Gönderen Konu: Klasik Delta Pulse Dökümanlar  (Okunma sayısı 2113252 defa)

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadir4161

• Ziyaretçi
Ynt: Klasik Delta Pulse Dökümanlar
« Yanıtla #320 : 03 Şubat 2008, 14:29:49 »

HOCAM BU TRANSİSTÖRLERDEN FARK EDER Mİ DIŞ KISMI METAL.

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #321 : 03 Şubat 2008, 15:00:56 »
SAYIN MASTER HOCAM BURDA BEN MAKİNAYI KÖTÜLEMEK AMACIYLA SÖYLEMEDİM.SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BÜTÜN AYARLARI YAPIYORUM.AMA OLMUYOR BOBİN SÖKÜP YAPMAKTAN BIKTIM.BELKİDE BÖLGELERE GÖRE TOPRAK YAPISI GEREĞİ FARKLILIK GÖSTERDİĞİ İÇİN FARKLILIK GÖSTERİYOR .MAKİNAYA DİYECEK LAFIM YOK.SİZ BU İŞİN USTASI OLDUĞUNUZA SÜPHE YOK.BEN YİNE BOBİN DENEMELERİNE DEVAAAAAAAAAAAAAAM HE BİRDE SAYIN ARKADAŞLAR DENEMELERİ MUTLAKA TOPRAK ALTINTA YAPIN ÇÜNKÜ 50-60cm HİÇBİRŞEY BULAMAZSINIZ.EN AZ DERİNLİK 80cm İLE 1m OLMASI GEREKİR.BUNA DİKKAT ETMEK GEREKİR.SAYGILAR

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #322 : 03 Şubat 2008, 15:56:53 »
merhaba arkadaşlar bende nokta 103 pc metal dedektörü var
girişteki 220mikrofaratlık kondansatör patladı değiştirdim açtığımda tık diye ses veriyor başka bişey yok acaba diğer elemanlarada zarar vermişmidir doğrudan L7805-L7809VE 100 ohm luk direç bağlı  yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba

Cihazınızın belirli bölgelerini ölçmeden bu konuda bir yorum yapamayız. İlk önce regülatör çıkışlarını ölçmelisiniz beslemeler var mı diye daha sonra da diğer bölgelerde cihaz doğru çalışıncaya kadar yine ölçümler alarak ilerlemelisiniz.

Sayın kadir4161, Cihazının resimleri net olarak çıkmamış. Cihazınız gönderme yapmıyor ise bobin sarmakla uğraşmanız oldukça saçma. İlk önce bobin çıkışlarına seri 470ohm luk bir direnç ile farklı bir hoparlör bağlayın. Hoparlörden dırrrr diye ses gelinceye kadar 556 lı devreniz ile uğraşın. Bu ses elde ettikten sonra hoparlörü ve seri direnci çıkartın ve bobini bağlayın. Böylece gönderme devrenizi çalıştırmış olacaksınız. Devrenin açık şemsanı kendinize tek referans olarak alın.

ka ZA hit

• Ziyaretçi
« Yanıtla #323 : 05 Şubat 2008, 12:45:58 »
http://img529.imageshack.us/img529/5980/tamml0.jpg uykusuz hocam burda boyut sorununu ayarladık demişsiniz ama ben burda sadece bir resim görüyorum pdf den tekrar çıktı alıyorum yine aynı   acil yardımmm......saygılar

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #324 : 06 Şubat 2008, 11:07:14 »
çıktı alırken

