Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484052 defa)

0 Üye ve 12 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dedektör16

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #300 : 09 Nisan 2012, 17:14:21 »
gerçekten güzel olmuş dedektör16 emeğine sağlık süper arka arkaya dizmişsin bir taneyi bulamayanlar var şimdi  ;D
walkman arkadaşım senide tebrik ederim cihaz çalışır duruma gelmiş hemen hemen kullanıma hazırlamak için klavuzu oku acaba karadağ ustanın dediği noktalara dediği voltajlar geliyormu entegreleri filan takmadan dene derim.

sizlerin sayesinde ilk defa pcb basıyorum yardımlarınızın neticesinde sonuca ulastım artık pıc leri beklicez
özellikle spy_worm ve walkman  yardımlarınızı esirgemediginiz için teşekkür ediyorum

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #301 : 09 Nisan 2012, 23:48:16 »
bilgi paylaştıkça artar.Ben ne yardımda bulundum bilemiyorum.Ancak yardımım dokundu ise ne mutlu bana. Ben de zaman zaman diğer arkadaşlardan (Karadağ ve Spy_worm) yardım alıyorum.Onlara burdan sırası gelmişken teşekkürlerim iletiyorum

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #302 : 09 Nisan 2012, 23:50:44 »
gerçekten güzel olmuş dedektör16 emeğine sağlık süper arka arkaya dizmişsin bir taneyi bulamayanlar var şimdi  ;D
walkman arkadaşım senide tebrik ederim cihaz çalışır duruma gelmiş hemen hemen kullanıma hazırlamak için klavuzu oku acaba karadağ ustanın dediği noktalara dediği voltajlar geliyormu entegreleri filan takmadan dene derim.

bugün pek zaman ayırıp ta kontrol edemedim.Ancak en kısa zamanda görsel olarak fotolar eklemeyi planlıyorum.

nıksarlı60

• Ziyaretçi
« Yanıtla #303 : 10 Nisan 2012, 00:09:24 »
arkadaşlar bız bu delta pulse 3 dıjıtal serisinı ayrımını daha da kuvvetlerdıremeyızmı

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #304 : 10 Nisan 2012, 00:20:01 »
bilgi paylaştıkça artar.Ben ne yardımda bulundum bilemiyorum.Ancak yardımım dokundu ise ne mutlu bana. Ben de zaman zaman diğer arkadaşlardan (Karadağ ve Spy_worm) yardım alıyorum.Onlara burdan sırası gelmişken teşekkürlerim iletiyorum

arkadaşlar benim için yardımlarınızın en büyügü olumlu yada olumsuz burada sordugum sorulara bilgilerinizi paylaşmanız yol göstermenizdir.  bu forma üye olmadan önce bir cok form takipcisiydim nerde ne sorsam ya basladıgım proje veya denemeler yarım kaldı yada bir cvp yazan oldu ama artık tek takipci oldugum form teknolojiekibi umarım zamanla da faydalı paylaşımlar katkılar da bulunmak için çabalarım

öncelikle bu pıc olayına cok merak srdım daha önceden bir iki kez merkla baslamak istedim forumlarda bilgi aradım fakat anlayamadım bir konu kimse bana mantıklı bir tfsiyede bulunmadı herkes bildigini en iyi dedi kafam karıştı assmbly dili ; pıc basıc pro ; c dili karasızlıkta kaldım ve bir adım ilerleyemedim esas meslegim elektrik ve otomasyon üzerine elektronikte temel var ama birikim yok arkadaşlardan elime iki kitap gecti onlar çözememişler al birde sen dene dediler sizce hangi dili ögrenmem lazım ve bu kitaplar bana yardımcı olurmu yada sizin bir tafsiyeniz olumu ?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #305 : 10 Nisan 2012, 00:35:06 »
s.a
walkmanve dedektör16 arkadaşlarıma asıl ben teşekkür ederim elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalıştım msn adresim olsun buradaki yerim olsun belli  :) herzaman her şekilde kim olursa olsun yardımcı olmaya çalışırım bilgim ve becerim doğrultusunda inşallah bukadar emek verdiniz sonuçları güzel olur olmasada yine burdayız amaç yardımlaşmak olduğu sürece sınırları zorlarım bile  ;D
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #306 : 10 Nisan 2012, 00:55:14 »
s.a dedektör16..
benim tavsiyem temel elektronik bilgisini kavramaya çalış. ve sonra dijital elektronik bilgisi gerekiyor bunları tam 4 4lük olmasada öğren amacını ve işlevlerini kavra ben sana hatta bu siteye c dili ile ilgili videolar yükleyeceğim. görsel eğitim daha iyi olur tabiki ondan dolayı herkesin işine yarar diye düşünüyorum olmadı birlikte çalışmalarda yapabiliriz sen bana ben sana gerektiği yerde sorarız. elektrik bilgin var elektroniği çabuk kaparsın diye düşünüyorum.
bendede serdar çiçeğin c dili ile ilgili kitabı var ve görsel eğitm seti tavsiyem dediğim gibi c dilinden şaşma derim..
saygılarımla spy_worm...
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #307 : 10 Nisan 2012, 01:03:00 »
s.a dedektör16..
benim tavsiyem temel elektronik bilgisini kavramaya çalış. ve sonra dijital elektronik bilgisi gerekiyor bunları tam 4 4lük olmasada öğren amacını ve işlevlerini kavra ben sana hatta bu siteye c dili ile ilgili videolar yükleyeceğim. görsel eğitim daha iyi olur tabiki ondan dolayı herkesin işine yarar diye düşünüyorum olmadı birlikte çalışmalarda yapabiliriz sen bana ben sana gerektiği yerde sorarız. elektrik bilgin var elektroniği çabuk kaparsın diye düşünüyorum.
bendede serdar çiçeğin c dili ile ilgili kitabı var ve görsel eğitm seti tavsiyem dediğim gibi c dilinden şaşma derim..
saygılarımla spy_worm...

