Gönderen Konu: Elimde PULSE STAR II var. Denemeler yapacağım  (Okunma sayısı 45991 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gaffar

• Ziyaretçi
Ynt: Elimde PULSE STAR II var. Denemeler yapacağım
« Yanıtla #20 : 10 Aralık 2008, 22:37:33 »
  U ykusuz kardeş Pulse Star II İyi tanırm İyi bir makinedir Altına Duyarlı değildir  Ayırımdersen yok kanımca denemeye değmez iyi akşamlar

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #21 : 19 Ocak 2010, 20:30:34 »
Herkese merhabalar. Arkadaşlar elime artık böyle farklı farklı cihazlar geçecek. Bundan sonra piyasa cihazlar hakkında daha fazla incelemeler yapabilip sizlerle paylaşacağım.

Elimde farklı farlı cihazlar var. Bu başlıkta Pulse Star II yi inceleyeceğim. Bana başlık yapımı için geldi. Cihazın sahibi bana elinde iki metrekarelik başlık olduğunu, bu başlığınarazide taşınmasının zor olduğunu bu yüzden de kendisine 1 m^2 lik başlık yapmamı istediğini söyledi. Başlığı birazdan yapacağım test videosu ve ayrımı hakkında sizlere gözlemlerimi aktarırım.

Cihazın üzerinde birbiri ile senkronize çalışan iki adet PIC16C71 var. Bobini IRF630 ile sürmüş.

benimde elimde pulse star var bende 1*1 başllık yapmak istiyorum yaptığın bobin tur sayısı ve omajını hatırlayabiliyormusun uykusuz bana bu konuda yardımcı olursan sevinirim

Uykusuz

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 20 Ocak 2010, 08:05:12 »
Merhaba VERON,

Yanlış hatırlamıyorsam ADSL kablosundan tek tur yapmıştım. Toplamda 8 tur yani... Umarım yanlış hatırlamıyorumdur.

Çevrimdışı VERON

• Yüzbaşı
« Yanıtla #23 : 20 Ocak 2010, 17:51:37 »
İlgin  için teşekkürler uykusuz kardeşim

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #24 : 11 Ekim 2013, 17:09:28 »
s'a arkadaşlar acil Pulse star Il semaya ihtiyaam var yardımcı olan Karşılığı alır

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : 11 Ekim 2013, 19:39:46 »
buyur yıldıray kardeşim bu işini görür sanırım.Karşılıksızdır. Siz sonuçları ve projenin detaylarını paylaşın yeter bize :D

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #26 : 12 Ekim 2013, 04:08:33 »
s.a walkman sağol mesajı cepden attım pulse satar II pro şeması lazım. piyasada yok bu şema illaki bu sitedeki profesyonel arkadaşlarda vardır.elime bu cihazın kartı kırık olanı var tesadüfen yaşlı bir televizyon tamirçisi amçadan aldım. entekre numaraları kazınmış ve kartın uç kısmı kayıp. kırık tarafı. yardımcı olacaklara teşekkürler.

Çevrimdışı ali kaptan

• Yüzbaşı
« Yanıtla #27 : 12 Ekim 2013, 08:21:26 »
acaba ilk versiyon mu 2. versiyon mu?karta ait bi foto olursa iyi olur.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : 13 Ekim 2013, 00:30:42 »
Gönderdiğim şemayı beğenmedin sanırım buyur başka bir şema daha kim tarafından yapıldığına da dikkat edelim.
diğer resim yerleşim planı ile ilgilidir. Böylemi acaba
ayrıca ali kaptanın söylediği gibi bir resim eklersen daha fazla yardımcı oluruz

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #29 : 13 Ekim 2013, 03:06:02 »
walkman ustam bu şemalar pulse star g-light devresine aittir, orjinal pulse star 2 devre şeması değil

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : 13 Ekim 2013, 03:12:51 »
şayet ekleyebilirsem asıl devrenin fotosu

Çevrimdışı tounsi774

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #31 : 13 Ekim 2013, 22:22:58 »
Gönderdiğim şemayı beğenmedin sanırım buyur başka bir şema daha kim tarafından yapıldığına da dikkat edelim.
diğer resim yerleşim planı ile ilgilidir. Böylemi acaba
ayrıca ali kaptanın söylediği gibi bir resim eklersen daha fazla yardımcı oluruz

hi

have you the pcb for psg2 and the list of compenents?

thank you very much

T.

Çevrimdışı YILDIRAY

• Yüzbaşı
« Yanıtla #32 : 14 Ekim 2013, 21:46:15 »
s.a kurban bayramınız mubarek olsun dedektör ses ayrımlı olan pro ıı  kart  ta hıçbır sey  bellı olmuyor nedenı ıse yaptırmak ıçın bırçok kışıye vermesi çoğu parça sok tak yapılmış. Bende televizyon arızalandı tamırcıye götürdüm tesatüfen gördüm. ben yaparım dedim. ama tanımadığı için cihazı almama ızın vermedı dükkanda herşey var yapabilirsen  burda yap şimdi ise kartın kımı yerlerı epoxlı kağıt üzerıne kart ı kopyalamaya çalılıyorum.. ancak bunun şemasını bulamazsam hiçbirişe yaramaz. bu devreyi karadağ ustam kopyaladı sanırım çünkü kt315 nıklı geotech1 bana mesaj  atmış.

Çevrimdışı AZIS

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #33 : 20 Ocak 2014, 13:48:55 »

Çevrimdışı AZIS

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #34 : 20 Ocak 2014, 20:04:41 »
  TOMB RAIDER 2 - PULS STAR 2

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 20 Ocak 2014, 22:12:08 »
Değerli ustalar bol bol foto bende de var ama ne yazikki ise yaramiyo asil devre semasini koysanizda ortalik senlense

Çevrimdışı sinasos

• Er
« Yanıtla #36 : 08 Kasım 2016, 19:31:14 »

arkadaşlar merhaba;
elime 1mt x 1mt bobini olan pulse star II dedektör geçti ancak bobin kablosu kopuk. resimlerdende göreceğiniz üzere skala kısmıda cihazı açınca ortalarda kalıyor. bu bir sorunmudur veya
cihazın özelliği mi emin değilim. ama videolarda gördüğüm kadarıyla skalası sıfırda kalıyor ve tıkırtısı susuyor. belkide bobin bağlı olmadığı içindir !
bu konuda bobin uçları vce cihazın çalışması ile alakalı yardımcı olacak arkadaşlardan bu konda destek rica ediyorum.
selamlarımla.
teşekkürler.

Çevrimdışı skorpio

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #37 : 09 Kasım 2016, 15:45:14 »
Usta ozelden tel no yazdim ara yardimci olayim

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #38 : 09 Kasım 2016, 16:08:49 »
Bu cihazda sönüm direnci bobin içindedir. Kullanımı çok bilmiyorum ama ne olursa olsun o bobin orada çalışmaz. Eğer illa içerde denenecekse ufak bi bobin yapın.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #39 : 09 Kasım 2016, 20:01:39 »
Bir donem kullandiğim cihazlardan.En son yedek parca pizisyonuna getirmistim.Jeosanar da vardi o donem.Hatta basligi Karadag ustaya gondermistim.
Ama koty bir cihaz di diyemem p.star icin.
Bobin kablosu cihaz calismazken koptuysa sikinti yoktur.Calisirken koptuysa hasara neden olmustur.Denemek  icin frekans olcun.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...