Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921841 defa)

0 Üye ve 182 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı onur600

• Albay
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #8700 : 06 Mart 2017, 05:58:01 »
Merhabalar, yeni bir delta pulse 3s kit aldım kendim topladım. bu ilk cihazım ve daha evvel hiç bir cihazla tecrübemde olmadı. yani acemiyim.
cihazın kalibrayonu ile anlayamadığım birşey var tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

cihaza 4 amper akü bağlayıp oda ortamında bobini yerden 70cm kadar havada olacak şekilde (yere paralel değil) sadece ilk çalışma testini yapmak için çalıştırdım. evet çalıştı ve çeşitli metallerle denedim sorun yok ama yere tutunca pat kapanıyor cihaz. sonra esas test için uygun bir arazide bobine yere paralel ve birkaç cm yüksekte olacak şekilde cihazı açtığımda ekran geliyor tuning / sıfırlama yapıyorum. bu seferde metalik bir nesneye yaklaşınca cihaz kapanıyor (yada resetliyor). ne kadar denersem deneyeyim ekran gidiyor. bobini havaya tutup açıyorum cihazı açılıyor. toprağa yaklaştırdığımda yine kapanıyor. belki topraktandır falan deyip farkli yerlerde denedim hep aynı. eğer bir hata varsa ekranda hata kodu veya bildirimi falanda çıkmıyor. öylece ekranı gidiveriyor.

cihazın bobin sönüm ekranına geçtiğimde temiz bir eğrisi var gibi görünüyor. ama eğrinin son bir kaç mm'si ekranın üstünde duruyor. bunun bobinin uyumsuzluğuna bağlıyorum. ilginç olan bu ekran açıkken cihaz kesinlikle kapanmıyor. ama bu ekrandan çıkış butonu yok galiba cihazın anca fişini çekip kapatıp tekrar başlatıyorum.

bütün meselem cihazın kapanıp durması. acemiyim bişeyler öğreneceğim ama önce bu olayın nedenini anlamam lazım.

bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Sorununuz muhtemelen hoparlor ile ilgili 100n kondansator atip deneyin.
Sonum egrisi ekranin ustune3s de cikmayacak.
Egri ekranindan cikmak veya cihazi kapamak icin enerjiyi kesmeniz lazim.
Akunuz sarjli,egriniz nizami,cihaziniz hayirli olsun.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8701 : 06 Mart 2017, 10:15:29 »
Sorununuz Onur600 ün de yazdığı gibi hoparlöre kondansatör lehimleme ile çözülecek bir şey.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bilginer

• Er
« Yanıtla #8702 : 06 Mart 2017, 14:02:28 »
foruma yazmadan önce cihazın kapanması ile ilgili forumda arama yapıp ve hoparlöre 100nf atılması gerektiğini okumuştum.
lakin zaten gelen hoparlör üstünde paralel bağlı 100nf kondansatör var.
fakat bu hoparlör benim kutulamamda işlemcinin tam arkasında kaldı. müsait vakitte hoparlörü kutudan komple çıkartıp deneyeceğim. eğer problem ortadan kalkarsa yerini değiştireceğim.

Çevrimdışı HQW

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8703 : 11 Mart 2017, 15:21:32 »
Hüseyin ustam benim asi 3s in ayarları bitmiştir inş.  ^-^

Çevrimdışı Öm65r

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8704 : 14 Mart 2017, 00:05:24 »
Hüseyin ustam benim asi 3s in ayarları bitmiştir inş.  ^-^

Aynı sorunu bende yaşadım.hoparlörler ilgili bir sorunun var.hoparlörü tamamen sök çalıştır.dene.sadece ses gelmez ama ekrandan anlayabilirsin metallerin görüp görmediğini.

Şimdi Hüseyin ustam bu arkadaşın yaşadığı sorunu bende yaşıyorum.hemde arazide başıma geldi hoparlör fişle takılıydı çıkardım sorun ortadan kalktı sizce sorun nerde olabilir.cihazı ilk topladığimdada yapmıştı.100nf taktım düzelmedi bir tane daha 100 nf taktım düzelmişti. 12 v 4 amper yetersiz geliyor olabilirmi.

