmen çok gurur verici. Ben elimden geleni yapıp ortaya koyuyorum. Beğenmeniz ve beni öne çıkarmanız benim için çok güzel bir şey. İyi olduğunu bildiğine iyi diyebilmek büyüklüktür. Teşekkür ederim.

Hititli, Delta Pulse 3s gerek dedektör olarak, gerek 3d dedektör olarak, gerek 3D manyetometreli dedektör olarak çok beğenilen ve başarılı işler çıkaran bir ürün. Geçmiş sayfalarda yazılan tecrübeleri okursanız zaten her şey çok net olarak anlaşılıyor.

Onur, videonu sabırsızlıkla bekliyorum. Ben de dün birkaç deneme yapma fırsatı buldum. Büyük boy kutuyu(didi kutusu) hiç tahmin etmeyeceğim bir mesafeden toprak altından algıladım. Ama video çekme şansım olmadı. Ortam buna müsait değildi. Bu nedenle buradan mesafeyi yazmayacağım.

Arkadaşlar sizler için bir fragman hazırladım. Bakalım beğenecekmisiniz. Konu mankeni olarak yeterince yakışıklı olmadığım için ben geçmedim :)

www.youtube.com/watch?v=O4D-fMoiPBk

TeknolojiEkibi
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 10:33:45 Gönderen: Karadağ »
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5289 : 07 Ekim 2014, 10:58:33 »
ustam çok güzel olmuş elinize sağlık sizi bizzat testlerdede görmeyi ben şahsen çok isterim sizin kalbinizin güzelliği yeter bize

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5290 : 07 Ekim 2014, 11:22:16 »
Karadağ ustam DP3S fragmanı çok profesyonelce olmuş. Ellerinize sağlık

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5291 : 07 Ekim 2014, 11:59:05 »
ustalar öncelikle tüm ustalarımın bayramını kutlarım  ben size 4 yada beş metre algılama yaptım dedim 3 d de kimse inanmadı kutu kola muhabbeti çıktı ben emin olmadığım seyi söylemem ama kutu kola sizin dediğiniz mesafeden almaz ustalar siz daha bu cihazı dedektör modunda kullanmayı çözememişsiniz sanki yada bana öyle geliyor demir olsa toprak altında dediğiniz mesafeye ulaşırsınız ama kutu kola olmaz bunun tartışması bile olmaz  bende garet 2500 var ıslak toprakta 70 santimden ayrım modunda algıladı bira kutusunu

Evet,dedektör modunda kullanmayı çözemedik.Bu benim en büyük eksikliğim.
Dikkat ederseniz 3s,3s likten çıktı diye belirtmişim.
3s,küçük metale duyarsız diye düşünenler içinde bir video hazırladım.Konusunda mevcut.

Manyometre olayına gelince.Boşluğun büyüklüğüne ve konumuna bağlı olarak mesafe değişir.
2-3m toprak altında kalan küçük mezar boşluğunu göremez.Mezar boşlukları kaç santimdir.Kapakla mefta arası max.20-25cm.Ancak oda tipi mezarları veya geniş koridorları sıkıntı yaşamadan görürsünüz.
Yüzeye yakın 1-1.5m deki mezarları da tespit edersiniz.

Ben bir idda attım ortaya.Neden benim için kıriter bu, kola kutusu büyüklüğündeki metali 2m den tespit etmek.
Yoksa cihazın 3-5m den büyük metal algılaması değil.Topak altından 5lt teneke veya daha büyük metal obje olarak ne çıkabilirki.Saklama para hariç toplu malzeme bulma şansımız malesef çok düşük.
Bir mezardan,takı eşyası  hariç hiç bişe çıkmaz.Onunda değerlisini bulması ayrı bir dert.Bu takıları algılatmak ayrıca bir sorun.

İkinci mezar tipi.Derinde yığma veya oda tipi mezarlar bunların bir kısmından soyulmadı ise değerli birşeyler bulma ihtimali yüksek.Tabi bu mezarlarıda tespit etmek ve çalışma yapmak yine bir sorun....

LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Çevrimdışı ...SİNYALCİ...

• Yarbay
  • **
  • ...İNCİNSENDE İNCİTME...
« Yanıtla #5292 : 07 Ekim 2014, 12:49:37 »
Hüseyin bey teknolojiekibi ailesinin atom karıncasıyla gurur duyuyoruz daha ne denir ki hayırlı olsun saygılar
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2014, 12:51:11 Gönderen: ...SİNYALCİ... »
...DÜŞMANIN ATTIĞI TAŞTAN , DOSTUN ATTIĞI GÜL AĞIR GELİR BANA...

