Gönderen Konu: Delta Pulse 3S  (Okunma sayısı 9921810 defa)

0 Üye ve 180 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
Ynt: Delta Pulse 3S
« Yanıtla #4720 : 18 Ağustos 2014, 10:35:38 »
mustafa ustam seni de unutmadım, ellerine sağlık güzel bir iş çıkartmışsın, yalnız başlık üzerine  çok yakın olmuş, başlık taşa kayaya çarpacak onun için göbek hizalarına uygun bir yere sapa montajı daha iyi olur diye düşündüm.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4721 : 18 Ağustos 2014, 13:23:49 »
bu günlük bu kadar, diğer karttan hiç bir şey söküp buna takmak istemiyorum,kristal, kondansatörler,transistörler, ile mosfet i sıfırdan alıp takacağım, şimdilik elimde olan dirençler ve diyotları taktım, pic yolundaki besleme arası 100 nf ları takıncaya kadar göbeğim çatladı.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4722 : 18 Ağustos 2014, 15:15:26 »
elimde üç adet 20.000 Mhz  büyük kristal ve iki ( ırfp 260 n ) mosfet varmış o dertten kurtuldum, ırfp 260 n de ustalarım bir sorun çıkar mı ?

Çevrimdışı mdogen_kc

• Teğmen
  • *
« Yanıtla #4723 : 18 Ağustos 2014, 15:15:35 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar ,
Hüseyin ustamın 3s3d piclerinin kargosu bugün elime ulaştı fakat biraz gezindim 3s kartında değişiklik yapılacak yerleri bir türlü göremedim sadece Walkman ve M-usta-fa ustanın 3s3d kartları var bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
y!ld!Ray

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4724 : 18 Ağustos 2014, 16:07:59 »
Slm Alk
Merhaba Arkadaşlar ,
Hüseyin ustamın 3s3d piclerinin kargosu bugün elime ulaştı fakat biraz gezindim 3s kartında değişiklik yapılacak yerleri bir türlü göremedim sadece Walkman ve M-usta-fa ustanın 3s3d kartları var bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

mdogen_kc ustam size göndermiş olduğum çizimlerde güncel tüm değişiklikler var. Başka birşey aramanıza gerek yok.
Saygılar

Çevrimdışı Mustafa-

• Binbaşı
  • *
« Yanıtla #4725 : 18 Ağustos 2014, 16:46:19 »
Başka birşey aramanıza gerek yok.
benimkisi gereksizmi.... :P

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4726 : 18 Ağustos 2014, 16:52:23 »
Başka birşey aramanıza gerek yok.
benimkisi gereksizmi.... :P

Mustafa ustam alemsin. Mesajımı kırpıp sadece o kısmını almışın. Ben onu kastetmedim. Sizin pcb ayrı bir kategoride değerlendirilmeli.  ::)
Saygılar

Çevrimdışı onur600

• Albay
« Yanıtla #4727 : 18 Ağustos 2014, 17:02:22 »
mustafa ustam seni de unutmadım, ellerine sağlık güzel bir iş çıkartmışsın, yalnız başlık üzerine  çok yakın olmuş, başlık taşa kayaya çarpacak onun için göbek hizalarına uygun bir yere sapa montajı daha iyi olur diye düşündüm.
Fotoda başlık kapalı durumda.Açılınca başlıktan uzaklaşıyor.Tek parmakla iş biyor.

Yeni kartınız hayırlı olsun.Dirençleri mümkün olduğu kadar metal kullanın.
Dediğiniz mosfetler 200v luk
Saygılar.
LÜZUMSUZ İSE SÖNDÜR...

Delilik, şüphesiz aptallıktan daha iyidir...

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4728 : 18 Ağustos 2014, 17:15:13 »
onur ustam ben metal film direnç bulamıyorum. yok bursa gibi yerde, herkes elinde olanı satmaya çalışıyor.
bu dedektörü  çalıştırınca üç mosfet ile de deneme yapacağım, ararken buldum ırf 740 varmış elimde ve iki tane de ırfp 150 var, selami usta sağ olsun zamanında  epey bir parça üzerinde deneme yapmıştık, taaa o günlerden kalma.

walkman

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4729 : 18 Ağustos 2014, 17:36:55 »
onur ustam ben metal film direnç bulamıyorum. yok bursa gibi yerde, herkes elinde olanı satmaya çalışıyor.
bu dedektörü  çalıştırınca üç mosfet ile de deneme yapacağım, ararken buldum ırf 740 varmış elimde ve iki tane de ırfp 150 var, selami usta sağ olsun zamanında  epey bir parça üzerinde deneme yapmıştık, taaa o günlerden kalma.

bitkici şakir ustam söylediğiniz mosfetin iç direnci IRF740 göre düşük kullanımda bir sıkıntı yaşatmaz.

onur ustamın da dediği gibi karbon direnç kullanmayıp metal film dirence geçmenizi şiddetle tavsiye ederim. Sonradan sıkıntılar yaşamamak adına bir kez dizmekte fayda var. Renk kodlarına güvenip taktığımız birçok karbon direncin gösterdiği değerde olmadığına çoğu kez şahit olmuşumdur.

Saygılar

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4730 : 19 Ağustos 2014, 10:40:11 »
Dp3s ayrımda kendini kanıtladı. Eş zamanlı ayrım ise karadağ için sadece zaman sıkıntısından öteye geçmez.

Bizim magnotometremiz eş zamanlı olmasının yanında çok özellikle beraber bu ekibe armağan edilir.

