Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9924574 defa)

0 Üye ve 34 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4680 : 15 Ağustos 2014, 22:02:11 »
elinizin çok yoğun olduğunu biliyorum, onun için size sıkıntı çıkartmayı düşünmüyorum. sağa sola karğo ödeyene kadar yeni bir kart alıp öyle deneyeceğim, havya 1992 model bir rus malı tabanca, 22 seneden beri kullanıyorum, doğrudur fişi topraklamalı değil.
benim en ayar olduğum yer , teknoloji ekibi logosunu , 2.0 beta yazısını ve açılıyor yazısını gördüm. bobin ve dirençler takılı olmadığından sadece aküden artı kutubu çektim , bu kadar. bir daha hiç görüntü alamadım şimdi de aydınlatma bile yok. yardımların ve emeğin için çok sağol, senin bizim üzerimizde hakkın çoktur, sizlik bir durum yok, hata zaten acemide dir, bunu bilmek te erdemdir, selamlar sunarım.

pcb yi ben sana hediye ediyorum. yarına gönderirim. ama dizgiden sonra yüksek çözünürlüklü fotoğrafları siteye ekle kontrol edelim sonrasında enerji uygula.
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4681 : 16 Ağustos 2014, 04:45:11 »
ben bobin olarak tesla ustanın 0.8 lik nya kablodan 40 cm başlık sarmayı düşünüyorum. yarın hafta sonu deneyip sonuçları paylaşırım.

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4682 : 16 Ağustos 2014, 04:48:06 »
şakir usta yardımların için teşekkür ederim devrem gayet güzel çalıştı. ancak 100k direnci ekledim. 56k yerine 4.7k taktım osilaskop eğrisi bozuldu. eğrinin şekli doğru ama noktalı noktalı ve dalgalanma var. bu dirençleri değiştirmeden önce gayet net ve güzeldi. neyse bobini sarıp tekrar deneyeceğim.

dedektör16

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4683 : 16 Ağustos 2014, 05:56:02 »

bobine bağlanacak dirençlerin bağlantı şekli bu şekilde yanlış bağlayan varsa düzeltsin

r22 560r direncinin pice giden ucundan 0v ta 100k direnç bağlanması söylenmiş ayrıca buna paralel 1 tane
100 nf den 560nf ye kadar kutupsuz kondansatör bağlamakta fayda var pil ölçüm dirençleri R23 56k  R17 4k7
olmalı burada yapdığınız değişiklikler sinyaliniz de her hangi bir bozulmaya neden olmaz
sinyalde karlanma seklinde bir dağılmalar varsa bunu etrafınızda çalışan elektrikli cihazlar neden oluyordur

Çevrimdışı ServetsizServet

• Cezalı
  • Yüzbaşı
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4684 : 16 Ağustos 2014, 07:23:25 »
ben bobin olarak tesla ustanın 0.8 lik nya kablodan 40 cm başlık sarmayı düşünüyorum. yarın hafta sonu deneyip sonuçları paylaşırım.
Merhaba ;
şahsi fikrim nya kablo da çok hantal ve ağır oluyor ;) ama deneyiniz dp2de performansı güzel di ,,başarılar
Okumak tutkuların en soylusudur,

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4685 : 16 Ağustos 2014, 12:10:39 »
Buda benim hassas 3s'imin son videosu.Malesef nano karta geçerken işlemciyi yaktım ;D
Darısı yeni işlemci gelince...
http://youtu.be/8q4e__2dre8
Saygılar
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4686 : 16 Ağustos 2014, 14:03:39 »

yok ustam kimseyle aşık atacak durumda değilim. Çırak olarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz.
umarım Karadağ ustam nevaleye dalıp smd plaketi de fark eder. Karadağ ustam Saygılar  ::)

Nevale için teşekkürler. Devre işi nasıl olaca :(

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4687 : 16 Ağustos 2014, 14:09:48 »
ustam beni mahcup ettiniz, . ben de iki adet lcd gönderdim izmite, test edip yollayacaklar, şimdi geldim sürat kargo dan. her şey için teşekkürler.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4688 : 16 Ağustos 2014, 14:13:35 »
walkman iş açtın başımıza, yahu biz daha kaba malzemeyi dizemiyoruz, sen bize smt işi çıkartmışsın. şaka yaptığımı anlamanı istiyorum, ellerine sağlık.
 bu tür devrelere smt uygulaması yapan firmalar var, anlaşmaya göre elde yapılandan daha ucuza yapıyorlar, hazır kit haline satışa sunulabilir, acizane önerim dir, işe karışmayı pek sevmem. bir öneri yani :-)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4689 : 16 Ağustos 2014, 14:21:02 »
Buda benim hassas 3s'imin son videosu.Malesef nano karta geçerken işlemciyi yaktım ;D
Darısı yeni işlemci gelince...
http://youtu.be/8q4e__2dre8
Saygılar

Video için teşekkürler. Bende müsait olursam bir vida ile video çekeyim ;)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4690 : 16 Ağustos 2014, 14:22:05 »
ustam beni mahcup ettiniz, . ben de iki adet lcd gönderdim izmite, test edip yollayacaklar, şimdi geldim sürat kargo dan. her şey için teşekkürler.

