Gönderen Konu: Real Clone Alonso - Pd  (Okunma sayısı 16027 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
Real Clone Alonso - Pd
« : 01 Temmuz 2016, 16:31:05 »
http://www.longrangelocators.com/forums/showthread.php?t=18956
Pistol Dedektör ün bütün dökümanları var. Fakat Bobin işleri oldukça zahmetli vede zor. Acaba İki bobin üst üste gelince Vlf dedektöründeki gibi Akort rezonans olayı varmı ? Bu konuda bilgisi olan varmı ?
özel mesajda reklam yasaktır

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
Ynt: Real Clone Alonso - Pd
« Yanıtla #1 : 05 Temmuz 2016, 13:04:49 »
Akort rezonans bobini doğru ayarlarsan ikinci bobine gerek kalmaz bazı elemanlarda küçük değişiklikler gerekiyor sadece alıcı kısmı zaten ferro metalleri direk reddediyor demir cinsini görmesi imkansız gibi bişey birde şu var devre kesinlikle 60 khz olması lazım

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #2 : 05 Temmuz 2016, 13:18:29 »
2. Sayfada andreas ın gönderdiği pdf de olan devrenin lm7805 li olan devre alt kısım onu yapmaya gerek yoktur üst kısım morganın yaptığı kendi başına yeterli manyetik alanı çok uzaktan algılaması lazım  şu şekilde önce manyetik alanı geliştir sonra metal algılamaya geç böyle yapılırsa daha etkili oluyor zaman buldukça uğraşıyorum çok değişik şeylerle karşılaşabilirsin mesala her manyetik alana ayrı ses dolayısıyla her metale ayrı ses bu normal dedektör devreleri gibi değil bunu yaparken pulseyi vlf yi unut onun için kimse bu devrelerle ilgili bişey söylemez daha doğrusu herkes bunu görüp ticari düşünmeye başlıyor iyi günler

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3 : 05 Temmuz 2016, 17:00:45 »
Teşekkürler bilgiler için. Ancak yabancı dil ağırlıklı olduğundan pek birşey anlamamıştım yorumlardan . 45+45 spirlik bobinlerden bahsediyor birde onu tamamen iptal mi ediyoruz? Nerede kullanılıyor yoksa dediğin gibi iptal mi o kısım. Zira bu aletin tam tamına dökümanları olmasına rağmen  Tx-rx bobinleri herşeyi verimil fakat - ikisi bir noktaya göre kesişiyormu vlf gibi akort vs. gerkiyormu bilmeden yapmak istemedim. Sonra , eğer bu konuda sizde uğraştıysanız  buraya hangi bölümleri yapacağımızı net bir şekilde yaparsanız denerim bunu aslında.

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4 : 06 Temmuz 2016, 11:48:17 »
Onların ne söylediği önemli değil orada sadece şemaları al odevrede bobini kendin yap birde o sitede lrl from italy sayfa var o sayfadaki son sayfalarda ggüncel devre var o devreyide güzel hazırlamış fakat tamamlayamamış o devreyle uğraş tabi alıcı katı iyi fakat ses devresi hiç iyi değil

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2016, 11:17:50 »
Çok teferruat var.. Ancak dediğin gibi hangi bölümleri yapmamız gerekiyorsa onları burada paylaşırsak daha iyi olur mesela. Ve görerek anlayarak yapmak bu işin çalışma mantığınıda bize kavramamıza yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2016, 11:33:56 »
Birşeyler yazdım ama bakalım doğru şeyler mi yapacaz. Bu döküman üzerinden konuşalım.

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2016, 00:12:10 »
clone olan devre evet bu şekilde yapmadım ben nasıl sonuç verir bilmiyorum fakat benzediği için söyleyeyim ferritteki diğer bobin resonans bobini biyere bağlanmıyor her hangibişey takılmıyor yanındaki bobinin puls üretirken düzgün çalışmasını sağlıyor bu şekilde bobin yapmak gerçekten faydalı normal 6 cm lik bobin sarıp yanına böylebobin yaparsın faydalı olur 4.7nf yapmadım ben 560pf genelde bana faydalı oldu diğer rxkısmında olan o türden başka devrede denedim bobini 3.5 cm ve omega bobin bi türlü olmadı nyada ben yapamadım hiç bir montajda yok değil var da nasıl ayarladılar bilmiyorum

aynı devre farklı türden clone videodaki
resim gönderemiyorum

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #8 : 10 Temmuz 2016, 00:30:24 »
Birşey anlamadım dediğinden sadece 4,7nf lik kondansatör boştaki ucu o şekilde olsun diyelim. Birde şu resimdeki tüm dökümanları yapsak vede ferit nüveyi vede rx bobinini yani omega bobini ile akort ayırada varsa bu işi yapamayız. Hepsi birbirine bağlımı bilmiyorum ?

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #9 : 13 Temmuz 2016, 22:07:34 »
Montaja başladım. Rod ferro kömüre bobinide sardım.... Devre bitsin Omega bobini vede bobinide sardım mı iş bitti. Bakalım ne olacak sonuç  ?

zgr2259

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2016, 15:13:40 »
Devrede son gelişme nedir ustam...

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2016, 17:29:48 »

Şöyle bir video yaptım. Vede oldukça uğraştıktan sonra sorun var sanırım ..... Umarım hep birlikte çözeriz.

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #12 : 21 Temmuz 2016, 15:48:57 »
Bu devreyi emek verip yaptım. Şu haliyle oldukça zor inşaasına rağmen omega bobininide sardım. Ancak tx vede rx i akort ederken sanırım üstüne fazla silikon sıktım vede sinyalin acaba yansımasınımı bozdum anlamış değilim. Rx bobinini söktüm şuanda cihazda rezonas ledi söndü. Bu bobinleri ilk ayarlıyıp silikon sıktığımda sensivitiy potu ile ayar yapıp çok az seviyede işlem yapıyordu. Sonuna kadar çevirdğimde potu cihaz susmuyordu. Acaba tam anlamı ile bunun geoteck teki çevirimlerini yapan varsa iyi olur.

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #13 : 22 Temmuz 2016, 23:57:25 »
Azimli çalışma  helal olsun .
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı Victory41

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #14 : 24 Temmuz 2016, 10:28:14 »
Teşekkürler.

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #15 : 23 Haziran 2017, 01:36:18 »
slm ustam devreyi çalışır duruma getire bildinizmi  .deneyimlerinizdende biraz bahsederseniz baya bi fayda sağlamış olursunuz  tşkler

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #16 : 24 Haziran 2017, 01:53:14 »
slm arkadaşlar devreye  bügün enerji yi verdim  tx rx i akortladıkan sonra  vlf misali renosansında sabitledim şuan çalışır durumda ama 8...10 cm geçemedim 1lira gümüş ve altın yüzükte. gelelim meseleye ferrite rot etki  ve tebkisi  bana göre potlaayar yaparken biraz hassaa ayar yapıyor gibi geldi  oda 1.2 cm gibi etki ediyor . tx ile rx ayarlarken orta merkeze ayar yapınca ferrit kömüre tepki vermiyor. metallere tepki veriyor .rx orta merkezden dışa doğru sabitleyince sadece ferrite algılıyor metali rx in dış kenarı 1.cm den algılıyor teçrübelerim bunlar şim di sormak istedim bu cihazı hangi mantık da çalıştıracağız    tşkler

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #17 : 24 Haziran 2017, 02:01:37 »
resim atmaya çalışıyrum

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #18 : 24 Haziran 2017, 02:05:25 »
resim