Page Scaling: Shring large pages olarak ayarlayın

akşama none olarak ayarlanmış olanı da eklerim

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #325 : 07 Şubat 2008, 19:12:46 »
MERHABA SAYIN ARKADAŞLAR BENİM DELTA OSİLASYON YAPMIYOR SÜREKLİ ÖTÜYOR POTLARDAN SADECE NOİSE VE TRSHOLD ÇALIŞIYOR DİĞERLERİ ÇALIŞMIYOR.SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ PC MONİTÖRÜNE TUTUYORUM EKRANDA ÇİZGİLER OLUŞUYOR. LEDLERİN İKİSİ SÜREKLİ YANIYOR.IRF740 VARDI ONU ÇIKARDIM IRF840 TAKTIM YİNE AYNI ŞEKİLDE METALE HİÇBİR TEPKİ GÖSTERMİYOR BOBİN TELLERİNDEN BİRİNİ ÇIKARINCA YÜKSEK SESLE ÖTÜYOR.TRSHOLD POTUNLA AYARLAMA YAPIYORUM ANCAK SUSUYOR METALE YAKLAŞTIRINCA TEPKİ GÖSTERMİYOR.SES KAYET YÜKSEK ÇIKIYOR ÇIKIŞA BİR TANE AMFİ YAPTIM GAYET İYİ SESİ ÇIKIYOR.DİREÇLERİ VE 1N4148 DEVRE ÜZERİNDE ÖLÇDÜM SAĞLAM GÖRÜNÜYOR NEDEN OLABİLİR.YARDIMLARINIZA İHTİYAÇIM VAR.ŞİMDİDEN SAĞOLUN

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #326 : 07 Şubat 2008, 19:17:03 »
merhaba
verici devreniz çalışıyor mu? çalışmıyorsa 556 lı verici devrenizi açık şemaya bakarak kontrol edin

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #327 : 12 Şubat 2008, 21:19:33 »
selam arkadaslar
derin mesafeye inmek icin algilamayi yapabilmek icin  bobine ekranlama yapmak ile neden kimse ugrasmak istemiyor aslinda etkili bir cozum herkese basarili calismalar dilerim

ben ekranlama yaptım 030 luk telden 30 sipir 30 çap bobine 15 santim kadar bir ekranlama yaptım sonuç iki potans haricinde hepsi ters ve tam güçte çalışıyor ama mesafe güzel 40 santim den algılama yapıyor ama tıkırdama şeklinde değilde daha çok çığlık atma gibi

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #328 : 12 Şubat 2008, 21:35:54 »
denedigin için sagol arkadasım ekranlamayı yaptıgında 30 cm cevresiyse 28 cm ekranlama yap .arasında 1-2 cm bosluk bırak folyo sekonder sargı etkisi yapmasın. bu haldeyken cihazın diger bölümlerindeki acıklarla ilgilen ters calısma gibi .ufak baslık için mineralden etkilenmiyen bir yapıya sahip olacaksın.işlem bittiginde resim ve video ile desteklersen güzel bir calışma olur denemektan yılmayın .satır aralarından dogru fikirleri cıkardıgın denediğin için seni tebrik ederim .calışmalarında basarılar.

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #329 : 13 Şubat 2008, 21:13:51 »
denedigin için sagol arkadasım ekranlamayı yaptıgında 30 cm cevresiyse 28 cm ekranlama yap .arasında 1-2 cm bosluk bırak folyo sekonder sargı etkisi yapmasın. bu haldeyken cihazın diger bölümlerindeki acıklarla ilgilen ters calısma gibi .ufak baslık için mineralden etkilenmiyen bir yapıya sahip olacaksın.işlem bittiginde resim ve video ile desteklersen güzel bir calışma olur denemektan yılmayın .satır aralarından dogru fikirleri cıkardıgın denediğin için seni tebrik ederim .calışmalarında basarılar.
tşkler asenkron ilgin için fakat bu ters çalışma olayını nasıl çözücez bir fikir ver yoksa kafayı sıyırıcaz
hoş bu ters çalışma olayı ekranlama yapmadan öncede vardı sence ne yapmalıyız bu konuda?

asenkron

• Ziyaretçi
« Yanıtla #330 : 13 Şubat 2008, 21:18:10 »
ters calısmanın uzmanı uykusuz sen bu bölümü bastan sona oku daha önce cevabı yazılmıştı bu konunun.

