Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486113 defa)

0 Üye ve 26 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #540 : 01 Mayıs 2012, 12:12:43 »
guilver34 usta gerçekten ilginiz için çok teşekkür ederim gerçekten çok çabaladım sizin ve diğer ustaların dediği hatlarada baktım ama sıkıntı yollarda adım gibi eminim ama çok üzerinde duramıyorum illaki evli ve heleki yeni Allah ın izniyle çocuk babası olacağım tutum tüm vaktimi oraya vererek başka şeyleri geri plana atamıyorum çok vaktim olmuyor yani işten geliyorum 1-2 saat hafta sonlarınıda tutup buna ayıramıyorum herzaman anlayacağınız kenarda durursa kafam daha rahat  :D nasipse fabrikasyon pcb ile yapacağım bakalım busefer ne olacak. Bu arada ismail usta pcb nin yollarını çeksemde inanın pcb üzerinde çok sök tak yaptım bakır yollar bile kalktı bundan dolayı çeksemde pek faydaı olacağını sanmıyorum ama sizede ilginiz için çok teşekkür ederim...
hayırlı olsun spy_worm,Allah analı babalı büyütsün.inşallah sağlıklı sıhhatli olur.azimli ve vatanına,milletine hayırlı bir evlat olur inşallah,tıpki babası gibi  :)
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #541 : 01 Mayıs 2012, 12:43:04 »
s.a
Estağfurullah ustam o sizin iyi niyetli güzelliğiniz çok teşekkür ederim çok sagolun Allah cümlemize nasip etsin dediğiniz gibi evlatları ustam. inşallah bakalım şu devreyide tamamlayabilirsem güzel olacak bakalım nasip usta inşallah sizlerde benim gibi devrede sıkıntı yaşamazsınız inanın devre biraz karışık buda kafa yoruyor 3 adet pic var hazır devre var çalışmıyor okadar masraf üstüne birde harcanan emek demeniz gibi insan sıkılıyor bakalım pcb elime ulaşsın inşallah bu sefer olacak yardım ve destekleriniz için çok teşekkürler bende elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım bunuda unutmayın arkadaşlar.
saygı ve sevgilerimle spy_worm..
Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #542 : 01 Mayıs 2012, 13:07:49 »
Bu arada altlı üstlü devrenin resimlerini koyuyorum ben göremedim inşallah siz görürsünüz  :D

Gece bir Rüya Görürsün Uyanır Geri Yatarsın Yada Kalkar RüyaLarının Peşinden KOŞARSIN !...

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #543 : 01 Mayıs 2012, 13:11:55 »
eğer bana soracak olusanız eğer benim devreden bir cacık olmaz  ;D çünkü hata oranı yüksek gibi görünüyor plaket haşat desem yeridir çünkü ekrana gelen yazılar şimdi hiç gelmiyor plaketi esnetince ışık geliyor kararıyor filan yolların kopuk olma ihtimali çok yüksek sizin görüşünüz ne olur bilem tabi ustalar...

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #544 : 01 Mayıs 2012, 13:57:38 »
pcb'nin alt kısmını gördükten sonra,artık bende uğraşma derim.okadar çok kopuk ve kısa devre gözüküyor ki,hepsini düzeltsende,ve devreyi çalışır hale getirsen bile randumanlı çalışacağından şüpheliyim. :( .senin için küçük,bundan sonra yapacağın devreler için büyük bir öneri benden sana.lehimleme işlemi bittikten sonra,devreye enerji vermeden önce,selilojik tiner ve fırça yardımıyla tüm pcb yi temizle.ve tinerin uçması için 5 dakika açık havada beklet.farkı göreceksin.nekadar net görüntü okadar sağlam 1 devre. ;)
Okyanusun ötesindeki güzellikleri keşfetmek isteyen,kıyıdan uzaklaşma riskini göze almalıdır.

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #545 : 01 Mayıs 2012, 14:01:31 »
küçük bir öneri daha;kendi bastığın pcb,eğer çok ince kopuk var diye şüpheleniyorsan,tüm pcb yi krem lehimle kapla ve sıcak hava ile ısıt.birde elemanları dizmeden önce tüm yolları ölçü aleti yardımıyla ölç.

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #546 : 01 Mayıs 2012, 14:05:18 »
teşekkür ederim usta bilgilerin için ama bu pcb çok süperdi ilk zaman üzerinde oynaya oynaya sök tak çıkar tak bu hale geldi ama ilk bastığımda pcb yi tek tek her yolu kısa devre konumunda baktım sıkıntı yok tu kopukta yoktu sonradan ne oldu anlamadım gitti herhalde beni çekemeyen varlıklar geceleri pcb yi bu hale getirmiş  ;D

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #547 : 01 Mayıs 2012, 14:13:03 »
teşekkür ederim usta bilgilerin için ama bu pcb çok süperdi ilk zaman üzerinde oynaya oynaya sök tak çıkar tak bu hale geldi ama ilk bastığımda pcb yi tek tek her yolu kısa devre konumunda baktım sıkıntı yok tu kopukta yoktu sonradan ne oldu anlamadım gitti herhalde beni çekemeyen varlıklar geceleri pcb yi bu hale getirmiş  ;D
:D

sanki burda bir kopukluk var.nedersin?

