Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921347 defa)

0 Üye ve 101 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4660 : 14 Ağustos 2014, 19:31:52 »
kripto usta hani 6 - 7 v arası  dediğimiz yer var, orada ilk ölçümde 12 volt çıkıyor, propu beklettikçe geriye doğru düşüyor bu normal mi, eğer normalse, benim cihaz çalışıyor ve bana göre ekran gitmiş gibi geliyor. cevabını bekliyorum TL 082 nin 1 ve 2 ci pinindeki durumu soruyorum, 12 den aşağı sanki bir kondansatör  boşalımı gibi sürekli aşağıya düşerek iniyor.

ustam oranın kontrolünü tl082 sağlıyor muhetmelen sizin tl082 giden kondansitorlarda sorun var o 12v olan yeri ölçün orda voltaj düşmesi oluyormu yoksa sadece 7 v hattındamı oluyor . Eğer oluyorsa seri bağlanan kondansitorlarda kaçak vardır çok bastırmaktan yada ısıtmaktan özelliklerini yitirmiştir kondansitorları olçun

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4661 : 14 Ağustos 2014, 20:46:24 »
Ömer şerif usta ekran bağlantınız bu şekilde olacak sayısal olarak belirttim hangi karşılık olarak nereye geliyor ayarlayın montajlayın yüzdün yüzdün kuyluğuna geldin hadi seni dp3s sahibi yaptık ^-^ ^-^ ^-^

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4662 : 14 Ağustos 2014, 21:03:48 »
Merhaba Arkadaşlar,

Biraz ortalık şenlensin. Zaman buldukça 3s nano ile uğraşıyorum. Yazılımın yarısını falan bitirdim. Şu anda ayrım çalışmıyor ses çalışmıyor. Sadece mesafe ve devrenin şekli şemali hakkında fikir olsun diye videoyu ekledim. Devrenin şeklini 1tl ile kıyaslayarak anlayabilirsiniz :) 5 kuruş kadar bir gümüş parayı 20 cm civarından algılıyor :)
Tektek için uygun olur sanırım ne dersiniz?

nano

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4663 : 14 Ağustos 2014, 21:14:26 »
çok güzel olmuş usta en kısa sürede biterde yaparım inş.

Emeğinize sağlık..

bu arada bende kaliteli emaye telinden başlık yapıyorum tek tek paraya duyarlı olması için mh biraz yüksek yaptım sonuçları en kısa sürede atarım video ile inş.

« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2014, 21:20:21 Gönderen: kripto55 »

skynet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4664 : 14 Ağustos 2014, 21:26:41 »
Usta cok iyi gelisme mevcut sema uzerindeki degisikleri paylasirmisiniz.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4665 : 14 Ağustos 2014, 21:31:32 »
Usta cok iyi gelisme mevcut sema uzerindeki degisikleri paylasirmisiniz.

Biraz daha toparlansın dokümanları yayınlarım. Ama analog devrede yani modülde bir değişiklik yok.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4666 : 14 Ağustos 2014, 21:50:47 »
Guzel calisma eline saglik ustam saat yerine koluna tak gez  8)

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4667 : 14 Ağustos 2014, 23:12:24 »
karadağ ustam çok manidar karşılanacak belki ama beni bazen mütiş şaşıttırıyorsun.İleride kol saatine entegre bir tasarım ortaya çıkarsa hiçte şaşırmayız.Şuanki hali koy sıgara paketinin içine çık araziye türünde mini bir şey olmuş.başarılarının devamını diliyorum.Allah celle celalü işlerine hayır getirsin.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4668 : 14 Ağustos 2014, 23:31:46 »
Hüseyin ustam maşallah diyelim. Ellerine sağlık çok şık ve güzel olmuş

Çevrimdışı kaptan

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4669 : 15 Ağustos 2014, 01:37:49 »
eline emeyine saglık usta daha nice yenilikler bekliyoruz sizden saygılar
hayır da şer de ALLAH tandır

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4670 : 15 Ağustos 2014, 07:33:02 »
Ömer şerif usta ekran bağlantınız bu şekilde olacak sayısal olarak belirttim hangi karşılık olarak nereye geliyor ayarlayın montajlayın yüzdün yüzdün kuyluğuna geldin hadi seni dp3s sahibi yaptık ^-^ ^-^ ^-^

Allah razı olsun usta bugun eve gidince hemen deyistiriyorum
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4671 : 15 Ağustos 2014, 08:19:01 »
Merhaba Arkadaşlar,

Biraz ortalık şenlensin. Zaman buldukça 3s nano ile uğraşıyorum. Yazılımın yarısını falan bitirdim. Şu anda ayrım çalışmıyor ses çalışmıyor. Sadece mesafe ve devrenin şekli şemali hakkında fikir olsun diye videoyu ekledim. Devrenin şeklini 1tl ile kıyaslayarak anlayabilirsiniz :) 5 kuruş kadar bir gümüş parayı 20 cm civarından algılıyor :)
Tektek için uygun olur sanırım ne dersiniz?