Çevrimdışı 10kaptan10

• Yüzbaşı
« Yanıtla #331 : 13 Şubat 2008, 21:33:17 »
ters calısmanın uzmanı uykusuz sen bu bölümü bastan sona oku daha önce cevabı yazılmıştı bu konunun.
ben onları hatim yaptım asenkron ama yinede çıkamadım işin içinden benim devrede var bir ..... ama bakalım onuda bulucaz inşallah
birtek entegreler kaldı onlarıda değişeyimde bakalım ne görücez

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #332 : 13 Şubat 2008, 21:46:16 »
bobine yarım cm uzunluğunda inşaat teli yapıştırıp dene birde potlar düz çalışıncaya kadar boyutunu büyütürsün.

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #333 : 14 Şubat 2008, 13:56:15 »

ARKADAŞLAR NE556 BÜTÜN DİRENÇ VE KONDANSATÖRLERİNİ DEĞİŞTİRDİM YİNE ÇALIŞMIYOR SADECE SESİ VAR POTLAR NOİSE VETRSHOLD ÇALIŞIYOR.

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #334 : 14 Şubat 2008, 14:50:55 »
verici devreniz çalışıyor mu önemli olan bu ?

kadir4161

• Ziyaretçi
« Yanıtla #335 : 14 Şubat 2008, 15:48:16 »
HOCAM VERİCİ DEVRESİNİN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI NASIL KONTROL EDECEĞİM.NE YAPMAK LAZIM VAR MI BUNUN BİR PÜF noktaSI TAKILIP KALDIM HOCAM BİR EL ATARMISIN ALLAH AŞKINA YARDIMLARIN İÇİN SAĞOL VAROL İYİKİ VARSIN!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı gurdal

• Yüzbaşı
« Yanıtla #336 : 14 Şubat 2008, 16:39:09 »
HOCAM VERİCİ DEVRESİNİN ÇALIŞIP ÇALIŞMADIĞINI NASIL KONTROL EDECEĞİM.NE YAPMAK LAZIM VAR MI BUNUN BİR PÜF noktaSI TAKILIP KALDIM HOCAM BİR EL ATARMISIN ALLAH AŞKINA YARDIMLARIN İÇİN SAĞOL VAROL İYİKİ VARSIN!!!!!!!!!!!

kadir kardeşim kolay gelsin.şimdi eminim sen bütün kontrolleri yapmışsındır belki.ancak o cihazı ben toparladıktan sonra çalışması gayet iyi olduğu  halde en az 2-3 tane direnç leri yanlış takma hatası yapmışım.diyotlarda artı eksi hatası ölesine hatalar yapmışım .uykusuz arkadaşımızın en son düzenlediği 02 pcb yi bastıysan bence malzemeleri tek tek kontrollü bir şekilde yenden gözden geçir.birde mosfeti ters tak öle dene bi aksilik ola bilir ancak devre gerçek ten çalışıyor.kolay gelsin
Amatör

Çevrimdışı erolunall

• Yüzbaşı
« Yanıtla #337 : 14 Şubat 2008, 17:13:41 »

Bobin i tv ye ekrana yaklaştır görüntüyü titreriyorsa verici okey

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #338 : 14 Şubat 2008, 22:41:38 »
hocam bir sorum olacaktı;
devrede adı geçen tune ve skala nedir? ne işe yarar zahmet olmazsa anlatırmısınız.Elinizde varsa tecrübelenmek için şekillerini gösterirmisiniz acaba...

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #339 : 15 Şubat 2008, 08:07:36 »
tune sıfırlama butonudur. buraya bir buton bağlayacaksınız.

skala ise analog ibredir. metalden alınan sinyalin büyüklüğünü gösterir

vericinin çalıştığını arkadaşların da dediği gibi tüplü bir monitör veya tv ye arama bobinini yaklaştırarak ekranda titremeleri görmelisiniz.(renklenme olmayacak)

ikinci bir yol bobin yerine geçici olarak seri bir dirençler bir hoparlör bağlayarak hoparlörden dırrr sesini duymalısınız.
« Son Düzenleme: 15 Şubat 2008, 08:10:11 Gönderen: Uykusuz »