Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9922066 defa)

0 Üye ve 253 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4800 : 22 Ağustos 2014, 12:41:01 »
Benim sonumleme egrisi

Veriyon kaç? Eğer 2 ve üstü ise eğri havada kalmış. Aşağı inmesi lazım.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4801 : 22 Ağustos 2014, 13:36:35 »
arkadaşlar sönümleme eğrisi çalışmamı video ile aatcağım faydalı olur inş.

ÖMER ustam konuştuğumuz gibi temiz metalsiz bir ortamda bahçem var dediniz bana orda cihazı açın ve eğriyi yatay bir şekilde aşağıya doğru eğin ve her ayarda 2 kez peşpeşe tune basın manyetikliği bastırsın.

Biz burdayız dp3s çalışmayan ustamız kalmasın..

Gerekirse bu konuda hüseyin usta ile konuşup teknik servis bölümü açalım..Bu bölümün başını ben çekeyim burda dp3s alanlar osc eğrisiydi vs. bu türlü konularda hızlı olarak destek olalım bu konuda ne düşünürsünüz.

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4802 : 22 Ağustos 2014, 15:30:04 »
karadağ ustam araziye çıkayım inşallah iyi bir videoda ben yükleyeceğim nasip olursa.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4803 : 22 Ağustos 2014, 17:01:27 »
dp4 de yapar karadag usta
dac portu olan işlemci ile

Usta isinize karismak gibi olmasin fakat kutunun trimpotun denk gelen tarafina delik acsak  klemens tornavidasiyla ayari yapsak kutuyu sokup takmaya gerek duymayiz diye dusundum tabi siz profosyonelsiniz dusuncem bu
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4804 : 22 Ağustos 2014, 19:08:52 »
ömer usta buyrun eğri..

v2 ve v2.1 içindir;

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4805 : 22 Ağustos 2014, 19:24:14 »
Ustalar yardım.
Benim osilaskop eğirimde kripto55 in eğirsi gibi. ama 1 tlyi 15cm penseyi 25cm den görüyor. bobin işini becermedim.
Bobin çapı 30cm
tel :0,6 emaye
tur: aşağıdaki endüktanslara göre değişik yaklaşık 25-32 arası
endüktans:550-600-650-750 (dördünüdü denedim hepsinde aynı)
bobinin iç direnci:2,2
seri direnc:1
sönümleme direnci:340
sorun nedir ? acaba ben 1tlyi 30 cm den göremiyecem mi?

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4806 : 22 Ağustos 2014, 19:25:12 »
Eşik kaçta deniyorsunuz?

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4807 : 22 Ağustos 2014, 19:28:23 »

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4808 : 22 Ağustos 2014, 19:30:57 »
Birde eşik 5 de deneyin :)

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4809 : 22 Ağustos 2014, 19:32:08 »
Ustanın dediği gibi eşiği 5 düşürün daha devam ederse mesafe kaybı.. 1 k olan sinyal grişini 460 ohm 2 watt yada 390 ohm 5watt tek direnç ile direk yapın.
« Son Düzenleme: 22 Ağustos 2014, 19:33:25 Gönderen: kripto55 »

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4810 : 22 Ağustos 2014, 19:36:32 »
Birde eşik 5 de deneyin :)
Sanırım oldu çok teşekkür ederim bobinin fotoğrafını göndereiyim birazdan

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4811 : 22 Ağustos 2014, 19:39:48 »
Bobin

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4812 : 22 Ağustos 2014, 19:41:06 »
İyimi usta
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4813 : 22 Ağustos 2014, 20:12:26 »
evet kutun yokmu ömer usta.

Şimdi altın ve demir bul dene bakalım değerler ne veriyor.

Çevrimdışı omerserif07

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4814 : 22 Ağustos 2014, 21:44:40 »
Ayardan sonra kutuladim usta 1 tl 25 ile 30 cm ye dustu usta  ama ayrim daha iyi oldu boyle tesekkur ettim
NE MUTLU TÜRK"ÜM DİYENE

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4815 : 22 Ağustos 2014, 23:45:54 »
Karadağ ustam sağolsun kargoda kırılan 60 lık bobinin yerine  yenisini kargolamis kendisine teşekkür ediyorum.
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

u_yasar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4816 : 23 Ağustos 2014, 06:38:58 »
merhabalar bende dp3s alıp topladım ilk önce menü ile açılıyordu fakat tune ile açılıyor diyip kalıyordu te modülündeki pot ile oynadım ama şimdi menü ile de açılıyor diyerek kalıyor sorun ne olabilir acaba

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4817 : 23 Ağustos 2014, 09:26:14 »
Merhaba,

sahbaylar, ben teşekkür ederim. Kargocular ile neler yaşıyorum buradan yazmaya kalksam yazmakla bitmez.

u_yasar, dedektörü nerede, nasıl bir güç kayağı ile, hangi bobin ile deniyorsunuz?

omerserif07, eğriyi biraz daha indirsen daha net sonuçlar alabilirsin.