Çevrimdışı Öm65r

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8705 : 14 Mart 2017, 00:09:29 »
foruma yazmadan önce cihazın kapanması ile ilgili forumda arama yapıp ve hoparlöre 100nf atılması gerektiğini okumuştum.
lakin zaten gelen hoparlör üstünde paralel bağlı 100nf kondansatör var.
fakat bu hoparlör benim kutulamamda işlemcinin tam arkasında kaldı. müsait vakitte hoparlörü kutudan komple çıkartıp deneyeceğim. eğer problem ortadan kalkarsa yerini değiştireceğim.

Aynı sorunu bende yaşadım.hoparlörler ilgili bir sorunun var.hoparlörü tamamen sök çalıştır.dene.sadece ses gelmez ama ekrandan anlayabilirsin metallerin görüp görmediğini.Şimdi Hüseyin ustam bu arkadaşın yaşadığı sorunu bende yaşıyorum.hemde arazide başıma geldi hoparlör fişle takılıydı çıkardım sorun ortadan kalktı sizce sorun nerde olabilir.cihazı ilk topladığimdada yapmıştı.100nf taktım düzelmedi bir tane daha 100 nf taktım düzelmişti. 12 v 4 amper yetersiz geliyor olabilirmi.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8706 : 14 Mart 2017, 00:26:37 »
Hoparlörü işlemciden uzaklaştırın sorununuz çözülecektir.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı bilginer

• Er
« Yanıtla #8707 : 15 Mart 2017, 21:38:14 »
işler dolayısıyla ancak fırsat bulup cihaza daha dün bakabildim.
hoparlörde zaten 100nf olduğundan ve haparlörü söksem bile aynı sorun devam ettiğinden dolayı aklıma kullandığım lcd ekran geldi. elimdeki ekran farklı model ve pinleri uyumlu olmadığından ben hdd kablosuyla pinleri yeniden sıralayıp cihaza bağlamıştım. sorun yoktu çalışıyordu. ama cihazın içinde kablo salatası oluyordu. belki cihazın sinyal palsleri lcd kablolarından işlemciye sızıp resete neden oluyordur diye ekranı uyumlu modelle değiştirdim. sonra çıktım dışarda test ettim 15dk. sonra cihaz tekrar kapanmaya başlayınca aklıma bu defa akü geldi. aküyü sarj etmeden 1 saat kadar sonra tekrar denedim. cihazın çalıştığını (akü kendini toparlamış) görünce akünün miadının dolduğuna kanaat getirdim. şuan cihazdaki gösterge akünün 3 de biri dolu gösteriyor.

bu olay vesilesiyle akünün anlam ve önemini ilk elden anlamış bulunuyorum :)
fırsat bulur bulmaz acemi-usta arkadaşın dediği gibi 7A akü alıp tekrar test edeceğim.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8708 : 15 Mart 2017, 21:54:41 »
işler dolayısıyla ancak fırsat bulup cihaza daha dün bakabildim.
hoparlörde zaten 100nf olduğundan ve haparlörü söksem bile aynı sorun devam ettiğinden dolayı aklıma kullandığım lcd ekran geldi. elimdeki ekran farklı model ve pinleri uyumlu olmadığından ben hdd kablosuyla pinleri yeniden sıralayıp cihaza bağlamıştım. sorun yoktu çalışıyordu. ama cihazın içinde kablo salatası oluyordu. belki cihazın sinyal palsleri lcd kablolarından işlemciye sızıp resete neden oluyordur diye ekranı uyumlu modelle değiştirdim. sonra çıktım dışarda test ettim 15dk. sonra cihaz tekrar kapanmaya başlayınca aklıma bu defa akü geldi. aküyü sarj etmeden 1 saat kadar sonra tekrar denedim. cihazın çalıştığını (akü kendini toparlamış) görünce akünün miadının dolduğuna kanaat getirdim. şuan cihazdaki gösterge akünün 3 de biri dolu gösteriyor.

bu olay vesilesiyle akünün anlam ve önemini ilk elden anlamış bulunuyorum :)
fırsat bulur bulmaz acemi-usta arkadaşın dediği gibi 7A akü alıp tekrar test edeceğim.

başarılar dilerim inşallah tez hal olur
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı scan_gold

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8709 : 18 Mart 2017, 02:32:55 »
how

Çevrimdışı HQW

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8710 : 20 Mart 2017, 20:22:59 »
Hüseyin ustam çok tşk ederim S3 geldi sorunsuz çalışıyor

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8711 : 21 Mart 2017, 09:48:38 »

Güle güle kullanın. Videolarınızı da izlemek isteriz.