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5293 : 07 Ekim 2014, 12:50:18 »
anlıyorum onur usta bizim burada bergama tarafında mezardan 300 kilo altın çıktı hemde kapaklı sanduka mezardan  bu şans işi ve doğru yer sizde bilirsiniz sizin tecrübelerinize güveniyorum manyometre bilgi ve testlerinide paylaşırsanız çok iyi olur

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5294 : 07 Ekim 2014, 15:38:56 »
300 kg altın çıkmış olması bence mucize olur.Çoğu yerde böyle şişirme duyumlar vardır.Ama çıktıysa da demekki darpane gibi bir yermiş.
Şans faktörü zaten bu işlerin olmazsa olmazı.Vlf cihazla 20-30cm den çok değerli paralarda bulan var,örneğin.
Paylaşımcı olduğumu herkes bilir.Ama bunun da ayrı bir zaman ve külfet olduğunu unutmayalım.
Halen cihazlar yanımda değil.Bayramda gelecekti,gelmedi.Bekliyorum yani.
İki kişiyi bir araya getirmek dahi zor.Kameramanıydı,figüranıydı...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5295 : 07 Ekim 2014, 18:04:37 »
usta biz o hikayeleri okuduk sizin gibi yılan hikayelerine bende inanmam çoğu yerler dönem soygununa uğramış birde bu işi yapıyorsan inanarak yapacaksın para hırsına çevirmemek lazım ozaman defineci tehlike arzader biz böyle adamları eledik sans olunca ne cihazın olursa olsun nasip ayağına gelir biz bakalım 3s ile birşeyler yapmaya güzel testleriniz olursa paylasında bizde sizden birşeyler öğrenelim

Çevrimdışı jickata

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5296 : 07 Ekim 2014, 18:20:05 »
Huseyin usta,insanIn fiziksel guzelligi onemli degil ,kalp guzelligi onemli.Allah size guzel ve yardImsever bir kalp vermis,bundan daha iyisi ne olabilirki.
SaygIlar.
''Bilgisizler içinde bir bilgili, ölüler içinde bir diridir.'' HZ. Muhammed
''Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.'' HZ. Ali
''En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.'' Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5297 : 07 Ekim 2014, 19:38:48 »
usta biz o hikayeleri okuduk sizin gibi yılan hikayelerine bende inanmam çoğu yerler dönem soygununa uğramış birde bu işi yapıyorsan inanarak yapacaksın para hırsına çevirmemek lazım ozaman defineci tehlike arzader biz böyle adamları eledik sans olunca ne cihazın olursa olsun nasip ayağına gelir biz bakalım 3s ile birşeyler yapmaya güzel testleriniz olursa paylasında bizde sizden birşeyler öğrenelim
Benim bir şey öğretme çabam yok.Sadece deneyimlerimi paylaşıyorum.
Bir şeyler öğreneceksek buna herkes dahil, gün geçtikçe hepimiz yeni tecrübeler ediniyoruz.

Karadağ ustam fragman çok güzel olmuş.Test ortamlarında bazen video çekemiyoruz.Benzer sorunlar hepimizde olabiliyor.
Bazen mesafeler hepimizi şaşırtıyor... ;)
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

nights_judge

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5298 : 07 Ekim 2014, 21:03:07 »
"bilgi paylaştıkça çoğalır" < benim hayat felsefem budur. onur usta ve diğer ustalarım yardımcı olursanız minnettar kalırım

arazide cihazı açıp tune yaptıktan sonra baska ne gibi ayarlar yapıyorsunuz? kazanç değeridir vsvs.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #5299 : 07 Ekim 2014, 21:15:20 »
Başlık yukarıda olacak şekilde cihazı açıyoruz.Arama yapacağımız modu seçiyoruz.Tune yapıyoruz,toprağa tutup tekrar tune yapıyoruz.Eşik seviyesini 005 civarına kadar düşürüyoruz tekrar tune yapıyoz.Temiz bir topraksa eşiği dahada düşürebilirsiniz.
Zayıf sinyal alınan bir noktada tune yapar sanız hedef sinyali kesilir.Başlığı topraktan kaldırıp tune yapın tekrar hedefe tutun.Ötme varsa yan taraflarında bir iki tune daha yapın.Tekrar kontrol edin ısrarla bir noktadan sinyal almaya devam ediyorsanız kazıp bakın...

Zayıf sinyalleri tune ile egale edersiniz bunu unutmayın.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...