Karadağ ustam benim ufak bir ricam olucak. Filtre katlarında daha iyi bir iyileştirilmeye gidilicek. Bunun yanında cihazda herkesin yapabileceği dc dc regulator tasarlarsanız daha süper olacak.Cihaza bir metal yaklaştığında bobınde oluşan akım aküye yüklendiğinden 0.1 ila 0.25 arası gerilim kaçağı oluşuyor.Bu regulatoru tasarlarsanız koşarak dahi gidilse etkilenme seviyesi nerdeyse sıfırlanmış olacağını düşünüyorum.

Birde bu cihaz bambaşka o yüzden dp3s süper nano pi dedektör adı altında başlık açalım yoksa dp3s ile karışıyor.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 10:43:00 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı nişancı

• Yüzbaşı
  • ...
« Yanıtla #4731 : 19 Ağustos 2014, 11:17:21 »
Bir ricada da ben bulunayim atiyorum dp3s sayfasinda videolar ve resimler icerikli bi bolum acilsa bu bolumlere yorum yapilmasa veya sade ekleyenin yorumu gozukse bu sayede cihazi merak edenler direk fotolarina baka bilir ve cekilmis videolari izleye bilr saygilar

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4732 : 19 Ağustos 2014, 11:25:23 »
snaypır ustam bencede çok güzel bir fikir. videolar resimler kayboluyor sayfalar arasında.

Karadağ usta sesimizi duy dp3s kabiliyetleri sayfalar arasında kayboluyor sayfa sayfa video arıyoruz ortak ana sayfa yapalım videolar resimler yorumsuz sadece test bilgileri yer almak kaydıyla eklensin herkez rahatca görsün..

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4733 : 19 Ağustos 2014, 15:08:43 »
snaypır teklifin çok güzel ama modaratöre çok iş yükü biner, tüm resimler videolar, montaj bilgileri bir arada olsa evet çok iyi olur.
bu arada karadağ ustam bu gün bazı parçaları unutmuşum, bir 20 li dişi soket - 100 nf - bir de 7805 almayı unutmuşum , yarına artık. tüm kritik parçaların yerlerini soketli yaptım, transistör  modül mosfet ve 7805 in yerleri tamamen soketli oldu. resmi yükleyince göreceğiz inşaAllah.
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 15:09:50 Gönderen: bitkici şakir »

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4734 : 19 Ağustos 2014, 15:39:22 »
Ustalarım classic dp3s artık geliştirme sanırım bitti elinde çalışmayan sorunlu dp3s olan varsa ben yardıma hazırım Karadağ ustanın yükünü almamız lazım.

Dileyen kit alıp gönderir toplar veririm dileyen de arızalı ürünlerine onarımda destek olurum. ( Arıza durumlarına göre kullanıcıya dönüş yapılacaktır )

Teknoloji ekibi satılan tüm ürünlerin arkasındayız..
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 15:41:08 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı sahbaylar

• Yüzbaşı
  • www.teknolojiekibi.com
« Yanıtla #4735 : 19 Ağustos 2014, 20:32:32 »
değerli dostlar dp3s im ile ilk testimi odada 38 cm lik bobin ile yaptım.
 10*10 cm lik metali 90 cm den
 20*10 cm lik metali 110 cm den algıladı.
  büyük başlığı arazide test ettik 250 cm den boşluğu rahat algıladı. yağmura tutulduk test yarım kaldı. karadağ ustamın ellerine sağlık. başarılarının devamını diliyorum
Olduğu kadar , Olmadığı da kader.( mevlana)

Çevrimdışı Karadağ

• Global Moderator
  • General
  • R & D ENGINEER
    • TeknolojiEkibi
« Yanıtla #4736 : 19 Ağustos 2014, 20:38:31 »
  büyük başlığı arazide test ettik 250 cm den boşluğu rahat algıladı. yağmura tutulduk test yarım kaldı. karadağ ustamın ellerine sağlık. başarılarının devamını diliyorum

Teşekkür ederim. DP3s boşluk bulma konusunda da metal bulma konusunda da rüştünü kanıtlamış bir tasarımdır. Sizin de test verileriniz bunu bir kez daha ortaya koyuyor. Arazide deneme yapacak olursanız 10x20 cm bir metali büyük başlık 1,6-2 metre gibi algılayacaktır.

Test verilerinizi bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ederim.

Saygılar
insanlar sizi eskisi gibi kullanmadıklarında değiştiğinizi söylerler…

Eğer bir aptala laf anlatmaya çalışırsan dışarıdan bakanlar iki aptalın sohbet ettiğini sanırlar.

Kamburlar ülkesinde sırtı düze sakat denir.

Çevrimdışı bitkici şakir

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4737 : 19 Ağustos 2014, 21:03:48 »
ustalarım c1 e 1000 uf mı yıksa 100 uf mı takılacak. kafam karıştı 1000 uf takmayı düşünüyorum. doğrumu dur ?

kripto55

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4738 : 19 Ağustos 2014, 21:32:15 »
şakir ustam açık şemada açıkca belirttilmiş durumda tekrardan kontrol ediniz.

Dilersenız Karadağ ın yükünü hafifletmek adına ben yardıma açığım..

Gönderin demondenizi bir bakim siz daha zor olan osc eğrisi ve ayrımlarla uğraşırsınız..
« Son Düzenleme: 19 Ağustos 2014, 21:33:18 Gönderen: kripto55 »

Çevrimdışı karahasan35

• Yüzbaşı
« Yanıtla #4739 : 19 Ağustos 2014, 21:48:41 »

Bilgi paylaşımı için teşekkürler.Lütfen 3s i kapalı mekanlarda test etmemeye çalışalım zira bunu  birçok arkadaşımız yapmakta veriler eksi yönde altatıcı olur saygılar.
Geldiğin yeri unutursan,gideceğin yolda kaybolursun.