nano

Saygılar
:D
 ellerine sağlık güzel görünüyor ,,
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4672 : 15 Ağustos 2014, 09:52:55 »
onur ustam zaten değiştirmediğim parça kalmadı üzerinde, enteğre soketlerini değiştiriyorum kalitelisi ile. emin olmak istiyorum, elimde iki adet ekran oldu.bari çalışıp çalışmadığını bir öğreneyim.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4673 : 15 Ağustos 2014, 17:18:16 »
hüseyin ustam ruhuna fatiha, pic soketini kaliteli bir şey ile değiştirdim, daha önce up veya down tuşu ile sadece ekran aydınlatması açılıyordu, artık o kadar da açılmıyor, kısa bir süre sonra durumu düzeltince , bir kart daha isteyeceğim gibi bir vaziyet ortaya çıkıyor, şimdilik bırakmak zorundayım, tam bir hafta oldu, aslında iyi sbarettim :-)
Ekran dahil tüm parçaları tek tek yenilediğim halde olmadı. ilk önce ki hatam malisef pahalıya patladı, değişiklikleri yaptım ama, geç kaldım, aslında tüm test  voltajları tamam, ama çalışmıyor.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2014, 17:21:01 Gönderen: bitkici şakir »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4674 : 15 Ağustos 2014, 17:47:04 »
hüseyin ustam ruhuna fatiha, pic soketini kaliteli bir şey ile değiştirdim, daha önce up veya down tuşu ile sadece ekran aydınlatması açılıyordu, artık o kadar da açılmıyor, kısa bir süre sonra durumu düzeltince , bir kart daha isteyeceğim gibi bir vaziyet ortaya çıkıyor, şimdilik bırakmak zorundayım, tam bir hafta oldu, aslında iyi sbarettim :-)
Ekran dahil tüm parçaları tek tek yenilediğim halde olmadı. ilk önce ki hatam malisef pahalıya patladı, değişiklikleri yaptım ama, geç kaldım, aslında tüm test  voltajları tamam, ama çalışmıyor.

Şakir usta eminim ki yine geçenki kartta olduğu gibi çok basit bir hata vardır. Hatırlarsan ilk kartta da çok basit bir sorun olmuştu. İnşallah bu sefer kartı değiştirdiğinde ilk seferde çalıştırmayı başaracaksın:) Ama bence kartı değiştirmeden de senin devren çalışacaktır. Gönderirsen bakarım ama elim bir hayli yoğun bu nedenle ne zaman bakabileceğimi garanti edemem.

Bu arada değişikliklerin yapılmaması bir arızaya neden olmaz bunu buradan belirtmem lazım. Yazdıklarından sanki değişiklik yapılmadan çalıştırıldığı için arızalandı gibi bir durum ortaya çıkıyor. Bu doğru bir tespit değil. Doğru olan bence ya senin havyanda topraklama yok ve pic takılı iken lehim yapıp pici bozdun yada bir lehimleme hatısı oluştu.

Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4675 : 15 Ağustos 2014, 20:08:45 »
Merhaba,

Biraz ortalık şenlensin.

Mustafanın devresi :) Ellerine sağlık Mustafa. Devre gayet güzel çalışıyor. LCD için yazılımda değişiklik yapmam gerekti. Yazılım LCD için biraz hızlı kalıyor :) Yapacaklar için birkaç küçük tavsiyem olacak Mustafaya. Düzenleme yapsın sonrasında yaparsınız. İyi seyirler. İnşallah yakında 3s nano için de bir video yayınlarım.

http://youtu.be/DNF7_oT9p6k

Saygılar

Bu tasarım cidden çok hoş gözüküyor.Emeği geçen arkadaşlara helal olsun;)
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4676 : 15 Ağustos 2014, 20:17:49 »
onur600 ustam Karadağ ustama nevaleli bir kargo gönderdim. Yakında yeni bir versiyon ile tanışacağız. ;)

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4677 : 15 Ağustos 2014, 20:22:36 »
Hımm,
Ben son sözümü söylemedim diyorsun yani...
Walkman ustam, yakışır.
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4678 : 15 Ağustos 2014, 20:28:02 »
yok ustam kimseyle aşık atacak durumda değilim. Çırak olarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
umarım Karadağ ustam nevaleye dalıp smd plaketi de fark eder. Karadağ ustam Saygılar  ::)

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4679 : 15 Ağustos 2014, 20:46:03 »
elinizin çok yoğun olduğunu biliyorum, onun için size sıkıntı çıkartmayı düşünmüyorum. sağa sola karğo ödeyene kadar yeni bir kart alıp öyle deneyeceğim, havya 1992 model bir rus malı tabanca, 22 seneden beri kullanıyorum, doğrudur fişi topraklamalı değil.
benim en ayar olduğum yer , teknoloji ekibi logosunu , 2.0 beta yazısını ve açılıyor yazısını gördüm. bobin ve dirençler takılı olmadığından sadece aküden artı kutubu çektim , bu kadar. bir daha hiç görüntü alamadım şimdi de aydınlatma bile yok. yardımların ve emeğin için çok sağol, senin bizim üzerimizde hakkın çoktur, sizlik bir durum yok, hata zaten acemide dir, bunu bilmek te erdemdir, selamlar sunarım.