Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7486461 defa)

0 Üye ve 17 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #1260 : 26 Haziran 2012, 19:11:08 »
Evet walkman ustan ne sonuç aldınız bobinden.Bende büyük bir sabırsızlıkla ilk ve bu sarımınızın sonuçlarını bekliyorum

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #1261 : 26 Haziran 2012, 21:37:43 »
Merhaba Arkadaşlar,

Küçük bir bilgi vermek istiyorum. Test arazisindeki gömülme videolarını bana iletecek olan arkadaş il dışına çıkmış. Videoları birkaçgün sonra ancak ekleyebileceğim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1262 : 26 Haziran 2012, 23:52:37 »
arkadaşlar bobin ile ilgili gelişmeleri Karadağ ustadan öğreneceğiz.Zira yarın kargo ile kendisine gönderiyorum.Her.gi bir deneme yapma fırsatım olmadı. Coşkuyu Karadağ ustadan bekliyoruz

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1263 : 27 Haziran 2012, 00:38:32 »
merhaba arkadaşlar hamd olsun devremi tamamlaya bildim

biraz evham yapıp devre arızalı sanmıştım meğer sapa sağlam çalışıyormuş

yalnız herşeyin montajını yaptım verdim startı ekrana ayarlanıyor yazısı geldi öylece kaldı makina ırf 740 ve 7805 te ısınma var

cihaz devrede 185 hz ölçüyor tl082   devrede6,20  voltajını yavaşça ayarladım 5-6,20 volt arası ama cihazda tık yok

ben malzemeleri karadağ ustadan temin etmiştim devrede kristalin ayaklarına bağlı 2adet 18pf kondansatör yerine 2adet 33pf kondansatörçıktı kutudan bende enson

bakarım diye montaj ettim gitti benim cihazdaki ayarlanmama olayı bu kondansatörlerden olabilirmi

bu arada deneme yaptığım başlığı karadağ ustamdan almıştım yaklaşık 25cm çaplı  adsl kablosundan 3tur deneme başlığı    ırf740 ve 7805 neden ısına bilir

evet arkadaşlar yorum larınızı sabırsızlıkla bekliyorum özelliklede karadağ hocam  resim aşağıda

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1264 : 27 Haziran 2012, 00:51:51 »
bu arada başlık 3,5 ohm   1,25 volt gelen yerlere entegreleri takınca 1,45 volt gelmeye başladı

arkadaşlar bu ayarlanıyor  sorununu yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüğünü yaza bilirmi saygılar

Çevrimdışı çavuş

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1265 : 27 Haziran 2012, 07:01:28 »
Ustam 33pf ler ile alakası yok. Devreyi çalıştırdığın yerde metal olmamasına dikkat et. Ayarlanıyor yazısının gitmemesi ondan olabilir.

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1266 : 27 Haziran 2012, 12:18:51 »
bobini 3 ohm yap ozaman problemin kalmaz

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1267 : 27 Haziran 2012, 12:24:54 »
bu arada arkadaşlar geçen gün salyangoz şeklinde bobin yaptım 45 cm çap ortası 10 cm boş 1 lik telden 3 ohm olarak sardım ve sonuç %50 daha performans arttı demekki yatık bobin daha iyi pı sistemde ayrıca 3 farklı cihaza denedim sonuç olumlu.

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1268 : 27 Haziran 2012, 12:36:06 »
bu arada arkadaşlar geçen gün salyangoz şeklinde bobin yaptım 45 cm çap ortası 10 cm boş 1 lik telden 3 ohm olarak sardım ve sonuç %50 daha performans arttı demekki yatık bobin daha iyi pı sistemde ayrıca 3 farklı cihaza denedim sonuç olumlu.

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #1269 : 27 Haziran 2012, 13:33:11 »
performans %50 artı derken ; 30 cm den algıladığı nesneyi 45 cm den mi algıladı. doğru mu anladım.
TA5DF

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1270 : 27 Haziran 2012, 15:47:58 »
bobini 3 ohm yap ozaman problemin kalmaz
protek hocam eminmisiniz
 karadağ 2,5ohm sarıyorum 1 ohm direnç seri bağlıyorum sorun olmuyor yazmış  başlık karadağın dediğinin aynısı

Çevrimdışı thunderbolt

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1271 : 27 Haziran 2012, 16:03:33 »
mümkünse açık alan bir yerde deneme yapın, daha öncede bu şekilde uğraşnaların yazıları var forumda, dışarı çıkınca düzeldi diye yaşmışlardı.
kolay gelsin

Çevrimdışı myhid

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1272 : 27 Haziran 2012, 16:35:33 »
mümkünse açık alan bir yerde deneme yapın, daha öncede bu şekilde uğraşnaların yazıları var forumda, dışarı çıkınca düzeldi diye yaşmışlardı.
kolay gelsin
yaptım hocam açık alanda sonuç aynı ayarlanıyor yazıyor öylece bekliyor cihaz

