Gönderen Konu: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör  (Okunma sayısı 7483932 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3 Dijital Pulse Dedektör
« Yanıtla #4840 : 14 Kasım 2013, 20:29:35 »
hüseyin ustam dün siteye hiç giremedim hata veriyordu, bugün ise solda bir reklam var ( gold panning.... kellyco detectors  gibi ilanlar çıkıyor, bu normal bir durum mu yoksa sızıntı mı var. bilgilendirmek istedim...

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4841 : 14 Kasım 2013, 21:58:28 »
devreyi selülozik tinerle temizledim telsa usta dediklerini yaptım entegrenin bacaklarını biliyorum enerji verince sadece lcd ışıkları yandı istediğin takılmayacakları söktüm dediklerin takılı kaldı bağlantılarıda yaptım (10k lık direnç ve tel atlama).sinyal eğrisi yoktu 7805 ısınıyo olmadı yeniden kuracam devreyi pıc gücü ters bağlantı sonucu zarar görmüş olabilirmi ?

Çevrimdışı zaferd88

• Teğmen
  • *
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4842 : 14 Kasım 2013, 22:53:23 »
TELSA USTA İLGİLENDİĞİN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜREDİYORUM SAĞOLASIN.

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4843 : 15 Kasım 2013, 00:36:54 »
hüseyin ustam dün siteye hiç giremedim hata veriyordu, bugün ise solda bir reklam var ( gold panning.... kellyco detectors  gibi ilanlar çıkıyor, bu normal bir durum mu yoksa sızıntı mı var. bilgilendirmek istedim...

ustam senin bilgisayarda virus olabilir..

combofix ile temizle ustam ilk başta
http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/dl/12/

sonrada eset antivirus programını kur ustam
http://www.eset.com/tr/download/home/detail/family/5/?installer=offline

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4844 : 15 Kasım 2013, 02:06:38 »
zafer 88
 bs250 ve ırf740 varsa değiştir frekansları ölçebileceğin ölçü aleti edin aksi taktirde çalışır
 duruma getiremezsin arızalı parçayı bulmak lazım picden önce diğer parçalar ters gerilimde
kısa devreye geçtiğinden zannetmiyorum arızalandığını
menü yada oscye giriyorsan sanırım tamamıyla arızalananmamıştır bu durumda
varsa sadece belli bacaklarında olabilir oda kesin değil
onun için  frekansların olup olmadığına bakman lazım
picin ters takılmaya karşı bacak bağlantı sıralamasıyla beslemeyi  kısa devre eden koruması var
---------------------------------------------------------------------------------------
bitkici şakir
tl082 1ve2 ci bacakları neden kısa devre ikisi arasında 10k direnç var normalde
sana bu tür şeyleri başkalarımı söylüyor
bahsetiğin yerde ilk açıldığında voltaj bir süre yüksektir sonrasında 1v5 ile  5v arasında
bir değerlere kadar düşer
buradaki gerilim metal tespitiyle değişkendir çalışırkende   sabit değildir zaten

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4845 : 15 Kasım 2013, 19:49:25 »
ünal ustam özür dilerim mesajı yanlış yere yazmışım, dp 3 s  için yazdım ama dp 3 te yayınlamışım. dp 3s te tl 082 nin 1 ve 2 birleşik o kısımdan soru sormuştum. ama cevabı zaten vermişsin teşekkür ederim..

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4846 : 15 Kasım 2013, 19:51:15 »
mustafa ustam ilginiz için teşekkür ederim indirdim ve taratıyorum...

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4847 : 17 Kasım 2013, 00:16:59 »

hi teachers and brothers please is the display LCM128645ZK ship ST7920 is compatible with DP3 or not and if so how can we connected
thank you in advance

Çevrimdışı efsane

• Er
« Yanıtla #4848 : 17 Kasım 2013, 19:08:25 »
tesla^ pulse ^coil  ustam benim tp3 20cm den fazla çekmiyor birde  başlık takılı değilken osc açtığım zaman eğim çizgisi tersine gösteriyor .
parmağımı ırf 840  .7805 ikisine değirdiğim zaman çizgi düzeliyor yardımcı olursanız sevinirim saygılar.