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #548 : 01 Mayıs 2012, 14:15:10 »
anlamadığım mevzu şu yolları gözle incelediğim zaman hata göremedim ama çektiğim foto da çok hata gördüm acaba gözün görmediğini kameramı görüyor yoksa benim gözler erken yaşta bozuluyormu anlamadım  :D şimdi detaylı baktımda hakikaten çok kırık görünüyor pcbdeb bakıyorum göremiyorum anlamak mümkün değil yaww  :)

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #549 : 01 Mayıs 2012, 14:19:01 »
şimdibaktım ama pek anlaşılmıyor usta ölçü aleti fayda etmez malzemeler dizili olmasaydı kısa devre kontrolü yapardım ama malzemeler dizili olunca her yerden kısa devre alıyor nokta ölçümü yapılmıyor bilirsiniz  :(

Çevrimdışı guilver34

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #550 : 01 Mayıs 2012, 14:25:11 »
en sağlıklısı fabrikasyon pcb.geldiği zaman başlarsın inşallah.o gelene kadar dış kutu vede bobinle uğraşabilirsin. :)

Çevrimdışı yasink53

• Teğmen
  • *

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #552 : 01 Mayıs 2012, 14:35:38 »
karadağ ustadan kutuyu aldım ve kullanacağım başlık şimdilik bu resim ekliyorum beni başlık idare etsin ben başlığı hallederim o kolay iş yaw  ;D

Çevrimdışı spy_worm

• Yüzbaşı
« Yanıtla #553 : 01 Mayıs 2012, 14:40:25 »
yasin usta baktım orada sıkıntı yok görüntü net almamış orayı bazı yerleride net almış ben bile resimde fark ettim  ;D

Çevrimdışı dimboz

• Yüzbaşı
  • _Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar._
« Yanıtla #554 : 01 Mayıs 2012, 15:31:10 »
spy_worm ustam devrenin yollarında sıkıntı yoksa bile lehim pastasının artığını temizlemen ilk baş  pic ve lcd bağlantılarının olduğu kısmı bunun için kadınların kullandığı hoce temizleyici aseton veya selulozik timer ideal bi çözüm yolu.
!!__Nefis üç köşeli dikendir, ne türlü koysan batar.__!!

Çevrimdışı ismail surek

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #555 : 01 Mayıs 2012, 16:54:06 »
merhaba arkadaşlar
Spy_Worm , sağolasın resimleri yüklediğin için. Ama tahmin ettiğim gibi senin arıza  yollardan kaynaklanıyor Devre için çok emek harcamışsın, üstten bakınca güzel işçilik var, fakat alt yol kısmı için fabrikasyon olmadığı sürece aşağı yukarı böyle bir şekil çıkacağı açıktır...Keşke ilk önce pasta kalıntılarını temizleyip, sonra kontrol için   çalıştırsaydın  yan yana olan yolları yani birbirine çok yaklaşık olan kısımları kısa devre ölçümü ile devre çalışmıyorken kontrol et
Bu arada 1 yada 1,5 ay sonra  bende çocuk bekliyorum inşallah sizin çocuk ta bizimkide vatana millete hayırlı olur

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #556 : 01 Mayıs 2012, 18:51:20 »
resimdeki kırmızı yelerdeki pastaları selülozik tiner ve fırça yardımıyla temizle.ilerde sıkıntı yaratır.

upload images

S.A.
USTAM şu resimde ki GLCD ile kart arasında ki bağlantıyı sağlayan connectorlu kabloyu nereden temin ettiniz? bu tip bir bağlantı kablosunu connektörlü olarak nereden ve nasıl temin edebiliriz? bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

Çevrimdışı pro-TR

• Yarbay
  • **
« Yanıtla #557 : 01 Mayıs 2012, 18:57:04 »

arkadaşlar headerli bağlantı kablosu arıyorum, dişi erkek farketmez 10 lu veya 20 li bilgisi olan arkadaşlar varmı?
Güzeli güzel yapan EDEBTİR,
Edeb güzeli sevmeye SEBEBTİR...

"Rufailer giyer pembe kırmızı
Tacının üstünde nurdan yıldızı
Evlatları tutar şişi ateşi, közü
Bülbül güle hayran ben de şeyhime"

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #558 : 01 Mayıs 2012, 20:05:45 »
http://www.dorukanstore.com/128x64-Mavi-LCD-Grafik-Modul-WG12864B-TMI-RoHS,PR-8740.html

arkadaşlar ekran için bu ürün kullanan oldumu sizce nasıl bir üründür ?

Çevrimdışı mollax

• Yüzbaşı
« Yanıtla #559 : 01 Mayıs 2012, 21:01:18 »