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1273 : 27 Haziran 2012, 17:17:51 »
protek-e usta sakalım yok dinletemedim kimseye sağol eline sağlık daha net bilgi versirsen herkez faydalansın telin cinsi kesiti turu tek turmu yoksa cift tel den sarımmı arada boşluk bıraktınmı çıkan omajı endüktansını ölçebildinmi yaptığın bobinin yapılmış fotosu ekleyebilrmisin  1tl parayı 60cm den algılandı 30cm çapta 15cm merkez boşluk olarak bobinle  senin yaptığın daha büyük 2mt den  algılıyo deme millet kafayı yer :D

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1274 : 27 Haziran 2012, 17:46:52 »
protek-e usta bazı verdiğin cevaplara rağmen heyecanlanıp acele yazıp tekrar sormusun neyse  metal boyutu ve ona göre mesafesi  tek turdan sıkı sarılmış bobininse kaç metre tel gitti kaç tur sardın omajı sarılan tel çokluğuna göre düşük gibi emaye kaplı bobin telimi yoksa plastik izoleli nya tek damar elektrik kablosumu (elimde cihazım olmadığı anlattıklarımın sonuçlarını sizlerden bekliyorum )

Çevrimdışı BERK

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1275 : 27 Haziran 2012, 18:05:45 »
Protek ustam teşekürler. Emek vermişsiniz meyvesinide almışsınız

Çevrimdışı goix20

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1276 : 27 Haziran 2012, 20:24:48 »
myhid arkadaşım senin sorunla benim sorun aynı ne yollara başvurabileceğin nereleri kontrol etmen gerektiği 3 5 sayfa ilerde var o yolları bi dene istersen... kolay gelsin

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1277 : 27 Haziran 2012, 20:56:56 »
karadağ ustam ve diğer ustalarım şimdi cihazın en performanslı hali nasıl olur frekans-güç- kazanç- örnekleme başlangıç bitiş-bunlar hangi birimde olursa cihaz daha verimli çalışır

şimdiye kadar gördüğüm en iyi cihaz pulseler dahil (acaba kendimde birazda olsa emek verdim ondanmı:)

Çevrimdışı malatyali

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #1278 : 27 Haziran 2012, 21:04:18 »
myhid kardeşim senin sorunu bende yaşadım benim iki adet aküm var biri küçük 1.2 amper biri büyük 2.3 amper küçük olanda tam dolu olduğu zaman 14v gösteriyor onu takınca ayarlanıyor yazısı gitmiyor büyük olan 12v fazla şarz etmiyorum onu takınca normal çalışıyor bi bakarsan belki oradadır sorunun

Çevrimdışı protek-e

• Yüzbaşı
« Yanıtla #1279 : 28 Haziran 2012, 08:55:38 »
performans %50 artı derken ; 30 cm den algıladığı nesneyi 45 cm den mi algıladı. doğru mu anladım.

evet arkadaşlar aynen bu şekilde artış oldu 3 adet bobin yaptım 0.70 0.80 ve 1mm emaye bobin teli sararken 1 mm teli arada boşluk bırakmadan 0.70 ve 0.80 mm telleri ise 1mm boşluk bırakarak sardım hepsindede 3 ohm u geçmeyecek şekilde yaptım burada önemli olan omajdır şimdi burada şukadar metre tel diyemem çünkü her emaye telin kesitine ve kalitesine göre ohm farklılık gösterecektir.Buna göre denemelisiniz hatta tam tutarsa sönümleme direncine bile gerek yoktur.Mutlaka denemenizi tavsiye ederim çok bariz fark var çünkü sizlere yapılışınıda açıklayayım deneme için isterseniz 50 yada 60 cm lik bir mukavva karton bulun sonra bunu ister yuvarlak ister kare olacak şekilde kesin tüm kartonun bir yüzeyini çift taraflı bant ile kaplayın sonra plastık bir madde ile elinizi yapışkan yüzeye değdirmeden sabırla bobin telini düzgün bir biçimde yapışkan üzerine sabitleyerek spiral şeklinde sarın orta kısımda sarmadan önce 8 yada 10 cm boş yuvarlak daire bırakın bobin sarım işlemi bittikten sonra bobin telini sabitlemek için sprey vernik atın sonrasında istediğiniz bir maddeyle dolgu yapabilirsiniz slikon,reçine tutkal v.s... en sonunda gerek duyarsanız sönümleme direncinin değeriyle oynayabilirsiniz endüktans tutarsa sönüm direnci bile takmayabilirsiniz.Yapacak olan arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim.