Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7484446 defa)

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kripto55

• Ziyaretçi
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #3580 : 11 Mart 2013, 16:33:31 »
arazı bozulmalarında once cıhazı kapatıp daha sonra tekrar ayar yapınız sağ ve sol da tutan kısılerde uzerinde metal olmuyacak algılama yapabilir.

birde benzeri frekans bozulmalarında ıse bobın kablosundan oluyor sıkı sabitlemek ve kaliteli kullanmak gerekıyor.

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3581 : 11 Mart 2013, 16:52:02 »
lion usta 150 ye75 de derinlik ne kadar usta.maksimum
USTAD havada 3 mt üstü algılama yapıyor 20x50 bir metali ama osc egrisini biraz daha sola alıp gücüde 55 60 lara kazancıda 2 yada 3 çıkatınca sanki 4 ün üstüne çıkacak gibi gıç35 ustanın değerlerini yakalıyoruz sanki : ))
celik625 arkadaş bobini tamamen yere değdir aleti aç bi süre ses gelicek sonra susacak sonra bobini yerden hafice arama yuksekliğine kaldır tekrar ötecek  bekle susacak sonra arayama başla kazancıda 1 e düşür gücü 30 civarına düşür oto ayar kapalı ise aktif et. birde bulunduğun bölge çok mineralli bir yer ise yine sıkıntılar olur yada çok fazla metal varsa etrafda sıkıntı olabilir orneklem başlangıcını 10 15 artırıp bitişi 5 kadar indirip bir dene bakalım.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler
Mevlâ görelim neyler.Neylerse güzel eyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3582 : 11 Mart 2013, 17:23:57 »
tesekkurler lion usta

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3583 : 11 Mart 2013, 17:27:15 »
lıon usta yapmıs olduğunuz bobın nya kaçlık telden olusturdunuz??
bu konuda bizide aydınlatın?

Çevrimdışı ozoz_xba

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #3584 : 11 Mart 2013, 18:07:18 »
çanakkale bizde varız 17 den hemde biga  dp3 bitirdik 3. cüyü çıkartıyoruz Allah izin verirse tesla ustamın ve diğer büyük ustalar sayasinde tek sıkıntımız başlık kendi yaptıklarımız müthiş yanlız arazide ilk 2 saatten sonra toprağada ötmeye başlıyor bu aküden mi olsa gerek yoksa başka bi sebebi varmısır

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3585 : 11 Mart 2013, 18:28:41 »
ozoz
metal yorgunluğu diye birşey var  ;D
regüle devreli yaparak kullan cevabı kendin vermişin
---------------------------------------------------------------------
celik625
r30 direncini 2k7 ile değiştir
2n700 fet eklentisini yap
konu içindeki yazılaarı vakit buldukça oku
--------------------------------------------------------------------------

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3586 : 11 Mart 2013, 18:30:37 »
çanakkale bizde varız 17 den hemde biga  dp3 bitirdik 3. cüyü çıkartıyoruz Allah izin verirse tesla ustamın ve diğer büyük ustalar sayasinde tek sıkıntımız başlık kendi yaptıklarımız müthiş yanlız arazide ilk 2 saatten sonra toprağada ötmeye başlıyor bu aküden mi olsa gerek yoksa başka bi sebebi varmısır

selam biga :) çanakkale merkez . regüle yapmadıysanız büyük ihtimal bundandır.  L7812 ile 18 v tan regüle edip besleyin cihazı .SAYGILAR
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

Çevrimdışı lionbilgisayar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3587 : 11 Mart 2013, 18:52:12 »
lıon usta yapmıs olduğunuz bobın nya kaçlık telden olusturdunuz??
bu konuda bizide aydınlatın?
Kullandığımız kablo nya diil plastik izoleli bobin kablosu. 1 mm çap 1.72 mm izolesiyle bereber oluyor. Ama gıç usta 1 mm nya kullandı 17 tur sarmış biz 19 tur sardık yaklaşık 85 mt gitti ve değeri 1.2 h geldi biraz fazla oldu galiba ama tesla usta çok birşey değiştirmiyeceğini söyledi tarifler Tesla coil ustadan.
Hak şerleri hayr eyler
Zan etme ki gayreyler
Ârif anı seyreyler

Sen Hakk’a tevekkül kıl
Sabreyle ve râzı ol
Tevfiz it ve rahat bul

celik625

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3588 : 11 Mart 2013, 20:27:51 »
arkadaşlar birde delta pulse 3 şarj ettikten sonra  çalışmadan durduğu süre içinde kendi kendine şarjı bitiyor benim ki

yüksek mineralli yerlerden nelere dikkat etmem lazım. ayarlarını nasıl yapmam lazım.

arkadaşlar birde  teknoloji ekibinin alan taraması yok mu. alan tarama ihtiyacım var.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3589 : 11 Mart 2013, 20:28:29 »
bay 17 Allah razı olsun anladım ama hiç duymamıştım tesla ve siz değerli tüm ustalara teşekkür ederim,bazı enteğrelerin bacaklarını komple şaseye bağlayıp lehim yapıldığını biliyordum ama bunu bilmiyordum, ben rus malı bir tabanca havye kullanırım tam 20 senelik,2n 7000 leri ise bir güç kaynağından söktüm aynı kartın üzerinde 2n 2907 ile beraber dörder adet vardı inşaallah bir sıkıntı çıkmaz...

hadi-dindar

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3590 : 11 Mart 2013, 21:39:54 »
hi i now assembling one new pcbwhen i want to check circuit with guidance after assembly i can not see 17 volt in circuit with 7 poini.( i cant not see 12 volt in 8pin tl062 and 16pin 4051 and ..... )
plz help me to sole this problem .
thanks

Çevrimdışı yeraltıcı

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3591 : 11 Mart 2013, 21:52:30 »
süper bir devre olmuş, ihtiyaca cevap verebilecek bir halde, tebrik ederim karadağ usta, nice başarılar dileklerimle...

Çevrimdışı cemalettin_h

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3592 : 12 Mart 2013, 02:39:54 »

Beyler resimde mavi kare içerisinde görünen TR7 hattına bağlı köprü gerilimi normalde 7,5V ~ 8,5V arasında olması lazım iken benimkinde 11,5V gibi bir değer çıkıyor gerilimin yüksek olmasından dolayı hoparlörden sürekli sinyal sesi çıkıyor siz değerli ustalara soruyorum sebebi ne olabilir ?

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3593 : 12 Mart 2013, 03:10:36 »
orda ölçüğünüz değer bahsetiğiniz voltajlarda olması gerektiğini kim söyledi size bilmiyorum metal tespit ederken burdaki voltaj yükselişe geçer sabit değildir 6.4v tan 11.4v kadar sabit olmayan bir voltaj vardır

osc menüsüne girin menu tuşuna basarak
ordaki sinyale bakın olması gerektiği gibimi
tr1 tirimpotu sola doğru çevirerek R31 üzerinden 1.5 v ölçene kadar düşürün
d3 tl062 deki voltaj 6.4v olması gerekdiği gibi varmı
sinyal gözükmüyorsa lf356 ve tl082 arıza olabilir bobin uygun yapılmamış olabilir
entegreleriniz hcf serisimi deneme yaptığınız ortamda yakıda metal nesneler varmı
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
hani dindar

1.4 v yoksa seri bağlı 1n4148 bakarsın VD12 VD15
6.7 v yoksa tl062 arızalı yada ters  D3
5v yoksa 7805 arızalı
12v hattı çalışmıyorsa ırf9540  q5 onu tetikleyen bc547 bunlara bakarsın t12

« Son Düzenleme: 12 Mart 2013, 03:19:53 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı bay17

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3594 : 12 Mart 2013, 04:20:06 »
Allah sendende razı olsun bitkicişakir  ,  bende gittim sınıfının en pahalı hayvasını aldım ama genede cesaret edemedim :) bence kullanma o 2n7000 leri , riske atma 1,5 tl bile değil iki tanesi  . Saygılar..
'' Denizi seviyorsan dalgaları seveceksin.. Uçmayı istiyorsan düşmeyi de bileceksin ! Korkarak yaşarsan, sadece hayatı seyredersin ''

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3595 : 12 Mart 2013, 06:02:07 »
celik625
-----------
kulladığın akü ömrünü yitirmiş olabilir ayrıca kurşun aküler normal şartlarda enerji kaybı yüksektir
akü soklayan devre şemaları var bulamazsan haber ver bulurum
ni-cad piller en az kaybı olanlar li-polimer piller  her yönden en avantajlı olanlar
-----
cihazı oto ayarlarda kullan tecrübe edene kadar güc 40-60 arası
frekans 1 eşik 1 ayrımlı yada düşük mineral modu yüksek minerale getiridğin taktirde diğer modlara geçince güc ayarını konturol et 75 üzerinde değerlere çıkmış olabilir o durumda düzelt
------
Alan tarama diye bir cihaz yok hepsi hurafe uydurma şafsata sen yinede uraşmak istiyosan uraş araştır

Çevrimdışı class

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3596 : 12 Mart 2013, 11:16:00 »
s.a arkadaslar
voltaj degerlerini 1.51 volta getiriyorum ilk tıklamada ayrım guzel calısıyor.ama daha yaklastırınca ayrım bozuluyor.neden sizlerde boyle bir sey varmı

Çevrimdışı gs78

• Yüzbaşı
« Yanıtla #3597 : 12 Mart 2013, 11:45:34 »
1.ci sayfadaki yazılım orjinalmi yok demo mu demo falan yazmıyorda  bende yapmayı düşünüyorum yapıpta menunum diyende var yok hiç gerek yok ben yaptım iyi değil diyende var kime inanıcaz belli değil:))

skorpio

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3598 : 12 Mart 2013, 12:02:23 »
değerli ustalar yaptığım DP3 ü nihayet çalıştırdım, ancak bir iki sorunum var birincisi bobin çıkışına 42-48 volt gibi bir akım gelmekte ikincisi de D5 4066 aşırı bir şekilde ısınıyo, öncelikle hangi kısımları kontrol etmem gerekli ustalardan yardım bekliyorum, saygılar

Çevrimdışı cemalettin_h

• Er
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #3599 : 12 Mart 2013, 12:12:00 »
Sayın Tesla usta geçen hafta Karadağ hocamın yanındaydım ve devreyi yanında test ettim değidin gibi orada arama yaparken değişken bir voltaj var benim sıkıntı arama yapmadığım zaten ayarlama kısmında 7,5V ~ 8,5V arasında voltaj olacağını Karadağ hocam söyledi dediğin noktalardaki ölçümler doğru,entegreler sağlam ve hepsi ST ve HCF serisi ama bobin biraz dandik.