Saygılar

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8712 : 21 Mart 2017, 11:37:53 »

hayırlı olsun
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı bilginer

• Er
« Yanıtla #8713 : 24 Mart 2017, 21:37:49 »
arkadaşlar ara ara fırsat bulabildiğim için dün 7a akünün bağlantısını yaptım. dışarda test ederken olur olmaz zamanlarda cihaz kapanıverince hoparlörü kaldırıp attım. yerine elimde atıl duran 3310 telefondan çıkma 15mm'lik mini hoparlörlerinden (buzzer değil) taktım. 10 numara oldu. ses kalitesinde neredeyse hiç değişiklik olmamakla birlikte önemsiz miktarda ses kaybı var. ayrıca 100nf kondansatörede gerek kalmadı.

bugünde müsait olduğum için cumadan sonra şöyle bi kırda gezintisine çıktım. cihaz saatlerce çok stabil olarak çalıştı. 29cm'lik bobin sarmıştım onu da denedim. cihazın hiç bir ayarını değiştirmeden olduğu gibi hassas modda kullandım. bir sürü ıvır zıvır buldum. ilk defa cihaz kullandığım için ilk bulduğum toprağın 5cm altından çıkan tel parçasını hatıra niyetine aldım :) çok küçük şeyleri algılamaz zannediyordum ama cihaz fasulye büyüklüğünde bir demir parçasınıda yüzeyin birkaç cm altında tespit etti.

şimdi cihazı tanımaya, öğrenmeye çalışacağım.
Bu cihazları yapan, emeği geçen ustalarımızdan Allah razı olsun...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8714 : 24 Mart 2017, 21:42:29 »
arkadaşlar ara ara fırsat bulabildiğim için dün 7a akünün bağlantısını yaptım. dışarda test ederken olur olmaz zamanlarda cihaz kapanıverince hoparlörü kaldırıp attım. yerine elimde atıl duran 3310 telefondan çıkma 15mm'lik mini hoparlörlerinden (buzzer değil) taktım. 10 numara oldu. ses kalitesinde neredeyse hiç değişiklik olmamakla birlikte önemsiz miktarda ses kaybı var. ayrıca 100nf kondansatörede gerek kalmadı.

bugünde müsait olduğum için cumadan sonra şöyle bi kırda gezintisine çıktım. cihaz saatlerce çok stabil olarak çalıştı. 29cm'lik bobin sarmıştım onu da denedim. cihazın hiç bir ayarını değiştirmeden olduğu gibi hassas modda kullandım. bir sürü ıvır zıvır buldum. ilk defa cihaz kullandığım için ilk bulduğum toprağın 5cm altından çıkan tel parçasını hatıra niyetine aldım :) çok küçük şeyleri algılamaz zannediyordum ama cihaz fasulye büyüklüğünde bir demir parçasınıda yüzeyin birkaç cm altında tespit etti.

Allah cümlemizden razı olsun. Güle güle kullanın.

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8715 : 24 Mart 2017, 23:44:17 »
hayırlı olsun  güle güle kullan
dur daha neler bulacaksın  derinliğinede şaşıracaksın :D

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #8716 : 25 Mart 2017, 11:49:36 »

Hayırlı olsun...
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8717 : 27 Mart 2017, 21:56:04 »
dün 3s ile çubukçuları duman ettim :D :D :D

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #8718 : 27 Mart 2017, 22:08:10 »
dün 3s ile çubukçuları duman ettim :D :D :D

:)

Çevrimdışı VENOM

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #8719 : 27 Mart 2017, 22:12:55 »
Darısı başımıza.. Şahsen bir çubukçuyu t.e. Ailesiyle tanıştırmışlığım var. O artık bir çubukçu değil ... IB ci
Tarih yazmak korkaklara göre bir iş değildir...