teslacoil

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4849 : 17 Kasım 2013, 19:50:31 »
Tersine dediğin sinyalin  sekliyle bir resmini çekip yüklersen daha iyi olur
 tl082 değiştir varsa belki soğuk lehim kopuk yolda olabilir
mesafesi konusunda bir çok sebep olabilir 
kesin sundan demekte çoğu zaman hata oluyor aslında
olasılıklar yüksek devreye ne gibi müdahaleler yapıldığını görmeden
-----------------------------------------------------

hi teachers and brothers please is the display LCM128645ZK ship ST7920 is compatible with DP3 or not and if so how can we connected
thank you in advance
---------------------------------------------------------
dowload
http://www.teknolojiekibi.com/forumdepo/delta%20pulse%203%20montaj%20klavuzu.pdf
« Son Düzenleme: 17 Kasım 2013, 19:56:33 Gönderen: Tesla^Pulse^Coil »

Çevrimdışı ouiarabe

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4850 : 18 Kasım 2013, 01:39:30 »

well thank you my brother
but lcm128645ZK is prallele / Series Display is my problem he did not pine CS1 and CS2

Çevrimdışı liudengyuan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4851 : 22 Kasım 2013, 15:06:29 »

Hello everyone, DELTA PULSE 3 is very unstable, detection distance as DELTA PULSE, more importantly, Montenegro only announced the demo version of the HEX file, so for DIY is no sense, since it has been restricted HEX file Therefore, I suggest that you do not spend energy on this project, it is better to do DELTA, PULSE, simple, probing with good results,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4852 : 22 Kasım 2013, 16:28:54 »

Hello everyone, DELTA PULSE 3 is very unstable, detection distance as DELTA PULSE, more importantly, Montenegro only announced the demo version of the HEX file, so for DIY is no sense, since it has been restricted HEX file Therefore, I suggest that you do not spend energy on this project, it is better to do DELTA, PULSE, simple, probing with good results,

Hi,

Did you made this detector? This detector more stable than classical delta pulse. If you make and stabliyt of your detector is less than classical delta pulse, you must chack your circuit. May be some mistake on your circuit or some fake components. For example, if your irf9540 is fake, your detector can work very low stablity. If stability of your dp3 less than classical dp3 you must doubt for your circuit.

Also, you can buy full MCU from us. If I attach full hex to forum, some people can manifacture and can sell this detector.

Regards
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı liudengyuan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4853 : 22 Kasım 2013, 18:13:52 »

Hello Montenegro master, I did DP3, I use the demo HEX, all my original genuine. IRF9540 is brand new and found no quality problems, DP3 is not only unstable, but far less than the detection distance DELTA PULSE, even worse 1mX1m coil can not be detected, the coil must be high off the ground, or mineralization reacted strongly when the machine call without manual RESET button, it is hard to deal with the instability, so when the machine unattended calls, there is no way to get him to stop calling,

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4854 : 22 Kasım 2013, 20:28:32 »
Hi,

I think that you have some problems in your circuit. There are many user in Turkey and  Middle East generally satisfied. A user wrote a message about depth test on last days that 3 meter depth for kettle while using 1x1 coil. This is good depth. You must check your circuit. Stability of this circuit is better than clasical delta and depth is same. Even, for 1x1 coil dp3 is more better. This data was tested multiple times. If stablity and depth of your circuit  less than clasiical delta, absolutely you have some problems about your circuit. If you want, you can attach some high quality pictures from your circuit for control by us.

Regards.

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Çevrimdışı liudengyuan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4855 : 23 Kasım 2013, 03:13:47 »

Hello Montenegro owner, ask 1mX1M coil, the copper wire with a diameter much how many laps, inductance how much UH, I do not have high-definition camera, so you can not transfer pictures to you, I used the coil diameter 40cmd of a Coke cans can detect the distance of 60cm, and unstable, and I can detect delta pulse 1.2m, I think if my circuit has a problem, it should not work, but now it can work,

Çevrimdışı liudengyuan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4856 : 23 Kasım 2013, 03:31:14 »
3

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4857 : 23 Kasım 2013, 09:34:36 »
3

Please could you attach a photo from top side.

Çevrimdışı liudengyuan

• Onbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4858 : 25 Kasım 2013, 14:46:27 »
Again we do not do heavy sound DP3, this is not a good project, the more than 12864 DELTA PULSE display is a no sense, and there is no reset button, the coil can not move, move it aloud, Worse 1X1m coil more unstable, can not even detect, detection distance is far less than DELTA PULSE, I did a year did not get good results, big box simply can not use, I DELTA PULSE improved, 10X10CM can detect 1.5 m, DIY friends who are interested to contact me

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4859 : 25 Kasım 2013, 14:53:01 »
if you won't attach a picture from your detector, I can not help you. If you refuse assistance from us, how do we know you are right? Where are you from? China?
« Son Düzenleme: 25 Kasım 2013, 14:54:28 Gönderen: Karadağ »