Gönderen Konu: Real Clone Alonso - Pd  (Okunma sayısı 16046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
Ynt: Real Clone Alonso - Pd
« Yanıtla #20 : 30 Haziran 2017, 00:58:09 »
slm arkadaşlar bu konuda söylecek  sözü olan arkadaşlar  nerelerde acaba     tatil bitmedi herhal

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #21 : 01 Temmuz 2017, 21:11:49 »
slm cihazı ayarlamaya uğraşırken ferrite rod üzerindeki 100 ile 150 tur bobindede rönasans  a geldiğini farkettim tamamen tesadüf  chaz hakkında pek bilgim  yok kurulum aşamasında dememe yanılma ile bakalım şimdilik kendim çalıp kendim söylüyorum

Çevrimdışı acemi-usta

• Binbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #22 : 02 Temmuz 2017, 01:56:39 »
slm cihazı ayarlamaya uğraşırken ferrite rod üzerindeki 100 ile 150 tur bobindede rönasans  a geldiğini farkettim tamamen tesadüf  chaz hakkında pek bilgim  yok kurulum aşamasında dememe yanılma ile bakalım şimdilik kendim çalıp kendim söylüyorum
:D
öyle görünüyor hele bi toparla iyi se  bende toplarım bitane
bir mazlumun sesi onu duymak isteyene ulaşır duymak istemeyen zaten ona zulüm edendir

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #23 : 04 Temmuz 2017, 01:19:30 »
slm arkadaş elimde  3 cm çapında yuvarlak ferrite var onuda denemeyi düşünüyorum 100 ile 150 tur sarması zor olcak ama yinede denemeyi düşünüyorum

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #24 : 07 Temmuz 2017, 00:35:35 »
slm cihazı tasarlayan anderas  yazılarında altın algılayacak ayarda başka hiç birşey algılamaz diyor  ozaman  daha önceki yazımda söylediğim gibi iki çeşit algılaması var ya metal örnek altın gümüş sarı vesayre en hassas ayarda pasta tapağı 30 cm ozaman eli  bile algılıyor  şimdi  bu çihaz md artı uzun algılama olduğuna göre  ikinci olarak da rod kömürü algılatınca metalleri algılamıyor  acaba cihazdaki mantık ferrit antenle radyo misali kısa dalga siyal alıyor omeganın tx ile metali uyarılıyor rx ilede ayrım yapılıyor yada ferrit anten md kısmını kararlı çalışsın diye kullanılmış bilmiyorum .  demek istediğim altını algılayınca diğer metalleri algılamaması lazım şu durumda ben o ayrımı yapamadım.  beyin cimlastiği yapacak arkaşları bekliyorum en azından  TE  bu işten anlayanlar vardır

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #25 : 08 Temmuz 2017, 20:02:02 »
Bu tarz cihaz yapanlar oldu.Calisiyor mu çalışıyor.Ama öyle uzaktan falan bir şey bulduğu yokmuş.Duyduklarim bunlar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #26 : 08 Temmuz 2017, 22:21:21 »
sagol ustam denemeye devam

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #27 : 08 Temmuz 2017, 22:29:06 »
anderas yazılarında bır euro  maksimum 12 cm algılar diyor videolarında altın bilekliği 1.5
metreden alıyor  bence uzerinde  durulması gereken konu ferite anten yani kısa dalga bilgisi olan arkadaslar varsa bir zahmet el atı versin frenkas 457.xxxxkhz

Çevrimdışı UNIQUE - TA5DF

• Administrator
  • Binbaşı
  • TA5DF
    • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #28 : 15 Temmuz 2017, 10:04:07 »
kısa dalga bizim işimiz :)
TA5IFD telsiz çağrı kodumuz
Sorununuzu çözelim inşallah ustam. Sorun tam olarak bu frekansta resonansı yakalayamamak mı?
TA5DF

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #29 : 16 Temmuz 2017, 00:45:16 »
aynen ustam

Çevrimdışı kara

• Üsteğmen
  • **
« Yanıtla #30 : 16 Temmuz 2017, 00:47:07 »
tx 2.2 nf ile 0.60 khz tek ölçüm yapa bildiğim bu

Çevrimdışı dadaş_25

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #31 : 15 Aralık 2017, 09:58:27 »
Ustalarım çalışmalar nasıl gidiyor ? Olumlıu bir sonuç varmı acaba.

Çevrimdışı reqo24

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #32 : 18 Aralık 2021, 22:03:53 »
Ustalar clone alonso pdyi yaptım çalışıyor omega bobin algılıyor lakin ferrit bobini ayarlayamadım algılama olmuyor yeşil LED sönmüyor yardımcı olurmusunuz

Çevrimdışı ismail344

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #33 : 29 Aralık 2022, 00:31:43 »
Bu sema yı  7505 gırıs beslemesıne baglayıp sonrasında voltaj yukseltec ıle calıstıra bılırsınız tx ve rx cıkıslerını bırr bırıne cattırınca ses cıkıyorse tamamdır   sonrasında vlf  gıbı bobın sarıyorsunuz ısın guzel tarafı deodktor gıbı metallerı cekıyor suanda mofsetı tx  cıkısına  bagladım pulse dedoktor gıbı gayet guclu sınyal alıyorum bakalım nasıpse bobın sarıp nasıl demıre tep kı verecek cok merak edıyrum bu halıyle mofsetsız demırı 25 cmden cekıyor ele tepkı hıc vermıyr cunkı bellı bolgeler 555 le pulse dedoktor frekenas cıkısını ekledım  tabı ayar yapmadım 555 le kırtık bolgelere guclendırme yaptık tavsıye etmem bos duran ler ıcın guzel bı hobı ama sınyal cok guclu 18 volt beslemey le beslıyorum tabı 27 volta kadar yolu var 27 voltun sadece gucunden beslenılıyor her.gıbı elektırık alımı yok  ufak bır bılgılendırme .

Çevrimdışı humhum

• Yüzbaşı
  • humhum
« Yanıtla #34 : 10 Eylül 2023, 14:08:19 »
anderas yazılarında bır euro  maksimum 12 cm algılar diyor videolarında altın bilekliği 1.5
metreden alıyor  bence uzerinde  durulması gereken konu ferite anten yani kısa dalga bilgisi olan arkadaslar varsa bir zahmet el atı versin frenkas 457.xxxxkhz

457.222 Khz 'in   üst  veya alt  katlanan yada azalan  frekansları  kullanabilirsiniz .