elimde 9 videoluk pbp görsel egitim vidolar var elektronikte temel malzemeleri işlemleri vs. biliyorum sadece elektronik tasarımı yapmayı bilmiyorum endüstriyel elektronik bölümünü yarıda bırakmıstım en iyi bildigim elektronikte lojik kapılar pic basıcde bir ara lcd de bişeyler yazmayaı led yakıp söndürme standart giriş çıkşları on of etme yapabiliyorum lojik kapı tarzı aç kapamalar vs. kafamın tek almadıgı elektronikte kondansatör mantıgı transistör trister vs.. ok ama kondansatör anlıyamıyorum bir türlü

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #308 : 10 Nisan 2012, 01:12:33 »
hepsini işlemleri mevcut kondansatör dolum ve boşalım işlemi kısa süreliğine depolama falan filan onlarıda öğrenirsin öenmli olan bu işe biryerden adım atmak yazılımda while do while char for goto if tris bayt bit döngüler koşullar şart koşulları fala filan hepsi zamanla olacak ama tasarım işi aslına bakarsan devrede voltajı vermek istediğin noktalar gnd + voltaj kaç verilecek kaç elde edilecek nasıl tetiklenecek falan filan hepsi elektronik malzemelerin işi bunlarıda öğrendiğinde zaten mantık olarak devre nasıl çalışır o malzeme oraya koyulacak gibi şeyler ama temel çok önemli  ;D

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #309 : 10 Nisan 2012, 01:17:17 »
peki  temele başlamak için ilk konum ne olmalı nerden başlamalıyım ipin ucunu bulamıyorum sence ilk başlamam gereken nokta neresi olmalı

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #310 : 10 Nisan 2012, 01:21:57 »
temel elektronik en önemli bu transistör direnç kondansatör fet pot trimpot vs. bunların görevlerini tam manasıyla kavra ve hesaplamalarınıda öğren ve ondan sonra dijital elektronik acele yok seneler geçer ama tasarımın kralınıda yaparsın önemli olan aslında sabır ve azim...

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #311 : 10 Nisan 2012, 01:28:11 »
artık sabırla azimle ögrenmeye başlıcaz              teşekkürler spy_worm

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #312 : 10 Nisan 2012, 01:32:51 »
ben teşekkür ederim yardıma ihtiyacın olduğu müddetce ben hep yardım edebilirm her konuda. bol şans dilerim kolaylıklar dilerim....

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #313 : 10 Nisan 2012, 01:36:47 »
konudan alakasız ama affınıza sıgınarak sormak istegim bir husus var ; hp 1018 yazıcım bozuldu ve yeni bir yazıcı alıcam 1018 ısıtan rulolarını lamınasyon mak. olarak kullanabilirmiyim acaba ? pcb baskı yöntemlerini araştırıken bir sitede denk gelmiştim yazıcıdan laminbasyon yapıyolardı böyle bişey yapılabilirmi

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #314 : 10 Nisan 2012, 01:42:57 »
estfurullah ne affına sığınması şimdi ben bu konuda araştırma yapmadım yalnız yazıcı kagıdı rulolar sayesinde çıkartıyor sanırım aslında araştırma yapmak lazım ama baskısı nekadar etkili olacak onu bilemem sıkıştırma işlemi sert baskı ile olur heralde yazıcıların rulolarıda çelik ile sabitli değildir plastik tırnak tutar sanırım oda plaketin kalınlığına nekadar dayanır bilemem  ;D yinede araştır belki olur olursa iki tane bendede var yazıcı bozuk bende yaparım bakarsın...

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #315 : 10 Nisan 2012, 01:43:10 »
dedektor16 ustam, yazılım öğrenmek istiyorsunuz doğru mu ve kafanız karışık yanlış anladımsa düzeltin. hangi yazılım iyi sözünün cevabı görecelidir, kişiye ve kaabiliyetine göre değişir (bu benim fikrim) mesela genel bilgi olarak en iyi dil C tabanlı dil derler ama onunda temeli asm ye dayanır, bana sorarsanız en iyi dil protondur sebebi bu yazılımı biliyorum çünkü, karadağ ustama göre C dir çünkü o en iyisini bilir. vs vs örnekler uzar da uzar. şimdi senin düştüğün durumu izah eden, felsefe de bir örnek vardır örnekle sadece temsilidir. sakın yanlış anlamayasın. felsefeciler bir deney yapmışlar ot yiyen bir hayvanı 2-3 gün aç bırakmışlar ve bugünün sonunda hayvanın bir tarafına ot, diğer tarafına saman koymuşlar ve hayvan kararsızlık sonucu açlıktan ölmüş  :D :D :D
bu bir örnekti tekrar hatırlatıyorum lafım sana değil. ben 41 yaşındayım 3 sene önce hiç bir kitap almadan inetrnetten PBP tabanlı proton öğrendim. önemli olan azimdir. sen öğrenmek istedikten sonra bir yardım eden çıkar, sen rotanı çiz bir rüzgar alır götürür, rotan belli değilse hiçbir rüzgardan fayda yok , hatta o kitapları kaynat suyunu iç kar edermi bilmem....
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #316 : 10 Nisan 2012, 01:54:44 »
dedektor16 ustam, yazılım öğrenmek istiyorsunuz doğru mu ve kafanız karışık yanlış anladımsa düzeltin. hangi yazılım iyi sözünün cevabı görecelidir, kişiye ve kaabiliyetine göre değişir (bu benim fikrim) mesela genel bilgi olarak en iyi dil C tabanlı dil derler ama onunda temeli asm ye dayanır, bana sorarsanız en iyi dil protondur sebebi bu yazılımı biliyorum çünkü, karadağ ustama göre C dir çünkü o en iyisini bilir. vs vs örnekler uzar da uzar. şimdi senin düştüğün durumu izah eden, felsefe de bir örnek vardır örnekle sadece temsilidir. sakın yanlış anlamayasın. felsefeciler bir deney yapmışlar ot yiyen bir hayvanı 2-3 gün aç bırakmışlar ve bugünün sonunda hayvanın bir tarafına ot, diğer tarafına saman koymuşlar ve hayvan kararsızlık sonucu açlıktan ölmüş  :D :D :D
bu bir örnekti tekrar hatırlatıyorum lafım sana değil. ben 41 yaşındayım 3 sene önce hiç bir kitap almadan inetrnetten PBP tabanlı proton öğrendim. önemli olan azimdir. sen öğrenmek istedikten sonra bir yardım eden çıkar, sen rotanı çiz bir rüzgar alır götürür, rotan belli değilse hiçbir rüzgardan fayda yok , hatta o kitapları kaynat suyunu iç kar edermi bilmem....

pro-TR  ustam aslında çok haklısınız bugüne kadar üzümün çöpü sapı derken yerimde saydım bu günden itibaren pbp yöneliyorum çünkü şu aşamada bana kolay ve anlaşılır gelen bu ve örneginizi çok begendim yanlış anlamak ne kelime örneklerden kendime ders cıkarmayı hatalarımı görüp onarmayı herzaman tercih etmişimdir. ilginize teşekkür ederim

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #317 : 10 Nisan 2012, 02:01:36 »
bir karar vermek ve o kararın arkasında durmak güzel, PBP güzel seçim zira dökümanı çok, o dili öğrenecekseniz ETE hocanın 12 dersi var onu okuyun yeterli, yapmak istediğinizi rahatlıkla yaparsınız. sıkıştığınız yerde www.etepic.com , www.picproje.com bu sitelere sorular sorarak cavplar bulabilirsiniz. eğer proton öğrenmek isterseniz size yardımcı olabilirimde, şu var hangi dili öğrenecekseniz öğrenin isis yani proteusu pc nize kurmanız ve derleyicinizi kurmanız başlangıç olarak yeterli, yani öncelikle isisde kodlarınızı simülasyon yapıp ve çalıştırdıktan sonra uygulamaya gecersiniz.
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #318 : 10 Nisan 2012, 02:06:39 »
proteus 7,4 - 7,6 - 7,7 full  mıcro cod studio var hazır devreler ve hex örnekler edinmiştim

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #319 : 10 Nisan 2012, 02:08:51 »
estfurullah ne affına sığınması şimdi ben bu konuda araştırma yapmadım yalnız yazıcı kagıdı rulolar sayesinde çıkartıyor sanırım aslında araştırma yapmak lazım ama baskısı nekadar etkili olacak onu bilemem sıkıştırma işlemi sert baskı ile olur heralde yazıcıların rulolarıda çelik ile sabitli değildir plastik tırnak tutar sanırım oda plaketin kalınlığına nekadar dayanır bilemem  ;D yinede araştır belki olur olursa iki tane bendede var yazıcı bozuk bende yaparım bakarsın...

hp a1018 servis manuel buldum her parça sökkülüşü ve özellikleri yazıyor ama ingilizce işe yaramı yada anlayan bir usta cıkarmı dersin bildigim kadarıyla 1010 1018 1020 hemen hemen birbirlerine benziyor