Şakir usta bu sefer 15 -20 kes kontrol edip 1 kez besleme taktiği uygulayalım :)

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4691 : 16 Ağustos 2014, 15:00:08 »
Karadağ ustam bir nevale bir direnç vs ile biter bence. Pic konusunda da smd pic soket ile olacak sanırım.

bitkici şakir ustam duydum ki Karadağ ustamızın bu aralar eli boşta imiş biraz iş çıksın istemiştim kendisine. ^-^ ^-^

saygılar

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4692 : 16 Ağustos 2014, 15:09:28 »
Karadağ ustam bir nevale bir direnç vs ile biter bence. Pic konusunda da smd pic soket ile olacak sanırım.

bitkici şakir ustam duydum ki Karadağ ustamızın bu aralar eli boşta imiş biraz iş çıksın istemiştim kendisine. ^-^ ^-^

saygılar

smd pic soket ?

bence senin footprint hatalı.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4693 : 16 Ağustos 2014, 15:24:13 »
Karadağ ustam haklısınız yanlış footprint kullanmışım. Düzeltip en kısa zamanda tekrar nevaleli bir gönderim daha yaparım. ^-^

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4694 : 16 Ağustos 2014, 15:47:32 »

Video için teşekkürler. Bende müsait olursam bir vida ile video çekeyim ;)
Farklı sarım bobinle çok daha mesafe artıyor.(plak)Yalnız şöyle bir sıkıntı yaşamıştım.Bobini sardığım pet neredeyse eriyecekti;)
Kullandığım teli kumpasla ölçemedim 3-4 saç teli kadar diyebilirim...
Silindirik şekildeki sarım değerli metali görmüyor.
Ona da video çekmiştim ama silmişiz galiba.

Walkman ustam,pcb çok kılas olmuş.Tekrar düzenlersiniz artık.Kolay gelsin...
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2014, 15:53:33 Gönderen: onur600 »
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4695 : 16 Ağustos 2014, 16:58:02 »
karadağ ustam benim test noktaları tamam, ne oldu bilmiyorum, şu lcd ler test olup bir gelsin bakalım, inan yanlış ve yüksek voltaj bile vermedim. söz iyice kontrol edip, arkalı önlü 7 mp bir çözünürlükte resim atacağım. ilgine çok teşekkür ederim.

walkman ne boşu ya, ben geçen sene ustamın yanına gittim, şimdi ona yük olmamak için hiç bir şey  yollamayı vicdanen uygun bulmuyorum , ama senin konumun çok farklı o ayrı.

ismailcanbolat sizin adınıza çok sevindim. ben de 100 k lık direnci ekleyince, 3. pinde 10.5 volt gördüm. ama zaten ekran açmıyordu,ondan önce genelde o bölgelere gelen tüm volt 4,5 5 volt arasıydı.eğer stabileyi bozup parazit yapıyorsa o dediğiniz parçaları sökün, ama pic i çıkartıp lehim işi yapın.
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2014, 16:59:55 Gönderen: bitkici şakir »

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4696 : 16 Ağustos 2014, 18:22:16 »
onur ustam bir hata olmuş ama bir yandan da iyi oldu. TE modülü pic'i manyetik olarak etkileyecek derecede üstünde idi çözüm bulamamıştım. Şimdi pic'in  boyutlarının küçülmesi ile kartı rahatlatmış olacağım. Böylece sorun da ortadan kalkmış olacak.

bitikici şakir ustam ben işin şakasındayım Karadağ ustamızın ne kadar yoğun olarak çalıştığını en iyi  bilenlerden biriyim. Kapat dükkanı gel tatile diyorum teknolojiekibi şubesini burda açarız diyorum bir türlü kandıramıyorum. 

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4697 : 16 Ağustos 2014, 20:37:20 »
size katılıyorum ustam, kandırma işine gelince çok zeki bir insan, o işi beceremezsin bence unut gitsin :-)
onur usta şu devreyi yapayım çeşit çeşit sarımlar yapacağım. hani nasrettin hoca '' ya tutarsa '' demiş ya.selamlar.

TEKİM MURAT

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4698 : 16 Ağustos 2014, 23:16:50 »
ustalar selamlar vallahi 3s  konusuna bakıyordum moralim bozuldu yazayım dedim kimsede icraat yok dedektör yapıyorsunuz yada yakıyorsunuz benim için yada bazı arkadaşlar için önemli olan3sin yaptıkları ben ne anlarım 23 numaralı devreden ben çok güzel boşluk ve metal görüntüsü çektim ondan anlarım birazda sizler çekinde bizde sizden birşeyler öğrenelim kızıp darılmayın bir hatam olduysa affola yada hüseyin usta sadece 3sin yaptıkları ve bizim çektiğimiz fotoları yayınlayacağımız bölüm açsa iyi olur bana dedektörün icraatleri gerek ustalarım yarın size birkaç video yükleyeyim sizler birşeyler öğrenin bugün bir mezarın kenarından açtım taş örme yığma biryer 80 santimetre kare  kazdım dizme taşları gördüm üzerine çıkıp boşluk çektim taşın resmini altta nasılsa ekrana aynen verdi  2 metreden taşın yan duruşu net bir şekilde görüldü

ismailcanpolat

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4699 : 16 Ağustos 2014, 23:20:43 »
bu gün 40 cm çaplıbobin sardım 0.8 emaye kaplı bobinle direnci 2 ohm endüktnsı 800 sönümleme direnci 340ohm seri direnç 1 ohm osilaskoptaki dalgalanma devam etti ama zannedersem odadan kaynaklanıyor. yarın kutuya yerleştirip bahçede deneyeceğim. bitince foto ve video gönderirim.