Saygılar

Çevrimdışı ssforum

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4818 : 23 Ağustos 2014, 14:23:59 »
S.a Herkese hayırlı günler dilerim.
 38 cm.lik bobin ve Pcb dahil olmak  üzere demonte olarak malzemelerini 3 ay kadar önce Hüseyin bey’den bizzat  giderek aldığım  DP3S i, yapma fırsatını henüz bulabildim.Kendini  mesleğine adamış,yetiştirmiş ve takip ettiğim kadariylede halen daha iyisini yapma gayreti içinde olan,bilgisini esirgemeden herkesle paylaşan,yaşça bana  göre çok genç olan değerli ustamız Hüseyin bey ile tanışmaktan son derece memnun oldum.
    Bu güzel projeyi paylaşarak foruma kazandıran Hüseyin beye ve forumda çok faydalı paylaşım ve yorumlarda bulunarak katkı sağlayan bütün ustalarımıza teşekkür ederim.
     Montajını yaptığım DP3s ilk çalıştırmada hiçbir güçlükle karşılaşmadım,ancak  aşağıda belirttiğim hususlarda  bazı tereddütlerim  olmuştur.Bu konuda bilgi verebilecek ustalarımıza  teşekkür ederim.
     Hüseyin beyden aldığım 38 cm.lik bobin (2,8 ohm-0,611 mH ), V 1,5 versiyon yüklü,sönümleme direnci 280 ohm 4 watt,(ocs.sinyali  340 ohm ile tam düzgün şekline getiremediğimden  280 ohm direnç takılmış ve eğri düzgün elde edilmiştir).Akü olarak 4,5 A. Akü kullanmaktayım,9540 mosfet iki ayağı kısa devre edilerek 12 v.  besleme direk verilmiştir. Sesli ayırım modunda Eşik 5 te iken bahçede,metalsiz uygun ortamda hava testlerindeki sonuçlar  ve tereddütlerim şunlardır.   
  1= 1 tl 25 cm den, 10x20 cm.bakır plaket 60 cm.den,çeyrek altını 10cm den algılamaktadır.Ayırımda altında yanılgı olmamakta ancak diğerlerinde bazen değersiz olarak algılamaktadır.Mesafelerde  biraz düşük gibii,eşik daha aşağıya düşürüldüğünde ötmeler olmaktadır.
2=   IRF 740 ta ufak soğutucu takılı,ısınma biraz fazla olmaktadır.Cihaz açık bekleme durumunda yani metal yaklaştırılmamış iken çektiği akım 320 mA,Metal yaklaştırılınca çektiği akım yükselmekte,azami 430 mA olmaktadır.Cihazın LCD ışığı kapalı ve metal yok iken çektiği sükünet akımı (320 mA) normalmidir?Veya ne olmalıdır?.
        Bu hususlarda değerli ustalarımızın fikir ve önerileri için teşekkür eder sevgi ve saygılar sunarım.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4819 : 23 Ağustos 2014, 14:51:13 »
Merhabalar,

Öncelikle teşekkür ederim. Elimden geldiğince güzel projeler ile herkese hizmet etmeye, faydalı olmaya çalışıyorum.

Dedektörünüz hayırlı olsun. Öncelikle eşik konusunda bakmamız gereken bişeyler olduğu görünüyor. Dedektör toprakta bile  1-2 eşikle gezdirilebilmeli. Eğer bu olmuyorsa biyerlerde bir anormallik, yada bulunulan ortamda bir elektriksel gürültü var demektir. Ayrıca 1.5 versiyon eski bir versiyon. 2.0 ve altı olan versiyonlar 2.0 ve üstü versiyonlara göre daha düşük derinlikten algılama yapmaktadır. Buna rağmen 38 lik bir bobin 1 tl de rahat rahat 30cm üstü algılaması lazım. V2.0 ve üstü versiyonlarda bu mesafe 40cm civarıdır. Normal çalışmada 320mA normal bir akım seviyesi. Son olarak sönüm direncini değiştime gereği duymamanız gerekirdi. Bence öncelikle buradan başlamak gerekebilir.

DipNot: Bu dedektörü 1 tl ile test etmek yerine büyük metalle test etmek daha doğrudur.

Saygılar